Euro 12' // 1/4 FINAŁU EURO 2012

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2012, 11:29

Czechy, Grecja (grupa A), Niemcy, Portugalia (grupa B), Hiszpania, Włochy (grupa C), Anglia, Francja (grupa D)

Terminarz ćwierćfinałów

21 czerwca 2012
Czechy – Portugalia
Stadion Narodowy w Warszawie godz. 20:45

22 czerwca 2012
Niemcy – Grecja
PGE Arena w Gdańsku godz. 20:45

23 czerwca 2012
Hiszpania – Francja
Donbass Arena w Doniecku godz. 20:45

24 czerwca 2012
Anglia – Włochy
Stadion Olimpijski w Kijowie godz. 20:45

***
Obrazek


daderga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2011
Posty: 21
Rejestracja: 06 listopada 2011

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2012, 12:12

Tak wygląda drabinka?? Drużyny z grupy spotykają się już w półfinale??


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2012, 12:18

daderga pisze:Tak wygląda drabinka??
Tak
daderga pisze:Drużyny z grupy spotykają się już w półfinale??
Nie. Właśnie mam przed sobą rozpiskę i drużyny z grupy będą mogły się spotkać dopiero w finale. Zwycięzca pierwszego ćwierćfinału gra ze zwycięzcą trzeciego ćwierćfinału itd...


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2012, 12:18

daderga pisze:Tak wygląda drabinka?? Drużyny z grupy spotykają się już w półfinale??
Zachodzę w głowę jak wydedukowałeś taką informację na podstawie tego, co napisał stahoo.

Dobrze że i z grupy A, i (najpewniej) z grupy C z pierwszego miejsca wychodzą zespoły silniejsze niż z drugiego (a na pewno nie słabsze), nie będzie jakichś dziwnych sytuacji typu "opłaca się przegrać ostatni mecz".


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2012, 14:31

Ja chce tak :
Czechy - Portugalia
Chorwacja - Anglia
Niemcy - Grecja
Francja - Włochy

Półfinały :
Portugalia - Anglia ;
Niemcy - Włochy (powtórka z 2006 ;d)

FINAŁ : Włochy - Anglia ==> WINNER : ITALIA! :dance:

Nie przekonuje mnie Anglia ale jeśli tak się im ułoży jak napisałem to mają duże szanse na nawet finał.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2012, 14:34

Bardzo prawdopodobne spotkanie Greków z Niemcami w ćwierćfinale zapowiada się naprawdę wielce interesująco. Grecy będą gryźć trawę, żeby stanąć ością w gardle ostatnio bardzo nielubianym u nich Niemcom. Fajne i dwuznaczne hasło, biorąc pod uwagę możliwość powrotu do drachmy: "You IMF our Greece, we TNT your Euro" :ok:.


Obrazek
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 13:39

Tak jak pisali przedmówcy, drużyny z jednej grupy nie mogą na sibie wpaść w pólfinale i dobrze, w 2008 było ta jakies nieporozumienie, poobnie jak Polacy wygrali mistrzostwo w siatkę czy MŚ 2002 (Turcja grał pólfinał z Brazylią, a wczesniej grali w grupie). Przynajmniej nie ma sytuacji że się nierówno podzieli i ktoś "przypadkiem" wejdzie do finału.

Chwile oglądałem rano polsat i już sobie żartowali, że Niemcy i Portugalia mają "wolny los" w 1/4, poniekąd jest to racja, że będą mieli łatwo, ale może to ich zgubi, że tak sobie pomyślą.
Obawiam się że mecz Grecja-Niemcy może być jednym z najnudniejszym z meczów na euro. Jedni i drudzy będą się wyczekiwać i albo Niemcy strzelą szybko i Grecy siłą rzeczy pójdą do przodu a Niemcy ich wypunktują, albo długo będzie 0:0 i Niemcy w swoim stylu "bez wysiłku" strzelą na 1:0 w 80 minucie. Oczywiście możecie mi zarzucić, że żyję stereotypami jak niektórzy co do Włochów a tu niespodzianka i czeka nas ciekawe widowisko, więc obym się mylił. Tak czy siak Niemcy to faworyt, ale Grecy chyba lubią być w roli skazanych na klęskę.
Już więcej szans daję Czechom, ale trzeba przyznać, że Portugalia nieźle gra i jak Krystyna zacznie lepiej współpracować z kolegami to kto wie, może i do finału się wkręcą. W końcu z Holandią i Danią pokazali charakter, a porażka z Niemcami to żaden wstyd. No zobaczymy, ale ta para na paiperze wydaje się ciekawsza. Co jeszcze ciekawsze, obydwa zespołu zaczęły od porażki, żeby potem dwa razy wygrać :)
Na Czechów jestem trochę zły, ale to nie znaczy że mam coś przeciwko by grali w 1/2, nawet pokazałoby to, że nasza grupa nie była taka słaba, poza tym nawet Pepików lubię. Zawsze na mistzrostwach mam taką hierarchię: po pierwsze Polacy, po drugie Włosi, po trzecie Słowianie, w tym głównie właśnie Czesi (choć w barażach liczyłem akurat na Czarnogórę).
Ciekawe jakie będą kolejne dwie pary, jeśli będą tam Włosi to byłoby dobrze a jak Włosi i Chorwaci to w ogóle rewelacja, ale mało prawdopodobne.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2012, 23:07

No więc Anglia - Włochy. Sam nie wiem co o tym myśleć... Chyba lepszy dla Włochów przeciwnik niż Francja bo: nie ma ustabilizowanej do końca formy (Francja niby dzis przegrała, ale wcześniejsza passa budziła szacunek), nie ma tak jasnych gwiazd jak Żabojady (oprócz Runeja). Z drugiej strony Wyspiarski football chyba średnio leży Włochom (?).


yamakasi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 sierpnia 2009
Posty: 208
Rejestracja: 17 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2012, 23:09

dotychczas dwa razy Włosi podejmowali Anglików na mistrzostwach świata bądż Europy i oba mecze Włosi wygrali także bądźmy dobrej myśli


To My Jesteśmy JUVENTUSEM :)
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2012, 23:16

stahoo pisze: Z drugiej strony Wyspiarski football chyba średnio leży Włochom (?).
Juventusowi na pewno nie. Wystarczy przypomnieć ostatnie przygody w europejskich pucharach. Liverpool, Arsenal, Chelsea, a nawet Fulham... Ze słabym wtedy City też nie mogliśmy wygrać.
Choć oczywiście nie ma co tego przenosić na reprezentację. Mimo wszystko liczę na większe doświadczenie Prandelliego i awans do półfinału.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2012, 23:29

wolałbym Francję, z Anglikami nie mam najlepszych wspomnień.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2012, 23:35

Vimes pisze:Bardzo prawdopodobne spotkanie Greków z Niemcami w ćwierćfinale zapowiada się naprawdę wielce interesująco. Grecy będą gryźć trawę, żeby stanąć ością w gardle ostatnio bardzo nielubianym u nich Niemcom. Fajne i dwuznaczne hasło, biorąc pod uwagę możliwość powrotu do drachmy: "You IMF our Greece, we TNT your Euro" :ok:.
Akurat w tym spotkaniu nie tak ważne jest kto wygra, ile kto za to zapłaci :smile:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2012, 13:03

Szkoda, że te ciekawsze ćwierćfinały odbędą się na Ukrainie :?

Przewiduję sromotną klęskę Hiszpanii (a raczej mam nadzieję, że tak będzie).
Dla mnie najciekawszy, najbardziej wyrównany będzie mecz Włochy - Anglia.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2012, 13:22

ewerthon pisze:
stahoo pisze: Z drugiej strony Wyspiarski football chyba średnio leży Włochom (?).
Juventusowi na pewno nie. Wystarczy przypomnieć ostatnie przygody w europejskich pucharach. Liverpool, Arsenal, Chelsea, a nawet Fulham... Ze słabym wtedy City też nie mogliśmy wygrać.
Zatem duża obecność piłkarzy Juventusu w pierwszej jedenastce wróży ciężką przeprawę.
deszczowy pisze:
Vimes pisze:Bardzo prawdopodobne spotkanie Greków z Niemcami w ćwierćfinale zapowiada się naprawdę wielce interesująco. Grecy będą gryźć trawę, żeby stanąć ością w gardle ostatnio bardzo nielubianym u nich Niemcom. Fajne i dwuznaczne hasło, biorąc pod uwagę możliwość powrotu do drachmy: "You IMF our Greece, we TNT your Euro" :ok:.
Akurat w tym spotkaniu nie tak ważne jest kto wygra, ile kto za to zapłaci :smile:
Liczę, że Grecy będą równie kreatywni jak Irlandczycy:

Obrazek

Jeżeli Grekom udałoby się wywalić Niemców to dopiero mieliby tam niezłą imprezę.


Obrazek
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2012, 13:30

No w płowie ćwierćfinaliści powiedzmy po mojej mysli. Czechy, Portugalia, Włochy i Francja (chociaż nie wiem czy nie wolałbym Szwedów) są, nie ma Chorwacji, Polski, Holandii i Ukrainy :/ Co gorsza medialni faworyci Hiszpania i Niemcy dalej w turnieju i chyba faktycznie należy ich upatrywać jako głównych faworytów, oby do takowego finału nie doszło, ale obym nie musiał Anglikom kibicówać w 1/2.

Faktycznie byłyby jaja, gdyby Grecy opykali Niemców, przez względy pozasprtowe byłoby to nieładne :wink: i mogłaby sie pomoc dla nich skończyć, ale to tak półżartem.

Marzenie: Włochy, Czechy, no i "z musu" Grecja i Francja, choć finał Włochy-Portugalia nie byłby zły.


Zablokowany