Czy oglądacie jeszcze kompilacje?

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2013, 23:41

Colosimo99 znacznie się poprawił i wyrobił, bo na początku do kompilacji dawał same ostre i (w moim przypadku) drażniące zmysły techniawy przez co nie umiałem zobaczyć do końca żadnej z jego prac, chociaż technicznie i wizualnie były spoko. Dopiero później trochę się gościu podciągnął z doborem muzyki. W ogóle co do niego, to właśnie zauważyłem splagiatowanie fragmentu mojej pracy - 'Droga do 30 Scudetto'

Zobaczcie sobie pierwsze 12 sekund kompilacji o Giaccherinim, którą zarzucił Bazyliszek: KLIK, zwróćcie uwagę na ujęcia stadionu, kibiców, nasycenie barw i kolejność tych ujęć, a potem możecie zobaczyć pierwsze 38 sekund mojej kompilki KLIK - na moje oko to są te same ujęcia, tylko gościu wyciął z nich kilka, żeby totalnie nie iść na bezczela. No cóż.. Skoro ode mnie powycinał to i owo, to wygląda na to, że ma w zwyczaju wycinać żywcem także od innych. To teoretycznie tylko kilka ujęć, ale mimo wszystko nie surowych, więc trochę to nie w porządku.. :roll:

Obecnie za najlepszego kompilatora uważam Il Fenomeno, w zeszłym roku wygrał konkurs Eurogoal z kompilką o Marchisio: http://www.youtube.com/watch?v=aEIjqpY9GH4 Jak dla mnie pod kątem technicznym jest to perfekcyjna robota. Niestety ze względu na problemy techniczne ze sprzętem trochę przystopował z publikacjami. Może z resztą sam się tu wypowie ;)

Jeśli chodzi o mnie, to już samo przygotowywanie podsumowań miesiąca + wycinanie video przy akcjach na życzenie pochłania mi tyle czasu, że ciężko byłoby mi jeszcze w międzyczasie produkować jakieś inne kompilki ;)

Edit.
Kamil_on pisze:Pavel Nedved "Not...excellent..."
Not only excellent footballer - ta akurat autorstwa bukola87 ;)
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2013, 23:47 przez mpolek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2013, 23:47

mpolek pisze: na moje oko to są te same ujęcia, tylko gościu wyciął z nich kilka, żeby totalnie nie iść na bezczela. No cóż.. Skoro ode mnie powycinał to i owo, to wygląda na to, że ma w zwyczaju wycinać żywcem także od innych. To teoretycznie tylko kilka ujęć, ale mimo wszystko nie surowych, więc trochę to nie w porządku.. :roll:
Cóż, dawniej się wycinało bo często-gęsto był problem z ujęciami, konkretnymi sytuacjami. Natomiast ja starałem się zawsze korzystać z surowych ujęć (dzięki Ti_Amo_Juventus_Dragon, który mocno mnie wspierał w owym czasie z materiałami).

BTW.
Widzieliście kiedyś jakiś remake kompilacji? Spotkaliście się z takim zjawiskiem?


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2013, 23:50

Masz racje, dobrze pamiętam te czasy, kiedy fajne ujęcia w dobrej jakości bywały wręcz niecodziennym zjawiskiem ;) Teraz wystarczy zajrzeć w download JP i jest praktycznie wszystko.. od opraw, po ujęcia super slowmo z poszczególnych meczów ;) Z kolei chętnych do kompilowania na naszym forum trochę mało.

Co do remake'ów to niespecjalnie kojarzę czy natknąłem się kiedykolwiek na coś takiego.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2013, 23:57

mpolek pisze:Teraz wystarczy zajrzeć w download JP i jest praktycznie wszystko.. od opraw, po ujęcia super slowmo z poszczególnych meczów ;) Z kolei chętnych do kompilowania na naszym forum trochę mało.
Wiesz jak to jest, od dobrobytu się ludziow w ... poprzewracało. ;) Swoją drogą to głównie Twoja zasługa, że w downloadzie takie bogactwo.

Railis się tym chyba zajmował wcześniej, prawda?


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 00:03

LordJuve pisze:
mpolek pisze:Teraz wystarczy zajrzeć w download JP i jest praktycznie wszystko.. od opraw, po ujęcia super slowmo z poszczególnych meczów ;) Z kolei chętnych do kompilowania na naszym forum trochę mało.
Wiesz jak to jest, od dobrobytu się ludziow w ... poprzewracało. ;) Swoją drogą to głównie Twoja zasługa, że w downloadzie takie bogactwo.

Railis się tym chyba zajmował wcześniej, prawda?
Tiaa ;) Pewnie tak :D

Nie wiem jak to wyglądało dokładnie wcześniej, ale ponoć właśnie Railis i Mesju ogarniali download.
To prawda, że dużo się angażuję w to wycinanie, ale mam też duże wsparcie od JuveLethala i czasem ganio1985 też coś pomoże, więc nie czuję się w tym osamotniony :P


Obrazek
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 00:06

Czasy, gdy Mateo był Mateusszkiem, Il Fenomeno - Radkiem. Ahh... Mam sam na koncie kilka prac, wielkie zainteresowanie ze strony Mateusza było znaczące, ale chyba trochę się z tego wyrosło, eurogoal w sumie padł, a tam skupiała się śmietanka najlepszych no i brak czasu, troszkę inaczej wygląda moje życie teraz niż to 5 lat temu, gdy wypuszczałem ostatnie moje kompilki np.
Bycie na głównej stronie EG czy SJ było dla mnie ogromnym zaszczytem, aż sobie screeny robiłem, haha :wink:

mpolek, nie obraź się, ale kojarzę Cię głównie z tego, że dostarczasz kupę video do banku downloadu JP no i kiedyś podawałeś mi info jak najlepiej dostać się do Turynu 8)
Były czasy...

BTW. Ma ktoś jeszcze filmik o Azzurich stworzony tuż po wygraniu MŚ 06, tak nieźle zremiksowany, gdzie narratorka wymieniała każdego gracza squadry a na koniec rzucała to dźwięczne "... and Mr... Marcelo... LIPPI!) łup łup łup :-D

PS. gdzie przepadli railis i mesju (mJaUcViEj)?


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 00:18

mateelv pisze:mpolek, nie obraź się, ale kojarzę Cię głównie z tego, że dostarczasz kupę video do banku downloadu JP no i kiedyś podawałeś mi info jak najlepiej dostać się do Turynu 8)
Nie gniewam się ;) Pod żadnym z 16 wypuszczonych filmików przez JuvePoland.com w ostatnim roku nie podpisywałem się w newsie nickiem, a nie licząc mojej zeszłorocznej wygranej pracy w konkursie 'Droga do Scudetto' swoich poprzednich kompilek nie oceniam jakoś super wysoko, więc bez żalu rozumiem skoro komuś nie przypadły do gustu. W tamtych czasach bywały znacznie lepsze autorstwa innych - wymienionych zresztą przez Ciebie komp makerów ;) Szacun, że masz tak dobrą pamięć i zapamiętałeś naszą (chyba) jednorazową rozmowę na gg, to było tak dawno temu :D


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 00:21

Jak się spalę to często sobie zarzucam kompilacje z Ronaldinho, tak to raczej nie oglądam (chyba, że te o Juve).


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 00:24

Nigdy specjalnie nie oglądałem i nie przepadam. Dla mnie to raczej nudne.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 01:08

Sila Spokoju pisze:Jak się spalę to często sobie zarzucam kompilacje z Ronaldinho, tak to raczej nie oglądam (chyba, że te o Juve).
Podbijam, choć nawet w tym stanie preferuję kompilację o Juve. Za moich czasów (:D) to się robiło kompilację o czymś, teraz to zlepka bramek. Wkurza mnie to, ale czekam na lepsze czasy.
Dla mnie Numero Uno, za którą przy każdej rzadkiej okazji dziękuję Mateuszowi, to Alessandro Del Piero - The Only One. Dla mnie to kwintesencja kompilacji. Sens, tekst, przesłanie, piękne ujęcia, do tego tekst i tonacja piosenki. Łza się w oku kręci, a o to chodzi w kompilacjach. O wzbudzanie emocji.
Alex Del Piero. Per sempre Capitano.

Edit, zawsze jak oglądam tę kompilację, to rozklejam się na różne sposoby. Pamiętacie Juve z przed Serie B ? Serie B ? To co było potem ? NOI SIAMO LA JUVE !!! NIC NAS NIE POKONA !!! Bić lazio w niedzielę ;) !!!onne


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
piotrek.prz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 01:57

mateelv pisze:BTW. Ma ktoś jeszcze filmik o Azzurich stworzony tuż po wygraniu MŚ 06, tak nieźle zremiksowany, gdzie narratorka wymieniała każdego gracza squadry a na koniec rzucała to dźwięczne "... and Mr... Marcelo... LIPPI!) łup łup łup :-D
Masz na myśli ten filmik? :wink:

Ja osobiście na zawsze zapamiętałem kompilację poświęconą Alexowi - Remember This Name by Mateusszek. Kompilacja bardzo dynamiczna, do tego świetny podkład z fantastycznie pasującymi słowami:
It's just 10% luck
20% skill
15% concentrated power of will
5% pleasure
50% pain
and a 100% reason to remember the name

Brutalo pisze:Dla mnie Numero Uno, za którą przy każdej rzadkiej okazji dziękuję Mateuszowi, to Alessandro Del Piero - The Only One. Dla mnie to kwintesencja kompilacji. Sens, tekst, przesłanie, piękne ujęcia, do tego tekst i tonacja piosenki. Łza się w oku kręci, a o to chodzi w kompilacjach. O wzbudzanie emocji.
Alex Del Piero. Per sempre Capitano.
Zgadzam się, to również jedna z moich ulubionych kompilacji z dawnych czasów :P


"Po awansie do Serie A będziemy mogli spojrzeć innym w oczy. Szkoda że INNI nie będą mogli nam w nie spojrzeć" - Gigi Buffon
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 09:08

Wracacie chłopaki do starych czasów, kiedy jeszcze pisanie na forum sprawiało przyjemność a temat z własną kompilacją był przyjmowany przez autora z wypiekami na twarzy i niemałym podnieceniem. Teraz jest praca i obowiązki dnia codziennego. Nie ma już tyle czasu na to, by pozbierać materiały, odpalić SV i tworzyć. Szkoda, bo pamiętam fajną paczkę kompilatorów na tym forum, z którymi prześcigaliśmy się w kompilacjach i chyba każdy z nas zaliczył "dzieło życia". Dla mnie, choć oglądając teraz znalazłbym masę niedociągnięć i błędów, jest to praca "Not only...". Pasja, która mi towarzyszyła przy sklejaniu tego filmiku jest nie do zapomnienia.

Obecnie kompilacji oglądam bardzo mało, a te youtubowskie masówki jakoś do mnie nie przemawiają. Chyba już się zwyczajnie zestarzałem:)


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 12:58

Zabawe z kompilacjami zacząłem jakieś 8 lat temu, ale do dziś mi nie przeszło. Gdyby nie problemy z komputerem wydałbym ostatnimi czasy kilka nowych. Robie to przede wszystkim dla siebie. Oczywiście denerwuje mnie, że jakieś bardzo słabe kanały, typu RONALDO7HD, których kompilacje to zlepki innych filmów z dodaną technomuzyką, mają po 92183091283 odsłon każdego filmu i drugie tyle komentarzy, ale co zrobić.
Na szczęście komputer jest już doszczętnie popsuty i w najbliższych dniach szykuję się na zakup nowego, dzięki czemu pewnie coś za chwilę wypuszczę, a i dla JP troche zapowiedzi powstanie.
Sam montaż idzie mi bardzo szybko, intuicyjnie i dostarcza frajdy. Mimo, że dziś mam już swoje obowiązki, pracę, pijackie weekandy, dziewczynę itd. to lubię wieczorem usiąść i coś pokleić.

Ostatnio nie oglądałem nic nowego, bo jutub nie nadążał. A jak się ma szczęście to i takie hobby może dostarczyć korzyści. Przykłady z eurogoal: jaszczur dziś montuje za pieniądze, Odin wyprodukował jakiś teledysk, Esio dostał pracę w klubowej telewizji Ruchu Chorzów, a madasowi opłacono studia warte kilkanaście tysięcy zł w łodzkiej filmówce za zapowiedź któregoś meczu Polaków na EURO.

Z tego co pamiętam (w pracy youtube nie działa), warto obejrzec:


Obrazek
Copiczenkowiczenko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 255
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 13:39

Brutalo pisze:
Sila Spokoju pisze:Jak się spalę to często sobie zarzucam kompilacje z Ronaldinho, tak to raczej nie oglądam (chyba, że te o Juve).
Podbijam, choć nawet w tym stanie preferuję kompilację o Juve.
Mam tak samo. Kompilke z Ronaldinho zawsze obejrzę. On ma to coś, coś czego brakuje Messiemu czy CR7. Po prostu go uwielbiam, on się bawi grą w piłkę, widać że sprawia/sprawiała mu ona przyjemność. Po obejrzeniu tego filmiku w jakiejś kompilacji, z odpowiednią muzyką aż się łezka w oku zakręciła. Super gość.
Co do kompilacji związanych z Juventusem to ostatnio obejrzałem kilka związanych z Pogbą i muszę przyznać że większość trzymała poziom.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2013, 13:40

Il Fenomeno pisze:Oczywiście denerwuje mnie, że jakieś bardzo słabe kanały, typu RONALDO7HD, których kompilacje to zlepki innych filmów z dodaną technomuzyką, mają po 92183091283 odsłon każdego filmu i drugie tyle komentarzy, ale co zrobić.
bo ludzie chcą oglądać gole i akcje a nie dobrze dobraną muzykę i twarz Nedveda po żółtej kartce - to drugie mogą oglądać jego fani ale janusze wolą zwykły zlepek goli czy zwodów


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ