Euro 12' // Najlepsza drużyna i piłkarz turnieju według UEFA

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:08

UEFA oficjalnie wybrała piłkarzy do najlepszej drużyny turnieju (23 zawodników) i MVP spośród piłkarzy: UEFA EURO 2012 Team of the Tournament.

Najlepszym graczem został wybrany Andres Iniesta. Pirlo znalazł się w gronie 23 najlepszych piłkarzy razem z Buffonem, De Rossim i Balotellim z Włoch.

Nawet tego wyróżnienia mu nie przyznali, więc sny o Złotej Piłce czas zakończyć.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:10

Iniesta ? mocno naciągane, ale któregoś z lafrujirochy trzeba było wybrać. Ja bym wybrał Cassilasa, albo Davida Silvę.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:20

Iniesta, zasłużenie. Facet zagrał genialny turniej i nie podejrzewam, żeby powtórzył ten wyczyn w najbliższym czasie. Cały sezon co najwyżej niezły, ale EURO mistrzowskie. Szkoda troszkę Pirlo. Gdy ten nie grał, to całe Włochy nie grały, bo nie było zawodnika, który ciągnąłby grę całego zespołu. Gdyby Iniesty zabrakło w jakimś meczu, to nawet Hiszpania by tego nie odczuła, bo mają Xaviego, Alonso, Silve itd...


Obrazek
eXoN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2012
Posty: 169
Rejestracja: 10 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:22

Według mnie piłkarzem turnieju powinien zostać Casillas. Gdyby nie on Hiszpania by nawet z grupy nie wyszła, poza tym wygrał im półfinał z Portugalią.


Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy!
Giampiero Boniperti
bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:28

Zlatan ? Gerrard ? Myślę że było paru zawodników, którzy się zaprezentowali ciekawiej niż ta dwójka


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:35

Głównymi kryteriami wyboru były nazwiska oraz kluby. Wiadomo, że ktoś z wielkiej barcelony musiał wygrać bo przecież oni są doskonali.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:41

drozdi pisze:Głównymi kryteriami wyboru były nazwiska oraz kluby. Wiadomo, że ktoś z wielkiej barcelony musiał wygrać bo przecież oni są doskonali.
Daj spokój, skoro seryjnie zgarniają trofea to trudno się dziwić, że kolekcjonują też wyróżnienia indywidualne. Owszem, liczyłem, że mimo wszystko MVP zostanie Pirlo, ale co zrobić. Za parę lat niewielu będzie pamiętać, że Italia grała fajny football z Pirlo w roli głównej, tylko, że dostała 0:4 w finale.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:44

Szkoda, bo Pirlo zasłużył na jakieś docenienie, kapitalnie grał, a to jego ostatnie Euro... Też po cichu liczyłem, że tak jak w RPA Forlan, zostanie uhonorowany...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:44

drozdi pisze:Głównymi kryteriami wyboru były nazwiska oraz kluby. Wiadomo, że ktoś z wielkiej barcelony musiał wygrać bo przecież oni są doskonali.
Ja rozumiem, że teraz popularny jest hejt na Barcelone(sam go troszkę propaguje :prochno: ), ale pisanie, że Iniesta zdobył nagrodę tylko dlatego, że gra dla Barcy, jest kretynizmem. Co innego, gdyby tę nagrodę zdobył Xavi, ale Iniesta sobie na to zasłużył :!:
Of kors for mi Pirlo MVP, ale jeden słabszy mecz(jak na złość finałowy) o wszystkim przesądził. :whistle:


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:47

pablo1503 pisze:jeden słabszy mecz(jak na złość finałowy) o wszystkim przesądził. :whistle:
Najgorsze, że niekoniecznie jego słabszy mecz, a raczej kolegów - w ataku brak ruchu, przegrana walka w środku pola przez box to boxów... Ech.

Iniesta zasłużenie, choć też zastanawiałbym się nad Casillasem.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Nicolas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2008
Posty: 303
Rejestracja: 13 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:50

Buffon został najlepszym bramkarzem turnieju? Jeżeli nie to mnie chyba szlag trafi! W całym Euro błyszczał bronił pewnie, dalej genialny refleks! Casillas też dobrze, ale mniej roboty miał, więc rzecz jasna, że Buffon powinien wygrać.

PS- Kiedyś tka było z Borucem leci piłka w środek on wybija, a komentator pieje z zachwytu.. Niczym wczorajszy finał. Tak naprawdę Casillas wyjął to co powinien wyjąć każdy klasowy bramkarz, a Buffon a to refleks w meczu z Anglią, a to wolne z Niemcami!


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:54

Iniesta to chyba dostał za wrażenia artystyczne bo przez cały turniej zaliczył 1 asystę. Silva miał 2 gole 3 asysty a zagrał tylko jeden mecz przez 90 w innych był zmieniany i w moim odczuciu zagrał słabe mistrzostwa, zwłaszcza porównując do tego co grał w MC, a i tak został wyróżniony.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 12:58

Iniesta? :stop:
Zgodzę się, że MVP powinien zostać któryś z Hiszpanów, ale bardziej myślałem o Cassilasie.
pan Zambrotta pisze:Iniesta ? mocno naciągane, ale któregoś z lafrujirochy trzeba było wybrać. Ja bym wybrał Cassilasa, albo Davida Silvę.
Silva w mojej bardzo subiektywnej opinii to obok Arbeloi najsłabszy punkt Hiszpanów na tym turnieju.



PS Szkoda, że w drużynie turnieju nie ma żadnego gospodarza. Szewa powinien się tam znaleźć.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Junakson

Madridista
Madridista
Rejestracja: 07 sierpnia 2004
Posty: 213
Rejestracja: 07 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 13:07

Może na papierze słabo to wygląda u Iniesty (1 asysta), ale prawda jest taka był najlepszym grajkiem u Hiszpanów w turnieju. Pirlo pewnie wygrałby tę nagrodę gdyby Włosi wygrali w finale.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 13:21

Jeżeli jesteście ciekawi, kto dokonał tego wyboru:
The UEFA Technical Team comprised UEFA technical director Andy Roxburgh, Fabio Capello (Italy), Jerzy Engel (Poland), Dušan Fitzel (Czech Republic), Gérard Houllier (France), Lars Lagerbäck (Sweden), György Mezey (Hungary) and Holger Osieck (Australia coach). Jean-Paul Brigger and Walter Gagg provided FIFA input, with Mordechai Shpigler acting as link-man to UEFA's Development and Technical Assistance Committee.

Źródło
Jak widać Engel wszędzie potrafi się wkręcić.


Obrazek
Zablokowany