MŚ 14' // Grupa A (Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 23:13

Harni10 pisze: Jo podobnie do Freda, strasznie statyczny nie umiejący wygrać praktycznie żad
pablo1503 pisze:Sędzia był dziś świetny - jak widać można nie sprzyjać gospodarzą.
:shock: gospodarzom* nej piłki. Gdzie te czasy gdy przeciwników straszyli tacy napastnicy jak Ronaldo lub chociażby Adriano. Gdyby sędziowie chcieliby być konsekwentni to równie dobrze mogli gwizdnąć karnego dziś pod tej sytuacji w końcówce z Marcelo.
Zgadzam się z Twoją oceną Jo oraz Freda, ale taki Neymar to jest Level światowy, bodajże 51 meczów w kadrze i 33 bramki :wink:

Na szczęście nie dali się drugi raz nabrać na brazylijskie jaskółki :wink:
koki90 pisze:Ogólnie 0-0, ale dobre tempo meczu i kilka na prawdę świetnych sytuacji
naprawdę*
pablo1503 pisze:Sędzia był dziś świetny - jak widać można nie sprzyjać gospodarzą.
:shock: gospodarzom*


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 23:37

koki90 pisze:Mega kot albo mecz życia.
Mecz życia rozegrał chyba mimo wszystko przeciwko PSG, radzę wyguglować skrót. Nie wiem jak broni na co dzień, zakładam że musi być dość nieregularny, bo gdyby to co zaprezentował wtedy albo dzisiaj było jego normalnym poziomem, to facet bez dwóch zdań uchodziłby w tej chwili za najlepszego bramkarza świata.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 23:59

obiektywnie patrząc to świetnie obronił strzał głową Neymara oraz dobrze zachował się przy sam na sam ;) reszta to raczej strzały prosto w niego, szczególnie ta główka w 86 minucie gdzie można nawet powiedzieć, że popełnił błąd bo nie wyszedł do piłki a powinien ;] no ale i tak rozegrał świetny mecz jakby nie było


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Harni10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2014
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2014

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 00:13

Antek666 pisze:Zgadzam się z Twoją oceną Jo oraz Freda, ale taki Neymar to jest Level światowy, bodajże 51 meczów w kadrze i 33 bramki Wink
No oczywiście, Neymar jest po prostu genialnym piłkarzem, ale ja go nie klasyfikuję jako typowego napastnika, takiej 9 jaką był wspomniany wcześniej Ronaldo. Najczęściej gra rolę lewoskrzydłowego czy to w reprezentacji czy to w Barcelonie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 07:25

ale obudźcie się w końcu ;) świat odchodzi od "dziewiątek" bo zwyczajnie na całym świecie jest może ze 2-3 warte tego by na nie stawiać ;] teraz napastnik to nie tylko Fred ale właśnie i Neymar, Hulk czy... Muller


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Harni10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2014
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2014

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 12:13

Maly pisze:ale obudźcie się w końcu ;) świat odchodzi od "dziewiątek" bo zwyczajnie na całym świecie jest może ze 2-3 warte tego by na nie stawiać ;] teraz napastnik to nie tylko Fred ale właśnie i Neymar, Hulk czy... Muller
Zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Żeby daleko nie szukać, zwycięzca ligi mistrzów oraz reprezentacja Francji mają kogoś takiego jak Karim Benzema. Jeśli chodzi o ich rywala z finału to właśnie Diego Costa ma pełnić w reprezentacji tę rolę. Również po to jest ściągany do Chelsea, która w swoich szerzegach też często grała na wysuniętego Torresa. Ostatni już półfinalista LM Bayern ma z przodu, a raczej miał Mario Mandzukica za którego przychodzi Lewandowski. Reprezentacja Holandii która rozbiła w pierwszym meczu mundialu aktualnych mistrzów świata ma na szpicy Van Persiego. Nasz Juventus przymierza się do taktyki 4-3-3, gdzie właśnie rolę wysuniętego napastnika ma pełnić Fernando Llorente i też napastnikami o podobnym do niego profilu się interesujemy. Barcelona która jako jedna z pierwszych zaczęła grać systemem bez napastnika, właśnie szuka środkowego napastnika, a może nim zostać Gonzalo Higuain.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 12:53

mamy różne pojęcia "dziewiątek" jeśli umieszczasz tu chociażby RvP i Diego Coste

z drugiej strony podałeś właśnie bardzo dobry przykład - Torres, czyli koleś który stracił miejsce w reprezentacji i od lat chcą go odpalić z Chelsea ;] tak właśnie wygląda dziś rola dziewiątki w TOPowej drużynie ;) jednej z najlepszych należy dodać


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 12:55

No tak, Torres to świetny przykład jednej z najlepszych dziewiątek. Chyba już nawet jego rodzina mgliście pamięta czasy, gdy facet miał formę.

Przyznam, że zdziwiła mnie obecność Marqueza w kadrze Meksyku już przy okazji pierwszego ich meczu. Wydawało mi się, że odchodził z Barcy w wieku piłkarskiej emerytury, a on dziś ma "dopiero" 35 lat. Śmiesznie to wygląda biorąc pod uwagę jaką biedę mają w obronie od dłuższego czasu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 13:13

jakby nie miał formy to by nie grał ;) dość logiczne a jednak nie każdy to chwyta... :P


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Harni10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2014
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2014

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 13:26

Maly pisze:mamy różne pojęcia "dziewiątek" jeśli umieszczasz tu chociażby RvP i Diego Coste
Jeśli chodzi o Coste, to napisałem tylko, że ma w reprezentacji pełnić taką funkcję. Zostawmy na chwilę to ile na świecie jest wartościowych "dziewiątek" i kto kogo za taką uważa. Chodzi mi tylko o to, że na świecie nie odchodzi się od "dziewiątek", ale właśnie wiele klubów takich piłkarzy szuka.
Ouh_yeah pisze: No tak, Torres to świetny przykład jednej z najlepszych dziewiątek. Chyba już nawet jego rodzina mgliście pamięta czasy, gdy facet miał formę.
Tu już nawet nie chodzi o to czy miał formę czy nie. I nie podawałem go jako przykład jednej z najlepszych dziewiątek, chodziło mi o pokazanie że Chelsea, bądź co bądź półfinalista ostatniej edycji LM gra właśnie z wysuniętym napastnikiem.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 15:04

jak mówiłem mamy różne pojęcia odnośnie "dziewiątek" bo ja nie uważam, że zawsze wysunięty napastnik to od razu 9 a ty najwyraźniej tak... a to co napisałeś wynika to z tego, że ogólnie trend jest taki, że gra się na jednego wysuniętego napastnika, którym jednak niemal nigdy nie jest tradycyjna 9 ;]

ps. Ronaldo chyba nie grał wysuniętego tylko zawsze w parze ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 18:12

deszczowy pisze:Ciekawe za ile pójdzie po tym mundialu mexolski bramkarz i gdzie trafi? Mega kot.
Ja tam bardziej chce przyjrzeć się grze Cillessena, nie tylko na mundialu, ale i w Ajaxie. Jeśli tam zostanie Whistle
Maly pisze: tradycyjna 9

A nie jest trochę tak, że po prostu odchodzi się z korzystania owych 9? Taktyki się zmieniają. Oczywiście cegiełkę w tych zmianach ma sukces Barcelony vel Hiszpanii. Obecnie np już Niemcy tak grają no i Bayern.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 19:29

deszczowy pisze:Ciekawe za ile pójdzie po tym mundialu mexolski bramkarz i gdzie trafi? Mega kot.
Lepiej zmień nick na deszczowyjanusz - nawet Szpakowski z Szaranowiczem wiedzą, że jest wolnym zawodnikiem i szuka klubu. Chyba jednak taki kot z niego nie jest.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 20:03

@wagner: no ale taktyki się zmieniają wg mnie właśnie z tego powodu, że lepiej jest wystawić kogoś kto potrafi coś więcej niż tradycyjna dziewiątka, ktoś to kiedy odkrył i za nim poszły tłumy, nie stało się to w tym sezonie czy rok temu - wg mnie znakiem dobitnym takiego "trendu" było odpalenie RVN z MU, obecnie na prawdę ciężko mi wskazać TOPową drużynę grającą na dziewiątkę w tradycyjnym znaczeniu (poza Arsenalem, który nie może/mógł nic wygrać od długiego czasu)

dlatego Brazylia może mieć kłopot i bez pomocy sędziów mogą odpaść wcześniej niż im się wydaje (o ile nie zmienią koncepcji dając z przodu chociażby Hulka)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2014, 02:19

Udany mecz Chorwatów i pierwsze 3 pkt. przeciwko słabiutkiemu Kamerunowi. Mecz z Meksykiem zadecyduje, która z tych ekip zagra dalej. Nie wierzę, by reprezentanci Czarnego Lądu namieszali i byli jakąkolwiek przeszkodą dla Brazylii.

Czo ten Song?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany