Mecze Juve z satelity - SkyStar 2

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2006, 23:17

Jako że na TeamSpeaku powiedziałem, że oglądam mecz Juve na Sky Star 2, kilka osób po meczu pytało mnie na GG o szczegóły, które chciałbym tutaj wyjaśnić.

Obrazek

Kupiłem kilka dni temu tuner cyfrowy Sky Star 2. Jest to karta PCI, którą wkładamy do komputera. Kosztuje ona obecnie na allegro około 249 zł. Można ją kupić tutaj. Jeżeli posiadacie antenę satelitarną, to już nic więcej nie potrzebujecie. Jeżeli jej nie posiadacie, musicie ją kupić (ok. 80 - 100 zł). Na przykład tu lub tu.

Co to jest Sky Star i jak się z tego korzysta? Już śpieszę z wyjaśnieniami:

Poniższe informacje pochodzą ze strony http://www.skystar2.cnet.pl/

Info:
Dzięki karcie SkyStar 2 będziemy mogli zamienić naszego PC w wysokiej klasy cyfrowy tuner telewizji satelitarnej. Dzięki temu na naszym PC będziemy mogli oglądać tysiące stacji telewizyjnych, słuchać setki stacji radiowych a także odbierać gigabajty danych transmitowanych przez satelity. Popularność karty sprawia, że powstało i powstaje na nią wiele programów, pluginów, modułów, dzięki którym możemy wykorzystać ją do coraz to ciekawszych rzeczy. SkyStar 2 to najlepsza obecnie karta tunera cyfrowej telewizji na rynku, jest to produkt niemieckiej firmy TechniSat, karta zdobyła wiele nagród a o jej jakości świadczy ogromna rzesza użytkowników.

Minimalne wymagania sprzętowe:
Pentium III 700 lub odpowiednik, 128 MB RAM, karta graficzna minimum 8 MB RAM, karta dźwiękowa, jeden z systemów operacyjnych Windows 98, 98SE, ME, XP, 2000. Kartę SkyStar 2 montuje się w komputerze w wolnym slocie PCI.

Główne zalety SS2:
>> żadnych opłat, żadnego abonamentu, oglądamy TV za darmo;
>> kanały o każdej tematyce: filmowe, sportowe, muzyczne, bajki, popularnonaukowe, informacyjne, także w polskiej wersji językowej;
>> dzięki dostępnym pluginom do programów do oglądania TV będziemy mogli odkodować większość złamanych pakietów cyfrowych;
>> doskonała cyfrowa jakość obrazu i dźwięku, jakość obrazu w większości przypadków odpowiada jakości DVD, stereofoniczny dźwięk a na niektórych kanałach także Dolby Digital 5.1 zapewniają najwyższą jakość oglądania;
>> kanały można odbierać z dowolnego satelity np.: HotBird, Astra, Thor, Sirius, Eutelsat, Hispasat itd.;
>> dzięki obsłudze przez SkyStar 2 protokołu DiSEqC można odbierać kanały z kilku satelitów na raz podłączając poprzez przełącznik DiSEqC kilka konwerterów (tzw.: zez) lub kilka anten satelitarnych;
>> obraz może być wyświetlany na całym ekranie, w dowolnie skalowanym oknie, na pulpicie, lub w oknie programu;
>> dostępna masa programów do oglądania TV oraz pluginów zwiększających możliwości karty np.: w zakresie dekodowania sygnału :wink:;
>> telegazeta, EPG, OSD, możliwość poglądu innego kanału niekodowanego z tego samego transpondera (PiP);
>> funkcja "TimeShift", dzięki niej mamy możliwość cofnięcia się do tyłu np.: musimy wyjść na chwilę a po powrocie możemy cofnąć się do momentu, w którym przerwaliśmy oglądanie;
>> nie znasz języka a chciałbyś pooglądać film na obcojęzycznej stacji i wiedzieć coś z niego? żaden problem dzięki odpowiedniemu programowi może oglądać dowolny film z polskimi napisami, wystarczy że wcześniej ściągniesz je z Internetu;
>> możliwość oglądania obrazu na telewizorze poprzez kartę graficzną;
>> oprogramowanie w polskiej wersji językowej.

Oficjalna strona producenta: http://www.technisat.com/

Więc jak widać z powyższego opisu jest to naprawdę świetna rzecz. Dzięki niej można oglądać każdy mecz Juventusu, jak również inne europejskie ligi. Dowiedziałem się o SS2 od swiergota, któremu jestem za to bardzo wdzięczny Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2006, 11:53 przez rafal005, łącznie zmieniany 1 raz.


Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 08:56

To jeszcze napisz o jakich dokładnie kanałach mówisz (mam na myśli te transmitujące mecze Juve).


rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 11:50

Paolo_Rossi_1982 pisze:To jeszcze napisz o jakich dokładnie kanałach mówisz (mam na myśli te transmitujące mecze Juve).
Mecze Juventusu lecą głównie na kanałach z hiszpańskiego Digital+: czyli na C+ Deporte (Deporte 1, 2 lub 3). Czasami także na TPS Foot i TPS Star (francuskie) oraz pucharowe na Rai Uno, Due i Tre. Ostatnie spotkanie z Parmą było jednak na Sportmanii, która też należy do hiszpańskiego Digital+. Deporte i Sportmania są dostępne na Astrze, a TPS i Rai na HotBirdzie. Wykaz meczów z podanymi programami znajdziesz tutaj.

Zaraz swiergot wrzuci namiary na te programy.


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:07

Namiary na nasze ulubione kanały:

Astra 1B/1C/1E/1F/1G/1H/2C (19,2°E)

Canal+ Deporte 1 - 10876.50 V - SR: 22000 - FEC: 5/6 - SID: 30620 - VPID: 161
Canal+ Deporte 2 - 10876.50 V - SR: 22000 - FEC: 5/6 - SID: 30621 - VPID: 172
Canal+ Deporte 3 - 11097.00 V - SR: 22000 - FEC: 5/6 - SID: 30062 - VPID: 162
Sportmania - 11038.00 V - SR: 22000 - FEC: 5/6 - SID: 30404 - VPID: 164

Eutelsat Hotbird 1/2/3/4/6 (13°E)

TPS Foot - 10796.00 V - SR: 27500 - FEC: 3/4 - SID: 1409 - VPID: 920
TPS Star - 10758.00 V - SR: 27500 - FEC: 3/4 - SID: 1204 - VPID: 420
Rai Uno - 11766.00 V - SR: 27500 - FEC: 2/3 - SID: 3401 - VPID: 512
Rai Due - 11766.00 V - SR: 27500 - FEC: 2/3 - SID: 3402 - VPID: 513
Rai Tre - 11766.00 V - SR: 27500 - FEC: 2/3 - SID: 3403 - VPID: 514


Obrazek
Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 12:56

Ale ze mnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, ale ze mnie idiota ... mam te programy :doh:


malutki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2003
Posty: 181
Rejestracja: 07 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 18:02

@swiergot na jakiej stronie można znaleźć takie szczegółowe informacje o innych kanałach ??


rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 18:10



Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2006, 12:18

No i jak tu nie strzelic sobie w łeb? :roll: Masz programy na ktorych mozesz oglądac prawie kazdy mecz Juve, a meczysz sie z bufforowaniem Bandsport w WMP :whistle: Co prawda o tych tunerach nie mialem (i nadal nie mam ;)) zielonego pojecia, ojciec bawił sie w to od dawna ale ja zadawalalem się Canale 5, Rai i TPS Foot (oraz C+ które dekoduje poprzez karte telewizyjna) watpiac w to, ze odbieram programy pokroju C+Deporte, czy Sportmania. Jak to mówią - lepiej późno niż wcale ... :prochno:


Wojtek89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 26 lutego 2006, 12:07

Witam mam 2 pytanka związane z tym tematem. Mianowicie czy jeżeli chciałbym oglądać różne programy z tego tunera na TV to musze miec karte graficzną z wyjściem telewizyjnym czy też można podłączyć z Sky Stara 2 do telewizora bezpośrednio???
A drugie pytanko to czy antena satelitarna musi być jakaś nowa specjalna dla Sky Stara 2 bo posiadam pewną antene ale niewiem czy spełni wymagania SS2??

Ps.Sorki że może takie troche głupie pytanka ale jestem początkujący w tym temacie:D


<Jest jedna rzecz dla której warto żyć-JUVE i nie zmienia się nic:D!!!>
Obrazek
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 26 lutego 2006, 13:11

Wojtek89 pisze:Mianowicie czy jeżeli chciałbym oglądać różne programy z tego tunera na TV to musze miec karte graficzną z wyjściem telewizyjnym czy też można podłączyć z Sky Stara 2 do telewizora bezpośrednio???
Tak, musisz posiadać kartę graficzną z wyjściem TV. SkyStar 2 nie posiada żadnych wyjść.
Wojtek89 pisze:A drugie pytanko to czy antena satelitarna musi być jakaś nowa specjalna dla Sky Stara 2 bo posiadam pewną antene ale niewiem czy spełni wymagania SS2??
Nie, nie musi być nowa. Jeżeli ta, którą masz działa na innych tunerach, to na SkyStar 2 też będzie działać.


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 lutego 2006, 13:39

rafal005 pisze:
Wojtek89 pisze:Mianowicie czy jeżeli chciałbym oglądać różne programy z tego tunera na TV to musze miec karte graficzną z wyjściem telewizyjnym czy też można podłączyć z Sky Stara 2 do telewizora bezpośrednio???
Tak, musisz posiadać kartę graficzną z wyjściem TV. SkyStar 2 nie posiada żadnych wyjść.
A ja powiem, że można sobie darować puszczanie obrazu na TV przez kartę graficzną. Nie dość że sam programowy dekoder MPEG daje słaby obraz, to jeszcze TV-Out go bardziej pogorszy. Lepiej zainwestować 35 zeta w sprzętowy dekoder MPEG, Creative DXR3 lub Realmagic Hollywood+, ma kilka wyjść i daje na TV obraz jak żyleta.
rafal005 pisze:
Wojtek89 pisze:A drugie pytanko to czy antena satelitarna musi być jakaś nowa specjalna dla Sky Stara 2 bo posiadam pewną antene ale niewiem czy spełni wymagania SS2??
Nie, nie musi być nowa. Jeżeli ta, którą masz działa na innych tunerach, to na SkyStar 2 też będzie działać.
Problemem może być tylko konwerter. Jeżeli jest zbyt stary, to najpewniej będzie miał zbyt duże tłumienie, a co najgorsze nie pójdą na nim wszystkie częstotliwości.


Obrazek
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 27 lutego 2006, 12:56

swiergot pisze:
rafal005 pisze:
Wojtek89 pisze:Mianowicie czy jeżeli chciałbym oglądać różne programy z tego tunera na TV to musze miec karte graficzną z wyjściem telewizyjnym czy też można podłączyć z Sky Stara 2 do telewizora bezpośrednio???
Tak, musisz posiadać kartę graficzną z wyjściem TV. SkyStar 2 nie posiada żadnych wyjść.
A ja powiem, że można sobie darować puszczanie obrazu na TV przez kartę graficzną. Nie dość że sam programowy dekoder MPEG daje słaby obraz, to jeszcze TV-Out go bardziej pogorszy. Lepiej zainwestować 35 zeta w sprzętowy dekoder MPEG, Creative DXR3 lub Realmagic Hollywood+, ma kilka wyjść i daje na TV obraz jak żyleta.
Ja puszczam sygnał na TV i obraz jest bardzo dobry. Zapawne, tak jak świergot mówi, ze sprzętowym dekoderem będzie lepszy, jednak mi się podoba taki jak mam :)


Kombinat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 96
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2006, 19:37

Jeśli ktoś posiada tuner Ferguson lub coś podobnego. Czyli taki gdzie można wgrywać soft, listy kanałów i klucze. Na takich tunerach możemy oglądać wszystkie wymienione przez swiergota kanały za darmo.
Wg mnie jest to nawet wygodniejszy sposób- oglądamy bezpośrednio na TV. Tunery takie można kupić w cenie podobnej do skystara lub drożej do ok 400zł. W zależności od modelu.

To takie info ode mnie, może komuś się przyda. Sam korzystam z tego sposobu. Wszystkie szczegóły na ten temat można znaleźć na forach tematycznych, które z kolei znajdziemy w google pod hasłami ferguson bądź tv-sat :)


mrozow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2003
Posty: 33
Rejestracja: 27 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2006, 21:18

Jako ze jestem ciemny w tym temacie :/ a bardzo bym chcial ogladac mecze Serie A na zywo prosilbym o rady.

Z tego co wiem to trzeba zakupic ta karte sky star2. Do tego potrzebna jest antene satelitarna. Czy zakupujac antene(Technisat) z linka1 lub z linka2 podanego przez Rafala moglbym juz bez problemu ogladac np. Canal+ Deporte ? Jezeli tak to ktora antena bylaby lepsza ta z 1 linka czy 2.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 marca 2006, 20:19

"Dziś udostępniono pierwsze wsady na paczkę Cyfrowego Polsatu przeznaczone dla modułów Dragon / T-Rex. Jeżeli technicy "słonecznej" platformy nie mają żadnego "asa w rękawie" to w najbliższych dniach pakiet może powrócić na większość "edukowalnych" kart i tunerów."

Źródło: Laki Online

Więc czy już po wszystkim, czy wspaniały system Kudelskiego, który jak do tej pory przez pół roku powodował ciemność został złamany i, że oglądanie CP na kartach satelitarnych(SS2) czy dekoderach(Ferguson) jest możliwe :?: Czy "siedzący" w temacie mogą mi to wyjaśnić dokładnie :?:


ODPOWIEDZ