Wyjazd na mecz Juve - TUTAJ WSZYSTKO

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
royal'ek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2012
Posty: 270
Rejestracja: 08 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 23:00

Witam,
Ostatnio, mianowicie we wtorek ( 24 stycznia 2012r. ) byłem na meczu naszego klubu w Turynie. Atmosfera była nie ziemska. Nie tylko ze względu wygranej 3 : 0 nad Romą, ale klimatu jaki występował na placu byłego Delle Alpi. Jak wróciłem do domu, pomyślałem: " A może by tak napisać poradnik odnośnie wyjazdu? Samemu mi się udało załapać na taki mecz bez ustalania takiej sprawy z wyprzedzeniem dwu miesięcznym i zbierania ekipy, aby złożyć się na paliwo. "

Wiele osób myśli, że najlepszym rozwiązaniem jest samochód, zapominając o innych środkach transportu. Podróż autem jest nieopłacalna ze względu na:
- czas trwania podróży
- koszty paliwa
To są dwa główne czynniki, które uniemożliwiają nam podróż. No, ale ktoś powie: "No tak, ale co jeśli samochodem jedzie dwóch kierowców i zmieniają się co jakiś czas oraz liczba pasażerów sięga liczbie czterech przy czym, koszty liczymy na ilość osób podróżujących?" Odpowiadam: "Dalej jest to nie opłacalne". Najlepszym pod względem czasowym i pieniężnym sposobem jest podróż samolotem. Tak samolotem :). Wiele z nas ograniczonych jest pracą. Podróż samochodem jest dosyć męcząca i będzie trwać około dwóch dni ( dzień wyjazdu i powrotu ). Nie wielu dostanie zwolnienie z pracy z tych dni. Oto wady i zalety obu transportów:

Samolot:
Zalety:
- czas trwania podróży
- koszty
Wady:
- ograniczenie czasowe
Auto:
Zalety:
- brak ograniczeń czasowych
Wady:
- koszty
- czas trwania podróży
- możliwość niespodziewanej awarii
- kłopoty z parkingiem w miejscu docelowym

"Dobra samolot, ale co dalej?". Do wyboru mamy parę lotnisk: Berlin ( blisko zachodniej granicy ), Wrocław, Poznań, Katowice i Warszawa. Problem tu polega na tym, iż żadne z tych lotnisk nie posiada lotów na weekend oprócz Berlina.
Najlepszą opcją jest Berlin. Samoloty z tego miejsca latają codziennie. Z tego lotniska możemy się dostać tylko do Mediolanu!. Jeśli chcemy się dostać bezpośrednio do Torino, to trzeba się przesiadać w Monachium i jest to dość droga przesiadka. Osobiście wybrałem Berlin. Dostałem się tam samochodem ( mieszkam pod Wrocławiem, mam 3-4h drogi na miejsce ). Auto zaparkowałem na pobliskim parkingu, 200m od lotniska. Za dwa dni zapłaciłem 15 Euro. Miejsce ogrodzone, strzeżone, pod monitoringiem. Najlepiej zarezerwować sobie miejsce na ich stronie ( http://www.bbi-airport-parken.de/pl-startseite.html ), będziemy mieli pewność, iż miejsce będzie na nas czekać ;). Nie jest to parking należący do lotniska!

Dolatując do Mediolanu, mamy co dwie godziny autobus do samego centrum Turynu. Koszt biletu w jedną stronę to 20 Euro. Czas trwania podróży? 2h. Tu znajduje się rozkład jazdy autobusów między Turynem, a Mediolanem i na odwrót:
http://www.sadem.it/interna.asp?id=92
( Jeśli podróż ma być z Mediolanu to wybieramy: MILANO Malpensa, a jeśli z Turynu to: TORINO Caselle )

Czas na kupno biletu. Bilety kupujemy na stronie przewoźnika ( jeśli nie wiemy jaki przewoźnik jest na danym lotnisku, należy wejść na stronę danego Airport'u ). W Berlinie jest to "easyJet".
Krok Pierwszy: ( Szukamy Lotu )
Wchodzimy na stronę przewoźnika ( w moim wypadku easyJet ) i wybieramy z jakiego miejsca chcemy wylecieć ( u nas: Wybieramy: z Berlin Schoenefeld ( SXF ) -> do Mediolan Malpensa ( MXP )), interesującą nas datę ( np. 2012-02-26, w tym dniu odbędzie się mecz AC Milan : Juventus o godz. 15:00 ) i ilość osób. Następnie: Szukaj Połączenia.
Obrazek
Krok Drugi: ( Nie-Udany wybór )
Zostajemy przekierowani na stronę gdzie znajdują się loty i cenny. W pomarańczowej ramce są najtańsze rozwiązania. Oczywiście nie zawsze one są w ten dzień jaki nas interesuje tylko parę dni wcześniej ( 2-3 ) ( szukając lotów wcześniej ceny będą znacznie niższe. Cena na dzień 26 lutego z Berlina do Mediolanu i powrót to 119 Euro + 44 Euro = 163 Euro. Tu musimy koniecznie, ale to koniecznie sprawdzić, o której godzinie jest wylot. Niestety wylot z Berlina jest 19:30, a planowany przylot na 21:20 + 2h podróży autobusem, okazuje się, że na mecz nie zdążymy, będziemy dobre 30min po. W takim wypadku musimy znaleźć lot, który odbędzie się wcześnie parę godzin lub dzień.
Obrazek
W takim wypadku, szukamy innego połączenia. Wybieramy lot w sobotę powrót w niedziele. Lot z Berlina o 12:00, przylot o 13:50 + 2h podróży do Turynu, Wylot z Mediolanu 21:55 przylot 23:40 ( tutaj trzeba dodać 2h do przyjazdu z Turynu! Z Turynu będzie trzeba wyjechać min. 2:30h przed odlotem, aby mieć zapas czasu na dostanie się na daną bramkę).
Cena w dwie strony 156 Euro. Następnie w okienku po prawej stronie dajemy 'DALEJ' i podążamy za instrukcją przewoźnika.
Obrazek
Krok Trzeci: ( Nocleg w Turynie )
Wypadły nam takie dni, iż musimy przenocować w mieście. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór hostelu. O to strona na której możemy znaleźć nocleg w hostelach:
http://www.hostelworld.com/findabed.php ... DgodekNDuQ

Teraz pora na kupno biletów na mecz. Do zakupu biletów służy strona:
http://www.listicket.it/?lang=EN&S=11708904f1478c863536 ( jest ona włosko i ango języczna )
Należy zarejestrować się, aby to uczynić trzeba wejść w "Not registered yet?"
Obrazek
Krok następny. Wypełniamy nasze dane osobowe w rubrykach i akceptujemy regulamin.
Obrazek
Po tych czynnościach, musimy wejść na naszą skrzynkę mail'ową i potwierdzić rejestracje. W owym meil'u znajduje się także hasło do naszego konta.
Po zalogowaniu na stronie szukamy meczu jaki nas interesuje. Musimy wybrać odpowiednie miejsca w rubrykach i nacisnąć "SEND"
Najlepiej wybrać to co na obrazku
Obrazek
Niestety serwis nie znalazł nam meczu. Nie ma tutaj obaw do paniki jak zakupiliśmy bilety lotnicze! Mecz jest w dosyć odległym czasie, więc bilety jeszcze nie są w sprzedaży. Jak zakupić bilety pokaże na przykładzie tego meczu. Należy wejść w interesującą nas rozgrywkę.
Obrazek
Ukazuje się nam mnóstwo okienek, pod każdym okienkiem rozpisany jest sposób zakupu oraz od kiedy do kiedy można bilety zakupić:
Obrazek
Wybieramy opcje kupna przez internet ( opcja preferowana ).
Przechodzimy do okna wyboru trybuny i ilości miejsc. Po prawej stronie umieszczone są ceny za dany sektor. Cena u góry jest za osobę pełnoletnią, natomiast u dołu za osobę poniżej 18-stego lub 16-stego roku życia. ( Aby się upewnić dokładnie należy przejść na stronę: http://tnij.org/juvecenybiletow )
Rozpiskę sektorów mamy pod tym linkiem: http://tnij.org/rozpiskasektorow
UWAGA!!! W LEWYM GÓRNYM ROGU SEKTOR SZARY JEST DLA GOŚCI! NIE NA WSZYSTKICH SEKTORACH JEST JESZCZE MIEJSCE! JEŚLI CHCESZ MIEĆ PEWNE MIEJSCÓWKI NALEŻY ZAMÓWIĆ JE JAK NAJPRĘDZEJ! JEŚLI NA DANY SEKTOR BILETÓW JUŻ NIE MA SZUKAJ NA INNYM!!!
Po wybraniu sektora i ilości biletów naciskamy "Confirm".
Jeśli wyskoczy nam taka wiadomość: "Hai richiesto un totale di posti vicini superiore a quello attualmente disponibile nell'area selezionata. Chiedine un numero inferiore. [10009]" oznacza to, że biletów już niema.
Zaś bilety będą dostępne zostaniemy przeniesieni na taką o to stronę:
Obrazek
Naciskamy "Confirm Order" i wypełniamy rubryki. Każda osoba ma przydzieloną jedną rubrykę. Jeśli zamawiasz przykładowo 2-wa bilety to wypełniasz pierwszą rubrykę wciskasz "Confirm owner" i przechodzisz do następnej.
Obrazek

Gdy skończysz wypełniać wszystkie rubryki naciskasz "Confirm owner" aż dojdziesz to regulaminu. W górnym lewym rogu musisz zaznaczyć, że przeczytałeś i zapoznałeś się z regulaminem. Następnie naciskasz 2-wa razy "Confirm owner".
Obrazek
Zostaniesz przekierowany na stronę gdzie będzie trzeba uzupełnić rubryki odnośnie karty płatniczej. Po uzupełnieniu pieniądze zostaną automatycznie przelane na konto klubu Juventus, a bilety zostaną wysłane do zakładki "Personal tickets" ( po środku u góry ) w formacie .pdf. Bilety należy wydrukować w domu. Jeśli dokonujemy kupna w godzinach wieczornych bilety zostają wysyłane następnego dnia rano.
O to jak powinien wyglądać taki bilet:
Obrazek
Tak stajemy się szczęśliwymi posiadaczami biletów :)

!!!CENNE UWAGI OD AUTORA!!!
- po Turynie najlepiej podróżować komunikacją miejską ( autobusy, tramwaje i metro ). Cena biletu całodniowego na komunikacje to 3 Euro.
- w mieście ciężko jest spotkać restauracje. Zazwyczaj są one poukrywane w jakiś bocznych uliczkach i jest ich naprawdę mało! Za to jest mnóstwo tanich barów, gdzie sprzedają pizze na kawałki i kebaby! Najlepiej zjeść na Centrum Handlowym przy Stadionie. !POLECAM! Przy dworcu Torino Porta Susa znajduje się restauracja otwarta od 6 do 24!
- jeśli chcemy kupić jakieś smakołyki do domu ( czyt. Ser, wędlina ) to najlepiej pójść na Piazza della Republika, znajduje się tam hala gdzie można kupić takowe rzeczy taniej nawet do 5 Euro!
- proszę uważaj na kieszonkowców w komunikacji miejskiej! Sam byłem świadkiem kradzieży.
- jeśli chcemy zostać na noc albo czekamy na autokar to najlepiej wynająć jakiś hostel ze względu, że wszystkie dworce są zamykane na noc i nie ma gdzie się przespać.
- przed stadionem znajdują się stragany z pamiątkami i gadżetami Juve.
- wejścia na sektory są słabo oznaczone! Jeśli mamy problem dostania się, najlepiej spytać się kibiców lub zobaczyć na mapkę pod biletem ;)
- na stadion proponuje wejść najpóźniej 30min przed meczem.
- miejsca jakie można zobaczyć będąc w Turynie: Katedra, Kościół San Lorenzo, Kościół pielgrzymkowy Superga, Palazzo Reale, Palazzo Madama,, Palazzo Carignano, Castello del Valentino, Mole Antonelliana, Pałac Stupinigi oraz Museo dell'Automobile di Torino w którym stoi polska Syrenka :)

UWAGA! CENA BILETÓW LOTNICZYCH CAŁY CZAS ULEGA ZMIANIE! IM BLIŻEJ WYLOTU TYM BILETY SĄ DROŻSZE! NAJLEPIEJ REZERWOWAĆ Z WYPRZEDZENIEM 2-WU MIESIĘCZNYM! BILETY NA MECZ NA PEWNO SIĘ DOSTANIE JAK SIĘ PILNUJE CZY SĄ JUŻ DOSTĘPNE!
Wydaje mi się, że wszystko napisałem. Jeśli są jakieś błędy lub pytania proszę kierować je na:
- PW
- e-mail: michalsky.juve@gmail.com
- FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001407564375
- pisać w postach
MYŚLĘ, ŻE TROCHĘ POMOGŁEM :) POZDRAWIAM!

Film mojego autorstwa. Jeśli ktoś by miał problem z wybraniem sektora to tutaj wszystko ładnie widać :)


Zapraszam do dołączenia do grupy związanej z wyjazdami na mecze Juve na FB:
https://www.facebook.com/groups/605074282856881/
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2014, 13:31 przez royal'ek, łącznie zmieniany 5 razy.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 23:27

Wybacz ale argument "taniej jest samolotem, bo tak" nijak do mnie nie przemawia. Może z Suwałk tak, ale już np. z Dolnego Śląska jeżeli jedziesz w cztery osoby to naprawdę ciężko jest znaleźć taki samolot, żeby wyszło taniej.
Mam pytanie o tę stronkę z biletami, bo wejściówki z reguły są największym problemem - jak wygląda dostępność jeżeli chodzi o jakieś ciekawsze mecze, tzn. ligowe starcia z Milanem czy Interem. Jest szansa coś tam upolować czy niespecjalnie?


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 23:47

Fajnie, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami z innymi, ale... 150 euro za lot do Mediolanu to jest kosmicznie wysoka cena i na pewno tym nie zachęcisz wielu osób. ;) Do tego jeśli znajdziemy już interesujący nas wylot EasyJet'em (niekoniecznie za taką chorą cenę) to warto skorzystać z patentu krakowskiego - najpierw wybieramy lot z Krakowa do Londynu na dowolny termin. Nie kasując tych biletów wybieramy interesujące nas loty, np. z Berlina do Mediolanu. Dzięki temu unikamy przewalutowania i mamy od razu cenę w złotówkach. Po usunięciu lotów z KRK do Londynu, łączna cena za przelot z Berlina do Mediolanu jest o wiele niższa niż ta, którą uzyskalibyśmy przez wybór interesującego nas zagranicznego połączenia od razu. Z ważnych uwag co do EasyJet'a, to płacimy kartą Visa Electron, ponieważ tylko ta karta nie wiążę się z dodatkowymi opłatami.

Z Berlina w okolice lata też Ryanair, ale oni latają do Bergamo i stamtąd jest trochę dłuższa droga do Turynu. Jak taniej kupować bilety w Ryanie:

http://www.latajacabydgoszcz.pl/?p=117


Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2012, 23:56

Bardzo przydatny poradnik :ok:.
Mnie by najbardziej interesował mecz z Interem 25 marca 2012.
Kiedy najlepiej zamówić bilety na mecz z Interem?
Ja bym pewnie wybrał podróż samochodem, bo z Bludenz miałbym lekko ponad 400 km.


Obrazek
Włodar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 197
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 00:06

Często latam samolotem do Milano (właściwie Bergamo) i strasznie zdziwiła mnie cena którą podał autor tematu. Bilet z Łodzi, kupiony w odpowiednim momencie (nie za wcześnie, nie za późno :wink: ) to czasem koszt 30-40 ZŁOTYCH. Powrotny można przy odrobinie szczęścia kupić w podobnej cenie (zazwyczaj w obie strony bilety kosztują mnie około 100-120zł, a tą trasę mam już wielokrotnie przerobioną). Oczywiście na tym koszt podróży się nie kończy - trzeba jeszcze opłacić busa z lotniska Orio al Serio na dworzec Milano Centrale. Koszt biletów to 15 euro, jeśli kupujemy od razu w obie strony (trzeba znaleźć przewoźnika Autostradale, bo w Oriobusach nie ma chyba takiej możliwości i za każdy płaci się po 10 euro. Autobusy stoją zaraz przy wyjściu z terminalu, trzeba tylko uważnie patrzeć na nadruk na autokarze), kontroler przedziera nam bilet i oddaje go, gdyż odcinek na powrót jest jeszcze ważny i jest do wykorzystania w dowolnym momencie, nie ma jakichś ograniczeń czasowych (jedziemy na parę dni - nie ma problemu i tak będzie ważny). Autokary odjeżdząją mniej więcej co 30 minut, a czas trwania podróży zależy od korków - rano w dni robocze cały region wali do Mediolanu do roboty :/ ale powiedzmy, że 30 minut. Po dostaniu się na dworzec, kupujemy bilet kolejowy do Turynu. Koszt biletu drugiej klasy w pociągu regionalnym to mniej więcej 10 euro w jedną stronę. Jedzie się około 2 godzin, a warunki podróży we włoskiej 2 klasie to nie to co 2 klasa PKP :D oczywiście in plus :). Reasumując, według mnie koszt dostania się do Turynu może spokojnie oscylować w granicach :
100-120zł (samolot) + 15 euro (bus) + 20 euro (pociąg)
aha, wiem, jestem taki cwaniak bo jestem z Łodzi i na lotnisko jadę 15 minut, więc doliczmy jeszcze koszt dojazdu na lotnisko, aczkolwiek z Katowic też są dobre loty do Milano z tego co wiem.

Co do dalszej części to zgadzam się, że komunikacja miejska działa dobrze, niestety trzeba przygotować się na to, że stadion Juve jest oddalony od centrum, więc trzeba spory kawał dojechać:) nie zgodzę się natomiast absolutnie jakoby nie było w centrum restauracji!!! na Via Po czyli na jednej z bardziej reprezentacyjnych ulic, na Piazza Vittorio Veneto, Corso Vittorio Emmanuele oraz na innych ulicach, jest, podobnie jak w innych miastach włoskich, bardzo dużo restauracji, pizzerii, barów serwujących mało znaną u nas opcję 'aperitivo' (kupujesz drina za 6 euro i żresz ze szwedzkiego stołu tyle ile Ci się w brzuchu zmieści za free).
Oprócz tego supermarkety, gdzie ceny nie są wcale straszne, a produkty marki danego marketu, wcale nie są szajsem, jak u nas czasem to się zdarza, a są w bardziej przystępnych cenach (np. litr soku 100% za 0,60 euro, kawa Lavazza z automatu za 0.50, etc.)


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 13:35

Generalnie rzecz biorąc bilety lotnicze najtańsze są w listopadzie-początku grudnia oraz w marcu. Wtedy po prostu lata najmniej ludzi (sprawdzone info z ekonomiki transportu). Ja akurat leciałem do Mediolanu (i z powrotem) za 140 PLN, a kupowałem bilet dość późno.


royal'ek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2012
Posty: 270
Rejestracja: 08 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 15:29

zahor pisze:Wybacz ale argument "taniej jest samolotem, bo tak" nijak do mnie nie przemawia. Może z Suwałk tak, ale już np. z Dolnego Śląska jeżeli jedziesz w cztery osoby to naprawdę ciężko jest znaleźć taki samolot, żeby wyszło taniej.
Mam pytanie o tę stronkę z biletami, bo wejściówki z reguły są największym problemem - jak wygląda dostępność jeżeli chodzi o jakieś ciekawsze mecze, tzn. ligowe starcia z Milanem czy Interem. Jest szansa coś tam upolować czy niespecjalnie?
zahor no wiec tak. Mieszkam pod Wrocławiem i proponuje Berlin tak jak to wyżej napisałem. Za 2-wa bilety zapłaciłem ponad 800zł, ale ze względu, że zakupiłem je 2-wa tygodnie przed odlotem. Tak jak to pisałem na końcu postu, im późniejsza data od odlotu tym bilety są tańsze. Co do biletów na mecz to na tej stronie zawsze masz szanse. Ja kupiłem bilety na ćwierć finał z AS Romą więc nie ma tu problemów z zakupem. Przed wystawieniem biletów do sprzedaży, strona informuje, że dany mecz się odbędzie i od kiedy ( dokładny dzień i godzina ) zacznie się sprzedaż. Dodam, że w zależności od klubu stawka biletów jest inna. Im mocniejszy przeciwnik czy rozgrywka ( tu Coppa Italia ) bilety są droższe. Mi się udało kupić na sektor Est Laterale 111 za 10Euro ( jestem jeszcze niepełnoletni ), a mój ojciec 20 Euro. Wszystko zależy od klubu i sektora.

Arcadio Morello tutaj trudno powiedzieć. Ale nie prędzej niż trzy tygodnie przez meczem

Włodar tak zgadzam się z tobą, ale w liniach lotniczych najczęściej panuje reguła, że im prędzej zakupić, a data wylotu jest oddalona tym bilety tańsze. Czasem się trafiają fajne okazje (last minute), bo samolot leci pusty i chcą go zapchać. Nie jestem w stanie sprawdzić wszystkich przewoźników i ich rozkładu lotów. Skoro piszesz, że bilety można kupić do 120zł w obie strony to zapewne tak jest.
Co do restauracji. W Turynie byłem jeden cały dzień i na głównych ulicach nie za bardzo widziałem. W Rzymie czy innym większym lub mniejszym mieście jedna stoi na drugiej. Możliwe, że na tych ulicach co podałeś to są. Ja nie zwiedziłem całego Turynu to do końca nie wiem co jest, a czego niema. Supermarkety to fakt, jest masa. Sporych rozmiarów nie są, ale za to jest ich dosyć dużo. Napisałem to co widziałem, dopytałem i z czym się spotkałem ;) Napisałem ten poradnik aby ułatwić ludziom "życie" w Turynie i wiedzieli z czym mogą się spotkać na miejscu.

Asta#8 pisałem niżej, że ceny zależą od daty rezerwacji. Ta cena jest przypadkowa. Wybrałem akurat mecz z Milanem i pod ten mecz się kierowałem. 150 Euro to jest sporo pieniędzy, ale rezerwując wcześniej cena byłaby niższa, ewentualnie jakaś okazja. Włodar napisał, że jemu się udaje kupić za 120zł w dwie strony, więc da się tanio ;) i zapewne jeszcze taniej.


PORADNIK - koszulki Juve (jak odróżnić oryginał od kopii!):
http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22931

Wyjazd na mecz Juve - TUTAJ WSZYSTKO:
http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22322
wlochaty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 listopada 2005
Posty: 54
Rejestracja: 17 listopada 2005

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 15:54

ja miałem przyjemność być na meczu z Novarą. Do mediolanu wizzairem z warszawy w piątek o 7 rano - koszt poniżej 100 zł (nie pamiętam już dokładnie). z mediolanu do Turynu autostopem (2,5 godzinki).

powrót - Turyn - Bruksela - Wrocław (samolot - koszt za oba loty około 150 zł) - Warszawa (polski bus - około 50 zł) jedyny minus: cała podróż trwała 24 godziny (w tym 6 godzinna podróż autobusem i z 6 godzin czekania na samolot w brukselii)

jeśli chodzi o kwestie tanich lotów - nie zawsze są one dostępne, ale można oprócz brukselii próbować latać przez londyn. warto jednak pamiętać, że do każdego biletu jest doliczana opłata manipulacyjna, która, jeśli nie posiadasz odpowiedniej karty, może kosztować więcej niż sam bilet:P


Włodar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 197
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:02

royal'ek pisze:Co do restauracji. W Turynie byłem jeden cały dzień i na głównych ulicach nie za bardzo widziałem. W Rzymie czy innym większym lub mniejszym mieście jedna stoi na drugiej. Możliwe, że na tych ulicach co podałeś to są. Ja nie zwiedziłem całego Turynu to do końca nie wiem co jest, a czego niema. Supermarkety to fakt, jest masa. Sporych rozmiarów nie są, ale za to jest ich dosyć dużo. Napisałem to co widziałem, dopytałem i z czym się spotkałem ;) Napisałem ten poradnik aby ułatwić ludziom "życie" w Turynie i wiedzieli z czym mogą się spotkać na miejscu.
Jasne, bardzo fajnie, że zrobiłeś taki poradnik, to nie ulega wątpliwości, napisałem tak po prostu żeby ludzie nie przestraszyli się, że Turyn jest miastem wymarłym i że nie ma gdzie zjeść ani się pobawić (a propos oprócz typowych klubów w centrum, ciekawą sprawą są kluby umiejscowione nad samym Padem, właściwie prawie "w ścianie" koryta rzeki (spytacie o Murazzi i każdy wam powie gdzie się kierować), niestety podczas jesiennych podtopień, część z nich została zalana)


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 18:19

Fajna sprawa z tym poradnikiem. Na pewno poświęciłes troche czasu na to wszystko.
Kilka uwag było i były słuszne (aczkolwiek ja nie napisał bym ze jest duzo supermarketów w Turynie) knajpek jest tez kilka ale trzeba wiedziec gdzie isc bo czasem faktycznie są zabunkrowane.
Cena biletu... kosmos :shock: Ostatnio lecieliśmy do Rzymu na mecz z romą i cena wynosiła 30 zł za jedną stronę - fakt pewnie była to okazja ale zakupiona jakis tydzien przed wylotem. Do Mediolanu też można znaleźć bilety w rozsądnej cenie.

Pisząc to wszystko nie zapominajmy jednak, że wyjazd nie opiera się tylko na meczu! Jadąc w grupie np. Drughi Polska zyskujemy takie atrakcje jak... może nie będę pisał, chyba każdy wie o co chodzi :smile: A tak szczerze w kupie zawsze razniej, mozna pospiewac przy skromnym kieliszku, pogadać z ogarniętymi ludzmi czy nawet poczuć klimat konkretnego dopingu - siedząc na Curva Sud lub nawet w barze Drughi.

Aczkolwiek gdyby mój tata zaproponował mi wyjazd razem z nim na mecz ukochanej drużyny to z pewnością bym pojechał :ok:


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 18:56

Tak jak Łyko pisał jeśli ktoś będzie mieszkał w centrum Turynu to trudno znaleźć sklep spożywczy nie mówiąc już o markecie(one są raczej na obrzeżach). Do zwiedzanie jest dużo jeśli ktoś chce coś zobaczyć nie tylko związanego z piłką. Co do ceny biletów to ich cena wynika zapewne z tego że lot jest na Malpense, a tam są zapewne znacznie większe opłaty niż w Bergamo. Na mecz 5 lutego sprzedaż biletów ruszyła 27 stycznia.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2012, 17:37

jakby ktos sie szykowal na mecz z milanem wraz z jakims zwiedzaniem we wlasnym zakresie. oplata za bilety tam i z powrotem 123zl ;)

RyanAir Łódź - Milan/Bergamo
Obrazek

powrot WizzAir Milan/Bergamo - Warszawa

Obrazek

tylko trzeba wykombinowac do tego 3 noclegi ;)


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 01 lutego 2012, 18:19

CzarnyZkultury pisze:jakby ktos sie szykowal na mecz z milanem wraz z jakims zwiedzaniem we wlasnym zakresie. oplata za bilety tam i z powrotem 123zl ;)

RyanAir Łódź - Milan/Bergamo
Obrazek

powrot WizzAir Milan/Bergamo - Warszawa

Obrazek

tylko trzeba wykombinowac do tego 3 noclegi ;)
83zł z Ryanair z Wrocławia, wylot w piątek powrót w poniedziałek.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2012, 19:08

A, czy jest tak, że bez karty kibica bilety sa pozniej sprzedawane ?


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 01 lutego 2012, 21:50

jareckik pisze:A, czy jest tak, że bez karty kibica bilety sa pozniej sprzedawane ?
Na nasz sektor musisz mieć kartę kibica albo być w DPL :)


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
ODPOWIEDZ