Instrukcja wyjazdu do Turynu na mecz Juventusu (2015)

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 15:01

Czas podsumowań, szereg rozmów oraz plany na przyszłość to efekty zakończonego już sezonu piłkarskiego 2014/2015. Każdy fan oglądając tegoroczne mecze Juventusu przynajmniej raz poczuł się przed telewizorem jak na stadionie marząc o tym aby w końcu zobaczyć swoją ulubioną drużynę na żywo. Ja po raz pierwszy zasiadłem na krzesełkach Juventus Stadium wraz z dziewczyną, 23 Maja 2015 roku. Spotkanie wygrane 3:1 z Napoli było tylko namiastką emocji bowiem po końcowym gwizdku przyszedł czas na koronację Mistrza Włoch. Zgodnie z forumową obietnicą; chciałbym podzielić się wyjazdowym doświadczeniem tworząc szczegółową instrukcję, która mam nadzieje będzie później przewodnikiem niejednego fana w trakcie spełniania swojego marzenia. A więc kochani; właśnie w tym momencie zapraszam Was w wirtualną podróż na mecz i życzę oczywiście miłej lektury.



01. Bilety samolotowe

Naszą długą, owocną podróż zaczynamy od kupna biletów samolotowych. Jeżeli znasz już datę, w której chciałbyś pojawić się w Turynie to śmiało możesz zarezerwować bilety dużo wcześniej. W takim przypadku cena wejściówek będzie zdecydowanie mniejsza od tej, którą zapłacilibyśmy później. Wniosek nasuwa się sam - im szybciej zamówisz, tym mniej zapłacisz. Dodatkowo już na samym początku informuję, że nie mamy w Polsce bezpośredniego połączenia z Turynem więc zawsze lecimy z jedną przesiadką (Bruksela / Frankfurt / Rzym / Mediolan). Bilety rezerwujemy oczywiście telefonicznie bądź na stronie internetowej danego lotniska. Przy składaniu zamówienia radziłbym także kupić sobie ubezpieczenie oraz bilety powrotne z uwagi na to, aby uniknąć jakichkolwiek późniejszych problemów bądź też nieprzyjemności. W przypadku rezerwacji internetowej bardzo często wejściówka ma formę biletu elektronicznego (eBilet). Co to znaczy ? Po wykonaniu płatności dostajecie e-mail z załącznikami, w którym znajduje się Wasz bilecik. Należy ten załącznik po prostu pobrać (plik będzie w rozszerzeniu ".pdf") (do otworzenia potrzebny oczywiście program o nazwie "Adobe Reader") a następnie wydrukować go na zwykłej domowej drukarce i kartce. Gdy czynność zostanie wykonana sprawdzamy poprawność danych oraz zapoznajemy się ze wszystkimi szczegółami (informacja dotycząca bagażu (rozmiar, waga), numer rezerwacji, godziny przylotów i odlotów). W razie przełożenia meczu lub innych nagłych zdarzeń zawsze można przebookować bilety kontaktując się z infolinią lotniska. Taka opcja jest oczywiście odpłatna.

W moim przypadku (mimo tego, że jestem ze Śląska) ze względu na dziewczynę bilety rezerwowałem przez stronę Kraków Airport (29 dni przed odlotem) (www.krakowairport.pl/pl/kup-bilet,a1276.html). Efekt był taki, że leciałem Małopolski z przesiadką we Frankfurcie. Płatność oczywiście przelewem. Otrzymane na mailu załączniki z biletami wydrukowałem sobie podwójnie, aby w razie nagłych, nieprzyjemnych zdarzeń mieć kopię zapasową. Niestety po czasie data wraz z godziną meczu uległa zmianie i byłem zmuszony przebookować bilety odlotu do Turynu co obciążyło mnie w kosztach.

Cena biletów z ubezpieczeniem (29 dni przed odlotem) (2 osoby) = 1900 zł
Cena przebookowania biletów (7 dni przed odlotem) (2 osoby) = 1600 zł



02. Rezerwacja hotelu

Drugi krok naszej wyprawy to rezerwacja hotelu. W sieci jest bardzo dużo stron, które są pośrednikami obiektów zagranicznych. Ze swojej strony z czystą świadomością mogę polecić Wam wykorzystaną przeze mnie stronę Booking (www.booking.com), na której jest wiele ciekawych ofert oraz dodatkowych opcji. Strona ta jest Polskim pośrednikiem więc w razie jakichkolwiek dłuższych i wymagających pytań można zadzwonić na infolinię (wszystko oczywiście w naszym ojczystym języku). Już na samym początku zapraszam do zakładki "rejestracja". Łatwiej, szybciej i moim zdaniem bezpieczniej korzysta się ze strony mając założone na niej konto, ponieważ wszystkie rezerwacje, działania oraz dane zapisywane są na stworzonym profilu. W przypadku rezerwacji bez konta użytkownik trafi na punkt, w którym system zapyta o "hasło". Po jego wpisaniu profil stworzy się automatycznie. Jedynym minusem opisanej przeze mnie strony jest punkt nakazujący zatwierdzenie rezerwacji przez podanie numeru karty kredytowej (a jak wiemy w naszym kraju taka karta jest mało popularna). Dodatkowo informuję, że większość hoteli ma w ofercie "bezpłatne śniadanie". Dla klientów lubiących płacić gotówką także znajdą się oferty - "zapłać później". Po znalezieniu odpowiedniego dla siebie obiektu wypełniamy wszystkie pola oraz punkty.

U mnie problem od samego początku był związany tylko i wyłącznie z kartą kredytową, ponieważ w chwili obecnej nie mam stałej pracy a bank wydaje plastiki tylko osobom ze stałych dochodem. Dowiedziałem się jednak, że w banku śląskim (ING) można zamówić kartę kredytową dodatkową. Umówiłem się więc z ojcem, że podstawową kartę weźmie on dla siebie natomiast dodatkowa będzie moja. Pełna realizacja wraz z dostarczeniem plastików trwała około tygodnia i dzięki temu mogłem zarezerwować hotel. Na wcześniej wspomnianej przeze mnie stronie (www.booking.com) znalazłem bardzo fajną ofertę hotelu "Pacific Airport" - pokój dwuosobowy z darmowym śniadaniem oraz opcją późniejszej zapłaty. Co ważniejsze; nie przeraziła mnie także odległość od stadionu Juventusu (4,8 km) ze względu na dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Zarezerwowałem więc obiekt na 4 dni.

Cena za rezerwację pokoju 2-osobowego na 4 dni z bezpłatnym śniadaniem i opcją "zapłać później" = 1200 złoty.



03. Bilety na mecz

Ostatnią rzeczą, którą zamawiamy sprzed komputera są bilety na mecz. Jest to troszkę skomplikowana sprawa, zwłaszcza jeśli chodzi o zamówienie przez polecaną przeze mnie stronę Viagogo (www.viagogo.pl). Decydując się na kupno wejściówek z wcześniej wspomnianego przeze mnie serwisu musimy liczyć się z tym, że cena biletów będzie zdecydowanie większa od tej, którą zapłacilibyśmy za wejściówki w wolnej sprzedaży na oficjalnej stronie Juventusu. Ogromnym plusem jest jednak to, że bilety można wstępnie zarezerwować z wyprzedzeniem (nawet do 2-3 miesięcy). Wybierając taką opcję proszę koniecznie pamiętać o tym, że dostawa i tak odbędzie się po ogłoszeniu oficjalnej sprzedaży biletów przez Juventus, ponieważ Viagogo jest tylko pośrednikiem klubu i nie może drukować ani rozdawać wejściówek na własną rękę.

Na stronie na samym początku zapraszam oczywiście do zakładki "rejestracja", ponieważ w razie jakichkolwiek późniejszych problemów i pytań nie możemy liczyć na telefoniczną bądź mailową pomoc w języku polskim (mimo tego, że wiadomości wysyłane są po polsku przez automatyczny, firmowy system). Po pełnej rejestracji na wyżej wspomnianej witrynie logujemy się i szukamy odpowiedniego meczu, na który chcemy się wybrać. Jeżeli nie posiadasz karty kibica (Tessera del Tifoso) powinieneś zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju eBilety oraz wejściówki z informacją odbioru osobistego jak i te niepodpisane. Krótko mówiąc; nie zwracamy uwagi na bilety z podpisem "zakup zawężony do właścicieli kart Tessera del Tifoso". Gdy wybierzemy już odpowiednią dla siebie wejściówkę na mecz klikamy zakładkę "kup". Następnie wskazujemy ilość i przechodzimy dalej. Na naszej drodze cztery ostatnie punkty. Poruszamy się po nich jednak w umiejętny i następujący sposób. Pierwszy przystanek - nasze dane. Wypełniamy wszystkie rubryki, klikamy przycisk "dalej" a następnie wpisujemy dane właścicieli biletów i przechodzimy do punktu numer dwa o nazwie "dostawa" (przy zamówieniu biletu elektronicznego (eBilet) punkt dostawy jest pomijany ze względu na to, że wejściówkę drukuje się bezpośrednio po wykonaniu wpłaty za jej kupno). Przy rezerwacji każdego innego biletu radzę w adresie dostawy wpisać dane hotelu, w którym się zatrzymujemy. Po wypełnieniu wszystkich kolumn zostawiamy stronę w spokoju. To samo tyczy się wszystkich "eBiletów". Nie klikamy przycisku "dalej" i nie przechodzimy do płatności, ponieważ za chwilę będziemy wykonywali najtrudniejszy i najbardziej wymagający punkt całej transakcji - przelew.

Osoby, które nie posiadają konta PayPal bądź nie wykonują płatności kartą kredytową zmuszone są do wpłaty pieniędzy z pomocą strony Przelewy24 (www.przelewy24.pl). O co chodzi ? Suma, która ma zostać przelana na konto zagraniczne przechodzi przez serwis dzięki czemu po zaksięgowaniu przez konsultanta pojawia się od razu na koncie odbiorcy. Po co to wszystko ? Przechodząc do punktu płatności na stronie Viagogo system witryny automatycznie zatwierdza kupno biletu i czeka 15 minut na pieniądze (w przeciwnym razie dostaniemy mailową informację o anulowaniu zamówienia). A więc przed kliknięciem przycisku "dalej" w punkcie "dostawa" (na stronie pośrednika biletowego - Viagogo) łączymy się telefoniczne z infolinią serwisu Przelewy24 (www.przelewy24.pl/cms,13,kontakt.htm) informując późniejszego odbiorcę o potrzebie szybkiego zaksięgowania naszego przelewu. Następnie prosimy konsultanta o chwilę cierpliwości. Nie rozłączając się odkładamy telefon na bok i właśnie w tym momencie (na stronie Viagogo) w punkcie "dostawa" klikamy przycisk "dalej" przechodząc do zakładki "płatność". Gotowe ? Ok. Więc od tego momentu mamy tylko 15 minut na wykonanie przelewu wraz z pozytywnym wynikiem zaksięgowania pieniążków przez pracownika, z którym jesteśmy na linii.

Na stronie Viagogo w punkcie "płatność" wybieramy opcję "Przelewy24". Po zatwierdzeniu powinny wyskoczyć dane do przelewu a witryna tworząc nową kartę w przeglądarce automatycznie przekieruje nas do wybranego wcześniej banku w celu wykonania płatności (w starej karcie natomiast będziemy mieli wgląd do tego czy system otrzymał już pieniądze). Po wykonaniu wpłaty podnosimy telefon i podajemy rozmówcy numer "P24", który przed chwilą (w trakcie robienia przelewu) wpisywaliśmy w odpowiedniej rubryce (jeżeli mnie pamięć nie myli to jest to tytuł). Teraz musimy ponownie uzbroić się w cierpliwość czekając aż konsultant dostanie nasze pieniążki do zaksięgowania (czas dostawy zależy od zabezpieczeń danego banku, z którego robicie przelew, nie trwa to jednak dłużej niż 7 minut). Po informacji rozmówcy, że wpłata dotarła do systemu Przelewy24 i została właśnie w tym momencie zaksięgowana przez niego serdecznie dziękujemy i rozłączamy się. Teraz wchodzimy na pozostałą wcześniej kartę przeglądarki i klikamy w oczekującej na pieniążki ramce przycisk "odśwież" (nie mylić z przyciskiem odświeżenia całej strony). Po wykonaniu tego działania powinna pojawić się informacja o końcu transakcji. Kolejnym elementem jest sprawdzenie czy pośrednik biletowy potwierdził kupno wejściówek. W tym celu logujemy się się na adres e-mail podany przy rejestracji na stronie Viagogo. Wiadomość o tytule "Twoje zamówienie numer XXXXXXX zostało potwierdzone" (gdzie zamiast liter "X" będą liczby) oznacza, że zostaliśmy szczęśliwymi posiadaczami biletów na mecz Juventusu. Tą wiadomość koniecznie trzeba wydrukować, ponieważ zawiera ona wcześniej wspomniany przeze mnie numer zamówienia, który potrzebny jest do późniejszego odbioru biletów.

O wszystkich ewentualnych zmianach (data, godzina, miejsce odbioru) zostaniecie poinformowani drogą mailową także proszę od czasu do czasu sprawdzać skrzynkę odbiorczą. W przypadku zmiany godziny lub terminu wydarzenia nie można liczyć na zwrot pieniędzy, trzeba się po prostu dostosować do nowych wytycznych dotyczących meczu. Dodatkowo informuję, że jeżeli z jakichkolwiek przyczyn firma nie będzie w stanie dostarczyć Wam biletów na podany adres to zostaniecie o tym poinformowani maksymalnie trzy dni przed wydarzeniem. Natychmiastowo także zostaną zwrócone pieniążki za przesyłkę a w wiadomości e-mail znajdzie się wskazówka dotycząca odbioru wejściówek oraz oczywiście nowy adres dostawy (zazwyczaj jest to obiekt w pobliżu stadionu Juventusu).

Jeżeli chodzi o mnie to podobnie jak w opisie bilety zamawiałem przez stronę Viagogo (www.viagogo.pl) wykonując identycznie każdy, opisany wyżej punkt. Zamówione wejściówki na witrynie nie miały żadnego podpisu. Po dłuższym namyśle zdecydowałem się wpisać dane hotelu, w którym się zatrzymywałem jako adres dostawy ze względu na to, że kilka dni przed odlotem nie było mnie już w domu (a bilety dostarczane są maksymalnie do 3 dni przed wydarzeniem). Jak się później okazało firma Viagogo ze względu na problemy z dostarczeniem zmieniła mi lokalizację odbioru - wejściówki, które miały zostać dostarczone do obiektu w którym się zatrzymałem były do odebrania w innym budynku, oddalonym od Juventus Stadium o 250 metrów.

Cena biletów na mecz (Juventus vs. Napoli - ostatnie spotkanie Starej Damy na własnym stadionie w sezonie 2014/2015 okraszone koronacją i odbiorem Scudetto) (2 osoby) = 2300 zł



04. Podróż samolotem

Na lotnisku polecam pojawić się minimum 3 godziny przed odlotem w celu orientacji całego terenu i budynku (szczególnie jeżeli jest to pierwsza w życiu styczność z samolotami). Po wejściu do obiektu sprawdzamy na monitorze informacyjnym czy lot nie został przełożony. Można także zważyć swój bagaż, aby mieć pewność, że nie przekracza on dopuszczalnej normy, która znajduje się na bilecie. Następnie czekamy aż na ekranie (w rubryce naszego kursu) pojawi się napis "odprawa" bądź "check-in". Oznacza to, że stanowisko odpowiedzialne za kontrolę naszych biletów wraz z bagażem jest gotowe do przyjęcia pasażerów.

a) odprawa

Podchodzimy do odpowiedniego stanowiska kontroli biletowo-bagażowej (tzw. check-in) pokazując kasjerowi dowód osobisty lub paszport oraz wydrukowane wcześniej bilety samolotowe wraz z numerem rezerwacji. Następnie kładziemy nasz bagaż główny na taśmie umieszczonej koło stanowiska. Po wykonaniu wcześniej opisanych czynności dostaniemy od pracownika karty pokładowe upoważniające do zajęcia miejsca w samolocie (jest to zwykły, dłuższy papierek przypominający bilet). Dodatkowo otrzymamy już także karty na lot późniejszy. Dzięki temu nie trzeba będzie przechodzić odprawy kontroli biletowo-bagażowej w miejscu, w którym mamy przesiadkę (Bruksela / Frankfurt / Rzym / Mediolan). Podobnie jest z bagażem - po tym jak zostanie on oznaczony przez pracownika będzie już do odbioru tylko w Turynie więc nie ma potrzeby szukania i biegania za nim w innych miastach. Na otrzymanej karcie pokładowej powinniśmy zwrócić uwagę na dwie podstawowe rzeczy. Pierwszą z nich jest "gate" czyli wyjście oznaczone numerem. Na większych lotniskach przed numerem będzie widniała litera alfabetu. Jest ona oznacznikiem grupy wyjść, do której należy sie udać, aby odnaleźć najpierw bramki kontroli bezpieczeństwa a następnie swój "gate". Druga istotną rzeczą jest miejsce w samolocie podpisane na karcie pokładowej jako "seat".

b) kontrola bezpieczeństwa (bramki)

Po odnalezieniu bramek musimy odpowiednio przygotować się do kontroli bezpieczeństwa. W tym celu przed przejściem przez urządzenie służące do wykrywania metali należy umieścić w pojemnikach wszystkie przedmioty zawierające metalowe elementy (laptop, klucze, monety, łańcuszki, zawieszki itd.). Dodatkowo z bagażu podręcznego wyjmujemy pudełka z lekarstwami, płynami, pastami, aerozolami oraz żelami (te przedmioty muszą być jednak umieszczone w specjalnych opakowaniach o objętości do 100ml i zapakowane do przeźroczystej, zamykanej torebki, której łączna pojemność nie może przekraczać jednego litra). Dla zaoszczędzenia produktów, czasu oraz nerwów zalecam włożenie takich rzeczy (w obojętnie jakich ilościach i pojemnościach) do bagażu głównego. Po umieszczeniu w pojemnikach wszystkich wcześniej opisanych przedmiotów można dać skrzynki na taśmę, która przewiezie naszą przynależność w miejsce odbioru. Teraz przechodzimy przez bramkę. W razie wykrycia jakiegokolwiek metalu podczas przechodzenia przez urządzenie osoba upoważniona ma obowiązek przeszukania pasażera (często w takich sytuacjach zostajecie prześwietleni ręcznym przyrządem). Po pozytywnym wyniku pakujemy z powrotem swoje skarby do bagażu podręcznego i idziemy do poczekalni oczekując na przybycie naszego samolotu.

c) oczekiwanie na samolot

W poczekalni na samym początku powinniśmy zorientować się, gdzie jest nasze wyjście (tzw. gate). Sprawdzamy więc na bilecie Następnie należy usiąść i po prostu czekać. W razie potrzeby można skorzystać z toalety, kupić coś do jedzenia lub picia bądź zaopatrzyć się też w jakieś ładne pamiątki.

d) wyjście - gate

W odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu. W tym momencie udajemy się do odpowiedniego wyjścia (tzw. gate) i przykładamy kod kreskowy karty pokładowej do stojącego przy nim urządzenia (bardzo często wzbogaconego kołowrotkiem lub małymi drzwiczkami, które otwierają się po zatwierdzeniu odczytu kodu z karty). Następnie idziemy tam, gdzie prowadzi nas gate (zazwyczaj są to schody w dół, bądź jakiś dłuższy korytarz). Po wyjściu z budynku wsiadamy do stojącego przed drzwiami autobusu, który zawiezie nas na pokład samolotu. W maszynie oznaczniki miejsc znajdują się między górną częścią fotela a schowkiem na bagaż.



05. Samolotowa przesiadka

Po dotarciu do miasta służącego nam jako miejsce przesiadki wsiadamy do autobusu, który zawiezie nas do budynku lotniska. W obiekcie szukamy monitora informacyjnego a następnie upewniamy się czy dane naszego wyjścia zgadzają się z materiałami na karcie pokładowej (rubryka "gate"). Jeżeli na monitorze nie widać naszego kursu oznacza to, że wylot planowany jest za więcej niż dwie godziny. W tym przypadku należy po prostu poczekać aż nasz lot pojawi się na ekranie; w wolnym czasie można kupić sobie jakieś ładne pamiątki, zjeść drugie śniadanie lub obiad bądź też skorzystać z toalety. Informacje, które znajdują się już na karcie pokładowej powinny pojawić się na monitorze maksymalnie do 70 minut przed odlotem. Po sprawdzeniu poprawności danych udajemy się do odpowiedniej grupy wyjść (takowe znajdują się tylko w większych obiektach i są oznaczone na karcie pokładowej literą), następnie przechodzimy przez bramki (odbywając kontrolę bezpieczeństwa) aż w końcu docieramy do poczekalni, w której znajduje się nasze wyjście (tzw. gate). Teraz czekamy już tylko aż personel lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Moim miejscem przesiadki było lotnisko w niemieckim mieście - Frankfurt. W Europie ten port lotniczy zajmuje trzecie miejsce pod względem ilości pasażerów dlatego samo dotarcie z samolotu do budynku trwało około 20 minut. Na miejscu od razu zapoznałem się z ekranem informacyjnym. Niestety do odlotu pozostały mi jeszcze 4 godziny więc byłem zmuszony pochodzić z dziewczyną po sklepach; dzięki temu czas minął bardzo szybko. Po niespełna dwóch godzinach na ekranie pojawiła się informacja potwierdzająca dane z naszej karty pokładowej. W tym momencie udaliśmy się do odpowiedniej grupy wyjść, która oznaczona była na karcie pokładowej literą. Następnie kontrola bezpieczeństwa, szukanie stanowiska określonego odpowiednim numerem aż w końcu oczekiwanie na samolot odlatujący do Turynu.



06. Odbiór bagażu

Po przylocie na miejsce musimy udać się do punktu odbioru bagażu. Na lotnisku jest wszystko bardzo dokładnie oznakowane także myślę, że ze znalezieniem nie będzie większego problemu. W razie trudności zawsze można polegać na pasażerach, którzy lecieli razem z nami. Jestem przekonany, że wśród nich będą osoby, które znają otoczenie. Po dotarciu na miejsce ustawiamy się przy odpowiedniej taśmie i czekamy aż urządzenie przywiezie nasz bagaż.



07. Podróż z lotniska do hotelu

Pod odbiorze swojego bagażu skupiamy się na kolejnym etapie naszej podróży a dokładniej na dotarciu z lotniska do hotelu. Tutaj już mamy do wyboru następujące środki transportu:

a) taksówka

Wszystkie taksówki mają jeden, duży parking znajdujący się po lewej stronie budynku. Samochody są koloru białego. Przed wejściem do pojazdu warto zapytać kierowcę o ewentualny koszt podróży. Jeżeli cena zadowala nasze wypchane po brzegi portfele wsiadamy i informujemy szofera o celu, do którego chcemy dojechać. Z własnego doświadczenia wiem, że za drogę liczącą około 8 kilometrów zapłacimy 20 €.

b) PKS Sadem

Swoją podróż zaczynamy oczywiście od zaopatrzenia się w autobusowy bilet, który można kupić w dowolnym sklepie z gazetami i zdrapkami. Na dole Turyńskiego lotniska; przy wyjściu, po lewej stronie znajduje się punkt sprzedaży Lotto. Jest to zwykły kiosk, w którym należy poinformować sprzedawcę, że chcemy kupić bilet firmy "PKS Sadem" (cena za sztukę - 2,50 €). Wówczas otrzymamy prostokątny papierek a po wejściu do pojazdu jesteśmy zobowiązani skasować otrzymaną wejściówkę i zachować ją na czas podróży. Kasownik znajduje się obok siedzenia prowadzącego. Pamiętajmy także, że w razie jakiekolwiek trudności z transakcją, bilet zawsze można nabyć u kierowcy. W tym przypadku nie będzie trzeba kasować otrzymanego paragonu jednakże cena jaką zapłacimy za sztukę wyniesie 3,20 €.

Po udanym zakupie ruszamy w stronę drzwi wyjściowych, które znajdują się na dole lotniska, obok ruchomych schodów. Wówczas wyjdziemy na parking. Na nim po prawej stronie szukamy dużego loga firmy Sadem. Pod symbolem widnieje tablica z godzinowym rozkładem jazdy i rozpiską przystanków; kolor żółty obowiązuje od Poniedziałku do Piątku, fiolet natomiast przypisany jest weekendom (Sobota i Niedziela). Dodatkowo informuję, że ramówka dostępna jest także na oficjalnej stronie firmy przewozowej (www.sadem.it/media/6261/000268.pdf). O wyznaczonej porze przyjdzie po nas autokar. W razie braku orientacji w terenie można poprosić kierowcę, aby poinformował nas o dotarciu do naszego celu.

Ja postanowiłem skorzystać z usług firmy przewozowej "PKS Sadem" dlatego też na samym początku udałem się do punktu sprzedaży Lotto, gdzie sprzedawca poinformował mnie o wszystkich szczegółach sprzedając później bilet. Moim celem był przystanek o nazwie "Borgaro TOR.SE - via Lanzo"; tam znajdował się zarezerwowany przeze mnie pensjonat (Pacific Hotel Airport). Po wyjściu z lotniska szybko znalazłem miejsce odjazdu. Po 10 minutach przyjechał niebiesko-oliwkowy autobus. Przed wejściem do pojazdu poprosiłem kierowcę, aby w odpowiednim momencie poinformował mnie o dotarciu do celu, ponieważ nie orientowałem się w terenie. Prowadzący spełnił moją prośbę i po przejechaniu 3 stacji oznajmił, że jesteśmy na miejscu. Hotel oddalony był od przystanku o 5 minut, więc z dotarciem nie było większego problemu. Największym zaskoczeniem była jednak hotelowa recepcjonistka, która słysząc moją rozmowę z dziewczyną wypowiedziała zdanie "no to możemy przejść na język Polski".



08. Potwierdzenie rezerwacji w hotelu

Rezerwację potwierdzamy oczywiście w hotelowej recepcji pokazując pracownikowi obiektu swój dowody osobisty. Dodatkowo radzę także mieć przy sobie kartę kredytową oraz druk ze strony Booking, na którym znajdziemy wszystkie szczegóły zamówienia. Zazwyczaj nie jest to wymagane, ale lepiej być przygotowanym. Gdy personel potwierdzi naszą rezerwację udajemy się do przydzielonego nam pokoju. Uwaga na wszelkie "minibary" - za każdy wzięty produkt płacimy. Rachunek wystawiany jest w dniu wymeldowania; wtedy też dokonujemy płatności.



09. Podróż pod Juventus Stadium

Wykąpani i napaleni ruszamy pod stadion mając do wyboru następujące środku transportu:

a) taksówka

Samochody zazwyczaj jeżdżą po każdej okolicy, jednakże w razie problemów zawsze można poprosić osoby pracujące w hotelu (zazwyczaj na recepcji) o telefoniczne zamówienie transportu pod obiekt.

b) "PKS Sadem" + Autobus miejski

Na samym początku trzeba zaopatrzyć się w dwa rodzaje biletów; pierwszy na "PKS Sadem" (2,50 € / stuka), drugi natomiast jest niezbędny podczas podróży autobusem miejskim (1,70 € / sztuka). Zakupy robimy oczywiście w kiosku lub w dowolnej kolekturze Lotto. Można także zaopatrzyć się od razu bilety powrotne, ponieważ przejazd będzie wyglądał niemal identycznie. Po udanych zakupach udajemy się na przystanek PKSu Sadem i czekamy na przyjazd naszego autokaru. Celem jest stacja o nazwie "Torino - via Stradella" oddalona od Juventus Stadium o około 3 kilometry.

Docieramy na miejsce. Kolejnym etapem naszej podróży jest znalezienie miejskiego przystanku o nazwie "Potenza" leżącego na ulicy "Borgaro 105". Robimy to w następujący sposób; po opuszczeniu naszego pojazdu idziemy w kierunku jadącego dalej PKSu Sadem. Naszym celem jest pierwsze skrzyżowanie okraszone sygnalizacją świetlną. Po dotarciu na miejsce skręcamy w prawo i kierujemy się przed siebie. W pewnym momencie po prawej stronie ujrzymy bar "Madonna Di Campagna". Nie zmieniając kierunku docieramy do przejścia dla pieszych, które zmusza nas do skrętu w lewo (w kierunku 6-ciopiętrowego budynku). Czekamy na zielone światło i przechodzimy na drugą stronę. Następnie idziemy przed siebie mijając po lewej stronie budynek z napisem "Torino Carni". Nasz cel widać już w oddali. Po przejściu około 100 metrów docieramy na miejsce - przystanek "Potenza". Autobus, którym będziemy podróżować posiada dwie wersje - "72" i "72B". Obie jadą pod Juventus Stadium i różnią się tylko jednym, nieinteresującym nas przystankiem (linia "72" w pewnym momencie jedzie prosto, natomiast "72B" skręca w 100-metrową alejkę mając przystanek "na żądanie").

Po dotarciu na miejsce zobowiązani jesteśmy do zapoznania się z rozkładem stacji, który widnieje na tablicy z numerami autobusów. Patrząc na rozpiskę proszę pamiętać o tym, że pojazd zawsze podróżuje "w górę" (tak jak pokazuje strzałka na planszy); w tym przypadku nasz cel (przystanek "Grosseto Sansovino" lub "Stadio") powinien być wyżej od stacji na której aktualnie przebywamy (czyli "Potenza"). Trasa naszego autobusu umieszczona jest także na przystankowej mapie, która zazwyczaj przypięta jest do szyby. O wyznaczonej godzinie przyjdzie po nas autobus (numer 72 lub 72B). Po wejściu do pojazdu jesteśmy zobowiązani skasować wcześniej kupiony bilet. Nasza podróż kończy się na przystanku o nazwie "Grosseto Sansovino" lub "Stadio"; obie stacje znajdują się w zasięgu stadionu Juventusu.



10. Odbiór biletów na mecz

Bilety zamówione przez pośrednika o nazwie Viagogo można odebrać pod adresem, który podawaliśmy na stronie (www.viagogo.pl) podczas rezerwacji wejściówki. Ja miałem z tym jednak mały problem - otóż trzy dni przed wylotem dostałem mailową informację, że firma nie jest w stanie dostarczyć moich biletów do miejsca, które początkowo służyło jako adres odbioru (w tym przypadku moje zakwaterowanie). Do wiadomości dołączona została jednak nowa lokalizacja wejściówek - był to Hotel Master oddalony o około 250 metrów od stadionu Juventusu. W razie podobnego przypadku proszę nie panikować, ponieważ taka zmiana może być spowodowana tym, że po prostu nie ma tego "odbioru osobistego" (brak dokumentów takich jak dowód osobisty czy potwierdzenie mailowe rezerwacji z numerem zamówienia) w danym dniu, w którym przyjeżdża kurier z biletami a Was w hotelu jeszcze nie ma. Taką informację trzeba po prostu przyjąć na klatę i nastawić się na wcześniejszy przyjazd pod stadion. W lokalu (Master Hotel) recepcja wraz z pokojem odbioru biletów znajduje się na pierwszym piętrze. Po wejściu od razu można zauważyć transparent firmy Viagogo. Na korytarzu znajdziemy również innych kibiców Juventusu czekających na odbiór biletów. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejka przesuwa się w żółwim tempie (średnio 20-25 osób oznacza około godziny czekania). W pokoju będzie siedział przedstawiciel wyżej wspomnianego pośrednika Viagogo. Po wejściu do pomieszczenia poprosi Was on o dowód osobisty oraz o potwierdzenie rezerwacji biletów (wydruk ze skrzynki mailowej z numerem zamówienia). Po okazaniu tych dokumentów otrzymacie kartkę A4, na której będą widnieć Wasze dane. Do papieru będzie przypięta także wejściówka na mecz. Niczego nie odpinamy, podpisujemy odbiór biletu, wychodzimy z pokoju i ruszamy na stadion.



11. Wejście na stadion

Na zakupionej wejściówce trzeba zwrócić uwagę na parę podstawowych rzeczy. W środkowej części biletu, dokładnie po lewej stronie będzie widniał napis "ingresso/gate". Pod tekstem znajdziemy jedną z liter - A, B, C, C1, D, E, F, G. Znak alfabetyczny jest oznacznikiem bramki do której powinniśmy się udać, aby wejść na stadion. W razie problemów z orientacja z tyłu wejściówki znajdziecie mapkę stadionu z lokalizacją danych wejść. Po dotarciu na miejsce pokazujemy pracownikowi w odblaskowej koszulce bilet wraz z kartką A4 oraz dowodem osobistym. Po sprawdzeniu poprawności danych kasjer wpuszcza nas za bramę, gdzie ochroniarz od razu bierze się za przeszukiwanie naszego plecaka (jeżeli oczywiście posiadamy taki przy sobie). Co jest zabronione i wyrzucane nie mam pojęcia, ponieważ ja w środku miałem tylko kurtkę. Brak noży, ostrych narzędzi i japońskich mieczy ? Ok, idziemy dalej w stronę stadionu (w górę), gdzie czekają nas jeszcze jedne bramki. Na miejscu wita nas z uśmiechem kolejny pracownik Juventus Stadium, który kieruje nas do automatu biletowego. Podchodzimy do urządzenia i przykładamy do niego kod kreskowy znajdujący się z tylu wejściówki (tam gdzie mapka z lokalizacją literowych bramek). Gdy kolor z czerwonego zmieni się na zielony można przechodzić przez wielki kołowrotek i wejść na stadion. Dodatkowo na bilecie będą rzucać się w oczy trzy numery. W kolejności będzie to: sektor (settore), rząd (fila) oraz miejsce (posto). Po wejściu na obiekt w razie niepewności pytamy kogoś o lokalizację danej pozycji.



12. Mecz

Zajmujemy swoje miejsca i cieszymy się słodkim zwycięstwem naszego kochanego Juventusu. W przerwie większość kibiców idzie coś zjeść. Wracając na drugą połowę są obładowani hot-dogami, piwkiem lub innym napojem. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, gdzie na stadionie można kupić takie przekąski, ponieważ ja akurat nie byłem tym zainteresowany.



13. Podróż do hotelu z centrum miasta

Już na samym początku informuję, że znalezienie taksówki po meczu graniczy po prostu z cudem dlatego z całego serca polecam podróż autobusem. Droga powrotna jest kontrastem trasy docelowej; z przystanku "Grosseto Sansovino" lub "Stadio" jedziemy na stację "Potenza". Następnie pieszo kierujemy się na dobrze znany nam PKS Sadem i przystanek "Torino - via Stradella"; tam o określonej godzinie przyjdzie po nas autokar. Pamiętajmy także, że wszystkie przystanki ułożone są symetrycznie względem ulicy także myślę, że ze znalezieniem któregokolwiek nie będzie większego problemu.



14. Juventus Store

Następnego dnia, gdy meczowe emocje opadną można wybrać się do kolejnych miejsc powiązanych z Juventusem. Pierwsze z nich, które polecam to "Juventus Store" czyli oficjalny sklep Starej Damy znajdujący się w galerii handlowej, która otacza część stadionu Juventusu. Pasaż z zewnątrz ma kształt dużego, metalowego półkola z wcięciami na wejścia i wózkami sklepowymi umieszczonymi na parkingu. Przed obiektem jest wszystko bardzo dokładnie oznakowane także myślę, że ze znalezieniem nie będzie większego problemu. W razie trudności można wspomóc się stadionową mapką, która umieszczona jest z tyłu biletu na mecz. Wejście do galerii znajduje się między bramką "C1" a "D". W sklepiku można kupić dosłownie wszystko; od majtek przez spodnie aż po buty, piłki, skarpetki lub koszulki. Wszystko oczywiście z herbem naszego ulubionego klubu.



15. Juventus Museum

Muzeum znajduje się za galerią handlową i jest widoczne bezpośrednio ze środka pasażu także myślę, że ze znalezieniem nie będzie większego problemu. W razie trudności informuję, że tylne wyjście galerii oraz sklepiku Starej Damy połączone jest z główną aleją biegnącą obok naszego celu. Wejściówki do muzeum można kupić bezpośrednio w kasie budynku. Ceny wraz z bonusami dołączonymi do danego biletu znajdują się na oficjalnej stronie Juventusu (http://www.juventus.com/en/tickets/museum-tour-tickets/) lub na tablicach informacyjnych przed wejściem do obiektu. Mamy do wyboru trzy warianty:

a) Juventus Museum

Opcja przeznaczona dla osób, które chcą zwiedzić tylko muzeum Juventusu.

b) Juventus Museum + Stadium Tour

Opcja przeznaczona dla osób, które oprócz zwiedzania muzeum Juventusu chcą także wziąć udział w szczegółowej wycieczce na stadion. Wybierając ten wariant zobowiązani jesteśmy zwrócić uwagę na liczby, które widnieją na wejściówce przy dużym, wyśrodkowanym napisie "J Museum/Tour"; są one odpowiednikiem godziny zbiórki odbywającej się przed wejściem do obiektu. O wyznaczonej porze po uczestników wycieczki przyjdzie dwóch instruktorów. Na samym początku poinformują oni o wszystkich szczegółach a następnie zapytają publikę o język (angielski (english), niemiecki (german), francuski (french), hiszpański (spanish)). Przy najbardziej korzystnym należy podnieść rękę. W tym momencie instruktor dostarczy nam pager, na którym nagrane są szczegóły dotyczące każdej, stadionowej stacji. Zapis odtwarzany będzie w wybranym przez nas wcześniej języku (robione jest to z uwagi na to, że przewodnik opowiada o wszystkim po włosku). Po otrzymaniu urządzeń ruszamy na stadion.

c) Match Day Special Tour

Opcja dostępna jest tylko w dniu meczu. Pozwala ona na zwiedzanie muzeum Juventusu. Następnie każdy uczestnik bierze udział w przedmeczowej wycieczce na stadion.



16. Dodatkowe informacje

Włosi są bardzo sympatyczni i w razie jakichkolwiek problemów pomogą nam jak tylko mogą. Niestety, bardzo mała grupa osób umie rozmawiać w języku angielskim. Większość nie zna nawet podstaw także przed wyjazdem radziłbym zapoznać się z podstawowymi, włoskimi liczbami, aby w razie czego mieć pojęcie jaką np. ilość biletów lub produktów kupujemy w sklepie. Dodatkowo proszę pamiętać o tym, że zagraniczny system pracy (głównie w restauracjach) zdecydowanie różni się od polskiego. Zakłady gastronomiczne czynne są do około godziny 14, później pracownicy udają się na kilkugodzinną przerwę wracając do lokalu wieczorem (19:00). Obok Juventus Stadium znajduje się dobrze znany nam McDonald's a w nim wybór ogromny (ja osobiście polecam zestaw "fish & chips" (czyli ryba z frytkami) oraz cheeseburgery z bekonem). Ceny podane są oczywiście na tablicach informacyjnych. W galeriach handlowych znajdziemy małe bary, w których można kupić np. pizzę podzieloną na duże kawałki (tutaj ciekawą inicjatywą jest pizza z frytkami). Od samego początku radziłbym także odciąć się od standardowego, walutowego przelicznika (cena produktu razy 4), ponieważ takie myślenie zaślepi nam kupno czegokolwiek.



17. Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub uwag można skontaktować się z moją osobą za pomocą portalu społecznościowego Facebook (link podaję do oficjalnego FanPage-a). Po wejściu na stronę klikamy w prostokąt "wiadomość" i śmiało piszemy o co nam chodzi. Na każdą wiadomość postaram się odpowiedzieć. Dodatkowo zostawiam także link do albumu ze zdjęciami z Włoch oraz opis wrażeń w postaci publicznego posta. Można sobie pooglądać i poczytać, zapraszam.

Kontakt -> www.facebook.com/VinylsideMusic
Zdjęcia -> www.facebook.com/media/set/?set=a.83818 ... 518&type=3
Mój opis i wrażenia -> www.facebook.com/VinylsideMusic/posts/839003519511758


Instrukcję opracował Paweł Skwara w sieci znany pod pseudonimem Vinylside.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2015, 01:21 przez Vinylside, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 15:53

Swietna robota! :bravo: :ok:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 16:22

Będę na bieżąco edytował.
Bilety lotnicze kupiłeś horrendalnie drogie, ale tutaj nie będę miał większych zastrzeżeń bo oczywiste jest, to,że każdy kupuje to na co go stać.
Nieprawdą jest, jakoby nie było bezpośredniego połączenia PL z Turynem. W okresie zimowym lata niskokosztowa sieć WizzAir z Warszawy Chopin do Turynu, loty w sezonie zimowy 2014/2015 odbywał się co sobotę.

Jeśli ktoś szuka oszczędności i preferuje krótsze wyjazdy, najlepszą drogą dotarcia będzie lot do Bergamo, a stamtąd albo bezpośrednio bus do Turynu lub też bus/pociąg do Mediolanu i stamtąd bezpośrednio Turyn.

Co do biletów kupna na viagogo, to temat też był poruszany bardzo często i szeroko.
Co do twojego wyjazdu to zrobiłeś to mocno niebudżetowo.


Reaper

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 181
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 16:23

Vinylside pisze: Dodatkowo już na samym początku informuję, że nie mamy w Polsce bezpośredniego połączenia z Turynem więc zawsze lecimy z jedną przesiadką (Bruksela / Frankfurt / Rzym / Mediolan).
W sezonie zimowym jest połączenie z Warszawy (Wizzair). Loty w soboty, także w jedną stronę można się zabrać.
Vinylside pisze: Cena biletów z ubezpieczeniem (29 dni przed odlotem) (2 osoby) = 1900 zł
Cena przebookowania biletów (7 dni przed odlotem) (2 osoby) = 1600 zł
OMG cały mój ostatni wyjazd (lot, hostel,bilet) tyle nie kosztował. Warto jednak rezerwować na stronie przewoźnika (ryanair, wizzair) można dużo pieniędzy zaoszczędzić.

Edit. Robaku mnie uprzedził (zgadzam się w 100%) 8)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 16:44

Hej, jestem tu nowy, kibicuje Juventusowi od zawsze i moim marzeniem jest wybrac sie na mecz. Dlaczego na stronie Juve nie ma jeszcze biletow na przyszly sezon? Czy moge wejsc na stadion jezeli nie mam karty kibica? :prochno:

Tak na serio - jestem pod wrazeniem ilosci pracy ktora wlozyles w napisanie tego tekstu, obawiam sie jedynie ze ludzie zadajacy pytania takie jak te powyzej beda je zadawac dalej, z prostego powodu - 95% tego co napisales jest oczywiste dla kazdego, kto chociaz troche podrozuje, natomiast wyluskanie tych 5%, ktore dotycza konkretnie wyjazdu na mecz Juventusu nie jest takie proste. Sugerowalbym wytluszczenie kluczowych kwestii, z pewnoscia ulatwi to dotarcie do tych informacji, ktorych zdecydowana wiekszosc szuka.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2015, 17:33

Instrukcja została napisana na wzór mojego wyjazdu. Oczywiście; istnieją inne sposoby zamawiania biletów samolotowych, noclegów oraz wejściówek na mecz. Sami chyba przyznacie, że ciężko jest pisać o rzeczach i usługach, z których się nie korzystało. Był to mój pierwszy wypad, także nie miałem również porównania drogi z inną, tańszą trasą, nie wspominając już o zimowych ofertach poszczególnych linii lotniczych...

Dla mnie oczywistą sprawą jest fakt, że skoro jestem ze Śląska a dziewczyna mieszka w Małopolsce to do wyboru mam dwa lotniska - Kraków lub Katowice. Nie chce mi się jeździć po Polsce w celu znalezienia (teoretycznie) tańszych lotów, ponieważ takie bilety też kosztują (nie wspominając o tym, że trzeba zdążyć na określoną godzinę). Szukanie czegoś "tańszego" jest dobre, ale na dłuższą metę, nie gdy po raz pierwszy jesteś w obcym kraju i śpieszysz się na mecz (bo tym razem akurat złożyło się tak, że przylot miałem w dniu meczu). O cenach nie rozmawiajmy, ponieważ jak wspomniał Robaku "każdy kupuje to na co go stać".

Oczywiście to tylko moja opinia. Dziękuję za pierwsze komentarze w temacie. Być może w trakcie następnej podróży skorzystam także z Waszych cennych rad, ponieważ już teraz widzę, że macie o tym szerokie pojęcie (i jak mniemam doświadczenie). Może akurat Wam ta instrukcja się już nie przyda, jednakże dla innych może być pomocna.

FORZA JUVENTUS !


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2015, 01:13

Jestem pod wrażeniem! Widać, że włożyłeś w ten poradnik naprawdę dużo pracy, dobra robota. Jednakże tak jak inni piszą, wydałeś na ten wyjazd niesamowicie dużo kasy. Najtaniej dostać się do Turynu lądując w Bergamo (odpowiednio wcześniej zarezerwowane bilety to koszt 150-250 zł w obie strony). Do tego 9 euro za 2 bilety z lotniska do Mediolanu i powrotny + 18 euro za bilety pociągowe Mediolan - Turyn (po 9 euro za sztukę). Tak więc z Polski do Turynu i z powrotem można dostać się nawet za 150 zł + 27 euro.

Trochę dziwi mnie dlaczego korzystałeś z Viagogo, jeśli chodzi o kupno biletów na mecz (jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że zamawiałeś te bilety na dłuższy czas przed meczem, albo bałeś się, że zdobycie biletu przez Listicket może graniczyć z cudem). Tak się składa, że sprawdzałem dostępność biletów na ten mecz, 2-3 dni po rozpoczęciu otwartej sprzedaży na listicket i nadal można było kupić bilety. Bilety za które dałeś 2300 zł mogłeś mieć za 180 euro. Różnica jest ogromna, ale jeśli Cie stać to w porządku.

Chodzi mi tylko o to, że zdecydowana większość ludzi, która zamierza się wybrać na mecz, chce to zrobić jak najmniejszym kosztem, dlatego też warto wiedzieć, że taka wycieczkę można sobie zafundować o wiele taniej, niż w Twoim przypadku.

Na koniec dodam jeszcze, że tak naprawdę wszystkie bilety można kupić wcześniej przez internet (na busy, na pociągi, na mecz, do muzeum, na zwiedzanie stadionu). Bilety samolotowe zawsze zamawiałem na stronie przewoźnika, nie lotniska. Hotel/hostel rezerwujesz też przez internet, jednakże tu wpłacasz tylko zaliczkę (zazwyczaj 10%), a resztę płacisz na miejscu.

W każdym razie super przewodnik i na pewno wielu osobom pomoże ;)


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 września 2015, 15:47

Kolejny przewodnik po angielsku, nie czytałem jeszcze całości wydaje się, że poruszono teamt nie tylko dotyczący samego meczu, ale też spedzania czasu w Turynie jaki i w Piemoncie. Może kogoś zainteresuje bądź ktoś coś dla siebie ciekawego znajdzie.
http://forzaitalianfootball.com/2015/09 ... -juventus/


xam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 czerwca 2006
Posty: 124
Rejestracja: 17 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 20 października 2015, 21:30

Hej.
Co do tej karty tifoso. Ja zamówiłem z "Scan of ID Required" czyli nie muszę mieć tej karty?


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 lipca 2016, 15:26

Planuję wpaść do Turynu między 24 a 30 lipca i interesuje mnie przede wszystkim stadion i muzeum. Tylko wybierając opcję "J Museum + Stadium" przekierowuje mnie do tego samego listicekta co samo "J Museum" - w obu linkach cena 22€.
Jak pisał na początku Vinylside jest, rozumiem, opcja zakupu bezpośrednio na miejscu w kasie, ale wg tych linków w niektórych godzinach nie ma już miejsc, więc nie chciałbym się na miejscu rozczarować, że tego dnia już nie ma wejściówek. Macie jakiś pomysł jak taką atrakcję załatwić wcześniej? Ile może kosztować Muzeum ze stadionem?
you will have the chance to explore the dressing rooms, media area and many more exclusive parts of the stadium
Wiece co kryje się pod tymi "eksluzywnymi częściami stadionu? Oprócz szatni i press roomu(?) będzie można wejść np. na murawę i/lub lożę vip?


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 13:47

Mateuszello pisze:Planuję wpaść do Turynu między 24 a 30 lipca i interesuje mnie przede wszystkim stadion i muzeum. Tylko wybierając opcję "J Museum + Stadium" przekierowuje mnie do tego samego listicekta co samo "J Museum" - w obu linkach cena 22€.

Jak pisał na początku Vinylside jest, rozumiem, opcja zakupu bezpośrednio na miejscu w kasie, ale wg tych linków w niektórych godzinach nie ma już miejsc, więc nie chciałbym się na miejscu rozczarować, że tego dnia już nie ma wejściówek. Macie jakiś pomysł jak taką atrakcję załatwić wcześniej? Ile może kosztować Muzeum ze stadionem?
Nie mam pojęcia jak wyglądają wycieczki w okresie wakacyjnym, ponieważ wiadomą sprawą jest to, że ilość gości jest zdecydowanie większa niż w Maju. Wydaje mi się jednak, że jakiekolwiek limity przypisane są tylko i wyłącznie do biletowego pośrednika. Działa to pewnie na takiej zasadzie - klub daje możliwość zakupu 20 wejściówek na daną godzinę przez stronę internetową. Gdy wszystkie zostaną sprzedane pojawia się informacja o braku miejsc. W tym przypadku zostaje kupno biletu bezpośrednio w kasie.

To jednak nie wszystko. Ja podczas zakupu wejściówki "Juventus Museum + Stadium Tour" zostałem poinformowany, że do muzeum mogę iść od razu, wycieczka natomiast jest o określonej godzinie. W efekcie różnica czasowa wynosiła około dwóch godzin. Mogłem zatem po zwiedzaniu budynku z pamiątkami Juventusu iść na obiad lub zakupy. Ciekawostką tej sytuacji może być to, że moja wycieczka nie była najbliższym wypadem na stadion, tylko w kolejności drugim. Wniosek można wyciągnąć z tego następujący - najprawdopodobniej limit miejsc przypisany jest także do wypadu na stadion. Jest to oczywiście tylko przypuszczenie, które zostało wyciągnięte z własnych obserwacji dlatego miło by było gdyby wypowiedział się na ten temat ktoś jeszcze.

you will have the chance to explore the dressing rooms, media area and many more exclusive parts of the stadium
Wiece co kryje się pod tymi "eksluzywnymi częściami stadionu? Oprócz szatni i press roomu(?) będzie można wejść np. na murawę i/lub lożę vip?
Wyjście na murawę przewidziane jest w każdej, stadionowej wycieczce. Ekskluzywną częścią stadionu może być np. jadalnia, szatnia z częścią łaźni czy sala konferencyjna. Wszystkich stacji wycieczki nie będę Ci wymieniał, ponieważ mogę tym tylko popsuć zabawę a w efekcie nie będzie już takiego "wielkiego wooow" - będziesz po prostu czekał aż pójdziecie "tu i tu" bez żadnego zaskoczenia.


Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 02 lutego 2017, 19:40

Witam, czy podczas wycieczki muzeum + stadion mozna robic zdjecia? (W szatni, przy trofeach itd.?)

Czy mozna robic lustrzanką z lampą błyskową?


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2017, 08:21

marcinek pisze:Witam, czy podczas wycieczki muzeum + stadion mozna robic zdjecia? (W szatni, przy trofeach itd.?)
W szatni nie. Przynajmniej tak było. Pilnują tego, nie wiem czy nie było opcji aby wykupić możliwośc czy coś. Nie pamiętam już. Reszta jak najbardziej do zdjęć.


Obrazek
Filip

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 11:34

Siema,

chce się wybrać na mecz Juve - Crotone (21 maja). Zastanawiam się czy w tym meczu nie będą już czasem grać rezerwy? Chciałbym jednak załapać się na lepszy skład Juve więc myślę nad opcją wyjazdu na mecz wrzesień/październik.

+ po takim meczu odbywa się świętowanie tytułu?


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 11 marca 2017, 19:20

Filip pisze:Siema,

chce się wybrać na mecz Juve - Crotone (21 maja). Zastanawiam się czy w tym meczu nie będą już czasem grać rezerwy? Chciałbym jednak załapać się na lepszy skład Juve więc myślę nad opcją wyjazdu na mecz wrzesień/październik.

+ po takim meczu odbywa się świętowanie tytułu?
Generalnie powiem Ci tak; mecz z Crotone jest ostatnim meczem domowym w sezonie 2016/2017. Jeżeli do tego czasu (a wszystko wskazuje na to, że tak) Juventus zapewni sobie pewne, pierwsze miejsce to świętowanie i odbiór pucharu przypada właśnie na ten dzień. Ze składem może być różnie. Podejrzewam, że w przypadku dostania się do finału Pucharu Włoch oraz Champions League będzie mocno okrojony, jeżeli natomiast tak się nie stanie myślę, że będzie można ujrzeć pomieszanie rezerw z podstawą. Tak czy siak, w przypadku zdobycia mistrzostwa zobaczysz na boisku wszystkich. Zawodnicy będą odbierać medale i puchar. Jeżeli chodzi o świętowanie na mieście - od dwóch lat tego nie widziałem. W sezonie 2014/2015 byliśmy przed finałem Champions League natomiast rok temu (2015/2016) działacze tłumaczyli się przygotowaniami do finału Pucharu Włoch. Jak będzie w tym roku ?? Nie mam pojęcia, ale mam cichą nadzieję na przygotowania do obu finałów.


Obrazek
ODPOWIEDZ