MŚ 14' // Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 18:41

Przedchwią skończono losowanie grup MŚ 2014 w Brazylii więc myślę że warto już teraz założyć nowy temat.

Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun

Brazylia trafiła całkiem nieźle, jak dla mnie to pewne pierwsze miejsce gospodarzy i awans, aczkolwiek ciekawie zapowiada się walka o drugie miejsce.

Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Która grupa najtrudniejsza? Mam dylemat między tą a tą Italii, jednak po głębszym namyśle uważam że właśnie grupa B. Obrońcy trofeum, silna Holandia i mocne Chile. Australia wiadomo, dostarczyciel punktów. Chciałbym awansu Holandii i Chile, ale odpadnięcie Hiszpanii na tym etapie będzie dużą niespodzianką.

Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia

Hmm...może nie tylko co mocna, ale bardzo wyrównana grupa.

Grupa D: Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy

Jedna z dwóch najmocniejszych grup, dobrze że to Anglicy tu trafili, grają słabo na takich turniejach i jak dla mnie to ich przygoda z Brazylią skończy się już na fazie grupowej.

Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras

Dalej nie potrafię pojąć fenomenu jakim jest Szwajcaria w pierwszym koszyku, napewno skorzystała na tym Francja, która wraz z naszym Golden Boy musi wygrać tą grupe.

Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria

Argentyńczycy trafili świetnie, debiut Bośnii na MŚ może miec u nich spore znaczenie, no i klimat który sprzyja Argentynie i Nigerii. Argentyna pierwsza, a o drugie powalczą Bośnia i Nigeria.

Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, Stany Zjednoczone

Powtórka z ojro 2012 :D Faworytami napewno są Niemcy i Portugalia ale dwie pozostałe drużyny mogą mocno namieszać, choć dla ciekawszej fazy pucharowej wolę awans tych dwóch pierwszych.

Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa

No i tu bezdyskusyjnie awans świetnej Belgii i przyszłego gospodarza MŚ czyli Rosji.

Na tym turnieju trzymię kciuki za Włochów, Francję i Chile.


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 18:52

Chile oceniam wyżej od Anglii. Chyba nikt nie wierzy, że Brazylia odpadnie u siebie w 1/8(czyli nie ma przebać dla Chi/Hol), a Hiszpania ma za duży potencjał jednak i raczej no1, zresztą nie chcą grać z BRA za szybko - to pewne. Wierzę w wyjście Włochów, ale kluczowe będzie, w jakiej formie będzie Pirlo, czy jeśli nie będzie, to Prandelli da pograć Verrattiemu, w jakiej formie będzie Balotelli (i Rossi) Dodam jeszcze, że upychanie środkowych trochę marnie Prandellemu ostatnio wychodzi i 4-3-3, wydawałoby się o wiele bardziej naturalne. Sporo niezłych AM-ów we Włoszech, a Rossi na teraz, by sobie poradził..


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 18:58

Wojtek pisze:Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun
Brazylia miejsce pierwsze i pewnie wszystkie 3 mecze wygra. W ultra słabym Meksyku widzę kandydata wyłącznie do 4 miejsca. Najpewniej mecz Kamerun-Chorwacja zadecyduje o drugiej drużynie ktora wyjdzie z grupy
Wojtek pisze:Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia
Szkoda Chile, liczę że urwą którejś z rep na H. punkty
Wojtek pisze:Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia
Żal.. Kolumbia faworyt do pierwszego miejsca. Strzelam, że WKS lepiej poradzą sobie z Grecją niż Japonia i dlatego wyjdą z grupy jako drudzy.
Wojtek pisze:Grupa D: Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy
Nie taki diabeł straszny.. Urugwaj to już nie ten Urugwaj przed poprzednich mundiali, a Anglia wyjdzie z grupy ale pewnie zaraz potem odpadnie.
Wojtek pisze:Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras
Tutaj obstawiam tak jak w Niemczech06, Szwajcaria przed Francją.
Wojtek pisze:Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria
Argentyna, BiH dziekuje dobranoc
Wojtek pisze:Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, Stany Zjednoczone
Ciężki los czeka Niemców. Liczę, że Ghana druga.
Wojtek pisze:Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa
Żal x2. Belgia i w sumie tyle.. druga pewnie Rosja.

NIe czaje kompletnie podziału na koszyki.
Ave.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 19:09

A: Brazylia, Meksyk
B: Hiszpania, Chile
C: Kolumbia, WKS
D: Włochy, Urugwaj
E: Francja, Szwajcaria
F: Argentyna, BiH
G: Niemcy, Ghana
H: Rosja, Belgia


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 19:20

Wszyscy tak marudzili i marudzą na Kolumbię, Belgię i Szwajcarię w pierwszym koszyku, a w zasadzie gdyby w ich miejsce dać przykładowo Włochy, Holandię i Portugalię, to nic by się nie zmieniło - tak czy siak drużyna z pierwszego koszyka byłaby faworytem do pierwszego miejsca.

Nie wierzę we Francuzów, Szwajcarzy powinni wyjść z pierwszego miejsca. Podobnie, nie wierzę w Anglików. Cieszą się od zawsze opinią mocnej drużyny, chociaż regularnie rozczarowują. Myślę że po tym, jak nie wyjdą z grupy, dojdzie do małego trzęsienia ziemi. W grupie B Australia będzie dostarczać punkty, ale to chyba najmocniejszy dostarczyciel punktów ze wszystkich. Grupa G będzie ciekawa z tego powodu, że każdy w zasadzie może awansować. W C niby to samo, ale poziom wyraźnie niższy.


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 19:27

Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun

Brazylia. Koniec kropka.


Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Dla naszego Arturo i jego kumpli ciężkie zadanie. Albo w grupie skończy się do bólu przewidywalnie albo będziemy świadkami największej sensacji na mundialu od lat.

Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia

Dwie drużyny prze-kozaków na papierze oraz dwie dobrze ułożone taktyczne.
Wyjdzie jedna drużyna przekozaków (ze wskazaniem na Kolumbię) i jedna grająca dobrze taktycznie.


Grupa D: Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy

Włosi wyjdą. Urugwaj nie jest kolektywem i mogą mieć problemy na tym mundialu.

Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras

Nie lekceważyłbym tego Ekwadoru. Uważam, że mogą fantastycznie przystosować się do warunków klimatycznych panujących w Brazylii. Typ: Ekwador, Francja - w dowolnej kolejności.

Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria

Argentyna pierwsza, duża różnica klas w tej grupie. Bośnia wymęczy awans.

Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, Stany Zjednoczone

To jest czas nowej generacji Niemców. Ale grupa zmusi ich do grubego wysiłku.

Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa

Arabowie, w przeciwieństwie do czarnej części kontynentu nie grają tak naiwnej piłki, zagrają bardzo dobry turniej, ale jednak Belgia i Rosja wyjdą.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 19:39

Ivory pisze:
Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Dla naszego Arturo i jego kumpli ciężkie zadanie. Albo w grupie skończy się do bólu przewidywalnie albo będziemy świadkami największej sensacji na mundialu od lat.
Trzy lata temu z grupy nie wyszli mistrzowie świata, 7 lat temu brązowi medaliści EURO 2004, 11 lat temu mistrzowie świata i europy. Krótko mówiąc, na każdym mundialu są jakieś sensacje.

Ktoś się w ogóle obawia Anglii? Być może podchodzę do nich zbyt lekceważąco, ale ta reprezentacja jest po prostu SŁABA. W angielskich klubach prym wiodą obcokrajowcy, a Hodgson nie ma za bardzo kim straszyć. Nawet Rooney, którego uważałem parę lat temu za numer 3 po Ronaldo i Messim, nie gra już tak cudownie.
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2013, 19:45 przez ewerthon, łącznie zmieniany 1 raz.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 19:41

No, a ja nie posiłkowałbym się w tym przypadku rezultatami z poprzednich Mundiali. Widzę, że szykuje się pare powtórek z rozrywki, ale przewiduję parę niespodzianek (choć takich rewelacji jak w 2002 - raczej być nie powinno :o ).

Grupa A: Brazylia wygra tą grupę w cuglach. Każdy inny wynik niż złoto na MŚ - będzie dla nich klęską... Myślę, że Meksykanie po raz kolejny udowodnią, iż potrafią grać na MŚ i wyjdą z grupy.

Grupa B: Hiszpanie i Holendrzy, zapewne nie będą chcieli zrobić sobie krzywdy w pierwszym meczu. Chyba nadejdzie w końcu kres triumfów La Rojy - bo ile można wygrywać turniejów z rzędu? Z całym szacunkiem dla Chilijczyków, ale to jednak nie ten kaliber.

Grupa C: Kolumbijczycy wyjdą z pierwszego miejsca. Czas najwyższy, aby wreszcie WKS dało rady, choćby dlatego, iż nie trafili do grupy śmierci.

Grupa D: Jeśli Hodgson, nic nie zmieni (a na to się zanosi)- Anglików wreszcie spotka kara czyli brak awansu do kolejnej rundy. Mają w dalszym ciągu duży potencjał w ofensywie, lecz ogólnie nie przekonują, są flegamtyczni niczym ich coach :think: Jeśli Italia przypomni sobie, jak grali w defensywie za swoich najlepszych lat - wówczas ostro powalczy o finał (nawet napotykając pod drodze - Hiszpanów) :!: Urusi, owszem w ofensywie siła rażenia, jedna z najmocniejszych (jeśli nie najlepsza) na świecie, lecz ich pomocnicy - anonimowi w porównaniu z rywalami z najwyższej półki. Powinni jednak po wielu trudach, uporać się z wyjściem z grupy.

Grupa E: I to jest dla mnie bardzo dziwna grupa. W której Szwajcarzy mogą ograć Francję, a skompromitować się w pozostałych spotkaniach. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić Helwetów w kolejnej rundzie, Ekwador będzie się czuł o wiele bardziej swobodnie (w tym klimacie, położeniu geograficznym itp.) Żabojady również wymęczą awans do następnej rundy.

Grupa F: Argentyna musi awansować, inaczej będzie kataklizm. Muszą w końcu postarać się powalczyć o finał :!: BiH nie ma doświadczenia, niezbędnego na takich turniejach. Zatem, szansa dla Nigerii, jak najbardziej istnieje.

Grupa G: Niemcy i Portugalia znowu wyjdą z grupy. Jeśli jednak nasi zachodni sąsiedzi nie poprawią obrony - to kiepsko widzę ich walkę o medal.

Grupa H: Tutaj, sędziowie nie pomogą Korei, więc Belgowie muszą razem z Rosją przejść dalej :ok:
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2013, 19:51 przez Lucas87, łącznie zmieniany 1 raz.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 19:43

A ja typuję, że czarnym koniem będzie Szwajcaria :prochno: Który trzyma zakład?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 20:02

ewerthon pisze:Trzy lata temu z grupy nie wyszli mistrzowie świata, 7 lat temu brązowi medaliści EURO 2004, 11 lat temu mistrzowie świata i europy. Krótko mówiąc, na każdym mundialu są jakieś sensacje.
Ale to LaFurjaRoha! niemal galaktyczna drużyna wg Darka Szpakowskiego i jego kolegów z redakcji.
Jedyną drużyną uprawnioną do pobicia mistrza, którą dopuszcza nasza państwowa telewizja jest Brazylia z Neymarem. Każdy inny scenariusz oznacza 2-tygodniową żałobę i wystąpienie spazmów podobnych do tych po śmierci Ducze w Korei Północnej.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2013, 20:06

Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun

Brazylia z pierwszego miejsca, choć nie wykluczam jakiejś wpadki w meczu otwarcia. Wiadomo o co chodzi - przeogromna presja, a drużyna młoda. Reszta drużyn wyrównana, lecz Chorwacja wydaje mi się najpoważniejszym kandydatem do drugiego miejsca w grupie. Także: Brazylia, Chorwacja


Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Tutaj wg. mnie może mieć miejsce megasensacja, czyli brak awansu Hiszpanii. Drużyna ta ma wielki potencjał, jednak przejawia juz pewne syndromy wypalenia. Wychodzi Holandia i Chile.

Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia

Tutaj zdarzyć może się dosłownie wszytko, a ja stawiam na Kolumbię za sprawą Radamela Falcao, który w kadrze na ogół nie zawodzi. Reszta drużyn jak równy z równym, a jak miałbym teraz typować to stawiam na Azjatów. Więc: Kolumbia, Japonia


Grupa D: Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy

Zobaczymy co Prandelli wymyśli i czy kluczowi gracze, tacy jak Rossi, Pirlo, Ballo, czy Marchisio się nie połamią. Niemniej jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Italia powinna zdominować rywalizację w tej grupie. Należy jednak pamiętać, że Włochom wychodzi co drugi wielki turniej, a ostatnio był finał. Wychodzą Włochy i Anglia.

Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras

Bardzo wyrównana grupa ze wskazaniem na Szwacjarię i Francję. Ekwador może włączyć się do rywalizacji. Sprzyjał im będzie własny kontynent.

Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria

Argentyna wcale nie wygląda jakoś super. Potencjał ludzki mają może nawet najlepszy na świecie. Moim zdaniem będą się bardzo męczyć w grupie, bo za przeciwników maja samych walczaków. Czarnym koniem tej grupy, jak i całych mistrzostw (no tak na 1/4 finału) może okazać się Nigeria.

Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, Stany Zjednoczone

Niemcy tego nie spieprzą. Wygrana grupy murowana. Portugalia w eliminacjach juz od lat cieniuja, a na samych imprezach grają doskonale i zazwyczaj kończą w okolicach podium. Ostatnio nie miej szczęścia bo wpadali na Kiszpanów.

Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa

Nie będę oryginalny i powiem. Belgia. Drużyna, której kibicuję, bo wyhodowali niesamowitą generację piłkarzy. Druga do awansu Korea. Tak Korea. Będą na pewno świetnie przygotowani fizycznie i po prostu wybiegają sobie ten awans. Nie wierzą w Sborną. To sami starzy wyjadaczy, którym zabraknie gazu, bynajmniej nie ziemnego.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2013, 16:21

Nagłówki angielskiej prasy po losowaniu :lol:
http://vivoazzurro.it/it/news/mondiali- ... costa-rica


Juve, storia di un grande amore
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2013, 18:26

ewerthon pisze:Nawet Rooney, którego uważałem parę lat temu za numer 3 po Ronaldo i Messim, nie gra już tak cudownie.
a to bardzo ciekawe co piszesz, bo w tym sezonie Roo na 25 meczów ma 14 goli i 12 asyst ;) rozumiem, że Włosi mają lepszych napastników na ławce...
zahor pisze:Wszyscy tak marudzili i marudzą na Kolumbię, Belgię i Szwajcarię w pierwszym koszyku, a w zasadzie gdyby w ich miejsce dać przykładowo Włochy, Holandię i Portugalię, to nic by się nie zmieniło - tak czy siak drużyna z pierwszego koszyka byłaby faworytem do pierwszego miejsca.
ale to chyba tylko świadczy tylko o marności tych grup a nie sile tych drużyn ;] zamień sobie Szwajcarię z Włochami w grupie i już Anglicy żyliby nadzieją do czerwca, wstaw sobie Kolumbie do grupy G i już jest ciekawiej...

prawda jest taka, że będzie dużo na prawdę mało interesujących meczów (jak choćby dla mnie wszystkie 6 meczów w grupie C) ale i będzie dużo "szlagierowych" już we wczesnej fazie turnieju, czyli coś co się dużo lepiej sprzedaje niż mecze lepszych drużyn z gorszymi... system rodem z LM ;]

ps. o fatalnym losowaniu dla Italli pisałem już w temacie o reprezentacji więc nie będę się powtarzał


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2013, 18:32

Maly pisze:
ewerthon pisze:Nawet Rooney, którego uważałem parę lat temu za numer 3 po Ronaldo i Messim, nie gra już tak cudownie.
a to bardzo ciekawe co piszesz, bo w tym sezonie Roo na 25 meczów ma 14 goli i 12 asyst ;)
Nie gra tak cudownie, żeby go zaliczać do ścisłej czołówki światowej - o to mi chodziło. Skąd wziąłeś 14 goli? Chyba doliczając reprezentację.
Maly pisze:rozumiem, że Włosi mają lepszych napastników na ławce...
To już sobie sam dopowiedziałeś.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2013, 21:53

tak, licząc tylko ligę i LM 10 goli i 8 asyst w 17 meczach... tak więc regularnie niczym szwajcarski zegarek ma zwyżkę formy co drugi sezon i jeśli kogokolwiek trzeba się obawiać z reprezentacji Anglii to wg mnie właśnie Roo, który w tym sezonie zgarnął już nagrodę zawodnika miesiąca MU za wrzesień i listopad potwierdzając to co piszę ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zablokowany