MŚ 14' // Grupa G (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 22:55

Wspaniałe widowisko. Niemcy zagrali dobry mecz, aczkolwiek to kolejne spotkanie, ktore pokazalo, ze ten turniej jest trudny dla druzyn europejskich. Jestem w stanie zaryzykowac stwierdzenie, ze wygra team najlepiej przygotowany kondycyjnie.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 22:56

Ależ świetny mecz :bravo: Dla mnie chyba póki co najlepszy na tym mundialu. Szkoda tej ostatniej kontry Ghany, zmarnowali ją koncertowo.


#AllegriOut
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 22:59

Według mnie to chyba najlepszy mecz tej imprezy. Kurde żałuję, że Ghana nie wygrała. Przy stanie 2:1 ten Jordan Ayew zamiast podać do Asy Gyana i jego kolegi, którzy byli na czystej pozycji, to ten na chamca strzelał... Potem się to zemściło. Chyba ta wtopa z USA, która była pechowa może być kluczowa. Paradoksalnie Portugalia bez Cristiano może być lepsza moim skromnym zdaniem. Jednak jestem sercem za Czarnymi Gwiazdami. Kwadwo- ten wślizg przy strzale Mullera :bravo: . Kładzio dobry meczyk- Juventus jest dumny :) .


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 23:03

To spotkanie pokazało, że to Portugalia jest obecnie bardzo słaba, a nie Niemcy tak mocarni. Ghana mogła to wygrać i niech to będzie największym dla nich komplementem po tym spotkaniu.

Bardzo dobre zawody naszego Kwadwo. :*


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 23:05

Oczekiwałem jakiegoś meczu, który obroni honor Afrykańskiej piłki i się doczekałem. Jedni i drudzy mogli wygrać, ale Ghana wzniosła się na wyżyny swoich możliwości, a Niemcy zaczęli grać na poważnie odkąd przegrywali.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 23:11

rad pisze:Oczekiwałem jakiegoś meczu, który obroni honor Afrykańskiej piłki i się doczekałem. Jedni i drudzy mogli wygrać, ale Ghana wzniosła się na wyżyny swoich możliwości, a Niemcy zaczęli grać na poważnie odkąd przegrywali.
Przecież jako jedyna drużyna z Afryki, która wygrała to WKS. 2:1 z Japonią w 1 kolejce.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 23:14

mrozzi pisze:To spotkanie pokazało, że to Portugalia jest obecnie bardzo słaba, a nie Niemcy tak mocarni. Ghana mogła to wygrać i niech to będzie największym dla nich komplementem po tym spotkaniu.
Na końcu sam podkreślasz, że Ghana mogła to nawet wygrać(kontrę 3 na 2 zmarnować to jest wyczyn). Nie do końca masz rację z tą słabością Niemców, choć trochę owszem tak, ale Ghańczycy grali o życie i mieli szamanów na trybunach :smile:

Goetze już w pierwszym meczu marnował dobre okazje, dziś nieco też, aż trafił przypadkiem ale trafił :smile:

Facet urodzony w Polsce rekordzistą (no jeszcze na równi z grubym ale oryginalnym Ronaldo), brawo :bravo: 15 bramek na 20 meczów, robi wrażenie.

Lubię takie atakowanie jak w tym meczu, z furią i do końca, nie to co wczoraj Italia czy nieraz Juve... :stop:

Druga połowa po prostu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Dosłownie do ostatniej sekundy. Remis raczej sprawiedliwym wynikiem.

Szkoda, że Muntari nie zagra z Portugalią :cry:

Marat87 pisze:Antek te twoje gastarbeitowskie historie stają się nudne. Niemcy to, Niemcy tamto, Niemcy sramto. Przestań, nikogo to nie obchodzi :stop:
Zanim zaczniesz rzucać durnymi słówkami to wpierw znaj ich znaczenie i używaj ich poprawnie. Podpowiem tylko, że osoba która mieszka w danym kraju już kilka lat nie jest zaliczana do żadnych "gastarbajterów" , więc daruj sobie. Jeśli się zagalopowałem z jakąś "prywatą niemiecką" to głównie w tym temacie, myślałem naiwnie że można się ekscytować jedną z najlepszych drużyn świata, szczególnie gdy jest ona drugą po Wochach "moją" na tym mundialu itp.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2014, 23:17 przez Antek666, łącznie zmieniany 1 raz.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 23:16

Szkoda trochę Ghany,przy wyniku 2-1, siedli na Niemców,mieli przewagę i mogli podwyższyć prowadzenie.Mogli to wygrać.Choć z drugiej strony i Niemcy mieli też swoje okazje.Jedno nie ulega wątpliwości,że było to świetne widowisko.


P.s.Uderzenie z głowy Pepe w Mullera to pryszcz do tego uderzenia zawodnika Ghany w ostatniej akcji meczu.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2014, 23:20

Antek666 pisze:
mrozzi pisze:To spotkanie pokazało, że to Portugalia jest obecnie bardzo słaba, a nie Niemcy tak mocarni. Ghana mogła to wygrać i niech to będzie największym dla nich komplementem po tym spotkaniu.
Na końcu sam podkreślasz, że Ghana mogła to nawet wygrać(kontrę 3 na 2 zmarnować to jest wyczyn). Nie do końca masz rację z tą słabością Niemców, choć trochę owszem tak, ale Ghańczycy grali o życie i mieli szamanów na trybunach :smile:
Określenia "nie są tacy mocarni" a "słabość Niemców" wiele wspólnego z sobą nie mają i zdaje się nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. :wink:


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2014, 00:50

zbysioJuve pisze:Szkoda trochę Ghany,przy wyniku 2-1, siedli na Niemców,mieli przewagę i mogli podwyższyć prowadzenie.
Juz nie wspominajac o kontrze w 92 minucie... 3 na 2... Ale byloby pieknie.
Szacunek dla Ghany, nie mialem mozliwosci obejrzenia ich meczu z USA (czytalem tylko ze duzo sytuacji zmarnowali) i jestem w szoku ze przegraliz amerykanami..


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2014, 07:01

Alex96 pisze:
zbysioJuve pisze:Szkoda trochę Ghany,przy wyniku 2-1, siedli na Niemców,mieli przewagę i mogli podwyższyć prowadzenie.
Juz nie wspominajac o kontrze w 92 minucie... 3 na 2... Ale byloby pieknie.
Szacunek dla Ghany, nie mialem mozliwosci obejrzenia ich meczu z USA (czytalem tylko ze duzo sytuacji zmarnowali) i jestem w szoku ze przegraliz amerykanami..
W tej kontrze z końcówki meczu to ja naliczyłem, że ich szło nawet 5 na 3.Też nie oglądałem ich meczu z USA, ale przyznam, że nie spodziewałem się tak otwartej i ofensywnej ich gry w meczu z Niemcami(choć na tym mundialu wszystko jest jednak możliwe).Szczerze przyznać jednak trzeba,że Ghana z przodu miała kim postraszyć.Tacy zawodnicy jak Gyan,Ayew,Asa,Muntari to zawodnicy znani i predysponowani do gry ofensywnej.Szkoda trochę by było gdyby Ghana odpadła, porównując ich grę do np. Portugalii to jak niebo a ziemia.Teraz powinni trzymać kciuki za Ronaldo i spółkę, że ci się obudzą w spotkaniu z USA i w ostatniej kolejce znowu mamy ciekawy mecz Ghana - Portugalia.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2014, 09:53

Szkoda tej Ghany. Nieźli w odbiorze, fajne kontry, ale jak to bywa w afrykańskiej piłce - efektownie, ale brakuje tej "kropki nad i". Tu dodatkowo niektórzy grali za egoistycznie w decydujących fazach akcji, nie można wszystkiego próbować strzelać zza pola karnego, zwłaszcza jak kolega jest lepiej ustawiony. Co mistrzostwa się zastanawiam jak to jest że taki Gyan nie zrobił kariery zbliżonej do Eto'o czy Drogby, czaruje na mundialach a w piłce klubowej - Udinese, Sunderland - szał to nie jest, w statystykach też nie. Ghana przy okazji znowu nie miała szczęścia do grupy, drugi raz z rzędu trafiają na Niemców. Prawdopodobnie będzie tak, że Ghana odpadnie, a mniej teoretycznie ciekawa (choć meczu nocy nie oglądałem) Nigeria wystąpi w 1/8 po wygranej z Bośnią.

do specjalistów od zakładów - jak u buka wyglądają teraz szanse Portugalii na awans?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2014, 10:15

@D@$ pisze:Co mistrzostwa się zastanawiam jak to jest że taki Gyan nie zrobił kariery zbliżonej do Eto'o czy Drogby, czaruje na mundialach a w piłce klubowej - Udinese, Sunderland - szał to nie jest, w statystykach też nie.
Akurat po wczorajszym meczu wcale nie dziwię, się czemu Gyan nie zrobił kariery klubowej. Chłop jest za mało konkretny, robi dym z którego rzadko coś wynika. No i skuteczność pod bramką taka sobie. Na pierwszy rzut oka piłkarz o wiele gorszy od takiego Ayewa. Ale fakt, szkoda Ghany. Tak myślałem, że mogą narobić problemów Niemcom, ale sądziłem, że koniec końców przegrają i postawiłem w typerze 2:1.

Fatalny mecz Kevina Boatenga, dobry Muntariego, Ayewa i tego zioma z Chelsea (Arzu?). Asamoah porządnie, ale bez rewelacji.


Obrazek
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2014, 10:20

pumex pisze:Akurat po wczorajszym meczu wcale nie dziwię, się czemu Gyan nie zrobił kariery klubowej. Chłop jest za mało konkretny, robi dym z którego rzadko coś wynika. No i skuteczność pod bramką taka sobie.
Wypisz, wymaluj Seba Giovinco :D


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2014, 10:52

Albo Robercik :D
Z jednej strony lubię Klose, z drugiej żal mi było szamanów z Ghany, choć po tej zepsutej kontrze już stawało się jasne, że oni tego meczu nie wygrają. Jakby Klose się nie podpalił na sam koniec (jak nie on), przegraliby.

Kwadwo raz się minął z piłką tak, że Conte by mu urwał łeb, ale znowu jak pięknie wybił piłkę wślizgiem tuż przed strzałem RFN. Występ na plus, chociaż powinien więcej grać do przodu i wykorzystać to, że Lahm gra w pomocy i Niemcy mają kiepskie boki obrony.


Zablokowany