MŚ 10' // Konkurs wiedzy nt. reprezentacji Włoch

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
bunjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 41
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 00:38

zahor pisze:Chciałem się jeszcze zapytać o te karne - może jestem ślepy, ale w regulaminie nie znalazłem informacji o której godzinie należy się spodziewać pytań.
Regulamin pisze:3.4. Pytania do każdego etapu publikowane będą między godziną 14:00 a 15:00 w dni rozpoczynające nową fazę rozgrywek.
Wydaje mi się, że to jest odpowiedź na to pytanie.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 01:02

Hmm, a nie lepiej by było umówić się na konkretną godzinę? Np. pytania pojawią się punkt piętnasta? Bo w tym przypadku trzeba będzie siedzieć przez całą godzinę przed kompem i ciągle odświeżać stronę. Bo w momencie, kiedy kilku zawodników ściga się, to strata 10 minut właściwie może przekreślić szanse na zwycięstwo.


malutki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2003
Posty: 181
Rejestracja: 07 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 13:17

czemu nie ma jeszcze wyników dogrywki? :)


bunjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 41
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 15:14

Kiedy będą znane wyniki karnych?


-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 15:20

Wyniki zostaną opublikowane jeszcze dzisiaj w formie newsa.


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9967
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 17:22

zahor pisze:Hmm, a nie lepiej by było umówić się na konkretną godzinę? Np. pytania pojawią się punkt piętnasta? Bo w tym przypadku trzeba będzie siedzieć przez całą godzinę przed kompem i ciągle odświeżać stronę. Bo w momencie, kiedy kilku zawodników ściga się, to strata 10 minut właściwie może przekreślić szanse na zwycięstwo.
Za późno już było na zmianę zasad. Zresztą jak było widać nikomu ta godzina oczekiwania na pytanie nie przeszkodziła. Pomiędzy 14 a 15 wszyscy wytrwale odświeżali po dwa razy na minute stronę, dzięki czemu uśmialiśmy się szczerze mówiąc po pachy :smile: Pogratulować nerwów :prochno:


malutki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2003
Posty: 181
Rejestracja: 07 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 17:55

Gratuluje zwycięzcom :D świetny był ten konkurs :D


bunjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 41
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 17:57

Ja również składam gratulacje. Tym razem mi się nie udało. :(


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 18:12

Gratulacje dla zwycięzców. Jestem pełen podziwu, bo myślałem że moja 15:14 wystarczy.
Jeszcze większe gratulacje i podziękowanie dla całego JP. Konkurs świetnie zorganizowany, bardzo ciekawe pytania (byłem pewien, że pytanie o Mussoliniego było od juvelucka :)) i emocje do samego końca.
Po konkursie o kibicach Juve to chyba drugi w którym wziąłem udział i z utęsknieniem wyczekuję kolejnego takiego.
Ole ole ole ole Jot Pe, Jot Pe! :-D


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 19:36

Ja również dołączam się do zwycięzców- zwłaszcza wynik 15:04 budzi mój szacunek. Oczywiście dołączam się do przedmówców - chętnie wziąłbym udział w przyszłości w podobnych konkursach. Proponuję jednak, aby nieco podnieść poziom trudności - zresztą chyba sami organizatorzy nie spodziewali się aż 14 zawodników z maksymalną liczbą punktów w dogrywce.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9967
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 19:44

zahor pisze:Proponuję jednak, aby nieco podnieść poziom trudności - zresztą chyba sami organizatorzy nie spodziewali się aż 14 zawodników z maksymalną liczbą punktów w dogrywce.
Jesteśmy doprawdy w stanie wyśrubować taki poziom i zasady, że odpowiadanie na pytania będzie czystą loterią - nie o to chodzi. Tak jak już wielu tutaj zauważyło, poszukiwanie odpowiedzi na te pytania zmusiło ich do (świadomego lub nie :wink: ) poszerzania wiedzy i to wydaje nam się jest najlepszą cechą tego typu konkursów.

Niestety, ale na przestrzeni lat dosyć dosadnie przekonaliśmy się, że do zabaw i konkursów gdzie trzeba się wykazać przede wszystkim własną pomysłowością i twórczością nie ma zbyt wielu chętnych, stąd tego typu konkursy "wiedzowo-googlowe".


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 20:36

Siewier pisze:
zahor pisze:Proponuję jednak, aby nieco podnieść poziom trudności - zresztą chyba sami organizatorzy nie spodziewali się aż 14 zawodników z maksymalną liczbą punktów w dogrywce.
Jesteśmy doprawdy w stanie wyśrubować taki poziom i zasady, że odpowiadanie na pytania będzie czystą loterią - nie o to chodzi. Tak jak już wielu tutaj zauważyło, poszukiwanie odpowiedzi na te pytania zmusiło ich do (świadomego lub nie :wink: ) poszerzania wiedzy i to wydaje nam się jest najlepszą cechą tego typu konkursów.

Niestety, ale na przestrzeni lat dosyć dosadnie przekonaliśmy się, że do zabaw i konkursów gdzie trzeba się wykazać przede wszystkim własną pomysłowością i twórczością nie ma zbyt wielu chętnych, stąd tego typu konkursy "wiedzowo-googlowe".
Jasne, nie chodzi mi o to żeby pytania były typu "po którym uchu podrapał się XXX wychodząc na mecz przeciwko YYY na mundialu w 1934 roku", bo to faktycznie byłaby loteria.
Podobało mi się np. pytanie o Maradonę - niebanalne, odpowiedź niemożliwa do znalezienia w trywialny sposób, np. przez wikipedię. Z drugiej strony, ludzie którzy interesowali się piłką już w tych czasach mieliby chyba szansę przypomnieć to sobie, a więc pytanie trochę bardziej wiedzowe, niż do szukania. Po trzecie, podobało mi się to, że aby zrozumieć sens wypowiedzi trzeba było znać nieco włoską mentalność i podziały między Północą i Południem. Bardzo ciekawe było to zadanie z czterema gośćmi z Romy na zdjęciu. Niestety, gdy udało mi się zidentyfikować Bruno Contiego, to szukając informacji o nim na włoskiej wikipedii natrafiłem na konkursowe zdjęcie, co z jednej strony ułatwiło mi życie, ale z drugiej trochę popsuło zabawę.

Z drugiej strony zawiodłem się np. pytaniem o Ferruccio Valcareggiego w półfinale. Na tym etapie spodziewałem się czegoś trudniejszego, tymczasem znalezienie w internecie listy bardziej znanych włoskich selekcjonerów i sprawdzenie twarzy w google grafika zajmuje średnio dwie minuty i nie wymaga żadnej wiedzy, podobnie jak dotarcie do listy członków sztabu reprezentacji i wygooglowanie twarzy lekarza. No, i spodziewałem się trudniejszej zagadki w rzutach karnych.

Zatem może źle się wyraziłem, pisząc o poziomie trudności. Raczej chodzi mi o typ zadań. Ciekaw jestem co inni sądzą na ten temat. Drugą opcją będącą lekkim utrudnieniem mogłoby być np. skrócenie limitu czasu do np. godziny, chociaż zdaję sobie sprawę że problemem mogłoby być zarezerwowanie sobie tego czasu o narzuconej z góry porze w każdym etapie zabawy.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9967
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 20:59

zahor pisze:Z drugiej strony zawiodłem się np. pytaniem o Ferruccio Valcareggiego w półfinale. Na tym etapie spodziewałem się czegoś trudniejszego, tymczasem znalezienie w internecie listy bardziej znanych włoskich selekcjonerów i sprawdzenie twarzy w google grafika zajmuje średnio dwie minuty i nie wymaga żadnej wiedzy, podobnie jak dotarcie do listy członków sztabu reprezentacji i wygooglowanie twarzy lekarza. No, i spodziewałem się trudniejszej zagadki w rzutach karnych.
Nie ma pytań do których nie da się wyglogowac odpowiedzi. Wszystko jest kwestią czasu oraz znajomości odpowiednich stron oraz języków obcych. Potrzeba znajomości włoskich realiów w pytaniu o Maradonne to bzdura - w wielu źródłach jest opisane co i jak.
zahor pisze:Drugą opcją będącą lekkim utrudnieniem mogłoby być np. skrócenie limitu czasu do np. godziny, chociaż zdaję sobie sprawę że problemem mogłoby być zarezerwowanie sobie tego czasu o narzuconej z góry porze w każdym etapie zabawy.
Sam sobie zaprzeczasz. Wcześniej pisałeś by w przypadku karnych umówić się na konkretną godzinę, bo ktoś może być w pracy w momencie pojawienia się zagadki...

Owszem, możemy oceniac surowo, możemy nie isc na rękę uczestników w przypadku jakiś niedokładności. Mogliśmy dać surowsze limity punktowe do każdego etapu - wtedy do finału doszłoby tylko te 14 osób. Moglibyśmy również dać krótką ilość czasu na odpowiedzi. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi.
Z perspektywy organizatora wygląda to tak, że musimy (czy też raczej chcemy) zachować równowagę pomiędzy trudnością a dostępnością konkursu, tak by mogła w nim wziąć udział możliwie największa rzesza chętnych użytkowników.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 21:58

Jeżeli chodzi o umówienie się na konkretną godzinę, to właśnie o to mi chodziło - pytania pojawiają się punkt 15.00, przeznaczasz sobie na nie 15-20 minut, czyli de facto musisz tylko wygospodarować wolny czas między 15.00 a 15.20. W formie, która miała miejsce, trzeba było siedzieć przed komputerem od 14.00 do 15 z minutami (zależy ile komu to zajęło). Na szczęście są wakacje, więc ci którzy nie pracują pewnie nie mieli z tym problemu, ale nie zarzucaj mi, że zaprzeczam sam sobie.

Zresztą nie tylko w tym przypadku źle mnie zrozumiałeś. Ja wiem, że każdą odpowiedź można wygooglować. Ale szukając tej historyjki o Maradonie na prawdę można się przy okazji dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy i wzbogacić swoją wiedzę o piłce. Czego o szukaniu w google twarzy kolejnych członków sztabu Reprezentacji Włoch nie można powiedzieć. Ogólnie wydaje mi się, że wynajdywanie w internecie ciekawostek typu "mecz stulecia", "bitwa o Santiago" czy wypowiedzi Mussoliniego jest ciekawsze, bardziej twórcze i więcej wnoszące, niż suche identyfikowanie na podstawie zdjęcia trenera czy masażysty. Przynajmniej dla mnie. Nie traktuj tego jako krytyki (a mam wrażenie, że czujesz się atakowany) ale sugestię na przyszłość.
Pozdrawiam


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2010, 22:06

czepiacie się :)
Obsługa google w trzech językach wystarczyła żeby dojść do finału a pytanie z Maradoną można rozwiązać za pomocą wikipedi (oczywiście nie tej polskiej).
Dziękuję organizatorom. Z każdym kolejnym konkursem podziwiam, że wam się chce, jesteście niesamowici.
Podczas całej zakończonej niedawno edukacji szkolnej nie dowiedziałam się w tak krótkim czasie tak wielu ciekawych rzeczy :D Mam nadzieje że jednak ta "nauka" będzie z bardziej trwałym efektem.
Gratuluje zwycięzcom, szybcy jesteście :prochno:


'this crazy shine it never lets you die'
Zablokowany