Turniej Kompilatorów 2006 - Wyniki ogłoszono!

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 13:28

Turniej Kompilatorów 2006

Regulamin

Organizatorzy
szefunio: Mateusszek
pomocnicy: Kramnik i Radeek

Cel turnieju:

Od dawna miałem pomysł aby zorganizować na forum pojedynek kompilatorów. Od ostatnich wakacji na forum pojawiło się wielu ambitnych twórców. Liczymy, że taka zabawa podniesie poziom prac, wprowadzi urozmaicenie na forum, a użytkownikom dostarczy do obejrzenia naprawde ciekawe filmiki. Oczywiście najważniejszym celem jest wyłonienie najlepszego kompilatora forum Juvepoland

Temat do kompilacji

Kompilacja z trickami Del Piero

Narzucamy go, ponieważ to pozwoli dokonać trafnego wyboru zwycięzcy. Uważamy, że jest to naprawde odpowiedni temat. Trudniejszy mógłby zniechęcić wielu potencjalnych uczestników, pojawiłby się również problem z materiałami. Podrzucam link do filmiku Magica Ale, który przedstawia 10 minut tricków Alexa, z którego można wziąść naprawde mnóstwo zagrań:

http://www.juventusmania.net/lpe427/magica_ale.mpg

Kompilacja o trickach daje głównie możliwość wykazania się kompilatorom od strony technicznej. Jednak zebranie i dorzucenie własnych zbiorów do filmiku napewno podnosi jakość pracy i jest to jak najbardziej wskazane. Ważne jest to aby w kompilacji pojawiło się jak najmniej bramek Alexa, a jeśli już się pojawią to tylko te, które ''pokazują'' wysokie umiejętności techniczne napastnika Juve (np. bramki piętką).

Oczywiście mamy w planach kolejne edycje turnieju z innym tematem.

Wymagania co do prac:

Długość:
Od 3 do 5 minut. To odpowiednia długość na to by filmik nie znudził się przy oglądaniu. Gdyby prace były dłuższe myśle, że użytkownikom nie chciałoby się ich ściągać i oceniać.

Podpis:
Prace mają być anonimowe. W żadnym momencie kompilacji prosimy twórców o niepodpisywanie się. Uważamy, że to umożliwi bardziej sprawiedliwie ocenianie prac przez użytkowników, bo znaczenie będzie miała tylko i wyłącznie jakość pracy, a nie sympatia do danego kompilatora. Rozwiązanie anonimowości w dalszej części regulaminu. Jeśli ktoś złamie tę zasade to jego filmik zostanie wycofany z turnieju.

Dopisek:
Na końcu każdej pracy prosimy napisać: Specjalnie dla Turnieju Kompilatorów JP

Przebieg konkursu

1.Rekrutacja

Nabór chętnych do zabawy. Trwa ona tydzień od 21 do 28 stycznia - tego też dnia podamy oficjalną liste uczestników. Zgłoszenia należy prywatną wiadomością wysyłać do Mateusszka.

2.Robocizna

Na nią przeznaczamy dwa tygodnie od 28 stycznia do 11 lutego. Według nas to odpowiedni czas na zebranie i połączenie materiałów. Gotową prace należy wrzucić na serwer (megaupload.com bądź uploading.com), a następnie linka przesłać prywatną wiadomością do Mateusszka. Zgodnie z anonimowością zabrania się podawania linka do kompilacji na forum dla innych użytkowników. Po otrzymaniu linku z pracą od użytkownika odeśle mu prywatną wiadomość z numerkiem jego kompilacji. Oczywiście twórca nie zdradza użytkownikom jaki ma numerek. Jeszcze 11 lutego sporządzona zostanie lista z wszystkimi kompilacjami i linkami do nich. Będą one znane użytkownikom jako: Kompilacja nr 1 - link, Kompilacja nr 2 - link itd. Wszyscy będą więc mogli już wtedy ściągnąć wszystkie kompilacje.

3.Ocenianie przez kompilatorów

Napewno wszystkie ściągną sobie uczestnicy zabawy, którzy będą ciekawi prac swoich rywali. To oni wezmą udział w pierwszym etapie głosowania, który będzie trwał od 11 do 18 lutego. To odpowiedni czas do ściągnięcia i obejrzenia wszystkich prac. Wtedy też kompilatorzy utworzą swoje ''najlepsze czwórki'' kompilacji. Taki ranking wyślą do Mateusszka prywatną wiadomością. Każda pozycja będzie tam punktowana, więc ranking powinien wyglądać tak:

1.Kompilacja np. nr 1 - odpowiadają 4 pkt
2.Kompilacja np. nr 2 - odpowiadają 3 pkt
3.Kompilacja np. nr 3 - odpowiadają 2 pkt
4.Kompilacja np. nr 4 - odpowiada 1 pkt

W ten sposób po zebraniu rankingów od wszystkich kompilatorów i podliczeniu wszystkich głosów zostanie wyłoniona finałowa czwórka.

4.Ocenianie przez forumowiczów

Następnie podana zostanie finałowa czwórka (w kolejności przypadkowej) w ten sposób: kompilacja nr 1 - link itd. Wtedy też zostanie założona ankieta, w której użytkownicy będą oddawali głosy na swoich faworytów.

Liczymy na popularność naszego turnieju i wszystkich kompilatorów zachęcamy do udziału.

Oto lista już zgłoszonych użytkowników:
- Mateusszek
- Radeek
- Tarnos15
- nedved1111
- Kramnik
- Radidam
- Kuba Napierski
- JuveForever10
- wloski
- Lugi997
- krecik_czeski
- Ibrah
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2006, 13:04 przez Mateo, łącznie zmieniany 26 razy.


Mario_90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2005
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 13:44

Pomysl naprawde fajny, brawa dla organizatorow :bravo:
Sam moze sie zglosze do konkursu, ale najpierw musialbym troche pobawic sie w robienie kompilek :P Dlatego jeszcze sie nie zglaszam do zabawy :)


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 14:00

Mi też się pomysł bardzo podoba. Sam raczej udziału nie wezmę ale miło będzie popatrzeć na prace innych 8)


Jelon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 206
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 16:03

No pomysł jest super bedzie zapewne ciekawa rywalizacja :)


malutki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2003
Posty: 181
Rejestracja: 07 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 16:04

Wkońcu ktoś na to wpadł :) Taki turniej to genialna sprawa.

Jednak mam 1 ale :idea: Moim zdaniem narzucenie tematu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Taki konkurs powinien mieć charakter otwarty. Jak wiemy nie każdy na forum jest zwolennikiem DP :? Ja bym chciał np. zrobić filmik o Treze :think: Co więcej oglądanie 10 kompilacji o tych samych trickach będzie monotonne.

Proponuję jeśli już chcecie jakiś temat to np. Juventus 05/06 (jak to jest w konkursie na forum juventuz.com) lub Juventino czyli o konkretnym 1 zawodniku.


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 16:22

Chetnie sie zglosze, tylko chcialbym zrobic kompilacje o kims innym niz o Alexie. Sadze ze tematyka dowolna dotyczaca Juve powinna byc ok. Mozna ewentualnie wprowadzic jakies ograniczenia co do rozmiaru czy czegokolwiek.
Tak wiec zglaszam sie o ile bedzie temat dowolny.
pozdr


Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 16:34

Ja mimo iż już sie zgłosiłem, również wolałbym aby tematyka była dowolna :D :D Ja np. Nie należe do fanatyków Alex'a. I wolalbym zrobić kompilacje chociazby o Buffonie :) Pozdrawiam


Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 16:39

tomcatmi6 pisze:Sadze ze tematyka dowolna dotyczaca Juve powinna byc ok
A ja myśle, że jednak nie da rady :| . Większość argumentów opisałem wyżej. Chodzi poprostu o to, że kiedy robimy kompilke na jeden temat to łatwiej jest je ocenić i porównać. Wybrałem temat tricków Del Piero, bo wszyscy będą mieli materiały oraz kompilacja z trickami pozwala pokazać kunszt kompilatora co do efektów itp, a to o to przecież chodzi głównie. Ale po tej edycji turnieju, można narzucić kolejny temat i następny pojedynek :wink:


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 16:51

Ja tez bym sie zgłosił tylko mi tematyka tricki Alexa zbytnio nieodpowiada. Wolałbym jak inni temat dowolny. Nawet niezwiazany z Juventusem tylko naprzykład własny film. Nawet zrobiony przez siebie. tylko niewiem czy jest sens sie zapisywac bo na windows movie maker fajnego filmu niezrobie :think:


Obrazek
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 16:59

...
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2009, 19:55 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 17:10

Jesli sie nie da zmienic zasad to poczekam na temat na ktory mialem zamiar zrobic kompilacje.
pozdr

EDIT:
Nie chce nabijac postow i zasmiecac kolejnego tematu, wiec pisze tu :
Paolo_Rossi_1982 pisze:tomcatmi6 napisał:
Chetnie sie zglosze, tylko chcialbym zrobic kompilacje o kims innym niz o Alexie.

Bo jeszcze ktoś pomysli ze jestes fanem DP ... Laughing
Nie ma to jak wiele wnoszaca i niezbedna w tym temacie wypowiedz. Gratuluje pomyslowosci i zycze powodzenia w wymyslaniu nastepnym tak wybornych dowcipow.

Pozatym dla Twojej informacji, piszac ze chcialem zrobic kompilacje o kims innym niz DP, mialem na mysli Cannavaro albo kogos z bloku defensywnego. Przykro mi ze Cie zawiodlem, ale niestety life is brutal.
pozdr
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2006, 19:33 przez tomcatmi6, łącznie zmieniany 2 razy.


Kombinat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 96
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 17:35

Myślę, że temat nie powinien być narzucony. Niech każdy robi co mu się podoba. Najwyżej można ograniczyć długość kompilacji oraz oczywiście tematykę - cokolwiek związanego z Juventusem.
Gdy temat będzie dowolny, to będzie można się wykazać większą inwencją, może nawet zrobić coś o dwóch, trzech zawodnikach.
Po prostu będzie się liczył też pomysł, a nie tylko umiejętności (bądź możliwości) techniczne. Takie moje zdanie... :)

Jeszcze mam takie pytanko: może trzeba poczekać aż skończy się okres ferii zimowych w our country?


Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 17:35

tomcatmi6 pisze:Chetnie sie zglosze, tylko chcialbym zrobic kompilacje o kims innym niz o Alexie.
Bo jeszcze ktoś pomysli ze jestes fanem DP ... :lol:


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 17:42

tomcatmi6 pisze:Jesli sie nie da zmienic zasad to poczekam na temat na ktory mialem zamiar zrobic kompilacje.
pozdr
Myśle, że o Zlatanie powstało już zbyt wiele świetnych kompilacji i takowy temat nie powstanie.
Paolo_Rossi_1982 pisze:
tomcatmi6 pisze:Chetnie sie zglosze, tylko chcialbym zrobic kompilacje o kims innym niz o Alexie.
Bo jeszcze ktoś pomysli ze jestes fanem DP ... :lol:
:prochno:


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2006, 17:48

Ja także wolałbym zrobić kompilacje o kimś innym, a konkretnie o Ibrze. Na dysku mam 4 kompilacje o del Piero, Ibrze, Treze oraz Nedvedzie lecz przy moim necie 128kbps/s 50mb film wysyłałbym kilka godzin a jak się już zmusiłem do wrzucenia go na serwer to w 98%, na 1sek. rozłączyło mnie z netem...myślałem że zdemoluje pokój-uratowały go flagi, szaliki, koszulki itp. Juve które wiszą na każdej ścianie, gdyby nie one to bym mieszkaj w pokoju pełnym gruzu:]


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
ODPOWIEDZ