MŚ 14' // Grupa D (Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:31

Obrazek

Paletta wczoraj fryzura a'la późny Conte.


Strasznie fajny piłkarz z Verrattiego jest. Bardzo dobry mecz Włochów. Ogromne plusy dla obu Andrei i Claudio.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:34

Sirigu zagral bardzo dobry mecz, wiele poprawnych interwencji i przytomnych wybic do boku, dobrze wychodzil do dosrodkowan. Przez caly mecz zauwazylem jedynie jeden powazny blad w wykonaniu bramkarza PSG - jedno niepewne wyjscie do gornej pilki. Tak czy siak, piatka z plusem, swietny wystep.

W obronie momentami wygladalo to gorzej, Chiellini i Marchisio nie radzili sobie ze Sterlingiem a Paletta pierwsza polowe mial bardzo slaba (kiksy, niecelne podania, bledy w kryciu, zle ustawianie sie). Na pewno bardzo dobrze zagral jednak Barzagli. A takze Darmian (mimo tego, ze spoznil sie przy akcji bramkowej Anglikow). Dziwie sie jednak, ze Prandelli nie zostawil Paletty na lawce, mogl przeciez albo postawic na Bonucciego albo wydelegowac boki Abate-Darmian ze srodkiem Barzagli-Chiellini. Darmian w Torino grywal dosc czesto na lewej stronie i na pewno radzilby sobie ze Sterlingiem czy Welbeckiem lepiej, niz Chiellini. No ale fajnie sie gada po meczu, wiadomo...

Cala pomoc zagrala bardzo dobrze, najmniej w formie jest jednak chyba De Rossi, ktory momentami zbyt latwo dawal sie ogrywac. Podobal mi sie Verratti, podobal mi sie Pirlo, podobal mi sie Marchisio. Szkoda, ze Marco nie gra w Juve, pasowalby do nas idealnie. Tak samo jak Candreva, ktory jest ostatnio w wybornej dyspozycji i ciezko bedzie Lazio utrzymac go w druzynie.

Balotelli momentami za bardzo na stojaco, ale jak juz mial pilke na/przy nodze, to byl bardzo grozny. Zmiany nie wniosly wiele, wbrew pozorom. To znaczy Parolo i Motta dobrze wywiazywali sie ze swoich zadan, ale Immobile juz kompletnie nie rozumial sie z kolegami i pare razy przez to Italia stracia pilke.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2014, 12:48 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:43

jakku1 pisze: Balotelli momentami za bardzo na stojaco, ale jak juz mial pilke na/przy nodze, to byl bardzo grozny. Zmiany nie wniosly wiele, wbrew pozorom. To znaczy Parolo i Motta dobrze wywiazywali sie ze swoich zadan, ale Immobile juz kompletnie nie rozumial sie z kolegami i pare razy przez to Italia stracia pilke.
Ja uważam, że JAK NA Balotellego to i tak walczył wczoraj. A co do Immobile - chyba wzoruje się na Inzaghim i za wszelką cenę chciał wczoraj strzelić ze spalonego


forumowy ujadacz
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:45

pumex pisze:Niestety nie mogłem oglądać meczu Włochów z Angolami,
:shock: Nie wiem co musiałoby mi stanąć na przeszkodzie w obejrzeniu tego meczu, chyba tylko śmierć :prochno: Pewnie miałeś coś ważnego, współczuję szczerze.
bendzamin pisze:Oglądałem w gronie paru osób, wszyscy zachwyceni Pirlo. Liczby mówią same za siebie: 108 podań, 95% skuteczności. Zaraz za nim De Rossi - 105/94%. Najlepszy u Anglików Gerrard, tylko 67 podań, 93%.
Spoko, ale weź pod uwagę że to Włosi grali więcej piłką i mieli większe jej posiadanie. Stąd też dużo niższa liczba podań Gerrarda, ale procentowo się jakoś obronił.

Veratti mnie osobiście nie zachwycił, ot zagrał przyzwoicie, dobrze ale nic ponadto.
jakku1 pisze: Dziwie sie jednak, ze Prandelli nie zostawil Paletty na lawce, mogl przeciez albo postawic na Bonucciego albo wydelegowac boki Abate-Darmian ze srodkiem Barzagli-Chiellini. Darmian w Torino grywal dosc czesto na lewej stronie i na pewno radzilby sobie ze Sterlingiem czy Welbeckiem lepiej, niz Chiellini. No ale fajnie sie gada po meczu, wiadomo..
Prandelli to jest gość, każdy jeden wdział co grał Paletta w pierwszej połowie i każdy jeden by go zmienił i to natychmiast, a Cesare pewnie mu tylko nawrzucał w przerwie i z nim w składzie wygrał ten mecz, ach!


Naprawdę piękny spektakl obejrzeliśmy wczoraj, rezultat równie piękny :ok:


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:46

Mam wrażenie, że Prandelli lepiej wykorzystuje Pirlo niż ostatnio Conte. Ale może dlatego, że w reprze ma on do pomocy w rozgrywaniu bardzo głęboko cofającego się Verrattiego. Niesamowite jest dla mnie to, że Włosi grali więcej niż my skrzydłami, mając w składzie tylko jednego bocznego Candrevę i osamotnionego Balotelliego w ataku. Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie Sirigu, Darmian oraz Candreva, czyli najmniej znane nazwiska w składzie Włochów.

W ogóle dziwne i asymetryczne to było ustawienie Włochów, takie ni to 4-3-3, ni to 4-5-1:
Sirigu - Darmian, Barzagli, Paletta, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Verratti - Candreva (grający szeroko), Marchisio (grający zdecydowanie bliżej środka niż Candreva) - Balotelli

Jeśli chcielibyśmy coś takiego odtworzyć u nas...
Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Vidal - Pirlo, Pogba - A.Sanchez (grający szeroko jak Candreva), Marchisio - Tevez


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:49

Tak to jest. Dyskutujemy o tych ustawieniach, dziwimy się Prandelliemu, a ten na końcu nas zaskakuje tak pięknie. Wszystko było jak w zegarku. Idealnie wszedł ze zmianami. Nie czekał aż Angole zmienią styl gry, tylko od razu reagował. To jest właśnie to.

Kto najlepszy z Italii? Dla mnie Pirlo. 108 podań, 103 celne. W takich warunkach. To jest niesamowite jak ten człowiek może się przygotować do spotkania i zagrać na poziomie jak 8 lat temu. Znowu te odejście, polot, przyjęcie ze zmianą kierunku, asysta widmo. Coś pięknego.


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:49

I proszę bardzo - co ja widzę...
mibor pisze:Wracajac do meczu Paletta lysiejscy kolek moze wracac do domu
pumex pisze:Paletta - wiadomo, koszmarne zawody,
Skibil pisze: Tak jak większość już napisała, przykro zagrał Paletta i Chiellini, choć naszego zawodnika można usprawiedliwiać - nie grał na swojej pozycji.
pan Zambrotta pisze:Bramka Anglików na konto paletty
Niewiele brakowało, a byłyby dwie bramki na jego konto. Któryś z Angoli tak go wkręcił w ziemię, że aż przykro - nie wiem jakim cudem Barzagli sięgnął tą piłkę i uratował sytuację...Oszczędzę sobie złośliwości i nie będę przytaczał wypowiedzi ekspertów wylewających na mnie pomyje (a powinienem), gdy wątpiłem czy gracz Parmy - sobie poradzi. Cóż, zwycięzców się nie sądzi, ale chyba sami widzicie, że Chiellini dla dobra drużyny i swojego powinien wrócić do środka,a jeśli już nie - to zostać w bocznym sektorze, przy powrocie Bonu.
Najgorsze jest w tej grupie, że Anglia - szanse na wyjście z niej (mimo porażki z nami) ma całkiem duże.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2014, 13:00 przez Lucas87, łącznie zmieniany 2 razy.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:51

jakku1 pisze: bardzo dobrze zagral jednak Barzagli
To w jaki sposób przeciął podanie wślizgiem (które pozwoliłoby wjechać Anglikowi z trzech metrów do pustej bramki) było magiczne. Nieraz przy takich interwencjach obrońcy notują samobója, a Andrea :dance: No i ten Darmian raz po raz wspierający Antonio w atakch prawą flanką :happy: Idealny następca Lichego


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 12:54

Crunny pisze:W ogóle dziwne i asymetryczne to było ustawienie Włochów, takie ni to 4-3-3, ni to 4-5-1:
Sirigu - Darmian, Barzagli, Paletta, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Verratti - Candreva (grający szeroko), Marchisio (grający zdecydowanie bliżej środka niż Candreva) - Balotelli

Jeśli chcielibyśmy coś takiego odtworzyć u nas...
Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Vidal - Pirlo, Pogba - A.Sanchez (grający szeroko jak Candreva), Marchisio - Tevez
Dla mnie też było dziwne i choć to Anglicy grali lepiej pierwsze 40 minut i wtedy byłem zły na Prandellego i obwiniałem poza Palettą również i taką dziurawą taktykę, ale okazało się to skuteczne i zwycięskie. Pappa Prandelli to geniusz w czystej postaci, mam szczerą nadzieję, że gdy Conte odejdzie to przyjdzie właśnie Cesare Juve trenować.

Masz drobny błąd w tym ustawieniu pod Juventus :wink: Jak już t tak:
Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Vidal - Pirlo, Pogba - G. Bonaventura (grający szeroko jak Candreva), Marchisio - Tevez

:smile:

Rooney jeszcze nigdy bramki na mundialu nie strzelił, a niektórzy i tak narzekać będą na świetnego Mario B.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 13:00

Kapitalny mecz, Pirlo to geniusz przez wielkie "g".

OT: mógłby ktoś wrzucić zdjęcie drabinki jak to dalej wygląda po fazie grupowej? Byłbym wdzięczny :)

wielkie dzięki jakku :)
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2014, 13:31 przez squinter, łącznie zmieniany 1 raz.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 13:04

Lucas87 pisze:Oszczędzę sobie złośliwości i nie będę przytaczał wypowiedzi ekspertów wylewających na mnie pomyje (a powinienem), gdy wątpiłem czy gracz Parmy - sobie poradzi.
Nie przejmuj się. Nie należysz do forumowej "śmietanki", to zawsze będą wylewać na Cb pomyje, a jak okaże się, że jednak miałeś rację, to nikt nie będzie na tyle honorowy, by przyznać się do błędu. :wink:

Mam nadzieję, że Urugwaj poradzi sobie z Anglią, potem Włosi z Kostaryką, a w ostatniej kolejce remis w spotkaniu Urugwaj - Włochy i Angole jadą do domu - to byłoby coś pięknego...no i 1 gracz Juve w fazie pucharowej więcej. :)


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 13:09

squinter pisze:Kapitalny mecz, Pirlo to geniusz przez wielkie "g".

OT: mógłby ktoś wrzucić zdjęcie drabinki jak to dalej wygląda po fazie grupowej? Byłbym wdzięczny :)
http://www.sport.pl/mundial2014/0,13553 ... ?pelna=tak

Ta jest najlepsza :)


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 13:39

http://www.eurofutbol.pl/news/775344-De ... Kostaryka/

Kewl. Oby kontuzje omijały naszych do końca turnieju


forumowy ujadacz
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 13:40

Proszę jakiegoś dobrego człowieka o cały mecz on-line, gdyż przez alkohol nie pamiętam nawet kto strzelił dla Włochów.

Dzięki!


ObrazekObrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 13:43

De Rossi pisze:Proszę jakiegoś dobrego człowieka o cały mecz on-line, gdyż przez alkohol nie pamiętam nawet kto strzelił dla Włochów.

Dzięki!
Łap ;)


Zablokowany