10 pytań do... - dyskusja

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ

Na 10 pytań odpowie...

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 09:08

Witam wszystkich.
Nowy rok, nowe wyzwania, nowe postanowienia.. to może i nowa zabawa na JP :whistle:
W zwiazku z tym, że jeteśmy świeżo po zamknięciu zabawy "Forumowicz od A do Z", a w zasadzie po jej wstrzymaniu, bo przecież "nigdy nie mów nigdy", razem z Diego postanowiliśmy zaproponować Wam coś nowego, świeższego, może na chwilę obecną bardziej atrakcyjnego. Zobaczymy.

Nowy "szoł" nosi nazwę "10 pytań do...". Faktem jest, że ojcem tej zabawy jest ktoś inny, z innego forum. Ale grunt to umieć dobrze wykorzystać niezłe pomysły :)
Na czym ma polegać zabawa?

Jak łatwo można zauważyć i się domyslić, będzie ona polegała na tym, żeby wyznaczony wcześniej User JP odpowiedział na 10 pytań. Nie będą to jednak jakieś banalne pytania ani takie, które mialyby sprawdzić jego wiedzę w jakiejś dziedzinie. Będą to pytania dotyczące jego osobiście, może nawet jego życia, poglądów.. Decyzja należy do Userów JP i tych, którzy po prostu będą chcieli o coś zapytać.
Na przykład- ogromna większość zna "z Forum" Dragona, tomcatmi6, Par00wę, DjJuve, Coolfiego czy innych. Ale jacy są na codzień? [nie każdy przecież miał okazję spotkać się z nimi osobiście] Co lubią? Czego nienawidzą? Do czego dążą w życiu? Jakie jest ich największe marzenie? Kto był ich pierwszą miłością? Pytania mogą być najróżniejsze. Oczywiście, co bardzo istotne, muszą mieścić się w granicach ogólnie przyjętej przyzwoitości [!]. Zabawę proponujemy przecież cywilizowanym ludziom.

Poniżej znajdziecie szczegółowy Regulamin całej zabawy. W skrócie mogę powiedzieć, że pytań oczywiście zawsze będzie 10. Z tym, że 5 z nich zawsze będzie "stałych", czyli takich, na jakie każdy z nominowanych [a ściślej rzecz biorąc każdy ze zwycięzców ankiety] będzie musiał odpowiedzieć. Coś w stylu "pytań obowiązkowych".. Będą to następujące pytania:

1) Opowiedz o Twojej pierwszej miłości..
2) Jak zmieniło Cię to Forum?
3) Twoje cele życiowe [+ wyjaśnienie]..
4) Jak wygląda Twój typowy dzień?
5) 5 cech, które Cię najlepiej opisuje [+ wyjaśnienie]..

Pozstałe podane są w Regulaminie.

Te pytania będą obowiązkowe dla każdego zwycięzcy ankiety, więc nie ma sensu typować ich później.
Mamy nadzieję, że te uwagi w nawiasach ["+ wyjaśnienie"] tak naprawdę są zbędne i że nikt nie poprzestanie na samym wymienieniu swych celów albo cech, tylko zechce napisać o nich coś więcej.. :)

Pozostałe 5 pytań to pytania "ruchome", zadawane przez.. wszystkich. Z tym, że pytania te będą oczywiście selekcjonowane. Selekcjonowane przez Ojców Prowadzących tego show, czyli Don Diego i mnie.
Pytania, które chcielibyście zadać zwycięzcy ankiety, należy przesyłać do nas dwóch na PW. Tam będą zbierane, mielone, archiwizowane i w końcu 5 najciekawszych zostanie opublikowane i dodane do 5-ciu pytań stałych. W ten sposób powstanie "10 pytań do.." zwycięzcy bieżącej ankiety. Oczywiście przy każdym pytaniu [z tych "ruchomych"] będzie podany w nawiasie nick Użytkownika, który to pytanie zredagował.

Odpowiedzi na pytania będą, podobnie jak w temacie Forumowicz od A do Z, zamieszczane w oddzielnym, przyklejonym do tego, temacie. Wzorem "lat ubiegłych" :wink: temat będzie nosił nazwę "10 pytań do... - wypowiedzi". Ale to później.

Cóż jeszcze rzec. Chyba o tym powiecie nam Wy. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, jeśli coś jest niejasne, pytajcie. Zabawa została przedyskutowana wcześniej z przedstawicielami grupy Adminów i Moderatorów.

Ponieważ i tak już się rozpisałem niesamowicie [nie pamiętam żebym kiedyś napisał dłuższego posta..], poniżej wlepiam Regulamin, z którym- bardzo proszę o to- należy się dokładnie zapoznać. Zapraszam:

„10 pytań do...” : REGULAMIN ZABAWY

1. W zabawie "10 pytań do..." może wziąć udział każdy Forumowicz JP, który jest zarejestrowany na stronie www.juvepoland.com.
2. Zabawa polega na wytypowaniu spośród społeczności JP osoby, która odpowie na co najmniej 10 pytań, skierowanych do niej przez pozostałych Forumowiczów JP. Pytań może być więcej, ale nie mniej niż 10.
3. Co tydzień ogłaszana będzie czteroosobowa ankieta, spośród której wszyscy użytkownicy wskażą jedną osobę, która ich zdaniem powinna odpowiedzieć na zadane pytania.
4. Do następnej ankiety może zostać nominowana osoba, która zajęła 2 miejsce w poprzednim głosowaniu, pod warunkiem, że liczba głosów, jakie otrzymała, równa jest co najmniej 80% liczby głosów, jakie otrzymał zwycięzca.
5. Osoby, które zajęły 3 i 4 miejsce nie mogą wziąć udziału w 5 kolejnych ankietach. Następnie mogą [choć nie muszą] być ponownie nominowane do udziału w zabawie.
6. W ciągu tygodnia wszyscy Forumowicze JP mają prawo zadać pytanie do osoby, która wygra ankietę.
7. W celu zadania pytania zwycięzcy ankiety proszę przesyłać je przez prywatną wiadomość do członków komisji, którzy spośród nich wybiorą ich zdaniem najbardziej interesujące.
8. Pytania nie muszą dotyczyć tylko Juventusu, ale także spraw osobistych. Nie mogą one łamać Regulaminu JuvePoland i nie mogą przekraczać pewnych granic przyzwoitości. To będą tzw. "pytania ruchome", które będą dobieranie indywidualnie do każdego uczestnika.
9. Każdy zwycięzca ankiety zobowiązany będzie również do odpowiedzi na 5 pytań stałych, tzn. takich, które skierowane będą do każdego wytypowanego Forumowicza. Zwycięzca ankiety ma prawo wybrać 5 spośród 10 pytań stałych, znajdujących się poniżej:
- Opowiedz o Twojej pierwszej miłości.
- Jak zmieniło Cię to Forum?
- Twoje cele życiowe [+ wyjaśnienie].
- Jak wygląda Twój typowy dzień?
- 5 cech, które Cię najlepiej opisuje [+ wyjaśnienie].
- Czego się najbardziej boisz?
- Opowiedz o Twoim ukochanym miejscu na świecie.
- Gdybyś mógł cofnąć czas, jaką jedną rzecz chciałbyś zmienić?
- Dostałeś lampę Alladyna. Jakie Twoje 3 życzenia miałyby się spełnić i dlaczego? [nie można prosić o pieniądze ani o więcej życzeń]
- Opowiedz o najbardziej zwariowanej/niebezpiecznej rzeczy, jaką zrobiłeś w swoim życiu.
10. Członkowie komisji mają tydzień czasu od zakończenia ankiety na podanie zwycięzcy zestawu pytań.
11. Chęć udziału w zabawie można zgłaszać się poprzez odpowiedni wpis w tym temacie lub poprzez wysłanie prywatnej wiadomości do któregoś z członków komisji. Osoby, które naszym zdaniem zasługują na udział w ankiecie, mogą spodziewać się kontaktu.
12. Użytkownicy, którzy wygrali ankietę i odpowiedzieli na pytania, proszeni są o opublikowanie ich w temacie "10 pytań do.. - wypowiedzi" i o wpis w tym temacie.
13. Członkami komisji są mnowomiejsky i Diego.
14. Komisja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie zabawy.

Tak jak powiedziałem wcześniej, na pytania dotyczące zasad będziemy odpowiadali Wam na bieżąco.
Równocześnie z zabawą rusza pierwsza ankieta i już od dzisiaj, od teraz, możecie decydować, kto odpowie na pierwszych 10 pytań w tej zabawie. Osoby zamieszczone w tej ankiecie zgodziły się pójść na "pierwszy ogień"- dziękujemy :)

Oto skład bieżącej ankiety:
Ti_Amo_Juventus_Dragon
DjJuve
Martin
Yari


Jak widzicie, zaczynamy z mocnego uderzenia. Myślę, że jeśli zabawa się Wam spodoba, na co mamy szczerze nadzieję, to w ankiecie zobaczymy batalię o głosy :) Po zamknięciu ankiety okaże się, komu można zadawać pytania i wtedy będziemy czekali na Wasze PW.
Zapraszamy do głosowania. Poznajmy się jeszcze lepiej.

UWAGA: Bardzo proszę każdego o uważne przeczytanie i przemyślenie zasad zabawy i Regulaminu. Czystą formalnością chyba będzie wspomnienie, że nad tym tematem czuwali będą jak zawsze Admini i Moderatorzy, co oznacza, że posty łamiące Regulamin JP lub takie, które nie powinny się tutaj znaleźć, będą wymagały ich interwencji. Mamy nadzieję, że obejdzie się bez zbędnych ekscesów, jak to miało miejsce w poprzedniej zabawie [Forumowicz od A do Z"], za co trzeba wyrazić uznanie dla osób biorących w niej udział.

Zaznaczamy, że zabawa "10 pytań do..." nie jest żadną konkurencją zabawy "Oskary JP". Serdecznie polecamy Wam oczywiście również tamten show.
Jednak co do tego tematu- w myśl zasady "Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą"- przeczytajcie zasady i pytajcie śmiało.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM MIŁEJ I CIEKAWEJ ZABAWY. W końcu będziemy tworzyć ją WSZYSCY.
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2006, 09:41 przez mnowo, łącznie zmieniany 3 razy.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 13:50

Dodam jeszcze kilka słów od siebie, bo mnowomiejsky chyba już rozwiał wszystkie wątpliwości :wink: . Liczę, że ta zabawa przyjmie się tak samo jak "Forumowicz od A do Z" i będziemy mogli czytać tak wspaniałe prace jak w przypadku poprzedniej zabawy. Jeszcze raz to powtórzę: jeśli komuś coś by nie pasowało, coś by chciał zmienić - niech pisze. W tym temacie lub przez prywatne wiadomości. W końcu cała zabawa jest dla Was i dzięki Waszym uwagą możemy ją jeszcze udoskonalić i poprawić. Myślę, że na razie to wszystko. Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiemy (jeśli oczywiście takowe będą). W pierwszej ankiecie doszło do "starcia gigantów" :wink: . Jestem pewien, że każdy z tej czwórki jak na tyle "interesującą" postacią, że z dobraniem pięciu pytań nie będzie najmniejszego problemu, a odpowiedzi na nie nie będą zwykłymi postami, ale czymś więcej :wink: .
mnowomiejsky pisze:nie pamiętam żebym kiedyś napisał dłuższego posta
Chyba alfabet był dłuższy :wink: .


:roll:
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 14:45

No, no, wreszcie coś ciekawego zaczyna się dziać :wink: Bardzo mi się podoba ta zabawa, jak i każda inna, która ma na celu "rozruszanie" forum. Mam nadzieję, że zostanie ciepło przyjęta przez innych użytkowników i na stałe zagości na forum. Mam oczywiście kilka pytań do szanownych organizatorów :)
mnowomiejsky pisze:Zaznaczamy, że zabawa "10 pytań do..." nie jest żadną konkurencją zabawy "Oskary JP". Serdecznie polecamy Wam oczywiście również tamten show.
Ja również polecam :D
mnowomiejsky pisze:2. Co tydzień będzie ogłaszana czteroosobowa ankieta, spośród której wszyscy użytkownicy wskażą jedną osobę, która ich zdaniem powinna odpowiedzieć na 10 pytań.
Mam pytanie odnośnie ankiety. Na jakiej zasadzie będzie wybierana ta "czwórka" do ankiety? Czy to będzie zależało tylko od Ciebie i Diego? Nie żebym się pchał do ankiety. Już do "Forumowicza od A do Z" zgłosiłem się i do tej pory alfabetu nie napisałem :P Czy mogę np. napisać, że na udział w ankiecie zasługuje jakiś użytkowników i weźmiecie to pod uwagę, czy tylko siebie można zgłosić?

Moje drugie pytanie: Jak przekonaliście moderatorów do swojej zabawy? :lol: Jak pewnie pamiętacie z Oskarami było bardzo wiele problemów i jakoś nie mogłem ich przekonać.
Naprawde nie wiesz na czym polegał problem :?: Moim zdaniem Twoje ciągłe narzekania w tej sprawie robią się już powoli żałosne.
/Siewier


Post był dużo dłuższy, ponieważ pytania pisałem na bieżąco, czytając posta mnowomiejskiego, ale większość moich wątpliwości rozwiał niestety regulamin i post się bardzo skrócił :wink:

W ankiecie zagłosowałem na Martina, bo tylko z Nim z całej czwórki mam kontakt i o Nim wiem więcej niż o pozostałych i chętnie dowiedziałbym się więcej (np. dlaczego tak bardzo jak ja lubi serial "24 godziny" i kiedy się w nim "zakochał" :smile:).

PS. Powodzenia w prowadzeniu zabawy. Jak będę miał jeszcze jakiś pytania, to napiszę.


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 15:17

rafal005 pisze:Mam pytanie odnośnie ankiety. Na jakiej zasadzie będzie wybierana ta "czwórka" do ankiety? Czy to będzie zależało tylko od Ciebie i Diego? Nie żebym się pchał do ankiety. Już do "Forumowicza od A do Z" zgłosiłem się i do tej pory alfabetu nie napisałem :P Czy mogę np. napisać, że na udział w ankiecie zasługuje jakiś użytkowników i weźmiecie to pod uwagę, czy tylko siebie można zgłosić?
Popełnię przestępstwo i wypowiem się bez wcześniejszej konsultacji z Diego, którego w chwili obecnej na Forum niet. Jest tak, że osoby do ankiety będą dobierane analogicznie jak w Forumowiczu od A do Z- czyli pierwsze 4 musiały zostać dobrane wg "widzimisię", czyli inwencji głównie Diego [powiedzmy to głośno :wink: ], do następnej ankiety przejdą na pewno 2 osoby z tej ankiety, które zajmą 2. i 3. miejsce.
Pozostałymi osobami będą na pewno osoby, które w jakiś sposób zadeklarują chęć wzięcia udziału w całym tym przedsięwzięciu. Sposoby są 2- albo zgłoszą się same i Diego bądź ja "pozytywnie rozpatrzą ich kandydaturę", albo zgodzą się wziąć w niej udział po naszej propozycji. Żebyśmy złożyli komuś konkretnemu propozycję, trzeba podjąć decyzję, komu. I tutaj właśnie mogą okazać się pomocne wszystkie Wasze uwagi- bo może być np. sytuacja, że okaże się, że my z Diego myślimy, że wartoby zaprosić Usera XXX, podczas, gdy większość chętnie przeczytałaby coś o YYY. Wtedy rozsądniej i lepiej będzie wziąć pod uwagę, co chce większość. Dlatego jak najbardziej możesz wskazać osoby, które "widziałbyś" w tej zabawie.
Faktem jednak jest, że najpoważniejsze kandydatury to kandydatury osób, które same zgłoszą się jako ochotnicy.

Pewne rzeczy są oczywiście jeszcze do dogrania, zastanawiamy się jeszcze nad ustalonym czasem trwania ankiety, czy powinna trwać tydzień, czy dwa. Pewne rzeczy mogą jeszcze zostać skorygowane, ale będą to zmiany [ewentualnie] typowo kosmetyczne.

Moje drugie pytanie: Jak przekonaliście moderatorów do swojej zabawy? :lol: Jak pewnie pamiętacie z Oskarami było bardzo wiele problemów i jakoś nie mogłem ich przekonać.
Martina i Dragona wziął na swoje barki Diego, więc mnie nie pytaj :whistle:
PS. Powodzenia w prowadzeniu zabawy. Jak będę miał jeszcze jakiś pytania, to napiszę.
Dzięki serdeczne w imieniu nas dwóch, mam nadzieję, że jakoś to się przyjmie i że coś z tego wyjdzie. Czekamy w razie czego na pytania.


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 15:33

Ja osobiście mam jedną sugestie przed dodaniem jakiejś osoby do ankiety - najpierw niech organizatorzy się z nią skontaktują czy ta osoba nie ma nic przeciwko temu. I czy będzie miała chęć odpowiedzieć na pytania.

Żeby nie było ze w ankiecie są osoby, które nie chciały się tam znaleźć


Obrazek
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 15:50

Oskar8 pisze:Ja osobiście mam jedną sugestie przed dodaniem jakiejś osoby do ankiety - najpierw niech organizatorzy się z nią skontaktują czy ta osoba nie ma nic przeciwko temu. I czy będzie miała chęć odpowiedzieć na pytania.

Żeby nie było ze w ankiecie są osoby, które nie chciały się tam znaleźć
Ależ jak najbardziej tak będzie, nie wiem, czemu o tym nie napisałem w poprzednim poście. Chyba już mózg wysiada po 8 godzinach pracy...
Rzecz jasna dodawanie osoby do ankiety bez wcześniejszego skontaktowania się z nią mijało by się z celem, także przed wlepieniem jej do grona nominowanych będziemy się z taką osobą kontaktować przez PW, gg czy jeszcze coś innego.


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 15:53

Widze pewną niejasność, może to tylko moje przeoczenie, ale jeśli moglibyście na wszelki wypadek wyjaśnić.

Założona zostaje ankieta. Przez tydzień możemy głosować. Czy po roztrzygnięciu mija kolejny tydzień przeznaczony na zebranie "ruchomych pytań" do zwycięzcy, czy od razu jest założona kolejna ankieta i w tym samym czasie są zbierane pytania do poprzedniego zwycięzcy?


Powodzenia w prowadzeniu zabawy!


Obrazek
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 16:01

Ja-JUVE-nek pisze:Założona zostaje ankieta. Przez tydzień możemy głosować. Czy po roztrzygnięciu mija kolejny tydzień przeznaczony na zebranie "ruchomych pytań" do zwycięzcy, czy od razu jest założona kolejna ankieta i w tym samym czasie są zbierane pytania do poprzedniego zwycięzcy?
To właśnie chcemy doprecyzować. Dlatego napisałem, że ewentualnym poprawkom może ulec czas trwania ankiety etc. Ja już niestety uciekam do domu, ale jeśli pojawi się Diego, pewnie rozwieje wątpliwości.
Na pewno w ciągu najbliższych godzin, a najdalej dni, wszystko będzie jasne. Tymczasem bardzo proszę o cierpliwość :)


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 16:21

Ja mam taki pomysł... niech co tydzień będzie zupełnie nowa ankieta. Moim zdaniem nie powinna powtórzyć się sytuacja z "Forumowicz od A do Z", kiedy niektóre osoby kilka tygodni tkwiły w ankiecie, aż w końcu,odpadały. Wygrany - wygrywa, przegranym - dziękujemy, niech inni dostaną szansę, a Ci którzy "polegli" będą mogli znowu pojawić się w ankiecie za X czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, więcej osób będzie mogło brać udział w zabawie, a ankieta nie będzie okupowana przez te same osoby, które będą przegrywać walkę z "silniejszymi" rywalami, którzy notabene w takim układzie rzeczy jaki jest, jeśli nie wygrają w tym tygodniu, to zrobią to w następnym. To moim skromnym zdaniem mija się z celem.
Zastanowiłbym się też nad innymi pytaniami, bo niektóre są moim zdaniem denne :P (z całym szacunkiem dla twórców :prochno:) W ogóle moim zdaniem każda osoba powinna mieć inny zestaw pytań. Ot, zawsze coś nowego, a każdego usera poznamy od innej strony. Oczywiście co jakiś czas, lub specjalnie dla danego użytkownika pytanie mogłoby się powtórzyć.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 17:12

Gitarzysta pisze:Ja mam taki pomysł... niech co tydzień będzie zupełnie nowa ankieta. Moim zdaniem nie powinna powtórzyć się sytuacja z "Forumowicz od A do Z", kiedy niektóre osoby kilka tygodni tkwiły w ankiecie, aż w końcu,odpadały. Wygrany - wygrywa, przegranym - dziękujemy, niech inni dostaną szansę, a Ci którzy "polegli" będą mogli znowu pojawić się w ankiecie za X czasu.
Zgadzam się w 100%. Dzięki temu rozwiązaniu więcej osób będzie mogło uczestniczyć w tej zabawie :) . Wtedy można byłoby typować uczestników zabawy w taki oto sposób: do ankiety dostawałyby się dwie osoby które same się zgłosiły i dwie wybrane przez Diego i mnowomiejsky'ego ew. uczestników zabawy :) .

No tak jeszcze głos. Oddałem go na Yariego, jako że podoba mi się charakter pisanych przez niego postów i chętnie dowiedziałbym się o nim czegoś więcej :wink:

EDIT:
Kedzier pisze:Mam także taką propozycję: w miarę powstawania nowych pytań, nadsyłanych Wam przez użytkowników forum, można by roszerzyć listę stałych pytań. Zrobić powiedzmy spis dziesięcu, z których trzeba obowiazkowo wybrać pięć. Hipotetycznie przecież może się zdarzyć, że triumfator ankiety niestety nie będzie miał wiele do powiedzienia na jedne z wymaganych pytań... Czemu więc nie dać mu szansy by odpowiedział na to, o czym naprawdę ma coś sensownego do powiedzenia?
Kolejny pomysł który popieram :) Przykładowo; na pytanie jak zmieniło twoje życie to forum, czy jakoś tak, ktoś mógłby powiedzieć po prostu...nie zmieniło :roll: I w tym momencie całkowicie mijamy się z celem naszej zabawy :| .
Podsumowując; mam nadzieje że zarówno pomysł bblackka :prochno: jak i kędziera znajdzie uznanie w oczach naszych prowadzących :wink:
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2006, 17:31 przez Szilgu, łącznie zmieniany 1 raz.


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 17:16

Gitarzysta pisze:Ja mam taki pomysł... niech co tydzień będzie zupełnie nowa ankieta. Moim zdaniem nie powinna powtórzyć się sytuacja z "Forumowicz od A do Z", kiedy niektóre osoby kilka tygodni tkwiły w ankiecie, aż w końcu,odpadały. Wygrany - wygrywa, przegranym - dziękujemy, niech inni dostaną szansę, a Ci którzy "polegli" będą mogli znowu pojawić się w ankiecie za X czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, więcej osób będzie mogło brać udział w zabawie, a ankieta nie będzie okupowana przez te same osoby, które będą przegrywać walkę z "silniejszymi" rywalami, którzy notabene w takim układzie rzeczy jaki jest, jeśli nie wygrają w tym tygodniu, to zrobią to w następnym.
Zgadzam się. Nie ma chyba sensu kalkować tej zasady z Alfabetu. Większa rotacja spowoduje, że zwycięzca zyska zdecydowanie większy prestiż, jako że nie będzie można liczyć rychło na kolejną szansę. Widze wielu ciekawych użytkowników, którzy zasługują na danie im szansy (oczywiście jeśli chcą) w ankiecie, a to spowoduje, że szybciej będzie można na nich głosować. Moim pierwszym kandydatem byłby bblackk, szkoda tylko, że już go nie ma na forum :smile: :prochno:

Mam także taką propozycję: w miarę powstawania nowych pytań, nadsyłanych Wam przez użytkowników forum, można by roszerzyć listę stałych pytań. Zrobić powiedzmy spis dziesięcu, z których trzeba obowiazkowo wybrać pięć. Hipotetycznie przecież może się zdarzyć, że triumfator ankiety niestety nie będzie miał wiele do powiedzienia na jedne z wymaganych pytań... Czemu więc nie dać mu szansy by odpowiedział na to, o czym naprawdę ma coś sensownego do powiedzenia?
mnowomiejsky pisze:Zaznaczamy, że zabawa "10 pytań do..." nie jest żadną konkurencją zabawy "Oskary JP".
Toż to zupełnie inny rodzaj zabawy :wink: Jeśli ta zabawa zostanie potraktowana równie poważnie jak Alfabet wróżę jej naprawdę spory sukces. Liczę jednakże, że kiedyś i do tamtej zabawy powrócimy, odpoczynek wyjdzie jej tylko na dobre. Mam nadzieję, że nie będzie problemu jeśli w tym temacie poinformuję o swoim alfabecie, gdy już go kiedyś ukończę? Wiecie, nabijanie, te sprawy :P Powodzenia :!:


Obrazek
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 19:37

kedzier pisze:Mam także taką propozycję: w miarę powstawania nowych pytań, nadsyłanych Wam przez użytkowników forum, można by roszerzyć listę stałych pytań. Zrobić powiedzmy spis dziesięcu, z których trzeba obowiazkowo wybrać pięć. Hipotetycznie przecież może się zdarzyć, że triumfator ankiety niestety nie będzie miał wiele do powiedzienia na jedne z wymaganych pytań... Czemu więc nie dać mu szansy by odpowiedział na to, o czym naprawdę ma coś sensownego do powiedzenia?
według mnie to zły pomysł. takie wybieranie pytań obniżyłoby poziom zabawy. obecna formuła zabawy bardziej mi się podoba. jedynie co bym zmienił, to ilość pytań obowiązkowych. zmniejszyłbym ich liczbę z 5 do 3, a wybór pozostałych siedmiu pozostawiłbym reszcie userów.
Gitarzysta pisze:Ja mam taki pomysł... niech co tydzień będzie zupełnie nowa ankieta. Moim zdaniem nie powinna powtórzyć się sytuacja z "Forumowicz od A do Z", kiedy niektóre osoby kilka tygodni tkwiły w ankiecie, aż w końcu,odpadały. Wygrany - wygrywa, przegranym - dziękujemy, niech inni dostaną szansę, a Ci którzy "polegli" będą mogli znowu pojawić się w ankiecie za X czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, więcej osób będzie mogło brać udział w zabawie, a ankieta nie będzie okupowana przez te same osoby, które będą przegrywać walkę z "silniejszymi" rywalami, którzy notabene w takim układzie rzeczy jaki jest, jeśli nie wygrają w tym tygodniu, to zrobią to w następnym. To moim skromnym zdaniem mija się z celem.
popieram. taki system może jedynie uatrakcyjnić zabawę.
mnowomiejsky pisze:tydzień czasu
:angry: a myślałem, że tylko na Podlasiu się tak mówi 8) brakuje jeszcze tylko "bułki chleba" :D


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 20:08

Już jestem i mogę udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania :wink: .
rafal005 pisze:Mam oczywiście kilka pytań do szanownych organizatorów :)
I bardzo dobrze.
rafal005 pisze:Czy mogę np. napisać, że na udział w ankiecie zasługuje jakiś użytkowników i weźmiecie to pod uwagę, czy tylko siebie można zgłosić?
Tak jak napisał mnowomiejsky. Oczywiście istnieje taka możliwość. Członkowie komisji to też ludzie i możemy kogoś omyłkowo ominąć. Przy ostatniej ankiecie, którą dobierałem do "Forumowicza od A do Z", zastanawiałem się, dlaczego wcześniej nie wybrałem użytkownika Jaro :roll: . Po prostu zapomniałem. A takie zgłaszanie innych osób uważam za świetny pomysł.
rafal005 pisze:Moje drugie pytanie: Jak przekonaliście moderatorów do swojej zabawy? :lol: Jak pewnie pamiętacie z Oskarami było bardzo wiele problemów i jakoś nie mogłem ich przekonać.
Już wcześniej zapowiedziałem, że w sobotę pojawię się na meczu w pubie, więc Martin zapewne bał się odmówić 8) . Oczywiście żartuję. Procedura była dokładnie taka, jak w przypadku wybierania innych użytkowników. Wysłałem do nich prywatne wiadomości, a oni odpisali, że się zgadzają. Szybko, łatwo i przyjemnie :wink: .
Oskar8 pisze:Ja osobiście mam jedną sugestie przed dodaniem jakiejś osoby do ankiety - najpierw niech organizatorzy się z nią skontaktują czy ta osoba nie ma nic przeciwko temu. I czy będzie miała chęć odpowiedzieć na pytania.

Żeby nie było ze w ankiecie są osoby, które nie chciały się tam znaleźć
Oczywiście masz rację. Tak jak napisał mnowomiejsky - każda osoba, którą wybierzemy, otrzyma od nas prywatną wiadomość (lub skontaktujemy się z nią w inny sposób). Żeby znaleźć się w ankiecie, będzie musiała wyrazić zgodę. Od siebie mogę dodać, że przy wybieraniu osób do ankiety w "Forumowiczu od A do Z" kilka osób nie wyraziło zgody. I dobrze, bo po co mają brać udział w czymś, co ich nie interesuje lub wiedzą, że na dane pytania i tak nie odpowiedzą :roll: ?
Ja-JUVE-nek pisze:Widze pewną niejasność, może to tylko moje przeoczenie, ale jeśli moglibyście na wszelki wypadek wyjaśnić.

Założona zostaje ankieta. Przez tydzień możemy głosować. Czy po roztrzygnięciu mija kolejny tydzień przeznaczony na zebranie "ruchomych pytań" do zwycięzcy, czy od razu jest założona kolejna ankieta i w tym samym czasie są zbierane pytania do poprzedniego zwycięzcy?
Więc tak. Ankieta trwa tydzień (poza pierwszą, która będzie trochę dłuższa). Po tym czasie zostanie założona nowa i będziecie mogli nadsyłać już pytania do osoby, która właśnie wygrała. Po kolejnym tygodniu osoba dostaje komplet pytań (a następna ankieta będzie zakończona). Czyli będzie ciągłość w ankietach, nie będzie przerwy. Jednocześnie będzie można głosować i wymyślać pytania. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne :wink: .
Ja-JUVE-nek pisze:Powodzenia w prowadzeniu zabawy!
Dziękujemy :wink: .
Gitarzysta pisze:Ja mam taki pomysł... niech co tydzień będzie zupełnie nowa ankieta. Moim zdaniem nie powinna powtórzyć się sytuacja z "Forumowicz od A do Z", kiedy niektóre osoby kilka tygodni tkwiły w ankiecie, aż w końcu,odpadały. Wygrany - wygrywa, przegranym - dziękujemy, niech inni dostaną szansę, a Ci którzy "polegli" będą mogli znowu pojawić się w ankiecie za X czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, więcej osób będzie mogło brać udział w zabawie, a ankieta nie będzie okupowana przez te same osoby, które będą przegrywać walkę z "silniejszymi" rywalami, którzy notabene w takim układzie rzeczy jaki jest, jeśli nie wygrają w tym tygodniu, to zrobią to w następnym. To moim skromnym zdaniem mija się z celem.
Z jednej strony zgadzam się z Wami, jednak istnieje jeszcze druga strona medalu. Otóż na początku są wybierane osoby najbardziej znane i lubiane. Jeśli wybierzemy z nich jednego użytkownika, to trójka będzie musiała odpaść. Po pewnym czasie w ankiecie będą użytkownicy mniej "atrakcyjni", a ci bardziej szanowani będą musieli czekać w kolejce. Jeśli jednak pomysł ten spotkał się z tak dużym poparcie, to na pewno jeszcze go przedyskutujemy :wink: . Ktoś jeszcze napisał, że my będziemy wybierać dwie osoby, a dwie będą się zgłaszać. Z doświadczenia wiem, że za jakiś czas mało będzie osób, które będą chciały sie zgłaszać :roll: .
Gitarzysta pisze:Zastanowiłbym się też nad innymi pytaniami, bo niektóre są moim zdaniem denne :P (z całym szacunkiem dla twórców :prochno:) W ogóle moim zdaniem każda osoba powinna mieć inny zestaw pytań. Ot, zawsze coś nowego, a każdego usera poznamy od innej strony. Oczywiście co jakiś czas, lub specjalnie dla danego użytkownika pytanie mogłoby się powtórzyć.
Rozumiem, nie muszą Ci się podobać. Możesz dać własne propozycje i obiecuję, że jeśli będą lepsze od tych, to je zmienimy :wink: .


:roll:
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 20:43

Gitarzysta pisze:W ogóle moim zdaniem każda osoba powinna mieć inny zestaw pytań.
Moim skromnym zdaniem jest to niewykonalne, zwłaszcza po kilku tygodniach. Pytania będą wtedy pisane "na siłę", często bezsensowne, bo wszystkie mądre zostały zadane już wcześniej.
kedzier pisze:Mam także taką propozycję: w miarę powstawania nowych pytań, nadsyłanych Wam przez użytkowników forum, mona by roszerzyć listę stałych pytań. Zrobić powiedzmy spis dziesięcu, z których trzeba obowiazkowo wybrać pięć.
Tu zgadzam się z kędzierzawym. Zrobiłem test na sobie i zastanowiłem się nad pytaniami przez Was podanymi i na jedno czy dwa miałbym problemy z odpowiedzią, i znakomitą alternatywą byłoby po prostu wybranie innych. Dziesięć jest liczbą w sam raz, ale trzeba założyć, że każdy odpowiada tylko na 5 z nich, ani mniej, ani więcej, żeby nie było bałaganu.
Diego pisze:Po tym czasie zostanie założona nowa i będziecie mogli nadsyłać już pytania do osoby, która właśnie wygrała.
Wydaje mi się, że może to spowodować drobne zamieszanie. Głosujemy w ankiecie na kogo innego, piszemy pytania do kogo innego. Mam propozycję, aby już w trakcie trwania ankiety można by było pisać propozycję pytań do osoby, na którą się zagłosowało. Oczywiście może to trwać również po zakończeniu ankiety przez kolejne kilka dni, czy nawet całą następną ankietę, ale żeby już zacząć podczas trwania danej ankiety.


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2006, 21:26

bblackk ostatnio Gitarzysta tudzież Beblok pisze: Zastanowiłbym się też nad innymi pytaniami, bo niektóre są moim zdaniem denne :P (z całym szacunkiem dla twórców :prochno:) W ogóle moim zdaniem każda osoba powinna mieć inny zestaw pytań. Ot, zawsze coś nowego, a każdego usera poznamy od innej strony. Oczywiście co jakiś czas, lub specjalnie dla danego użytkownika pytanie mogłoby się powtórzyć.
ja bym poroponował jeszcze inaczej - iż po zakończeniu ankiety - użytkownicy na bierząco zadają pytania - przez pewien okres czasu - Wiadomo ze pytań bedzie więcej - Oczywiscie nikt nie musi odpowiedzieć na wszystkie - ale tylko dzieki tajiej formule moze się wywiazac jakaś ciekawa dyskusją.

Bo tak to jest tylko glosowanie - pytania - odpowiedzi. - troche monotonne :P


Obrazek
ODPOWIEDZ