MŚ 14' // Grupa A (Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 14:59

Mały, to jak, będzie dziś sędziowanie antyeuropejskie? Bo nie wiem jaki wynik stawiać Chorwacja vs Meksyk w typerze? :wink: Już wydrukowali wynik, czy jeszcze nie?


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 15:31

Powie mi ktoś DLACZEGO grupa A, która rozpoczynała impreze gra dziś POŹNIEJ od grupy B?

Spotkałem się z ciekawą teorią, że wszystko po to żeby Brazylia mogła sobie wybrać rywala w 1/8...a przecież wiadomo, że wszystko zależy od wyniku Chile vs Holandia, wiadomo też że Brazole wolą uniknąć Holandie.
Jeśli jednak się tak stanie to wierzę, że Chile wywali Brazoli! :pray:

Mafia FIFY działa :angry:


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 15:48

Łojezu już nie doszukujmy się wszędzie jakiś spisków, ludzie. Przecież taki układ obowiązuje każdych, tj o 18 mamy grupy B,D,F,H, a o 22 A,C,E i G.


#AllegriOut
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 16:11

@pumex: ja bym na Chorwatów nie postawił złamanego... ;) prędzej na karnego w tym meczu :D

na temat tego poprzestawiania grup to oczywiście, że jest to zagrane pod Brazylię (nawet van Gaal się wypowiedział co o tym myśli), zresztą przecież tak samo grali poprzednie mecze dzień wcześniej żeby mieć dzień odpoczynku więcej niż rywale ;)

natomiast nie jestem pewny co do tego, że obawiają się Holandii, raczej ogólnie może bardziej opłacać się pójść z 2. miejsca... unikną Niemców aż do finału a w 1/4 zagrają z Kostaryką...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 16:40

Maly pisze:natomiast nie jestem pewny co do tego, że obawiają się Holandii, raczej ogólnie może bardziej opłacać się pójść z 2. miejsca... unikną Niemców aż do finału a w 1/4 zagrają z Kostaryką...
Jeśli przejdą 1/8, a zarówno Holandia jak i Chile może ich pokonać.
Maly pisze:na temat tego poprzestawiania grup to oczywiście, że jest to zagrane pod Brazylię (nawet van Gaal się wypowiedział co o tym myśli
link? ;)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 16:58

Wojtek pisze:link? ;)
Wydaje mi się, że chodzi o te słowa.
http://www.devilpage.pl/index/news/kome ... ania-fifa/


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 18:27

wersja angielska
Louis van Gaal pisze:‘For every match FIFA have this advertisement around fair play,’ said Van Gaal. ‘FIFA plays these tricks and it’s not a good thing. It’s not fair play.

‘We’re going to focus on a victory against Chile and I don’t think that will be affected by the fact Brazil will play after us.

‘I am just assuming they (Brazil) will do their sporting duty. Why on earth are they (FIFA) doing that (with the match schedule)? That is the question.’

‘I can well imagine that Brazil doesn’t want to face Holland,’
http://www.dailymail.co.uk/sport/worldc ... z35PiKEiE2

@Wojtek: dlatego lepiej skupić się na dalszych fazach turnieju a tam teoretycznie lepiej być jednak w "dolnej" części drabinki ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 19:12

Wy tak na serio? Sądzicie że jak Chile wygra, to Brazylia PRZEGRA z Kamerunem? Z KAMERUNEM? Z najgorszą ekipą turnieju? Gospodarze wychodzą z pierwszego miejsca, potwierdzone info.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 19:24

Nie musi przegrywać, wystarczy że zresmisuje a w meczu Meksyk Chorwacja nie padnie remis.

Jestem ciekaw co by Brazole zrobiły gdyby Chile wyszło z pierwszego miejsca, szkoda jednak, że raczej się o tym nie przekonamy bo Chile się nie kwapi by wygrać z Holandią.


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 19:25

zahor pisze:Wy tak na serio? Sądzicie że jak Chile wygra, to Brazylia PRZEGRA z Kamerunem? Z KAMERUNEM? Z najgorszą ekipą turnieju? Gospodarze wychodzą z pierwszego miejsca, potwierdzone info.
Kalkulacje stare jak same MŚ, więc nie za bardzo rozumiem twojego zdziwienia,gdyby właśnie Brazylia tak podchodziła do sprawy. Tutaj mamy jednak z niecodzienną sytuacją, dlatego należy na spokojnie przemyśleć co by się bardziej opłacało - przegrać z Kamerunem i, co jak co ale jednak trafić na słabszego przeciwnika (Chile), czy też po ostatnim kiepskim meczu z Meksykiem uspokoić sytuację pewnym zwycięstwem z Kamerunem, narażając się tym samym na większe prawdobodobieństwo odpadnięcia w 1/8 z Holendrami.
Za duża stwaka i za słaba drużyna, żeby Brazylijczycy brali przeciwników jak leci.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 19:39

@zahor: zapominasz, że terminarz był ustalany wcześniej i po prostu FIFA dała Brazylii "wybór" ustalając terminarz tak a nie inaczej, na poprzednich Mundialach było "normalnie" (A najpierw, B później)

natomiast teraz wyszło to tak, że ten ostatni mecz wypadł z Kamerunem, który gra jak gra i Brazylia musiałaby się chyba bardziej postarać żeby nie wygrać niż żeby wygrać...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 19:51

kuba2424 pisze: Kalkulacje stare jak same MŚ, więc nie za bardzo rozumiem twojego zdziwienia,gdyby właśnie Brazylia tak podchodziła do sprawy
Nie wiem, może za krótko żyję na tym świecie, a może za długo i dopada mnie skleroza, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć kiedy to główny faworyt do wygrania MŚ przegrał z chłopcem do bicia żeby trafić na lepszego rywala w dalszej fazie.


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 20:03

zahor pisze:
kuba2424 pisze: Kalkulacje stare jak same MŚ, więc nie za bardzo rozumiem twojego zdziwienia,gdyby właśnie Brazylia tak podchodziła do sprawy
Nie wiem, może za krótko żyję na tym świecie, a może za długo i dopada mnie skleroza, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć kiedy to główny faworyt do wygrania MŚ przegrał z chłopcem do bicia żeby trafić na lepszego rywala w dalszej fazie.
Raczej gorszego w tej sytuacji. Rzeczywiście przekonywujący argument - typu: przecież nigdy wcześniej na Mundialu nie używano pianki do golenia. To, że czegoś nie było, nie oznacza że tego nigdy nie będzie.
Poza tym, może i dla ciebie Brazylia jest głównym faworytem do wygrania, ale dla wielu, wliczając w to i mnie, nie jest.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 20:23

Primo - piszesz że to praktyka stara jak świat, dziwisz się że ja się dziwię, a tymczasem okazuje się że mówimy o czymś, co nigdy nie miało miejsca. Po drugie - możesz sobie za faworyta uznawać nawet i Honduras, natomiast jeżeli u bukmacherów najniższe kursy są na gospodarzy, to uważam że nie popełniłem błędu nazywając Brazylię faworytem. A
Nawet gdyby było inaczej, gdyby dwie czy trzy drużyny miały większe szanse na triumf, to w dalszym ciągu sytuacja, którą opisujesz, byłaby chyba bezprecedensowa.


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2014, 20:37

zahor pisze:Primo - piszesz że to praktyka stara jak świat, dziwisz się że ja się dziwię, a tymczasem okazuje się że mówimy o czymś, co nigdy nie miało miejsca. Po drugie - możesz sobie za faworyta uznawać nawet i Honduras, natomiast jeżeli u bukmacherów najniższe kursy są na gospodarzy, to uważam że nie popełniłem błędu nazywając Brazylię faworytem. A
Nawet gdyby było inaczej, gdyby dwie czy trzy drużyny miały większe szanse na triumf, to w dalszym ciągu sytuacja, którą opisujesz, byłaby chyba bezprecedensowa.
Czemu ty zawsze próbujesz odwrócić sytuację? Ja nie mówiłem, że nigdy takiej sytuacji nie było, bo kalkulacja jest od zawsze na boisku - czy to pasuje do twojej koncepcji, czy też nie. To ty twierdziłeś, że nigdy nie spotkałeś się z w/w sytuacją, no to ci napisałem że i ty po raz pierwszy w życiu możesz się z takową sytuacją spotkać.
Owszem, byłaby może kontrowersyjna, ale zawsze można byłoby ją przerobić na korzyść Brazylii - dwie niesłuszne jedenastki dla Kamerunu, czerwo dla bramkarza itp.itd, i nagle "faworyci" stają się ofiarą, która przegrywa po niesprawiedliwie wyreżyserowanym spotkaniu 2:1.
Wybacz, poniosło mnie, przecież MŚ to 100% fair play!


Zablokowany