Juventus po mercato [cz. 2 - pomoc]

Zablokowany
matijuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2008
Posty: 1
Rejestracja: 04 listopada 2008

Nieprzeczytany post 28 września 2010, 15:34

Melo - Aqua i Pepe - Krasić, a tak swoją drogą to pomoc mamy mocną!


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 28 września 2010, 15:36

Kubba pisze:Dwóch ofensywnie grających piłkarzy na środku pola? W tedy to dopiero byłaby dziura
Nie da się mieć w środku pola większej dziury niż obecne kilkadziesiąt metrów i zostawiać więcej miejsca przed linią obrony niż to w tej chwili robimi.
I dwójka Marchisio - Aquilani tą dziurę zmniejszy Twoim zdaniem, tak?
Jak napisze drugi raz to przeczytasz uważniej? Ta dwójka moim zdaniem w defensywie będzie równie słaba ale za to daje wieksze szanse na opanowanie srodka pola i przejecie inicjatywy.

Deszczowemu jak zwykle zabraklo literek na jakis konkretny argument?
Masz jakis problem to mozemy go sobie wyjasnic przy okazji przyjazdu Juve, jesli nie to po prostu przestań trolować.
Ostatnio zmieniony 28 września 2010, 15:47 przez Pluto, łącznie zmieniany 1 raz.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2010, 15:40

Pluto pisze:
Kubba pisze:Dwóch ofensywnie grających piłkarzy na środku pola? W tedy to dopiero byłaby dziura
Nie da się mieć w środku pola większej dziury niż obecne kilkadziesiąt metrów i zostawiać więcej miejsca przed linią obrony niż to w tej chwili robimi.
I dwójka Marchisio - Aquilani tą dziurę zmniejszy Twoim zdaniem, tak?

Co do Pepe. Bezużyteczny to on nie jest, ale ja od początku widziałem go w roli jedynie zmiennika. Wielkiego poziomu to z nim nie osiągniemy, ale przyzwoity, taki, którego w tym sezonie trzeba, może się uda.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 września 2010, 15:58

Jaki duet powinien grać w środku pomocy?
Marchisio - Sissoko
W środku pomocy powinien zwykle występować jeden defensywnie usposobiony i jeden bardziej kreatywny zawodnik. Tym pierwszym wg mnie powinien być Momo. Zgodzę się jednak, iż od kontuzji z Toro nie jest to ten sam zawodnik, mimo to nie należy go sprzedawać - wręcz przeciwnie - dałbym mu więcej szans gry. Idealnym partnerem dla niego jest Marchisio - prawdziwy Juventini. Mam nadzieję, że wkrótce podpisze nowy kontrakt. Cieszy również to, że pozostali środkowi pomocnicy - Melo i Aquilani - też są zawodnikami światowej klasy, a naszą współwłasnością jest też młody Ekdal.

Kto powinien grać na skrzydłach pomocy?
Martinez - Krasić
Prawa strona to już chyba dla wszystkich oczywiste - Krasić. Po drugiej stronie ustawiałbym najczęściej Malakę - on ma wiele do udowodnienia. Pepe spróbowałbym ustawić na prawej obronie za Milosem. Zmiennikami skrzydłowych powinni być Palladino i Lanzafame.


8JuVe0

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 sierpnia 2005
Posty: 10
Rejestracja: 02 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 28 września 2010, 16:52

Jaki duet powinien grać w środku pomocy?

Dla mnie Sissoko(w dobrej formie) - Aquilani(w dobrej formie)
Melo i Marchisio - Super zmiennicy - było by git!

Kto powinien grać na skrzydłach pomocy?

Krasić - Quagliarella - wiem, wiem, wiem... ale obawiam się, że Martinez bedzie nas dalej rozczarowywał... a Pepe? No cóż jest w 11tce i tak być powinno z tym, że Juve potrzebuje kogoś wiecej a Quagliarella mógłby temu podołać i nie musiał by siedzieć na ławie.

Quagliarella - Sissoko - Aquilani - Krasić
Co myślicie?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 września 2010, 10:47 przez 8JuVe0, łącznie zmieniany 1 raz.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 września 2010, 16:55

Od razu napiszę, że zestawienie które przedstawię ma być tym obowiązującym w perspektywie całego sezonu, a nie nadchodzących meczów.

Środek pomocy: Sissoko - Aquilani
Zestawienie w postaci przecinak - środkowy wydaje się w naszej taktyce jedynym rozsądnym więc trzeba wybrać po jednym zawodniku z pary. Wybór z dwójki naszych defensywnych pomocników był trudny, właściwie, w tej chwili nie ma pomiędzy nimi drastycznej różnicy. Sissoko gra nierówno, popełnia błedy, jednak są one mniej groźne, niż prostopadłe piłki do napastników przeciwnika posyłane przez Melo. Zgadzam się, gra lepiej niż w poprzednim sezonie, jednak wciąż robi poważne błędy. Sissoko imponuje mi zadziornością, szybkością, umiejętnością odebrania piłki spod nogi przeciwnika, znakomitymi wślizgami. Nie jest to piłkarz trzymajacy pozycję i mogący grać jedynego def pomocnika, ale w obecnej taktyce nie jest to przeszkodą. Bardzo liczę na to, że Sissoko wróci do formy, a wtedy będzie znów ostoją składu.
Jego partnerem powinien być Aquilani. Zawodnik o podobnej charakterystyce do Marchisio, ale zdecydowanie bardziej doświadczony, ograny (czołowa postać AS Romy, ważny gracz Liverpoolu), oraz mający dużo lepszy przegląd pola, umiejętność niekonwencjonalnych zagrań. Marchisio tymczasem wciąż pozostaje młodym wilkiem, nadzieją na przyszłość. Jak na potencjalnego piłkarza pierwszego składu pokazał bardzo dużo, jak na gracza, który już jest częścią składu czołowego zespołu Serie A - wciąż zbyt mało. Aquilani > Marchisio. Podatność na kontuzje pierwszego z Włochów sprawia, że i tak zobaczymy tutaj ciekawą rotację.
Wydaje mi się, że zaangażowanie oraz umiejętności defensywne Momo połączone z błyskotliwością i solidnością Alberto mogą zbudować w środku naszej pomocy coś naprawdę ciekawego. Chciałbym oglądać takie zestawienie na dłuższą metę.

Boczni pomocnicy: Pepe - Krasic
Wybór na prawym skrzydle jest oczywisty. Milos jest na tyle dobrym pilkarzem, że nie muszę wybierać jego spośród grona kilku zawodników, a wobec słabej konkurencji jego nazwisko ląduje na prawej flance bez jakichś dłuższych analiz czy przemyśleń. Zawodnik błyskotliwy, dynamiczny, przebojowy, szybko, dobry technicznie. Jasne, że musi się zadomowić i nie od razu będzie grał jak mistrz, ale umiejętności ku temu ma, i miejsce w pierwszej jedenastce mu się ewidentnie należy.
Lewa pomoc to wybór pomiędzy Lanzafame, Pepe i Martinezem. Młodszy z Włochów zostaje przeze mnie wykreślony z miejsca, wobec słabych umiejętności. Lanzafame jest kolejnym po Blasim, Paro, Palladino czy Masiello młodym obiecującym Włochem. Właściwie, wydaje mi się, że zapchajdziurą w obecnej kadrze może być, jako że nawet wyjściowy skład nie jest mistrzowski. Ale kto da jemu miejsce w pierwszym składzie drużyny takiej jak Juventus, ten jej po prostu zaszkodzi. Wybór pomiędzy Pepe a Martinezem jest skomplikowany, nie można go dokonać zważywszy na występy w Juventusie, bo Malakę widzieliśmy bardzo, bardzo krótko. Wcześniej grał skrzydłowego / bocznego napastnika, a u Del Neriego boczni pomocnicy muszą bronić. Nie wiem na ile umiejętności i zaangażowania ku temu starczy Martinezowi, ciężko mi to stwierdzić, natomiast Simone pokazał, że motywacji i chęci do walki mu nie brakuje. Taki szarpiący zawodnik, choć nie jest wirtuozem i tak jest bardzo przydatny w tej chwili. Dodatkowo Pepe jest bardzo solidny, i gwarantuje pewny poziom gry, poniżej którego raczej nie schodzi. Nie wiem, czy Martinez jest na tyle pewnym zawodnikiem. Lewe skrzydło obsadzam więc bardziej ze względu na gwarancję solidności, niż szansę nietuzinkowości.

Pomoc: Pepe - Sissoko - Aquilani - Krasic
Doświadczenie, ogranie, solidność, a przy tym nuta niekonwencjonalności i przebłysk kreatywności. Wydaje mi sie, że to w obecnym sezonie najciekawsze ustawienie, na jakie możemy sobie pozwolić.
Jasnym jest, że wszystko i tak zweryfikuje boisko.


typkens

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 259
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 28 września 2010, 17:13

Jaki duet powinien grać w środku pomocy?

Zagłosowałem identycznie jak deszczowy, szczypek czy matijuve. Melo spisuje się o wiele lepiej niż chaotycznie grający Sissoko (mimo wszystko darzę go sympatią), a Aquilani wg. mnie ma większy potencjał od Marchisio, który prócz ostatniej bramki / bramek nie pokazał ciekawego futbolu.

Kto powinien grać na skrzydłach pomocy?

Tutaj chyba nie ma innego wyboru - Pepe i Krasić to najlepszy duet, zresztą jak widać po wynikach sondażu - ~70%.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 września 2010, 08:41

deszczowy pisze:
Maly pisze:zatrważające, że 2/3 głosujących widzi Melo w pierwszym składzie... widać tracone bramki nie uczą niczego nie tylko kolejnych trenerów ale i kibiców...
A widzisz w tej chwili w Juve lepszego defensywnego na środek?
każdy kto nie podaje do przeciwnika i nie wdaje się w głupie kiwki w defensywie...

dodajmy, że Melo nigdy się nie wraca i jak idzie kontra NIGDY go nie ma, NIGDY (a sorry wrócił się z Lechem i zrobił karnego), mógłbym do tego dodać jego wspaniałe blokowanie strzałów przeciwników ale musiałbym sobie przypomnieć czy kiedykolwiek to zrobił...
no i przecież jak go ktoś minie to już się za nim nie wraca bo po co? lepiej stanąć i patrzeć się na męki obrońców, którzy nie mają wsparcia z pomocy (takiego jak kiedyś dawał im chociażby Zanetti), i na koniec już nie będę was pytał gdzie on był jak Palermo dobijało strzały z 16 metra... bo to że nie blokował strzałów już pisałem

na prawdę nie mogę ni jak zrozumieć jak można na nim budować środek pomocy myśląc o seryjnych dobrych wynikach, ok koleś ma technikę bo traf chciał, że urodził się w Brazylii, ok zgodzę się, że być może nie jest łatwo go przejść ale na tych dwóch cechach nie kończą się zadania DM, ta pierwsza nie jest nawet wymagana...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sossar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2008
Posty: 198
Rejestracja: 02 lipca 2008

Nieprzeczytany post 29 września 2010, 15:35

tak się patrzy na te nazwiska i się myśli, że linia pomocy prawie doskonała ... niestety w praktyce jest wiele gorzej.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 02 października 2010, 09:48

Maly pisze:
deszczowy pisze:
Maly pisze:zatrważające, że 2/3 głosujących widzi Melo w pierwszym składzie... widać tracone bramki nie uczą niczego nie tylko kolejnych trenerów ale i kibiców...
A widzisz w tej chwili w Juve lepszego defensywnego na środek?
każdy kto nie podaje do przeciwnika i nie wdaje się w głupie kiwki w defensywie...
Każdy czyli kto? Póki co jeszcze niesprawny Aquilani, po którym jeszcze nie wiemy czego się spodziewać; Sissoko czy może Marchisio? Żaden z tych zawodników jak narazie jakoś szczególnie nie rozpoczął rywalizacji z Melo o pozycję w pierwszym składzie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 października 2010, 20:23

mylisz sie, nie grali na jego pozycji to raz, dwa nawet na tych na których grali nie mieli takich głupich strat i grali po prostu lepiej

poza tym mam nadzieje ze mecz z MC wykreował na ta pozycje Mammo


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 października 2010, 21:22

Nie jestem w stanie zagłosować na żadną z tych opcji, bo nie mamy jeszcze wyklarowanego pełnego obrazu tej formacji.

Pewnikiem wydaje się Krasic, którzy na dobre opanował prawe skrzydło. Już dzisiaj gra nieźle, ale mam naprawdę wielką, wielką nadzieję, że nie jest to jego szczyt możliwości, bo dla mnie to trochę za mało.

Na lewe skrzydło jest dwóch konkurentów: Pepe i Martinez (Lanze skreślamy, nie?). Mam nadzieję, że tą rywalizację wygra urugwajski zawodnik. Na pewno posiada mniejszy potencjał defensywny, ale techniką i zmysłem do gry kombinacyjnej przewyższa Włocha zdecydowanie. Jeśli tylko wkomponuje się w zespół i wróci do formy to skrzydła powinny wyglądać lepiej niżby się wcześniej wydawało.

Środek obrony to dla mnie zagadka. Zgaduję tylko, że za jakiś czas opanują go Sissoko i Aquilani. Ostatnie miesiące, a nawet lata nie były dla nich łaskawe, ale jeśli tylko odbudują się fizycznie i psychicznie to stanowią dla mnie najciekawszy duet. Niewątpliwie Marchisio i Melo to także zawodnicy o nie byle jakich umiejętnościach zatem rywalizacja zapowiada się ciekawie.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 listopada 2010, 13:13

Wyniki sond:


Jaki duet powinien grać w środku pomocy?
1. Melo - Aquilani - 796 głosów (33%)
2. Melo - Marchisio - 491 głosów (20%)
3. Aquilani - Marchisio - 383 głosy (16%)
4. Marchisio - Sissoko - 291 głosów (12%)
5. Aquilani - Sissoko - 279 głosów (12%)
6. Melo - Sissoko - 186 głosów (8%)

Oddano 2426 głosów.



Kto powinien grać na skrzydłach pomocy?
1. Pepe (L) - Krasić (P) - 1842 głosy (74%)
2. Martinez - Krasić - 475 głosów (19%)
3. Lanzafame - Krasić - 124 głosy (5%)
4. Martinez - Lanzafame - 24 głosy (1%)
5. Martinez - Pepe - 11 głosów (0%)
6. Lanzafame - Pepe - 7 głosów (0%)

Oddano 2483 głosy.



Dziękujemy za udział w głosowaniu i komentowaniu sond.


Zobacz także:
Juventus po mercato cz. 2 (pomoc) - NEWS
Urodzaj w drugiej linii - ARTYKUŁ
Juventus po mercato cz. 1 (atak) - NEWS
Juventus po mercato cz. 1 (atak) - Temat na forum

Archiwum sond

Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com


Zablokowany