Informacje o Ultras naszych i nie naszych !!!

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 09:58

Legia jest właśnie takim klubem jak Juve(z tą różnicą,że praktycznie cała Warszawa to Legia) czy United z Manchesteru.
Czyli zespołem najbardziej lubianym,popularnym w całej Polsce wśród tych którzy nie mają mocnego związku z miejscowymi drużynami,a jednocześnie najbardziej znienawidzonym wśród kibiców,sympatyków innych zespołów oraz wśród ludzi o silnym patriotyźmie lokalnym
Jest naprawdę sporo sympatyków i fan klubów Legii w naszym kraju


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 10:20

Teo pisze:Legia jest właśnie takim klubem jak Juve(z tą różnicą,że praktycznie cała Warszawa to Legia) czy United z Manchesteru.
Czyli zespołem najbardziej lubianym,popularnym w całej Polsce wśród tych którzy nie mają mocnego związku z miejscowymi drużynami,a jednocześnie najbardziej znienawidzonym wśród kibiców,sympatyków innych zespołów oraz wśród ludzi o silnym patriotyźmie lokalnym
Jest naprawdę sporo sympatyków i fan klubów Legii w naszym kraju
A mógłby ktoś podać źródło, bo z tego co mi wiadomo, to znacznie popularniejszy jest Lech Poznań? Jeśli natomiast idzie o antypatię, to Legia dominuje w Polsce...


Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 10:45

Jest pewnie trochę jakichś tam klasyfikacji,ale ja przecież nie o tym.
Legia od lat jest bardzo medialna,potrafi dbać o PR,marketing i inne takie "pierdoły" co w połączeniu z tradycją i sukcesami oraz zapewne także legendą kibiców:Żyleta itp wypracowało całkiem sporą popularność wśród społeczeństwa.Lech popularny w skali całego kraju stał się tak naprawdę dopiero niedawno kiedy został przejęty przez Amicę i rozpoczęła się tzw "nowa era"
Poza tym ja pisałem o zasadzie:"miłość"-"nienawiść"


JaPs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2006
Posty: 728
Rejestracja: 04 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 18:34



tanhayi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2007
Posty: 373
Rejestracja: 24 lipca 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 22:12

JaPs pisze:
:rotfl: :rotfl:

Main stage normalnie;)


Kurczi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2009
Posty: 139
Rejestracja: 02 września 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 22:25

@Teo ogarnij się troszkę. Starsi kibice w całej Polsce Legi nie lubią z wiadomych względów. Zgody Warszawiaków na arenie Polskiej to obecnie nie są potentaci: Pogoń Szczecin, Zagłębie Sosnowiec, Olimpia Elbląg. Te Fan Kluby o których piszesz to pewnie "Warszawiacy" z Sochaczewa (bez urazy). Sama Warszawa jest sporym miastem to i Legionistów jest sporo, ale jak inne kluby połączą siły to Legia ze swoimi zgodami tylu kibiców aż nie ma. Np taka zgoda Śląsk-Wisła-Lechia plus kilka mniejszych klubów, albo Triada Lech-Arka-Cracovia plus liczne mniejsze zgody w liczebności biją na głowę Legionistów. Więc podobieństwo do Juve nietrafione. Mi osobiście zgoda Legi z Juve wisi bo jak już kiedyś pisałem zgody z zagranicznymi klubami nie są tak zażyłe jak te rodzime które naprawdę się dla wielu liczą. To raczej taki przejaw sympatii grupki kibiców, bo jednak zdecydowana większość Legionistów nie zazna gościnności Turyńczyków w przeciwieństwie do gościnności Paprykarzy :)
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 7966_n.jpg


Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 08:30

Kurczi :shock: ,ale o co Tobie tak właściwie chodzi?.Ja zawsze trzymam kciuki za wszystkie Polskie kluby w europejskich rozgrywkach,a Legia ma potencjał i ją po prostu cenię za to co dla polskiej piłki zrobiła(tak samo jak Górnik Zabrze i inni)
Ty zaś masz jakiś problem który z tym co pisałem nie ma nic wspólnego raczej.Ci sympatycy w różnych miejscach Polski są bo to się widzi i słyszy jeżeli się naszą ligę i kibiców jako tako obserwuje np.

Grudziądz:
http://c.wrzuta.pl/wi7660/4b7b0b530022d ... _grudziadz

Wielkopolska: http://legionisci.com/fankluby/index.ph ... kluby&id=8

http://img100.imageshack.us/img100/2613/dscn4632ox6.jpg

Tak samo Suwałki,Bydgoszcz i inne miejsca

P.S. Napisałem coś odnośnie popularności w obu kierunkach bo taki temat był na "rozkładzie"


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 15:23

Bydgoszcz? Chyba żartujesz. :lol:

"A Brescia fan has died and several others are injured, as their bus crashed, returning from Livorno after promotion playoff game.
RIP Andrea Toninelli (22)"

Wie ktoś coś więcej?


Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 18:09

Ja przecież nie twierdzę,że to są jacyś ultras hultaje w wielkich ilościach tylko zwykli kibice,sympatycy

Bydgoszcz
Obrazek


YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 18:48

Ja sie zgodze z tym ze Legia ma najwiecej fanow w Polsce. I nie ma tu co porownywac z Triada. Ci 'kibice' Legii to nawet nie sa tzw. 'pikniki'. U mojej babci na wiosce 3/4 ludzi w wieku 10-25 lat kibicuje Warszawiaka chociaz w zyciu w stolicy nie byli, zreszta oni nawet C+ nie maja. Taka zwykla sympatia do Legii. Z jakiegos magicznego powodu nawet w takich miastach jak Krakow, Poznan, Gdansk, Wroclaw istnieja ludzie ktorzy sympatyzuja z Legia, chociaz rowniez nigdy na meczu nie byli.


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
Kurczi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2009
Posty: 139
Rejestracja: 02 września 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 22:10

Teo pisałeś o ilości kibiców to Ci napisałem kto Legię lubi. Zdjęcia które wstawiłeś niczego nie dowodzą. Chyba że będziesz chciał mi mówić że skoro jest taka flaga http://historiawisly.pl/wiki/images/thu ... Gdynia.jpg to w Gdyni jest wielu kibiców Wisły. Jak żyję to kibiców Wisły w Gdyni widziałem tylko w klatce gości :) Z tą Bydgoszczą to już konkretnie poleciałeś. Pewnie flagę sobie zrobiła grupka "Warszawiaków" urodzona w Bydgoszczy. Bo wątpię żeby z czymś takim po mieście jeździli :)
YaSq dodaj jeszcze że nawet wyników nie sprawdzają, ale są za Legią :) bądźmy poważni to nie są kibice tylko co najwyżej sympatycy, a tacy to są daleko za piknikami :)


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 22:16

Jakby na to patrzeć w każdym mieście są kibice jakiegoś dużego klubu. Podam na innych przykładach: Neapol, Florencja, Bergamo, Bolonia- tam rządzą kibice z rodzimego miasta. Owszem znajdą się kibice Juve, Romy, Milanu etc. ale nie ujawniają się z wiadomych względów. Dopiero jak pojadą za miasto i będą na meczu swojej drużyny to pokażą się z flagą tego miasta itp. Ale to nie ma przełożenia na statystykę i tak.


Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 22:27

Kurczi myślę,że rozumiesz,ale mimo to piszesz ciągle o czym innym hmmm
Przecież od początku temat brzmi iż Legia tak jak Juventus i wiele innych klubów w poszczególnych państwach jest takim zespołem który ma najwięcej zwolenników i jednocześnie najwięcej przeciwników(choć trudno tak na dorbą sprawę to stwierdzić).Ktoś coś wspominał o Juventusie i Sycylii,Mediolanie etc,a ja o tym,że podobnie jest z Legią która ma zwolenników praktycznie w całym kraju.Wszystko zresztą już pisałem i argumentowałem co z czego wynika moim zdaniem i nie ma co dodawać.To co napisał YaSq jest własnie obrazem popularności
Milan,Inter również mają sympatyków wszędzie,podobnie Wisła czy teraz także Lech


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 22:58

Teo pisze:Kurczi myślę,że rozumiesz,ale mimo to piszesz ciągle o czym innym hmmm
Przecież od początku temat brzmi iż Legia tak jak Juventus i wiele innych klubów w poszczególnych państwach jest takim zespołem który ma najwięcej zwolenników i jednocześnie najwięcej przeciwników(choć trudno tak na dorbą sprawę to stwierdzić).Ktoś coś wspominał o Juventusie i Sycylii,Mediolanie etc,a ja o tym,że podobnie jest z Legią która ma zwolenników praktycznie w całym kraju.Wszystko zresztą już pisałem i argumentowałem co z czego wynika moim zdaniem i nie ma co dodawać.To co napisał YaSq jest własnie obrazem popularności
Milan,Inter również mają sympatyków wszędzie,podobnie Wisła czy teraz także Lech
Ja tam jakoś przez całe życie spotykam właściwie tylko przeciwników Legii (poza częścią Warszawiaków rzecz jasna)... Oczywiście może po prostu tak się złożyło, skoro mówisz, że istnieją ludzie poza Warszawą, którzy lubią Legię... Dla mnie to szok przyznam szczerze..

Nie che mi się wierzyć, żeby Legia była najbardziej lubianym klubem. Przecież takiemu Lechowi oprócz Poznaniaków kibicują też Gdynianie i Crakoviaki... Wiślakom - Wrocławianie i Gdańszczanie. A mniejsze kluby, niewnoszące do zgód wiele (no mniej liczne lepiej brzmi) (Sosnowiec, Motor, Elbląg, itp) są po każdej ze stron...

Nie ma co się kłócić! Niech ktoś znajdzie jakieś wiarygodne badania czy sondaże i już...


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2013, 23:02

Takie badania należy zrobić od grupy wiekowej 20+, a dlaczego? Bo poniżej tego wieku lwia część to sezonowcy, bo grupa ultrasów i najbardziej zagorzałych fanów będzie się utrzymywała na zbliżonym poziomie.


ODPOWIEDZ