Euro 08' // Gr. D (Grecja, Szwecja, Hiszpania, Rosja)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2008, 15:45

1. Grecja
2. Szwecja
3. Hiszpania
4. Rosja

1. Grecja - sensacyjni aktualni Mistrzowie Europy. Podopieczni Rehhagela (byłego podopiecznego Kaiserslautern) gładko i w przekonującym stylu przebrnęli przez eliminacje.

2. Szwecja - do kadry powrócił Larsson (brązowy medalista Mundialu94'). Dojrzał Zlatan Ibrahimovic, od którego ustalał skład Interu (Mistrza Włoch) trener Roberto Mancini. Solidny zespół, który z powodzeniem może pokusić się o wywalczenie awansu z tej grupy. Powtórzyliby wyczyn z poprzedniego Euro, gdzie odpadli z Holendrami w ćwierćfinale dopiero po '11' stkach...

3. Hiszpania - nigdy Hiszpanie nie prezentowali się tak świeżo jak teraz. Fernando Torres to chyba najbardziej oblegany zawodnik ostatniego sezonu, a partnerowac mu będzie gwiazda Valencii - David Villa. Jest Sergio Ramos, jest Reyes, jest Puyol, Iniesta, jest świetny bramkarz Casillas. Jest selekcjoner, który odmawia Raulowi, a zatem? czyżby Hiszpania wreszcie trafiła w turniej? oby nie.

4. Rosja - Hiddink, i jeszcze raz Hiddink. Holenderski szkoleniowiec potrafi robić cuda, wiedzą coś o tym nie tylko Holendrzy, ale także Koreańczycy i Australijczycy. Rosjanie zresztą też, gdyż w eliminacjach zostawili za swoimi plecami Anglików, do czego mocno przyczyniła się ich wygrana nad Synami Albionu na Łużnikach 2:1. Siłą tego zespołu jest kolektyw, i kto wie czy w końcu nie zaskoczą?

Stawiam na Ruskich i Szwedów.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
lukasz9013

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2008, 16:09

Również stawiam na pierwszym miejscu Szwecję a na drugie miejsce Hiszpanie bądź Rosję.


Obrazek

Spokój to kłamstwo. Jest tylko pasja.
Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2008, 19:49

Szwedzi są zespołem , który potrafi rozmontować każdą obronę. Między innymi dlatego typuję ich do awansu z pierwszego miejsca. Co do Grecji, to ni oszukujmy się, sensacja drugi raz się nie zdarzy. Obok Skandynawów awans wywalczy ekipa Rosji. Nie boję się tego stwierdzić ponieważ widziałem Hiszpanię w eliminacjach. Widziałem wiele ich meczy. Potrafili zagrać kilka genialnych akcji, ale czasami to może nie wystarczyć, bo jeśli im się nie ułoży mecz to prezentują piłkę dość chaotyczną na jednego zawodnika, który ma podnieść zespół z kolan. Tak grało się w latach 70 (pamiętny mecz na Wembley, gdzie Polacy bez Deyny to Polacy bez pomysłu na grę. Rosjanie zaś nie są jakąś rewelacją, ale potrafią utrzymać się przy piłce i i umiejętnie ustawiać się bez piłki.
1. Szwecja
2. Rosja


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2008, 21:21

Mi sie wydaje ze Hiszpania z grupy wyjdzie. Może nie bez problemu, ale potencjał mają, i mimo że tak jest co 2 lata, to z reguły sztuka ta im się udaje, a dopiero pozniej jakos głupio odpadają ;p Na drugą druzyne, która wywalczy awans typuje Szwedów.


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2008, 21:10

Na 75% wyjdzie Hiszpania która dzięki bramkarzowi który będzie musiał bronić (według mnie) 5 karnych w grupie z czego trzy obroni (2 ze Szwecją i 1 z Rosją). Czyli Hiszpania numer uno w grupie. Drudzy będą Rosjanie którzy
dzięki świetnej pracy szkoleniowca i sporo szczęścia 11 słupków i 4 poprzeczki w grupie, niestety Rosja odpadnie w ćwierć finale.

W moim opisie zdarzeń z pierwszego miejsca wyjdą Hiszpanie, a tuż za nimi u klasyfikują się Ruscy


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2008, 09:25

Faworytem tej grupy-to chyba nic nowego-sa dla mnie hiszpanie.Mają bardzo doświadczonego trenera,który nie ulega opinii publicznej,dla niego liczy się przede wszystkim wynik nie style co potwierdziły eliminacje.Hiszpanie są dla mnie głownym faworytem do tytułu.O drugie miejsce powinni powalczyc Rosjanie z Grecją.Ja stawiam na rosjanów gdyż drużyny Guusa Hiddinka przeważnie zachodzą daleko-może marny argument,ale takie mam przeczucie,z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie by mistrzów europy zabrakło w ćwierćfinałach.Szwecja mnie nie przekonuje,myśle że tym razem skończy turniej na ostatanim miejcu i nawet powrót larssona im nie wiele da,tak mi się wydaje.Fakt piłkarzy mają bardzo dobrych,ale moim zdaniem to nie jest zespół.


Obrazek
Spioch_JV

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2007
Posty: 127
Rejestracja: 04 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2008, 13:03

Naszpikowani gwiazdami Hiszpanie, mistrzowie Grecy, będący na topie Rosjanie czy może głodni jakiegokolwiek sukcesu Szwedzi?
Kto wytypuje przed rozpoczęciem mistrzostw będzie wielki.
Dla mnie pewniakiem są tylko Grecy, nie wiem do końca czemu ale wydaje mi się że ta drużyna zajdzie daleko, ma bardzo podobny skład do tego sprzed 4 lat, a zmiany są wybitnie na plus, no i jakoś nie wiem czy europa już znalazła receptę na styl gry tej drużyny, sądzę że jeszcze nie.
Rosjanie to kolejna ciekawa drużyna po której można spodziewać się wszystkiego, jednak w kluczowych momentach może jej braknąć gwiazdy światowej klasy aby wygrać, takie gwiazdy mają Hiszpanie i dlatego im wróżę awans obok Greków.
Szwedzi, moim zdaniem kolejny bezbarwny występ na wielkiej imprezie.

Wyjdą Grecja i Hiszpania.


Cornholio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2006
Posty: 89
Rejestracja: 23 października 2006

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2008, 18:37

Ja licze na Rosje:) postawiłem nawet na ich wygraną w całym turnieju (wiem ze małe szanse,ale przez to kurs wiekszy :) ) Rosjanie mają naprawde ciekawy i młody zespół. Graja ładną dla oka,ofensywną piłkę. Sporym utrudnieniem bedzie pewnie brak Pogrebnyaka i Arshavina w pierwszych meczach,ale mam nadzieje że mimo wszystko sobie poradzą.
Grupa jest moim zdaniem bardzo wyrównana i jak dla mnie obok grupy C najciekawsza (pod wględem sportowym,bo jesli idzie o emocje to wiadomo,że grupa B :-D )


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 18:57

No i 2-0 dla Hiszpanów po 45 minutach, zupełnie inna jakość gry niż ta którą prezentowali wczoraj Włosi.

Kreatywni Xavi i Iniesta zamiast, słabych def. pomocników Ambrosiniego i Gattuso

No i ta gwarancja wysokiej klasy w linii ataku Villa, Torres.

Hiszpanie poszli mocno do przodu, Włosi zostali na Mistrzostwach Świata.
Pokuszę się o stwierdzenie że na każdą pozycję Hiszpanie posiadają obecnie lepszych piłkarzy (oprócz bramkarza Buffon - Casillas).



Aha, brawa należą się też rep. Rosji za ambitną walkę.


Cornholio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2006
Posty: 89
Rejestracja: 23 października 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 19:53

No i niestety Rosjanie przegrali. Widac ewidentnie brak Arshavina i Pogrebnyaka w ataku. Ale fatalne błędy w obronie. zwłaszcza jeśli idzie o pare stoperów. Dziwi mnie troche czemu nie zagrał Ignashevich. Dziwne jest tez to ze Hiddink nie starał się nic zrobic zeby zapobiec tym prostopadłym podaniom, bo Hiszpanie grali wciąż ten sam wariant a Rosjanie nie potrafili sobie z tym poradzic. Moze zmiana ustawienia by pomogła. Mam nadzieje, że Hiddink wyciagnie wnioski z tego meczu i dalej będzie juz tylko lepiej i Rosja awansuje z tej grupy, najlpiej razem ze Szewcją,ale to raczej nierealne.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 20:05

Po pierwszej kolejce Hiszpanie plasują się tuż za Holandią jeżeli chodzi o grę. Świetna partia Villi, jest w wysokiej formie, jeżeli do tego będzie bardzo dobrze uzupełniał się z Torresem to Espania może być nie do powstrzymania. Zaraz mecz Grecja - Szwecja, nie spodziewam się fajerwerkow, aczkolwiek mam nadzieję iż nie zasnę :).


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 20:08

Hiszpanie w bardzo dobrej dyspozycji. Są dobrze przygotowani i mają kim grać. Młody skład, pomysłowe akcje, świetna technika. Czego chcieć wiecej? Chyba tylko mistrzostwa. Jak na razie dobrą formę pokazali Portugalczycy, Holendrzy i właśnie Hiszpanie. Pozostali z faworytów raczej rozczarowali, zobaczymy jeszcze jak zagra Szwecja i Grecja, której nie można przekreślać. Czechy słabe spotkanie ze Szwajcarią, Niemcy średnie z nami. Chorwaci i Rumuni nie będą raczej czarnym koniem. Francja ma braki w ataku i w rozgrywaniu akcji, nie mieli żadnej 100% sytuacji. U Rosjan widać brak dwóch kluczowych graczy. Według mnie na ten moment głównymi kandydatami do tytułu są Holendrzy i Portugalczycy. Zobaczymy jak się to dalej rozwinie ;)


holydevil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2007
Posty: 103
Rejestracja: 17 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 20:18

eh to dopiero 1 mecz 2 lata temu hiszpanie rozniesli ukraine w grupie, Francja ledwo co wyszla z grupy i pahhhhh ograla hiszpanow ... moge sie zalozyc ze ani hiszpania ani holandia nie bedzie ME


Obrazek


Juve is back on the track and it's time for payback !!!
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 20:28

trayor pisze:Hiszpanie w bardzo dobrej dyspozycji. Są dobrze przygotowani i mają kim grać.

"Grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze"
- to zdanie kapitalnie odzwierciedla reprezentację Hiszpanii w wielkich turniejach. Mam nadzieję, że tym razem uda się im osiągnąć coś więcej niż wyjście z grupy. Co do meczu, to rzeczywiście Hiszpania pokazała kawał efektownego futbolu, ale Rosja miała swoje szanse i gdyby z nich skorzystała, mecz mógłby zakończyć się innym wynikiem. W drużynie naszych wschodnich sąsiadów ewidentnie było widać brak Pogrebnyak'a i Arshavin'a. Z początku wydawało mi się, że to Holandia może być czarnym koniem mistrzostw (po meczu z Włochami uznałem ich jednak za faworytów imprezy), ale teraz przyznaje to miano Rosjanom. Jeszcze słówko o Villi. Napastnik Valencji zagrał kapitalne zawody. Zaimponował mi tym, że nie tylko potrafił strzelać i dryblować, ale także umiał dostrzec partnerów z zespołu :bravo: Jeśli jego skuteczność nie spadnie poniżej jednej bramki na mecz, to z pewnością zostanie królem strzelców.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 20:44

Villa to dopiero robi różnicę.

P.S. Amanatidis nie gra? Dlaczego? A Charisteas w składzie...
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2008, 23:11 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Zablokowany