Euro 12' // Najlepsza drużyna i piłkarz turnieju według UEFA

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 13:23

pablo1503 pisze:
drozdi pisze:Głównymi kryteriami wyboru były nazwiska oraz kluby. Wiadomo, że ktoś z wielkiej barcelony musiał wygrać bo przecież oni są doskonali.
Ja rozumiem, że teraz popularny jest hejt na Barcelone
Tu nie chodzi o hejtowanie ich. To dobry zespół. Tylko na każdym kroku wszyscy komentatorzy i "znawcy" futbolu jaraja się tym, że ich piłkarze (i Realu) dominują w słabej lidzie, w której liczą się tylko dwa zespoły. Co tydzień grają mecze ligowosparingowe, a potem się nie ma co dziwić, że starcza im sił na dobrą grę w Lidze Mistrzów. Potem te gadanie, że niepokonani, że galaktyczni, że tamto... Ciesze się, że euro się skończyło. Postawa komentatorów była po prostu żenująca.

Ale wracając do tematu - było na tym Euro kilku piłkarzy, którzy również zasłużyli na to wyróżnienie - nawet bardziej niż część tych, którzy je otrzymali.

Kiedy się ta stronniczość skończy :roll:


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 13:41

tylko ta słaba liga skopała tyłek całej europie w ostatnim turnieju, tracąc przy tym tylko jedną bramkę, którą de facto udało się zdobyć tej słabej Włoskiej lidze, która fartem doszła do finału :)

Panowie trochę dystansu, na szczęście dystans między Hiszpanią-all trochę się zaciera. Szkoda że nie doszło jeszcze do pojedynku Niemcy Hiszpanie. TO były zdecydowanie trzy najsilniejsze reprezentacje.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 13:48

Pirlo mi szkoda przede wszystkim dlatego, że ten wspaniały piłkarz nie dołoży do swojej kolekcji wygranej euro, tego jednego mu brakuje, podobnie z resztą jak Alexowi.
W sumie ten jego turniej był dziwny, żadnego meczu nie zagrał idealnie od początku do końca, inna rzecz, że w każdym spotkaniu był mocno pilnowany, stąd czasem miał straty. Reasumując turiniej b. dobry, w żadnym konketnym meczu nie jakoś szczególnie.
Mi tam właśnie tego tytułu dla niego brakowało, bo po trofea się przyjeżdza a nie jakieś wyróżnienia Uefa czy Fifa, które nie raz były śmieszne. Z tym Iniestą to sam nie wiem, ale oni ogólnie mają 10 podobnych zawodników, więc mi to lotto.

edit: @bramek - a to sory, źle przeczytałem
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2012, 14:54 przez @D@$, łącznie zmieniany 1 raz.


Cris92

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 sierpnia 2011
Posty: 11
Rejestracja: 02 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 13:52

drozdi pisze:
pablo1503 pisze: Tu nie chodzi o hejtowanie ich. To dobry zespół. Tylko na każdym kroku wszyscy komentatorzy i "znawcy" futbolu jaraja się tym, że ich piłkarze (i Realu) dominują w słabej lidzie, w której liczą się tylko dwa zespoły. Co tydzień grają mecze ligowosparingowe, a potem się nie ma co dziwić, że starcza im sił na dobrą grę w Lidze Mistrzów. Potem te gadanie, że niepokonani, że galaktyczni, że tamto... Ciesze się, że euro się skończyło. Postawa komentatorów była po prostu żenująca.

Ale wracając do tematu - było na tym Euro kilku piłkarzy, którzy również zasłużyli na to wyróżnienie - nawet bardziej niż część tych, którzy je otrzymali.

Kiedy się ta stronniczość skończy :roll:
Miałem nie odpowiadać na ten post, ale jak przeczytałem, że hiszpańska liga jest słaba to spadłem z krzesła :D Idąc Twoim tokiem rozumowania polska T-ME jest lepsza niż La Liga, bo u nas do ostatniej kolejki 4 drużyny miały szanse na mistrzostwo, a w hiszpanii było wiadomo wcześniej, że wygra Real. To, że od kilku/kilkudziesięciu lat dominuje Real i Barca, a reszta nie potrafi nawet się zbliżyć to czyja to wina? Włoska liga jest lepsza od hiszpańskiej, bo tutaj jest Napoli, Lazio, Udine? Cóż te kluby dawno nie osiągnęły nic znaczącego, a we Włoszech także od lat dominuje Juventus i Milan. Kocham Juve, ale mówienie, że liga hiszpańska jest słaba, że Barca jest daremna, że Real jest daremny jest totalnie śmieszne. Nie oszukujmy się, ale dla mnie od lat Barca, Real i Hiszpanie grają najprzyjemniejszą piłkę dla oka. Jedyny plus, że w tym sezonie widziałem może 2 mecze Juve, w których przypominali zaangażowaniem najlepszych. Jestem kibicem Juve, ale jestem też obiektywny. Włoska liga w ostatnich czasach prezentuje równy poziom w przeciwieństwie do ligi hiszpańskiej, ale jest to raczej dość niski poziom.

PS. Co do meczów ligowo-sparingowych, to z "ogórkami" też się trzeba namęczyć czasem, co dobitnie pokazało Juve w tym sezonie tracąc głupie punkty z ligowymi przeciętniakami. Mecz to mecz, trzeba biegać 90 minut.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 14:01

A nie stworzyli czegoś takiego jak 11-stka turnieju? Który bramkarz został numero uno Gigi czy Iker?


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 14:12

[quote="@D@$"]

[quote="bramek"]Zlatan ? Gerrard ? Myślę że było paru zawodników, którzy się zaprezentowali ciekawiej niż ta dwójka[/quote]Zlatan? Bez żartów, bo ładnego gola strzelił? To chyba byłby ewenement, gdyby zawodnikiem turnieju był piłkarz zespołu który nie wyszedł z grupy :roll:[/quote]

Nie bardzo rozumiem do czego się odnosisz. Mi chodziło, że ta dwójka nie powinna się znaleźć w gronie 23 najlepszych zawodników turnieju.


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 14:49

MVP całego Euro powinien zostać Pirlo. Bez dwóch zdań. Iniesta zasłużył najbardziej spośród Hiszpanów, zawsze równy i bardzo wysoki poziom. Nie rozumiem tych spustów na Ikerem, z resztą on nigdy jakoś specjalnie mnie do siebie nie przekonał. Drużyna wybrana przez UEFA też jakaś dziwna, można odnieść wrażenie że to nie jest zespół zawodników którzy pokazali się z dobrej strony na Euro, ale drużyna największych gwiazd na swoich pozycjach z zespołów, które zagrały na tym turnieju. Brak przynajmniej jednego włoskiego obrońcy to żenada. Bonucci swoją znakomitą grą podczas Euro zasłużył sobie bardziej, aby zostać w ten sposób doceniony niż Pique.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 15:51

Dziwi mnie brak Bonucciego. Chłopak zagrał świetne mistrzostwa i zasłużył sobie na to by być w drużynie najlepszych.


Fino Alla Fine Forza Juventus!
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 15:54

KondzioJuveFans pisze:Dziwi mnie brak Bonucciego. Chłopak zagrał świetne mistrzostwa i zasłużył sobie na to by być w drużynie najlepszych.
Wczorajszym meczem przekreślił jakiekolwiek szanse...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 16:03

Łukasz pisze:
KondzioJuveFans pisze:Dziwi mnie brak Bonucciego. Chłopak zagrał świetne mistrzostwa i zasłużył sobie na to by być w drużynie najlepszych.
Wczorajszym meczem przekreślił jakiekolwiek szanse...
W takim razie, to samo można powiedzieć o Pirlo, czy Buffonie. Wczoraj cały zespół zagrał poniżej ich przeciętnego poziomu, może wyszło zmęczenie, może przerosła ich stawka meczu, z całą pewnością wpływ na końcowy wynik miały indywidualne błędy włoskiego selekcjonera. Ale drużynę turnieju wybiera się przez pryzmat całej imprezy, a nie jednego spotkania, nawet jeżeli, jak to jest w tym przypadku, chodzi o finał ME. Bonucci był najlepszym włoskim obrońcą i w powinien znaleźć się w 23. turnieju. Jest Lahm, który w półfinale był niemiłosiernie ogrywany przez Włochów, a nie ma Leo...brak konsekwencji.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 16:07

Dzięcioł pisze: W takim razie, to samo można powiedzieć o Pirlo, czy Buffonie. Wczoraj cały zespół zagrał poniżej ich przeciętnego poziomu, może wyszło zmęczenie
Zgadzam się z drugą częścią wypowiedzi, ale nie z pierwszą. Do Buffona i Pirlo pretensji akurat za wczoraj mieć nie można. Do Bonuca - a i owszem, grał fatalnie, krył na radar.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 16:14

Łukasz pisze:
Dzięcioł pisze: W takim razie, to samo można powiedzieć o Pirlo, czy Buffonie. Wczoraj cały zespół zagrał poniżej ich przeciętnego poziomu, może wyszło zmęczenie
Zgadzam się z drugą częścią wypowiedzi, ale nie z pierwszą. Do Buffona i Pirlo pretensji akurat za wczoraj mieć nie można. Do Bonuca - a i owszem, grał fatalnie, krył na radar.
To co w takim razie powiesz o grze Chielliniego i Marchisio?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 16:14

Łukasz pisze:
Dzięcioł pisze: W takim razie, to samo można powiedzieć o Pirlo, czy Buffonie. Wczoraj cały zespół zagrał poniżej ich przeciętnego poziomu, może wyszło zmęczenie
Zgadzam się z drugą częścią wypowiedzi, ale nie z pierwszą. Do Buffona i Pirlo pretensji akurat za wczoraj mieć nie można. Do Bonuca - a i owszem, grał fatalnie, krył na radar.
Oj Łukasz, to nie był Andrea, który kapitalnie kierował drużyna w meczach grupowych czy nawet w spotkaniu z Anglią. Już w półfinale Pirlo został skutecznie wyłączony z gry, podobnie wczoraj. Gigi wpuścił 4 gole i nawet jeżeli żaden nie obciąża bezpośrednio jego konta, to trudno uznać to spotkanie za udane w jego wykonaniu. Tak więc każdy z azzurich zaliczył przynajmniej jeden słaby występ podczas Euro, a niektórzyz nich, ci bardziej medialni, mimo wszystko znaleźli się w drużynie Euro '12.
deszczowy pisze:
Łukasz pisze:
Dzięcioł pisze: W takim razie, to samo można powiedzieć o Pirlo, czy Buffonie. Wczoraj cały zespół zagrał poniżej ich przeciętnego poziomu, może wyszło zmęczenie
Zgadzam się z drugą częścią wypowiedzi, ale nie z pierwszą. Do Buffona i Pirlo pretensji akurat za wczoraj mieć nie można. Do Bonuca - a i owszem, grał fatalnie, krył na radar.
To co w takim razie powiesz o grze Chielliniego i Marchisio?
Wiem, że to nie do mnie, ale mnie obaj rozczarowali. Ale ich nikt nie wybrał do drużyny turnieju.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 19:32

Mnie dziwi obecność Xaviego w grupie nominowanych piłkarzy. Gość rozegrał jeden dobry mecz i już zasłużył sobie na miano jednego z najlepszych zawodników rozgrywek? :shock: Rzygam. Ja się pytam: Gdzie Leoś? :angry:
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2012, 21:01 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 1 raz.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 19:53

A ja tam jestem beton i Pirlo winien to wygrać choćby ze względu na to że gra w Juve :smile:


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Zablokowany