Euro 12' // Polska i Ukraina w finałowym etapie selekcji!!!

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 13:23

"Euro 2012: Polska i Ukraina w finałowym etapie selekcji!

Wspólna kandydatura Polski i Ukrainy znalazła się wśród trzech ofert, które UEFA zakwalifikowała do finałowego etapu selekcji do organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - poinformowała Europejska Unia Piłkarska.

Oprócz Polski i Ukrainy obradujący na Malcie Komitet Wykonawczy UEFA do finałowej batalii zakwalifikował kandydatury Włoch oraz wspólną Chorwacji i Węgier. Odrzucono oferty Grecji i Turcji. Wyboru dokonało 17 członków Komitetu Wykonawczego.

Decyzja w sprawie wyboru organizatora zapadnie 8 grudnia 2006 roku."

Obrazek

Źródło: http://sport.onet.pl/1191452,wiadomosci.html

Pozostaje tylko się cieszyc, wspaniała wiadomość ale to dopiero półmetek przeciez, jeszcze długa droga do finałów...
Liczyłem na to, że Polska z Ukrainą zakwalifikują się do finałowej selekcji. Teraz PZPN i Ukraine czeka mnóstwo pracy ponieważ łatwo wygrać z Włochami nie będzie. Uważam, że organizacja Euro 2012 rostrzygnie się pomiędzy Italią a Polską i Ukrainą. Zapowiada się ciekawa batalia :P
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2005, 13:34 przez del kasa, łącznie zmieniany 2 razy.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 13:29

jest to wielki sukces polskiej piłki i ukraińskiej ale narazie patrzmy na siebie zobaczymy czy za kaczyńskiego powstaną obiekty zmieni sie polska tak aby powstawaly tu piekne osrodki a takze zeby odbywalo sie wiele zawodoch nie tylko pilkarskich...


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 13:39

waaaaaaaaaaa, ale luzacko, wiecie teraz bardziej zaluje ze wygrał Kaczyński, bo on nie jest kibicem piłki nożnej w porównaniu do Tuska, który by to potraktował chyba lepiej, ale trzeba cieszyc z tego co sie ma. Obysmy zwycieżyli i w 2012r. gościli najwieksze gwiazdy starego kontynentu.
Bardzo ubolewam ze Łódź nie jest jednym z miast do budowy stadionu :cry: :płaczę:


stefan590

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 150
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 13:57

No to conajmniej duże zaskoczenie dla chyba wszystkich na tym forum. Ja patrzyłem na to z takiego punktu widzenia że Polska nie ma żadnych szans na organizację MŚ, a tu taka niespodzianka :dance: . No, ale dalej pozostane przy tym że szans nie mamy, niestety za mało obiektów.


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 14:24

Na dzień dzisiejszy nie mamy jakichkolwiek szans. Wiadomo, że do grudnia 2006r. nie zbudujemy nic. Ważne natomiast zeby ruszyła budowa conajmniej 2 obiektów pod kątem ME, wówczas UEFA zobaczy, że coś pozytywnego się dzieje i kto wie :wink: Nie zapominajmy o tym, iż Włosi mają przestażałe stadiony, zas nic oprócz powstania planów nie ruszyło się ( Delle Alpi tez stoi tak jak stał :roll: ). Czyli sytuacja podobna jak w Polsce ( u nas przynajmniejw Kielcach się coś dzieje :D ). Dlatego wszystko jest jak najbardziej otwarte. Są to ME w roku 2012 więc stadiony nie musza być gotowe na tą chwile czy nawet za rok ale do 2012 roku :wink: Dlatego jeśli wziąść by się do roboty to szanse rosną. Oby się udało :whistle:
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2005, 18:35 przez wojti-s, łącznie zmieniany 1 raz.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 14:41

Jeszcze wczoraj pisalem ze polskie media podaly informacje iz wedlug wstepnego raportu UEFA zostalismy ocenieni najgorzej i nie mamy jakichkolwiek szans na awans do finalowej trojki... a tu taka sensacja :shock: Jestem bardzo mile zaskoczony :happy: Choc uwazam ze faworytami sa Wlosi to jednak teraz stoi przed nami ogromna szansa zrobienia duzego "kroku do przodu" i trzeba, po prostu trzeba to wykorzystac :!: Potrzebne jest pelne zaangazowanie nowego rzadu, bo bez wsparcia panstwa sam PZPN nie zrobi nic, nawet jakby nie wiadomo jak bardzo sie staral :wink: Sam awans do tej trojki uznaje za sukces...


Juve_10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2004
Posty: 87
Rejestracja: 27 października 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 14:42

stefan590 pisze:Ja patrzyłem na to z takiego punktu widzenia że Polska nie ma żadnych szans na organizację MŚ, a tu taka niespodzianka :dance: . No, ale dalej pozostane przy tym że szans nie mamy, niestety za mało obiektów.
Chyba wkradł Ci się błąd do tekstu(EURO a, nie MŚ) ale to się zdaża.
Jeżeli to się uda to będzie to (mistrzostwo świata) organizacja takiej imprezy to duża odpowiedzialność.
A unas jak nie było stadionów tak ich nie ma i chyba nie będzie?
Polska piłka tonie w aferach więc mimo ,że jesteśmy w trójcece to jeszcze tak na dobre nic nie znaczy.
A wygrają pewnie Włochy :D


matechu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2005
Posty: 59
Rejestracja: 15 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 14:47

No, no tego sie nie spodziwalem :) W zasadzie po przeczytaniu artykulu w Gazecie Wyborczej wyliczajacego liczne braki polsko-ukrainskim staraniom bylem wrecz pewny, ze nasza propozycja zostanie odrzucona. Zarzucano nam przede wszystkim slaba baze hotelowa oraz duze odleglosci miedzy stadionami, ktore obecnie istnieja tylko na papierze. I o ile ilosci kilometrow dzielacych nasz boiska z ukrainskimi nie zmienimy, o tyle pozostale slabe strony naszej kandydatury czas najwyzszy eliminowac. Zdaje sobie sprawe, ze budowa nawych stadionow pochlonie mase pieniedzy, jednak predzej czy pozniej taka inwestycja sie zwroci. Mistrzostwa Europy to niesamowita mozliwosc wypromowania Polski, obalenia stereotypu, ze zyja u nas misie polarne a w lecie jest - 20 st :prochno:
Pozostaje miec tyko nadzieje, ze zakwalifikowanie sie do scislej czolowki przelozy na wieksze zainteresowanie rzadu i prywtanych inwestorow. I o ile na organizacje mistrzostw w 2012 wielkich szans nie mamy, to w 2016 jak najbardziej.


faller

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 62
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 14:54

stefan590 pisze:(..)
Polska nie ma żadnych szans na organizację MŚ (...)
wojti-s pisze: (...)
Są to MŚ w roku 2012(...)


o ile mi wiadomo to sa Mistrzostwa Europy :roll:

Mam nadzieje ze to nie będą ME w Polsce. Narazie nic nie mamy i się nie zapowiada żebyśmy mieli cokolwiek. Chyba jak każdy chciałbym zobaczyć jak najlepsi kopacze Starego Kontynentu zagraliby w naszym kraju, ale popatrzmy na to realnie. Jakoś nie widzę takiej imprezy :(

pozrdo


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:20

Muszę przyznać że jestem mile zaskoczony!!! Dzisiaj po przeczytaniu tej informacji w telegazecie mało nie spadłem z krzesła!!! Szczerze mówiąc stawiałem naszą i ukraińską kandydaturę na straconej pozycji, ale jak się okazuje myliłem się. Nadal jednak uważam że z Włochami nie mamy szans, no chyba że wybudujemy co najmniej 6 DOBRYCH stadionów i do tego kilkaset kilmoetrów autostrad! Będzie ciężko bo to kosztuje fortunę a nasz kraj nie jest zbytnio bogaty! Wierze w sukces i w nową władzę ale....


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:28

Ja podtrzymuje swoje zdanie, że nie będzie mnie cieszyć polska piłka (wraz z ME itp.) dopóty, dopóki Listkiewicz będzie tam kimkolwiek :naughty:


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:39

No niby fajnie bo wiele Polskich kibiców by bylo obecnech na tej imprezie no i nasza reprezentacja bedzie miala zapewniony awans. Ale nie jstem pewnien czy będzie tak kolorowo! Nie mamy takich stadionów jaka ma np: Portugalia czy Włochy. Niby mamy budowac no ale watpie zeby byly to jakies extra stadiony a nie mozna wszystkiego zostawiac Ukrainie. Duzo daje do myslenia tez PZPN bo jak wszyscy wiemy sytuacja nie jest tam zbyt ciekawa.


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
nailman86

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 26
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:42

Ja bardzo bym chciał, aby to własnie Polska była organizatorem Mistrzostw Europy. Owszem może na tą chwilę nie jesteśmy przygotowani, ale troche czasu do roku 2012 jeszcze jest...
Takie mistrzostwa to dla Polski wielka szansa i nie chodzi tylko o arenę sportową... Organizacja takich mistrzostw wiąże się z ogromną kasą.
Owszem ta organizacja wiele kosztowałaby nasz kraj. Może przyspieszonoby budowę autostrad? Czy może też w Polsce powstałby stadion z prawdziwego zdarzenia? A myślę, że jeślibyśmy dostali tą organizacje te rzeczy miałyby miejsce...
Oczywiście jest to tylko moje zdanie i możecie się z nim niezgodzić...

PS. No i w końcu zagralibyśmy w ME:)

Pozdro
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2005, 21:07 przez nailman86, łącznie zmieniany 1 raz.


FORZA JUVE, FORZA ALEX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kubinho 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 392
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:57

:happy: :happy: :happy:
Powiem Wam że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jak powiedział DamKam wczoraj w tv mówili że Polska ma nikłe szanse i nawet się nie łudziłem że możemy sie dostać do dalszego etapu. A jednak :happy: !!!

Teraz czeka nas mnóstwo pracy, ale mam nadzieję że zabierzemy sie za nią od razu :!: Trzeba zbudować stadiony, drogi, ośrodki... No jest tego troche :roll: Ale podobno Fifa i Uefa próbuje pomóc krają które wcale nie są bardzo znane na piłkarskiej mapie świata, a przykładem tego są Korea, Japonia, RPA, czy chociaż Szwajcaria. A Włosi nie raz już oraganizowali światowe imprezy i jeszcze nie raz będą organizować... więc :roll:

Moim zdaniem nie powinniśmy popadać w hurraoptymizm, bo jeszcze daleka droga do organizacji ME. Pożyjemy... Zobaczymy...


Grande Juve, Vinci Per Noi
darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:57

Juz widze, jak Listkiewicz peka z domu przed kamerami.
Szczerze mówiąc, nie liczyłem na to, że dostaniemy się chociaż do finałowej trójki, wogóle po ostatnim raporcie UEFA. Listkiewicz musiał chyba miec jakies przecieki, bo we wczorajszej wypowiedzi był dziwnie pewny siebie. Mówił, że błędy które wytknieto, były normalna koleją rzeczy, wspominał tez że były bardzo wiele pozytywnych aspektów. Moje gratulacje - to juz napewno wielki sukces.
Nie mozna jednak zapominac, że to nie koniec. Wg mnie w tej trójce na dzien dzisiejszy jesteśmy na ostatnim miejscu. Przed nami rok czasu do ogłoszenia wyników. w tym czasie trzeba zrobić wszystko, by pokazac UEFA, że jesteśmy w stanie przygotowac EURO2012. Niech juz teraz zaczna się budowy, modernizacje stadionów, na których miałyby sie odbyć mecze EURO. Niech zaczna się bydowy autostrad, niech powstaja hotele. Bez tych inwestycji nie mamy co marzyć o organizacji EURO2012, z działaniami nie ma sensu czekac do przyznania organizacji, bo wtedy bezwzględnie przegramy. Inwestycje trzeba zacząć teraz, od zaraz.
Właśnie - i tutaj juest problem, jak widze to co dzieje się w obecnym rządzie to jakos nie jestem opotymistą. Jeśli PiS nie zmieni swojej dotychczasowej polityki, to watpie, żeby w niedługim czasie zaczęło się dziać w kierunku budowy nowych stadionów, dróg - a bez pomocy rządu nie ma nawet o czym myśleć.
Teraz pozostaje czekać, ogłoszenie wyników za rok - tylko rok wytężonej pracy może sprawić, że za 7 lat będziemy w Polsce witać najlepsze drużyny Starego Kontynentu.


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
Zablokowany