Wyjazd do Berlina

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 12:21

Antek666 pisze:
mrozzi pisze:
Antek666 pisze: Z mojego doświadczenia i wiedzy z np zeszłorocznych stref kibica w trakcie World Cup w Brazylii sądzę, że minimum jeden duży telebim być powinien.

Powinien, podkreślam raz jeszcze. Ale z tego co czytałem to miasto ta strefa kibica będzie kosztować sporo i co będzie w strefie zależy np od tego ilu i jakich sponsorów mają. Ale biorąc pod uwagę rangę wydarzenia, ilości oczekiwanych turystów itp itd myślę, że nie mieli z tym problemu.
Jeśli ma to wyglądać tak jak na Fanmeile, to ja dziękuję. :/ Tym razem nawet w 1/4 tyle osób nie będzie, ale dobrze wiesz, jak to wygląda z organizacją - ludzie z tyłu nic nie widzą i przychodzą jedynie dla atmosfery.
Bingo przyjacielu :wink: Jak dotąd wiele wskazuje, że może to wyglądać właśnie jak wspomniana Fanmeile, między innymi dlatego raczej średnio polecam to miejsce.

Jak macie jakiekolwiek nawet najdziksze pytania to piszcie, na niektóre odpowiem w miarę w najbliższym czasie ale na większość w późniejszym czasie. Ale im więcej pytań i problemów tym więcej ja wiem co i jak przygotowywać :ok:
BZDURA, @Antek666 Zanim coś piszesz to sprawdź dokładnie! :lol:

We wspominanym tu miejscu przy Brandenburger Tor NA PEWNO NIE BĘDZIE TRANSMISJI FINAŁU JUVENTUS-BARCELONA :!:
Impreza odbywająca się tam nosi nazwę "Champions Festival" i będzie właściwie czymś czego jeszcze w Berlinie nie było, ale ja jestem raczej zawiedziony.
Ten "Champions Festival" trwa od 4 do 7 czerwca. Pewne atrakcje będą, ale może o tym później. Będzie to impreza zlecona przez UEFA i to właśnie UEFA NIE WYRAZIŁA ZGODY NA TRANSMISJĘ LIVE Z FINAŁU.

Jak pisałem wczoraj miałem min. to sprawdzić i sprawdziłem. Powyższe informacje są pewne, sprawdzone i niepodważalne. Rzetelny przegląd prasy i telefon do znajomego redaktora-fana Herthy są zawsze niezawodne :wink:

AKTUALIZACJA: Hmmm... to teraz chyba wykorzystam ciszę w sprawie noclegów i zajmę się tego co wydaje się być najważniejsze....REZERWACJA W DOBREJ KNAJPIE NA CZAS FINAŁU.

Tylko tu znowu problem bo nie wiem ilu nas będzie... :whistle: No a jak rezerwuję coś na siebie i przykładowo w dwóch knajpach zarezerwuję na 2 razy po 30-40 osób i nie dotrzymam słowa bo ktoś wybierze inaczej to trochę kiepsko.


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 12:48

Chyba muszą jakąś strefę zrobić (pod stadionem?) skoro przyleci pewnie kilka razy więcej ludu niż wejdzie na stadion. Z samego JuvePoland tysiąć pińcet osób :prochno:

Z Częstochowy się organizujemy w 15-20 osób busem. Najchętniej byśmy wbili na strefę, ale jak nie da rady,a znajdzie knajpa z tv i klimatem to też możemy skorzystać.


Obrazek
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 12:55

Mrówa pisze:Chyba muszą jakąś strefę zrobić (pod stadionem?) skoro przyleci pewnie kilka razy więcej ludu niż wejdzie na stadion. Z samego JuvePoland tysiąć pińcet osób :prochno:

Z Częstochowy się organizujemy w 15-20 osób busem. Najchętniej byśmy wbili na strefę, ale jak nie da rady,a znajdzie knajpa z tv i klimatem to też możemy skorzystać.
Wpierw dzięki za jakieś liczby, szczególnie opis częstochowskiej ekipy! Właśnie chociaż takich informacji oczekuję! Ale z tym "tysiąć pińcet osób" to pojechałeś :lol:

Pod samym stadionem daj mi jeszcze dokładnie sprawdzić co i jak. Ale ze względów bezpieczeństwa, ogromnych ilości dziennikarzy pojemność Olympiastadion jest zmniejszona z lekko ponad 74 tysięcy do 70 tys. fanów na stadionie.

Jak wspomniałeś temat latania to zdradzę, że samych tylko latających gości oczekują 30 000. Z tego też powodu wyjątkowo nocą 6/7 czerwca samoloty będą latać całą noc, w ilości do 100 maszyn/noc.

:wink:


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 16:02

Wybiera się ktoś z Wrocławia? : )


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 16:17

Antoni:
1) autobany jeszcze darmowe w raichu? :P
2) po ile stoi litr ON w Berlinie? :)

Na fejsie ktoś podał, że koszt przejazdu busem z Krakowa to 250 zł.

Tym bardziej skłaniam się ku podróży samochodem, przy pełnej furze koszt na łebka to max 150 zł (autostrada A4 Wrocław-Gliwice, eko naklejka i paliwo).


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 16:22

Ja już szukałem tak na szybko połączeń z Warszawy i tu jest chyba fajny bus przykładowo:
https://ticket.luxexpress.eu/pl/simple_ ... romo_code=
73 zł w jedną stronę. Wrzucam bo może komuś się przyda a ja prawdopodobnie jak pojadę to jednak ze śląska.
Samolotem z Warszawy do Berlina (Tegel) można liniami airberlin za ok 60 € w jedną stronę z tego co patrzyłem (ale niezbyt dokładnie, więc nie wiem czy jakieś koszty lotniskowe dochodzą). Tak czy siak drożej, ale może dla kogoś wygodniej, autobus jedzie podobno 9 godzin.

Ze Śląska chyba są lepsze połączenia pociągiem niż w stolicy.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 16:53

kacek_ pisze:Antoni:
1) autobany jeszcze darmowe w raichu? :P
2) po ile stoi litr ON w Berlinie? :)
1) tak, jeśli nie jedziecie ciężarówką to jeszcze darmowe, płatne wejdą dopiero najprędzej w 2016
2) myślę, że do czasu finału jeszcze mogą się pozmieniać, obecnie w samym Berlinie za gorszą od 1,34€ do 1,40€. Taniej jest oczywiście na obrzeżach miasta.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 17:04

Antek te info nt Champions Festival, czyli tej strefy kibica na pewno możemy już traktować jako pewne? Straszna lipa jeśli rzeczywiście tak to będzie wyglądało.
Przyjazd do Berlina i oglądanie meczu w pubie średnio mnie kręci, raczej chciałem pójść gdzieś gdzie będzie od groma kibiców i mecz puszczany na telebimie, jak traficie na taką informację to dajcie od razu znać :wink:


#AllegriOut
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 17:07

Myślę że jeśli dałoby radę zarezerwować jakiś pub w Berlinie to spokojnie 30 osób z Poznania, Szczecina lub Wrocławia się znajdzie żeby wynająć autokar i ruszyć na Berlin. Antek jesli masz możliwość ogarnięcia czegoś takiego to działaj i dawaj znać czy da radę. Skołujemy ekipę i jedziemy nie ma na co czekać :-)


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Mass1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2013
Posty: 13
Rejestracja: 23 marca 2013

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 17:47

Czyli w Berlinie podczas meczu nie będzie nigdzie żadnego telebimu i transmisji z meczu?????

<SZOK>

To nie możliwe!!!


FORZA JUVE!

Juve, Storia di un grande amore...
thomithomass

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 19:45

Niestety, przeszukałem wszystkie możliwe berlińskie i generalnej niemieckie strony i jest jasno napisane - żadnych oficjalnych stref kibica ani innego rodzaju publicznego oglądania finału LM (poza wspominaną już strefą pod bramą brandenburską, gdzie jednak nie będzie możliwości obejrzenia meczu)

[dokładny tekst z informatora, dla osób znających niemiecki: Eine Fanmeile wie bei EM oder WM gibt es nicht - auch kein offizielles Public Viewing. Die UEFA veranstaltet aber ihr Fan Festival vom 4. bis 7. Juni am Brandenburger Tor.


Zostaje jedynie jakaś knajpa,coś...

Poniżej wklejam listę 10 najlepszych knajp sportowych w Berlinie wg strony top10berlin.de

http://www.top10berlin.de/de/cat/freize ... eipen-1340


Będę śledził informacje na bieżąco, ponieważ poza oficjalnymi fan zone'ami mogą pojawić się też zwykłe lokalizacje "open air" Poniżej lista zaklepanych miejsc, w których będzie można obejrzeć mecz w Berlinie (głównie knajpy)

https://www.berlin.de/tickets/suche/det ... id=1112973


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 20:11

thomithomass pisze:Niestety, przeszukałem wszystkie możliwe berlińskie i generalnej niemieckie strony i jest jasno napisane - żadnych oficjalnych stref kibica ani innego rodzaju publicznego oglądania finału LM (poza wspominaną już strefą pod bramą brandenburską, gdzie jednak nie będzie możliwości obejrzenia meczu)

[dokładny tekst z informatora, dla osób znających niemiecki: Eine Fanmeile wie bei EM oder WM gibt es nicht - auch kein offizielles Public Viewing. Die UEFA veranstaltet aber ihr Fan Festival vom 4. bis 7. Juni am Brandenburger Tor.


Zostaje jedynie jakaś knajpa,coś...
Dokładnie to co mówiłem dziś z rana...

Dziś potwierdziła to berlińska gazeta
Co ciekawe nadchodzący (30.05) finał DFB Pokal będzie transmitowany w Berlinie na telebimie dla fanów BVB przez ich sponsora, według szacunków ma ich się tam zebrać 20 tys. Podobnie zrobili w finale 2012 bodajże. BVB myśli o swoich kibicach :roll:

Jeszcze co do tego co organizuje Uefa(poprzez wykonawcę) to ma być tam np hologram Pucharu Mistrzów z którym będzie można się fotografować, mały stadion ma zostać zbudowany(poj. do 2 tys) na którym mają być turnieje w tym "Mecz Legend" cokolwiek to znaczy...
Więcej informacji o tym "meczu legend" nie ma ale nie spodziewałbym się po mafijnej Uefie czegoś specjalnego.

Ciekawe czy gdyby jakimś cudem ktokolwiek zechciał to transmitować na telebimach i na dworze to czy też UEFA by zakazała :think:


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 20:53

W takiej sytuacji potencjalny wyjazd traci na atrakcyjności i to bardzo. Przejadę kilkaset kilometrów, żęby obejrzeć mecz w barze w towarzystwie kilkudziesięciu osób? Troche bez sensu. Wyobrażałem to sobie inaczej - tłumy w strefie kibica oglądają mecz, przed ogromnym telebimem, to miałoby sens. Teraz coraz bardziej się zastanawiam, czy jest sens jechać.

W poprzednim sezonie kibice Realu zorganizowali sobie strefe kibica w Warszawie, było ich tam naprawdę sporo. Nie wiem czy nie byłaby to lepsza opcja.


Obrazek
piachu01

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 marca 2005
Posty: 46
Rejestracja: 24 marca 2005

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 21:10

Najważniejsze pytanie: czy na pewno będzie strefa kibica z telebimami?


FORZA JUVE
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 21:15

Marian. pisze: W poprzednim sezonie kibice Realu zorganizowali sobie strefe kibica w Warszawie, było ich tam naprawdę sporo. Nie wiem czy nie byłaby to lepsza opcja.
To jest bardzo dobra opcja! Pytanie tylko jak coś takiego zrealizować z telebimem? W Poznaniu na pewno byloby ogromne zainteresowanie..


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
ODPOWIEDZ