Juventus po mercato [cz. 3 - obrona]

Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 08:05

Kto powinien grać na lewej i prawej stronie obrony?
- Traore (L) - Motta (P)
- Grosso - Motta
- Chiellini - Motta
- Grygera - Motta
- Traore - Grygera
- Traore - Rinaudo
- Chiellini - Grygera
- De Ceglie - Motta
- De Ceglie - Grygera
- Inna para



Jaki duet powinien grać na środku obrony?
- Chiellini - Bonucci
- Chiellini - Grygera
- Grygera - Bonucci
- Legrottaglie - Bonucci
- Legrottaglie - Grygera
- Chiellini - Legrottaglie

Zapraszamy do głosowania i dyskusji na ten temat


Zobacz także:
Juventus po mercato cz. 3 (obrona) - NEWS
Juventus po mercato cz. 2 (pomoc) - NEWS
Juventus po mercato cz. 2 (pomoc) - Temat na forum
Urodzaj w drugiej linii - ARTYKUŁ
Juventus po mercato cz. 1 (atak) - NEWS
Juventus po mercato cz. 1 (atak) - Temat na forum

Archiwum sond

Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com
Ostatnio zmieniony 08 października 2010, 10:07 przez Siewier, łącznie zmieniany 1 raz.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 08:47

Siewier pisze:Kto powinien grać na lewej i prawej stronie obrony?
Traore - Grygera
Traore - nie wiem dla czego (w końcu jeszcze sobie nie pograł u nas) ale wierzę w tego chłopaka i podobał mi się od samego początku ten transfer. Mam nadzieję, że jak najszybciej wyzdrowieje i pokaże, że miałem przeczucie.
Grygera - zdecydowanie najlepszy okres Zdenka od kiedy jest w Juventusie. Może nie jest to jeszcze nasz Maicon ale ostatnio poczyna sobie całkiem nieźle. Zasłużył na miejsce w podstawowej jedenastce dzięki zawziętości i waleczności. W meczach pokazuje, że warto było na niego postawić i obecnie prezentuje się lepiej od Motty. Oby tak dalej.
Boki obrony to nasza największa bolączka i potrzeba nam transferów na tą pozycję najlepiej już zimą. I to nie jakieś eksperymenty tylko na prawdę solidnych, dobrych obrońców.
Siewier pisze:Jaki duet powinien grać na środku obrony?
Chiellini - Bonucci
Nie mam tutaj żadnych wątpliwości. Może pierwsze mecze tej dwójki nie były najlepsze ale nie zawsze od razu jest pięknie. Widać, że z meczu na mecz współpraca układa się coraz lepiej. Obaj mają świetne warunki fizyczne, które są atutem nie tylko w defensywie ale także przy stałych fragmentach gry, co pokazali już nie raz strzelając ważne bramki. Ponadto Kielon jest prawdziwym symbolem Bianconerich, nie wyobrażam sobie drużyny bez Giorgio. To on rządzi naszą obroną. Bonucci ma najlepszego nauczyciela jaki mógłby mu się trafić. Na zmiany meczowe, rotację w składzie oraz w razie jakiejś kontuzji jest Legrottaglie. Może to nie ta forma co kiedyś, przytrafiają mu się błędy ale wciąż trzyma poziom, jest doświadczony, nie łapie głupich kartek - na prawdę wartościowy zmiennik. Przydałby się jeszcze jeden taki bo sezon jest długi i wyczerpujący, różne rzeczy mogą się (odpukać) zdarzyć więc zimą powinniśmy uzupełnić skład o jakiegoś stopera. Patrząc przyszłościowo możemy mieć w Juve najlepszą parę stoperów w Europie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 09:38

ale babol z ta pierwsza sonda... De Ceglie gdzieś zabrakło...

a druga nie ma najmniejszego sensu i opdbieram ją jako żart autora, dla żartów więc postawiłem na Legro i Grygere ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
typkens

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 259
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 13:44

Jaki duet powinien grać na środku obrony?
Chiellini - Bonucci - innej opcji nie ma.

Kto powinien grać na lewej i prawej stronie obrony?
Traore (L) - Motta (P) - Ten pierwszy nie może być gorszy od De Ceglie. To, że nie mógł przebić się do 11 Kanonierów nie jest wcale dziwne. Clichy to nie De Ceglie. Mam nadzieję, że wygryzie młodego Włocha ze składu. Jeżeli chodzi o Mottę, to podoba mi się jego gra w ofensywie - imo ma najlepsze dośrodkowania z obrony.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 13:52

Ad.1
Chyba nikt nie powie nic innego, niż Kielon - Bonucci. Tyle, że póki co Bonucci się nie spłaca. Jest powolny, jak jednoręki tapeciarz i w pierwszych meczach sezonu był zwyczajnie niepewny. Musi to poprawić.

Ad.2
Ja bym na razie zostawił na lewej Zdenka. Później na jego miejsce mógłby wskoczyć Traore. A na prawej Motta. Tertium non datur.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 14:42

Kto powinien grać na lewej i prawej stronie obrony?

Narazie De Ceglie - Motta. Zobczymy jak się spisze Traore...

Jaki duet powinien grać na środku obrony?

Tutaj niema się nad czym zastanawiać Chiellini-Bonucci!


Ziółi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2009
Posty: 266
Rejestracja: 04 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 15:31

Ludzie głosujący na duet Legro - Grygera: jeszcze przejmiemy władzę nad światem!

Boki to tutaj temat rzeka. Stawiam na Traore, bo go nie widziałem (tak, taka uszczypliwość w stronę Paolo) i opożalsiębożeiantonipiechniczku Grygere, bo najzwyczajniej jest naj... ekhm... najlepszy. Na ten moment przynajmniej.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 16:06

Kto powinien grać na lewej i prawej stronie obrony?
- Traore - Grygera
Wg mnie zarówno Motta, jak i De Ceglie to tylko rezerwowi. Mam nadzieję, że Armand nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. Jeśli jednak zawiedzie to w jego miejsce trzeba będzie się postarać o solidnego lewego obrońcę, np. Taiwo, któremu w czerwcu kończy się kontrakt. Na prawej stronie bardzo dobrze prezentuje się Zdenek. Uważam, że jest on idealnym zapchajdziurą, jednak do pierwszego składu powinniśmy sprowadzić kogoś pewniejszego - marzy mi się tutaj van der Wiel.

Jaki duet powinien grać na środku obrony?
- Chiellini - Bonucci
Tutaj nikt chyba nie powinien mieć wątpliwości. Ten duet powinien być podporą defensywy przez kolejne kilka lat. W przyszłym roku ściągnąłbym Ariaudo w miejsce Legro, a jako czwartego stopera wykupiłbym Rinaudo, jeśli jego cena będzie rozsądniejsza niż 5 milionów w klauzuli.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 08 października 2010, 18:16

Środek obrony - Chiellini Bonucci
Boki obrony:
Lewa strona jest moim zdaniem najsłabszą pozycją w całej naszej drużynie. Właściwie nie jestem przekonany do mojego osobistego wyboru, być może dlatego, że zawodnik który moim zdaniem powinien tutaj występować... jeszcze nie miał okazji grać w Juventusie żadnego meczu. Tak więc moim zdaniem lewa strona powinna (chyba) należeć do Traore. Być może jestem naiwny, ale wydaje mi się, że gorszy piłkarz niż gubiący krycie, niepodążający za akcjami, mający małe braki techniczne De Ceglie nie może grać w Juve, tym bardziej na tej samej pozycji. Aż takiego pecha, albo umiejętności naszych speców od transferów chyba nie mamy.
Chyba...

Prawa strona zaczęła mnie ostatnio zastanawiać - Zdenek wlał we mnie nutkę niepewności i umiarkowanego optymizmu. jednak nie w takiej aż ilości, by zmienić mój pogląd na tę sprawę. Otóż moim zdaniem na prawej stronie naszej defensywy miejsce powinien mieć Marco Motta. Zawodnik dosyć wszechstronny patrząc przez pryzmat reszty naszych bocznych defensorów. Jest solidny (uważam, że nawet dobry) w obronie, a do tego posiada zmysł potrzebny do włączania się w akcje ofensywne i przede wszystkim - potrafi precyzyjnie dośrodkować piłkę w pole karne. Jak tylko Amauri będzie w pełni sprawny, biorąc pod uwagę naszą taktykę ta umiejętność jest naprawdę cenna.
Motta miał pecha, że Cassano biegał akurat z naszej lewej strony, bo głównie po tym meczu zlała się na niego falka krytyki, ale generalnie gra przyzwoicie. A wydaje mi sie, że jeśli się zaaklimatyzuje to jest w stanie grać jeszcze dużo lepiej, i drzemie w nim naprawdę duży potencjał.
Oby moje przeczucie okazało się prorocze.

Defensywa: Traore - Chiellini - Bonucci - Motta.


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 09 października 2010, 00:09

osoby glosujace na srodek obrony Legro - Grygera powinni dostac dozywotniego bana na forum.

Srodek obrony: Chiellini - Bonucci
Boki: Traore - Motta for teh lulz


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 października 2010, 14:51

Ad.1 Na chwilę obecną to powinni to być Grygera(L) i Motta(R). Bo Kutcher to kompletna padaka i drewno, które sobie nie radzi. Ale tak być niestety nie może bo wówczas nie ma zmiennika za Motte( Rinaudo to nie skrzydłowy, a teraz miał operacje więc już w ogóle nie fajnie).
Czekam na pierwszy występ Traore, gorzej niż De Ceglie się zaprezentować chyba nie da. Dlatego liczę na to, że skrzydła będą obstawione przez chłopaka z Arsenalu i Marco.

Ad.2 Oczywistą oczywistością jest to, że środek obrony powinni tworzyć Bonucci i Chiellini. Leo na bank polepszy swoją grę i defensywa będzie na prawdę fajnie wyglądała.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 października 2010, 16:07

Kubba pisze:Ad.1 Na chwilę obecną to powinni to być Grygera(L) i Motta(R). Bo Kutcher to kompletna padaka i drewno, które sobie nie radzi.
Motta niczym się od niego niestety nie różni.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 października 2010, 16:33

Moje typy to na lewą Traore (niby nie grał, ale wierze w Niego), na prawą Grygera (myślałem, że Motta utrzyma dobrą formę, ale skoro nie utrzymał to niech gra o dziwo solidny Zdenek). Środek: Kielon, Bonucci chyba nie trzeba tłumaczyć...


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 22:14

Środek obrony to zdecydowanie duet Legrottaglie - Grygera. To są nasi najlepsi środkowi obróncy, będący obecnie u szczytu swych karier, więc inaczej sobie tego nie wyobrażam.


Sky is the limit!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 13 października 2010, 21:53

Ciężki wybór, ale na dzień dzisiejszy Grygera - De Ceglie. Dlaczego?
Zdenas pomimo swoich wszystkich grzechów jest z ręką na sercu naprawdę naszym najsolidniejszym skrajnym obrońcą w tym sezonie. Schudł, stracił garba, nie rozdaje prezentów i w destrukcji prezentuje się solidnie, fajerwerków w ofensywie od niego nie oczekuję i oczekiwał nie będę. Dlaczego De Ceglie? Bo nikogo innego na tej pozycji nie widziałem w tym sezonie poza Zdenkiem, no ale to się wyklucza. Pozostali? Wiele sobie obiecywałem po osobie Marco Motty, ale chłopak póki co mnie zawodzi. Fakt, ze wszystkich jeżeli chodzi o płynne podłączenie się do akcji ofensywnej wypada najlepiej, ale to co gość wyprawia w obronie (a tego się od niego oczekuje) to woła o pomstę do nieba, jest jeszcze młody i może coś z niego być, mam taką nadzieję. Co do Traore to ex-Kanoniera nie widziałem w akcji więc nie mam zdania, a Rinaudo to taki beton, że dawno takiego nie mieliśmy w składzie.


Zablokowany