MŚ 14' // Grupa D (Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 23:41

Vimes pisze:
pan Zambrotta pisze:To nie była spokojna noc w domu Vimesa. Balotelli zdobywa 11, gola w 17 meczu o punkty. Przecież to najbardziej prze reklamowany piłkarz świata, 50 letni Luca Toni ugralby wi wiwi wiyncij ...
Spoko, punkty Candrevy za asystę łagodzą mój "bul i rzal". Od zaprezentowanej przez Ciebie statystyki większe wrażenie robi na mnie to, dwa lata młodszy od Balotellego Neymar ma już na koncie więcej goli dla Canarinhos niż Balotelli występów w Squadra Azzurra.
Twoje hejty na Balotellego i wymyślanie każdego powodu, by móc jakoś to uzasadnić są rozbrajające i słodkie jednocześnie :prochno:

suchar nie mój, ale nie mogłem znaleźć, więc odtworzę go po mojemu:
Obrazek
"Paletta i Balotelli. Razem mogliby mieć wszystko." :prochno:
kto nie czai, ten kupował mecze u ... fryzjera


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 23:58

pan Zambrotta pisze:Twoje hejty na Balotellego i wymyślanie każdego powodu, by móc jakoś to uzasadnić są rozbrajające i słodkie jednocześnie :prochno:
Ja to w ogóle jestem słodki i rozbrajający, chociaż przyznaję, że z ust osoby tej samej płci słyszę to po raz pierwszy :prochno:.

Zdanie na temat Balotellego zmienię dopiero wtedy, gdy poprowadzi klub lub reprezentację do jakiegoś poważnego sukcesu.


Obrazek
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 01:07

Vimes pisze:
pan Zambrotta pisze:Twoje hejty na Balotellego i wymyślanie każdego powodu, by móc jakoś to uzasadnić są rozbrajające i słodkie jednocześnie :prochno:
Ja to w ogóle jestem słodki i rozbrajający, chociaż przyznaję, że z ust osoby tej samej płci słyszę to po raz pierwszy :prochno:.

Zdanie na temat Balotellego zmienię dopiero wtedy, gdy poprowadzi klub lub reprezentację do jakiegoś poważnego sukcesu.
W-ce mistrzostwo Europy, niszczac wlasnorecznie Niemcy, cholernie mocne zresztą. Co jeszcze? :whistle: Malo powazny sukces? Mial tez spory udzial, choc nie byl najwazniejszym ogniwem, w mistrzostwie Interu.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 15:44

Lucas87 pisze: gdy wątpiłem czy gracz Parmy - sobie poradzi.
Masz krótką pamięć, stary. Ty nie wątpiłeś, czy Paletta sobie poradzi. Ty twierdziłeś, że był nieuzasadniony jego byt w szerokiej kadrze i twierdziłeś, że sezon lepszy miał taki Ranocchia.
Lucas87 pisze: Jaka jest zatem szansa, iż Paletta powącha murawę?
Lucas87 pisze: Obecność Paletty i Parolo to jakiś specjalny ukłon wobec Parmy?

Mógłbym też się przyczepić, że w momencie kiedy padł gol cała obrona miała ostro przekichane, po tym jak bodaj De Rossi i Pirlo grali na alibi w środku pola. Ale to nie ma sensu, bo i Darmian, i Paletta mogli jednak coś tam zdziałać. Mógłbym się przyczepić, że cała ta lewa strona u Włochów nie funkcjonowała za dobrze w obronie, i jest za to odpowiedzialny tak quasi-Argentyńczyk, jak Marchisio i Chellini. Ale to też byłoby czepianie się na zapas, bo faktycznie Gabi zagrał na poziomie Ogbonny z tego sezonu, prawiczka w trójkącie, niby coś tam włożył od siebie, ale suma sumarum był mocno niepewny i inni musieli go kryć.
Tylko- czy naprawdę chcesz oceniać chłopaka po jednym meczu? Takie kompilki "cytatów" można by zrobić w tym sezonie każdemu graczowi Juve, zdecydowanej większości nawet kilkanaście razy. Według tej mentalności powinniśmy otwierać szampany, że Borussia dała nam 10 millionów za Immobile, po tym jak psuł wszystko czego się dotknął. No i druga sprawa- masz 100% pewność, że ktokolwiek by za Palettę nie zagrał, zrobiłby to lepiej? Mimo wszystko, Sterling był jednym z niewielu pozytywów Anglii, objeżdżał wszystko co się ruszało. W pomysł z Chellinim jeszcze byłbym w stanie uwierzyć, gdyby nie fakt, że przy tak grającym rywalu karny byłby jak u Nishmury. A Bonuc to taki sam zawodnik jak Gabi, dużo energii, dobrze w destrukcji, gorzej w asekuracji. Zgrany z Kielonem i Barzą w czwórce bloku wcale nie lepiej.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 16:01

Obrazek
Włosi dalej żyją sobotnim zwycięstwem TikItalii, osiągniętym m.in. dzięki rekordowej od 1966 roku celności podań i Trójkątowi Bermudzkiemu Pirlo - De Rossi - Verratti. Fajna mapka, pokazująca asymetryczność ustawienia na Anglików. Z prawej strony poszło osiem wrzutek, z lewej - zero.

Tymczasem Włosi wrócili do treningów w Mangaratibie. Dobra wiadomość - wiele wskazuje na to, że Buffon wykuruje się już na Kostarykę. Zła - Barzagli dziś nie trenuje, na razie nie wiadomo dlaczego. Wczoraj profesor Castellacci nie informował o tym, żeby z jego zdrowiem było coś nie tak.

E: Nie ćwiczy też De Rossi (problemy z szyją), natomiast w przypadku Barzagliego nie jest to podobno nic poważnego, zapobiegawcza decyzja sztabu medycznego.


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 17:04

SKAr7 pisze:
Lucas87 pisze: gdy wątpiłem czy gracz Parmy - sobie poradzi.
Masz krótką pamięć, stary. Ty nie wątpiłeś, czy Paletta sobie poradzi. Ty twierdziłeś, że był nieuzasadniony jego byt w szerokiej kadrze i twierdziłeś, że sezon lepszy miał taki Ranocchia.
Lucas87 pisze: Jaka jest zatem szansa, iż Paletta powącha murawę?
Lucas87 pisze: Obecność Paletty i Parolo to jakiś specjalny ukłon wobec Parmy?
:snooty: Z tych wypowiedzi, absolutnie nie wynika, że w mojej ocenie Ranocchia był lepszy od Paletty. Przynajmniej nie przypominam sobie podobnej, wypowiedzi - co więcej, muszę przyznać, że Żaba na powołanie zwyczajnie nie zasłużył. Na przytoczone stwierdzenia jest proste wytłumaczenie. Nie wziąłem pod uwagę, że Prandelli, rzeczywiście zdecyduje się na środek Barzagli-Paletta, nie z Barza-Bonu czy choćby trójką środkowych z Chiellinim. Wówczas zawodnik Parmy, pewnie wchodziłby tylko na same końcówki, lub odpukać przy kartkach, czy przy kontuzjach, któregoś z żelaznej trójki.
SKAr7 pisze:Tylko- czy naprawdę chcesz oceniać chłopaka po jednym meczu? Takie kompilki "cytatów" można by zrobić w tym sezonie każdemu graczowi Juve, zdecydowanej większości nawet kilkanaście razy.
Ja nikogo nie muszę oceniać. Zebrałem opinie, które były zgodne z moimi przypuszczeniami. Decyzja należy do selekcjonera, zobaczymy jak on to oceni.
SKAr7 pisze: No i druga sprawa- masz 100% pewność, że ktokolwiek by za Palettę nie zagrał, zrobiłby to lepiej?
Nigdy nie ma pewności, ale wiadomo, że trzech defensorów Juve, zna się na pamięć, a ponadto (co jest sprawą bezdyskusyjną i oczywistą) nie może mieć żadnych problemów ze współpracą z Gigim. Musiał zagrać jednak Sirigu, więc druga część poprzedniego zdania, pod kątem meczu z Anglią - nieistotna, lecz uważam, że Prandelli przywróci Bonucciego do wyjściowej jedenastki.
edit:
zahor pisze:Problem w tym, że Twoje wypowiedzi były raczej w stylu "nie wiem co to za typ, ale z Parmy, więc pewnie słaby".
Hmm, może prawda, ale na rzetelną opinię - mógłbym sobie pozwolić, jakbym np. obejrzał minimum pół meczów z udziałem Parmy z zeszłego sezonu. Nie wiem ile widziałeś Ty, bo jeśli głównie po ligowych meczach, przeciwko Juve - chciałbyś stwierdzić, że Paletta się nadaje, to z kolei dla mnie jest za mało, w tą drugą stronę, aby to była wiarygodna ocena.
zahor pisze:Strzelałeś na ślepo i akurat trafiłeś, ale nie oczekuj że zostaniesz z tego tytułu okrzyknięty ekspertem wszech czasów.
I bardzo chętnie zmienię zdanie, posypię głowę popiołem - jeśli Paletta będzie miał jeszcze okazję do rehabilitacji i tym razem zagra po profesorsku. Dobro drużyny, której wspólnie kibicujemy jest najważniejsze, a nie kto - komu coś udowodni. A miano ekspertów wszech czasów (hmm, aż tak bezczelny to ja nie jestem) zostawiam kilku innym, na tym forum - mają chłopaki predyspozycje. :smile:
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2014, 16:35 przez Lucas87, łącznie zmieniany 2 razy.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 20:55

Lucas87 pisze:Oszczędzę sobie złośliwości i nie będę przytaczał wypowiedzi ekspertów wylewających na mnie pomyje (a powinienem), gdy wątpiłem czy gracz Parmy - sobie poradzi.
Powiem w ten sposób - nie wiem jak inni, ale mnie osobiście guzik obchodzi kto na tym forum ma jakiego poglądy na temat danego piłkarza/trenera/taktyki/czego tam jeszcze, nieporównywalnie bardziej interesują mnie argumenty, którymi potrafi swój punkt widzenia uzasadnić. Gdybyś przed mundialem napisał coś w stylu
Śledziłem grę Paletty w tym roku dość regularnie, co prawda ma za sobą udany sezon, ale mimo tego uważam że reprezentacji potrzebny jest ktoś inny. Gracz Parmy dość często popełnia błędy przy wyprowadzaniu piłki (link do jednej, drugiej, trzeciej sytuacji), poza tym szybszym skrzydłowym udaje się go odstawić na kilku metrach (przykład 1, 2, 3), co trener Anglii może próbować wykorzystać. W związku z powyższym sądzę że w pierwszym meczu lepiej byłoby postawić na kogoś innego, np. na X, który ma takie i takie zalety, przez co będzie lepszym wyborem na mecz z Rooneyem i spółką
to nikt by Cię nie zjechał, a po meczu nabiłbyś fejmu za wszystkie czasy. Problem w tym, że Twoje wypowiedzi były raczej w stylu "nie wiem co to za typ, ale z Parmy, więc pewnie słaby". Strzelałeś na ślepo i akurat trafiłeś, ale nie oczekuj że zostaniesz z tego tytułu okrzyknięty ekspertem wszech czasów.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 09:47

album panini w wersji by Super Mario :smile:
Obrazek
http://www.theguardian.com/football/201 ... -world-cup


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 14:25

Nie wiem czy już ktoś widział, ale reakcja Harta po wolnym Pirlo (co innego niż gif "wow") :smile:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 10:51

https://twitter.com/Milanello/status/47 ... 44/photo/1
Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby rejestracji na twitterze, zeby zobaczyć tę fotkę. Ale pokazuje, ile pary jescze mają nasi Juventino. W praktyce każdy z naszych zawodników przebiegł powyzej 10 km. Zasługa Conte? Być może.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 11:11

Pirlo wolniejszy od Sirigu 8)

ps. poza Pelettą wszyscy raczej mieli >10km więc nie bardzo wiem co starasz się zasugerować

EDIT:
@down: a jakby jeszcze Anglia pokonała Urugwaj to byłoby pierwsze miejsce po 2 kolejkach i mecz z Ursusami już tylko o ranking ;]
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2014, 11:57 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 11:35

Pirlo moze byc nawet wolniejszy od kogokolwiek, niech gra w kazdym meczu jak w ostatnim i bedzie miazga.
Co do meczu z Kostaryka to jestem dziwnie spokojny, oni zapewnie podjarani zwyciestwem nad Urugwajem i pewni siebie. A Wlosi spokojnie wyczekaja zadadza dwa ciosy i zniszcza ich doswiadczeniem.


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 11:45

Alex96 pisze:Pirlo moze byc nawet wolniejszy od kogokolwiek, niech gra w kazdym meczu jak w ostatnim i bedzie miazga.
Co do meczu z Kostaryka to jestem dziwnie spokojny, oni zapewnie podjarani zwyciestwem nad Urugwajem i pewni siebie. A Wlosi spokojnie wyczekaja zadadza dwa ciosy i zniszcza ich doswiadczeniem.
Obyś się nie mylił! Znając życie będzie jak zawsze bardzo dobry mecz z silną drużyną - zlekceważenie potencjalnie słabszej ekipy i wymęczony remis. Liczę jednak na pierwszy scenariusz i zapewnienie sobie awansu przez Włochów.


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 12:03

Alex96 pisze:Pirlo moze byc nawet wolniejszy od kogokolwiek, niech gra w kazdym meczu jak w ostatnim i bedzie miazga.
Co do meczu z Kostaryka to jestem dziwnie spokojny, oni zapewnie podjarani zwyciestwem nad Urugwajem i pewni siebie. A Wlosi spokojnie wyczekaja zadadza dwa ciosy i zniszcza ich doswiadczeniem.
Z Kostaryką przydałoby się, by Pirlo odpoczął.

1) jest nieśmiertelny, ale w przypadku zmęczenia/kontuzji z późniejszymi trudniejszymi przeciwnikami bez niego może być problem (albo z nim, ale zmęczonym), a już w meczu z Urugwajem będzie bardzo potrzebny.
2) Kostaryka gra szybką piłkę, Urugwaj grał jak muł, dlatego przydałoby się 3 szybszych i dynamiczniejszych (również w obronie) pomocników.


Ps. ale on jest niesamowity. Niby średnio-słaby sezon w Juve, a w reprezentacji jakby miał znowu 20 parę lat :prochno: Płacz Milanie, płacz.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2014, 12:09

Majac korzystny wynik (takie 2:0) powiedzmy do 50-60 minuty spokojnie mozna go zdjac i w jego miejsce kogos do zadan defensywnych, wygrana wyzej i tak praktycznie nic nie da a Pirlo moglby odpoczac.


Zablokowany