Informacje o Ultras naszych i nie naszych !!!

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2014, 22:34

zahor pisze:No właśnie gdybym oglądał mecze tylko siedząc przed telewizorem albo na sopcaście, to byłoby mi wszystko jedno czy jest bezpiecznie, czy dym szczypie w oczy i czy różne flagi zasłaniają widok na murawę, nie sądzisz? Ale co tam, pieprzyć logikę, jak brakuje argumentów to zawsze można pojechać gościa, którego się nie widziało nigdy na oczy że "ty to pewnie jesteś kanapowym kibicem i nie wiesz co to życie".
no właśnie, dlatego się dziwie, że piszesz takie "ciekawostki", dlatego nie masz co pisać o filozofii i "pojechaniu gościa", "bandyci stadionowi" z Genui ładną oprawę zrobili też na początek, ale pewnie co niektórym by zasłaniało i jeszcze chyba jakieś race były ehh..pozamykać stadiony! :)

wracając do JUVE.. nie wiem co myśleć o braku powołania Ety Bety kosztem Osvaldo, Conte zaś wykonał dziwny ruch personalny...


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 01:31

Buffalo pisze:To idźcie kibicować do Anglii, tam dym nie będzie wam zasłaniał boiska, ani krztusił w gardełko :whistle:
Mecz dobry, a tifosi muszą trzymać sie razem!
Cóż, Angole są sami sobie winni. Doskonale pamiętam ich wyczyny z lat 80-tych, choć byłem wtedy jeszcze mały.
@Asus3
To chyba jednak mi nie grozi, ale czasy aktywnego kibicowania drużynie z mojego miasta niewątpliwie odeszły bezpowrotnie. Nigdy nie należałem do Ultrasów, co nie przeszkodziło mi jednak w zainkasowaniu kilkunastu pał.
I żeby była jasność, uważam że stadion to miejsce dla wszystkich, także rodzin z dziećmi, są przecież odpowiednie sektory do tego. Jednak jak już wspomniałem w poprzednim swoim poście nie lubię pirotechniki na meczach. Kartoniada owszem, ładnie to wygląda. Ultrasi niech sobie robią co chcą na stadionie dopóki nie prowadzi to do kar dla klubu, niech się skoncentrują na wspomaganiu swojej drużyny ( z tym też bywa różnie na Juventus Stadium ), a nie na wyzwiskach czy dojeżdżaniu Balotellego. Ile to już razy Juventus został ukarany przez władze ligi ?
@PrzemasJuve To chyba kara dla Fabio za brak zgody na transfer. Jestem przekonany, że zostanie z nami tylko do czerwca. Mimo wszystko nie fajnie się Conte zachował.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 08:56

PrzemasJuve pisze:ale to, co niektórzy opowiadają o kibicowaniu, ultrasach itd to typowe zrzędzenie ludzi, którzy na stadionie byli tylko..siedząc w fotelu przy tv albo na krześle przy sopcaście...
Typowa ignorancja. Tu się akurat pomyliłeś, bo byłem w Turynie w 2006 roku na napoli i jakoś nie przeszkadzało mi wspólne kibicowanie z naszymi, ale jak kibice z nieczystego miasta zaczęli rzucać w nas (dzieliła nas tylko szyba) petardami, butelkami i czym się dało, to tak, dla mnie to było zachowanie godne zwierząt.



Swoją drogą ciekawe czemu Icardi nie zagrał.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Asus3

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2010
Posty: 209
Rejestracja: 02 listopada 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 10:10

Media zrobiły niektórym wodę z mózgu i do nieakceptowalnych, czasem wręcz chuligańskich zachowań :lol: zaliczają odpalane race, sektorówki, czy flagi.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 10:50

Asus3 pisze:Media zrobiły niektórym wodę z mózgu i do nieakceptowalnych, czasem wręcz chuligańskich zachowań :lol: zaliczają odpalane race, sektorówki, czy flagi.
Stary rozumiem że jedynym Twoim argumentem jest obrażanie innych.

Do sektorówek i flag nic nie mam, jeśli nie chcesz by Ci nimi machano przed twarzą , po prostu wybierasz się na inny sektor.

Nie rozumiesz że zwyczajnie komuś odpalanie racy, nie wydaje się ani ładne ani efektowne ? Sam kiedyś byłem z dziewczyną na meczu Legii i dym uniemożliwił nam oglądanie dobrych 10 min meczu, a dziewczynie sprawił trochę bólu, gryząc w oczy.

Czepiamy się naszych ultrasów, ponieważ są znani z wybryków kosztujących Juve grubą kasę.

Do obrażania pierwsi, a do głośnego dopingu ostatni. Taka prawda.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 10:57

Kucharius1 pisze:Do obrażania pierwsi, a do głośnego dopingu ostatni. Taka prawda.
:bravo:
Prawdziwy kibic nie robi protestu na stadionie, bo krzywdzi klub, który twierdzi, że nosi w sercu.

Są inne formy protestowania.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Asus3

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2010
Posty: 209
Rejestracja: 02 listopada 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 13:32

Powyższe dwie wypowiedzi są poniżej jakichkolwiek słów krytyki, nie będę walczyć z wiatrakami - ludźmi którzy prędzej będą się podniecać zagraniem Pirlo, czy Teveza na wymarłym pod względem atmosfery stadionie.
Jesteście tu dla samej piłki i w takich tematach podejmujcie dyskusję, tyle.

Wraz z powstaniem nowego obiektu, zmarginalizowano rolę kibiców na Juve, teraz wręcz się ich pozbyto, klub płaci, układa choreografie sam, tylko to już nie nazywa się kibicowanie i z żadnym kibicem nie ma nic wspólnego.

Miałem nadzieję na podjęcie tematu tego, że młyn zaczyna bojkotować działania samego klubu i powstało tam jakieś zamieszanie, niestety nikt nie ruszył dyskusji co i jak.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 14:34

Asus3 pisze:Wraz z powstaniem nowego obiektu, zmarginalizowano rolę kibiców na Juve, teraz wręcz się ich pozbyto
Zastrzel mnie, a nie rozumiem, co do mnie rozmawiasz :|
Asus3 pisze:klub płaci, układa choreografie sam, tylko to już nie nazywa się kibicowanie i z żadnym kibicem nie ma nic wspólnego.
Przecież kibice dalej na większości spotkań mogą przygotować oprawę i to robią, więc nie wciskaj kitu. To już nie jest kibicowanie? Ręce mi opadają, no ale ja nie powinienem brać udziału w takich dyskusjach bo zwyczajnie nie rozumiem myślenia ultrasów. Ultrasów, którzy:
- zamiast skupić się na kibicowaniu swoim, drą mordę wyzywając przeciwników
- zamiast cieszyć się, że klub od czasu do czasu dba o oprawy, obrażają się, bo przecież tylko oni mają wyłączność na tego typu sprawy i moc dyktowania całemu światu co jest standardem kibicowskim, a co nie jest
- ultrasów, których (takie mam wrażenie) tak naprawdę nie obchodzi drużyna, skoro to ona często cierpi na ich fochach.

Zawsze dziwiłem się kibicom Interu, którzy we Włoszech słyną z pewny akcji - mianowicie robią zrzutę przed meczem na szczycie na olbrzymi transparent/kartoniadę, ale zamiast na nich napisać na nich coś wspierającego swoich ulubienców, piszą "Juventus kradnie". Świetnie wspieranie zespołu :ok: Na szczęście Juventini bardziej skupiają się na podtrzymywaniu swoich, choć też nie zawsze. Ja chętnie dołożyłbym się na oprawę w stylu "Juve - storia di un grande amore", "Forza magica Juventus" lub coś w tym stylu, ale jako że jestem kibicem Starej Damy, nie dałbym złamanego grosza na transparent, gdzie byłby napis Inter, niezależnie od tego czy byłoby to "Forza Inter" czy "Inter ti odio".

Od ultrasów wali na kilometr hipokryzją. Zjedzcie mnie, ale taka jest smutna prawda.


Obrazek
Asus3

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2010
Posty: 209
Rejestracja: 02 listopada 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 15:31

O co chodzi w zepchnięciu ich do podziemia i marginalizacji ich roli?
Obrazek
Wybór oprawy - szopki które nie mają nigdzie żadnego uznania bo są robione przez zewnętrzne firmy a nie ludzi z pasją - kibiców klubu na którym jest prezentowana to mocny prztyczek w nos, tak jak podniesienie cen biletów na hitowe pojedynki i dążenie do wymiany całego stadionu na krawaciarzy.
Jak można zrobić ankietę albo pytać ludzi, którą oprawę do wykonania opłacić i zlecić? Po kilkunastu latach wspierania swojego klubu tak u siebie jak i na wyjazdach poczułbym się jak ostatnia szmata, nie dziwię się że młyn olał tą szopkę.
Wspomóc wykonanie choreografii ultrasom można, ale jeszcze nigdzie nie widziałem, by ktoś za nich decydował i przejmował ich role pomimo ich obecności na meczu. No bez jaj :)
Taki cyrk widziałem tylko na Barcelonie po tym jak wykurzyli ostatnie grupy dopingujące które teraz tylko jeżdżą - o ile się uda, na wyjazdy, czyli Boixos.
Smutno, zwyczajnie smutno. Włochy - kolebka ruchu ultras za pomocą klubu takiego jak Juve staje się pośmiewiskiem Europy, jak o trybuny chodzi. Drugie teatralne Camp Nou chcą zrobić.
Prościej już się nie da, nie wiem jak mam to opisać.
Z wymiany privów wygląda na to, że kilka znanych osób od Was kuma temat, ale na głównym nie ma co go ruszać, bo tłumu patrzącego czysto piłkarsko się nie przegada.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 16:12

Asus3 mam propozycję.
Zrób protest jak tru ultras tylko potrafi zrobić i przestań pisać na naszym januszowym i piknikowym forum, które aż śmierdzi komerchą przez umieszczone tu reklamy.




Ewentualnie odpal jakąś racę.


Ciekawe jak inter zareaguje na tą porażkę, bo niedużo im brakuje, żeby się znaleźć kilka miejsc niżej.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
15Kowal

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 155
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 16:23

Asus3 czemu ze wszystkich propozycji oprawy wybrałeś te najbardziej dziecinne i bezsensowne? Na FB było tego więcej i niektóre były bardzo ciekawe KLIK.

Po 2, jakoś nie widzę żeby ultrasi strasznie pchali się do zorganizowania oprawy podczas innych spotkań np. mniej szlagierowych, ale równie ważnych. (nie mówię tu o flagach, które kibice przynoszą ze sobą, czy o przyśpiewkach, bo nie o to tu chodzi)
Jakby pokazali, że są zdolni do zorganizowania oprawy na najwyższym poziomie to klub na pewno by im pomógł. Teraz nie ma pewności że ultrasi nie wywiną jakiegoś numeru, wywieszą wulgarny transparent i klub dostanie po kieszeni, będzie na cenzurowanym, a ultrasi będą się cieszyć bo przecież pokazaliśmy im jak bardzo ich (interu, milanu itp.) nie lubimy, bójcie się nas.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2014, 16:35 przez 15Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 16:32

Gościu... większość z forumowiczów ma bardziej otwarty umysł od Ciebie. To Ty masz zakodowane - kibicowska sektorówka + race = <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> oprawa, kartony przygotowane przez klub = żenada pośmiewisko na całą Europę.

Dla przeciętnego kibica, kartony podniesione przez cały stadion robią większe wrażenie niż odpalone race - taka prawda.

Jestem zdania że klub powinien się dogadać z ultrasami a Ci niech robią swoją oprawę. Przecież nikt im nie zabrania tego!! Więc nie wiem po co ten bełkot że są tępieni.

Klub musi zadbać by każdy na stadionie miał dobrą zabawę i widowisko, nie tylko ludzie z młyna.

Czemu nie odniesiesz się do tego że nasi ultrasi wychodzą blado jeśli chodzi o doping dla swojej drużyny.

Na koniec dodam że to nie oprawa "robi" atmosferę, tylko wspólny doping. Regularnie chodziłem na Legię i kilka razy do roku bywam na JS, i mogę powiedzieć że ultrasi Juve są wyjątkowo cisi. Hymn i kartony robią świetne wrażenie z wysokości stadionu, robią atmosferę wielkiego pozytywnego święta. Gorzej jest jeśli chodzi o doping gdy kilka tysięcy tru ultrasów z curvy zostaje przekrzyczanych przez setkę kibiców z Bergamo. To nie wina kartonów , ani klubu.
Tasak pisze: I nie chodzi tu o race, czy pojazd na ballotellego tylko o wyższe powódki.
Jakie wyższe powódki?
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2014, 16:41 przez Kucharius1, łącznie zmieniany 1 raz.


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 16:36

January pisze:Asus3 mam propozycję.
Zrób protest jak tru ultras tylko potrafi zrobić i przestań pisać na naszym januszowym i piknikowym forum, które aż śmierdzi komerchą przez umieszczone tu reklamy.
A mozesz powiedziec, dlaczego januszu to jest bardziej "twojsze" forum, ze nazywasz je "na naszym ... forum" ?

Nie rozumiesz, ze klub to tez kibice ? Widziales nawet interze glos kibicow ma realna sile, u nas natomiast ten glos zostaje wyciszony...
I nie chodzi tu o race, czy pojazd na ballotellego tylko o wyzsze powodki.

Sorry za zasmiecanie twojego forum januszu, ide sie pociąć racą z tej okazji.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 16:39

Tasak pisze: I nie chodzi tu o race, czy pojazd na ballotellego tylko o wyzsze powodki.
A mozesz napisac o jakie konkretnie? Bo ja za zadne skarby nie moge pojac skad u ultrasow przekonanie ze "klub to ja". Ja uwazam ze jezeli kupuje bilet, to jestem tak samo wazny jak gosc z mlyna i chcialbym wiedziec czemu nie mam racji.


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 16:53

zahor pisze:
Tasak pisze: I nie chodzi tu o race, czy pojazd na ballotellego tylko o wyzsze powodki.
A mozesz napisac o jakie konkretnie? Bo ja za zadne skarby nie moge pojac skad u ultrasow przekonanie ze "klub to ja". Ja uwazam ze jezeli kupuje bilet, to jestem tak samo wazny jak gosc z mlyna i chcialbym wiedziec czemu nie mam racji.
Nie umniejszam Ci zahorze, absolutnie. Istnieje nawet szansa i to calkiem realna, ze jestes nawet wazniejszy niz ten caly mlyn z oprawami i racami razem wziety...

Natomiast, jezeli nie wiesz jaka jest roznica, to radze zerknac na zdjecia meczow mniej szlagierowych, ktore byly rozgrywane w fatalnych warunkach nawet na Delle Alpi, jak na Puchar przychodzilo 300 osob, kto to byl ? Zahor czy ultrasi ? Druga sprawa wyjazdy- wiesz jakos poza Polska delegacja na meczu w Poznaniu, byli ultra, to samo w turcji, czy wszedzie indziej- dlatego uwazam ze nalezy im sie za to szacunek, i jakies traktowanie. Bo na mecze domowe moga sobie zapelnic stadion krawatami, ale co pozniej? Pojada oni na wyjazdy ? Nie wydaje mi sie ...

Nie widzisz roznicy, miedzy jakims lolkiem ktory kupil karnet na sezon zeby w firmie powiedziec ze ma, bo ostatnio jest to na topie, a kims kto od kilku lat cisnie na crotone, czy inne potegi serieb swego czasu tak samo jak na inter czy milan ?
Zeby nie bylo, ze mam sie za jakiegos nie wiadomo jakiego ultra, czy cos, po prostu nie rozumiem, dlaczego kolega Asus zostal tak zjechany, mimo ze chyba nie do konca zostal zrozumiany ...


ODPOWIEDZ