Juventus po mercato [cz. 1 - atak]

Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9968
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 14:20

Kto będzie najskuteczniejszym strzelcem Juve w sezonie 2010/11?
- Amauri
- Iaquinta
- Del Piero
- Quagliarella
- Inny zawodnik

Kto powinien grać w ataku Juve?
- Amauri - Iaquinta
- Amauri - Del Piero
- Del Piero - Iaquinta
- Quagliarella - Amauri
- Quagliarella - Iaquinta
- Quagliarella - Del Piero


Zapraszamy do głosowania i dyskusji na ten temat.


Zobacz także:
Juventus po mercato cz. 1 (atak) - NEWS

Archiwum sond
Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 14:30

Najskuteczniejszym piłkarzem sezonu będzie moim zdaniem Amauri. Brazylijczyk bramki strzelać potrafi, ma raczej gwarantowane miejsce w pierwszym składzie przez cały sezon, zawsze będzie grał tego najbardziej wysuniętego. Były snajper Palermo jest szczególnie zmotywowany, przychodził do nas jako gwiazda, ale po niezłym pierwszym sezonie potem kompletnie mu nie szło, zawiódł na całej linii. Duży wpływ na taki stan rzeczy miała taktyka - jak wszyscy dobrze wiedzą Amauri to zawodnik stworzony do wykańczania akcji rozprowadzanych bocznymi sektorami boiska, a jego strzały z główni są prawdopodobnie najgroźniejsze w całej lidze. Nie uważam, że Amauri to gracz wyjątkowy czy nietuzinkowy, ale po prostu dobry. Jeżeli dopisze forma i nie zabraknie mu motywacji, będzie naszym najlepszym strzelcem.
Nie wykluczone jednak, że Del Neri będzie często stawiać na wiekowego Del Piero który mimo coraz gorszej gry potrafi wciąż zagrać na najwyższym światowym poziomie, i oddawać strzały nie do obrony, co spowoduje że po raz kolejny to Il Capitano będzie najskuteczniejszy. Mam jednak nadzieję, że forma innych zawodników będzie na tyle wysoka, że Del Piero nie będzie regularnie wybiegał w pierwszej jedenastce.

Kto powinien grać w ataku Juve? Jedynym znakiem zapytania jest chyba forma Quagliarelli, i ona o wszystkim decyduje. Fabio to ciekawy grajek, z dobrymi umiejętnościami na pozycję cofniętego napastnika. Jeżeli uda mu się wkomponować w zespół, to wydaje mi się, że ma wystarczające umiejętności, by być podstawowym zawodnikiem, tylko w konkretnych momentach robiącym na boisku miejsce dla o wiele bardziej doświadczonego Alexa. Drugim napastnikiem powinien być moim zdaniem Amauri. Trzeba rzecz jasna jeszcze raz podkreślić, że dla dwójki Quaglia - Amauri, Pinturicchio powinien być bardzo istotną alternatywą. W tej chwili najlepsze co można zrobić, to po prostu o niego dbać, i pozwalać mu grać w taki sposób i w takich okolicznościach, by na boisku się nie męczył, a dawał z siebie to co najlepsze. Z pożytkiem dla wszystkich.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 14:32

Kto będzie najskuteczniejszym strzelcem Juve w sezonie 2010/11?
- Amauri
W systemie 4-4-2 to on powinien najczęściej trafiać do siatki rywali, jeśli oczywiście będą omijać go kontuzje i nikt nie zabierze mu miejsca na szpicy.

Kto powinien grać w ataku Juve?
- Quagliarella - Amauri
Fabio to piłkarz, który po okresie aklimatyzacji powinien decydować o obliczu drużyny. jego bardziej wysuniętym partnerem będzie Amauri, na którym spocznie obowiązek zdobywania bramek. Super rezerwowym będzie Iaquinta, który większość bramek w Turynie zdobył z ławki. W obwodzie pozostaje Alex, jednak kondycja już nie ta, aby ciągnąć grę całej drużyny do przodu. Chętnie zobaczyłbym także jak na szpicy spisywałby się Martinez. Atak Malaka - Quagliarella miałby świetne umiejętności techniczne i grą po ziemi wraz ze skrzydłowymi mogliby rozmontować każdą obronę.

Nie zmienia to faktu, że atak jest formacja, którą czeka największa rewolucja podczas mercato za rok.


Bosiontko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2003
Posty: 264
Rejestracja: 12 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 14:34

Najlepsze predyspozycje do strzelania goli w naszej drużynie ma Chiellini, ale gra on w obronie i ciężko mu będzie zostać najskuteczniejszym strzelcem naszej drużyny. Gdyby jednak udało mu się wbić te 8-10 goli po stałych fragmentach, to jego szanse będą całkiem spore, bo żaden z naszych fantastycznych, dynamicznych, przebojowych napastników prawdopodobnie nie strzeli dwucyfrowej liczby goli.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 14:40

Zagłosowałem na Amauriego. Wydaje mi się, że zacznie strzelać bramki w tym sezonie. Mimo wszystko wiem, że nie zagwarantuje nam ponad 20 goli w sezonie, ale myślę, że w okolicach 15 na pewno - jeśli będzie forma, na co liczę. Niestety obecnie nie mamy napastnika, który gwarantowałby dużą ilość bramek.

Co do ataku to w nim powinien grać Fabio Q i właśnie Amauri. Myślę, że taki duet może być całkiem ciekawy i groźny dla rywali. Oby to wyszło![/list]


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 14:55

Optymalne zestawienie ataku na ten sezon wydaje się dość oczywiste: Quagliarella-Amauri.

Brazylijczyk jest chyba odpowiednio zmotywowany i - mimo wszystko - drzemie w nim większy potencjał niż w Iaquincie. Quaglia zaś grać musi, z tego prostego powodu, że to obecnie najlepszy po Cassano włoski cofnięty napastnik, no i z tego, że DP zwyczajnie fizycznie nie jest w stanie wytrzymać wszystkich meczów i obecnie powinien być tylko zmiennikiem.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 18:21

Jako naszego najskuteczniejszego napastnika wybrałem Amauriego. Uważam, że gdyby nie ta pechowa kontuzja bardzo pomógłby nam w ostatnich spotkaniach. Ostatni sezon miał podobnie jak większość drużyny fatalny ale skutecznie stara się o wybaczenie. Mam nadzieję, że po kontuzji powróci do tej dyspozycji z pierwszych meczów w tym sezonie i będzie zdobywał więcej bramek niż zawali nasza obrona :P

Optymalny duet napastników to według mnie Quagliarella - Amauri. Według mnie Fabio jest trochę nie doceniany przez kibiców, może to dlatego, że jest oceniany jako następca Diego. Jest to jednak doskonały napastnik, co pokazał niejednokrotnie - weźmy na przykład jego dzisiejszą bramkę czy występ na Mundialu w meczu ze Słowakami. Idelanym zmiennikiem dla Quagliarelli będzie Del Piero, który jak wiadomo swoje lata już ma i chce pograć jeszcze przez następnych kilka więc nie może sobie pozwolić na mecze w pełnym wymiarze czasowym. Wchodzący jednak około 60-tej minuty Alex, jak zawsze groźny i świetnie wyszkolony technicznie będzie siał postrach w obronie rywala. W LE Alex rozpoczynał by od pierwszej minuty. Rotacji nigdy nie za wiele przy tak długim sezonie. Drugim napastnik to oczywiście Amauri. Właśnie takiego kogoś nam potrzeba - wysoki, silny, idealny do wrzutek Krasić'a i Pepe. Amauri w formie z przed kontuzji to ktoś kogo nam potrzeba. Zmiennikiem dla niego powinien być Iaquinta, który jeśli dojdzie do siebie po kontuzji też jest bardzo groźny. Waleczny Vincenzo w formie to duży atut.
Tak więc jeśli wszyscy napastnicy będą zdrowi mamy na tej pozycji na prawdę dobry wybór. Przydałby się jeszcze jeden uzupełniający to grono zawodnik. Jest niby Lanzafame, ustawiany na skrzydle lecz grający w poprzednim klubie w napadzie. Może zimą kogoś uda się sprowadzić aby w razie kontuzji nie być zbytnio ograniczonym.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 21:29

Kto będzie najskuteczniejszym strzelcem Juve w sezonie 2010/11?

Hmm...ciężki wybór jednak stawiam na nasz nowy nabytek Fabio Quaglirellę jak do tej pory 2 bramki w 3 meczach. Licze na niego!

Kto powinien grać w ataku Juve?

Zdecydowanie
Quagliarella - Amauri

VI i Del Piero idealni zmiennicy oczywiście w grupie LE będzie DP-FQ


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 21:52

<<W@jTEk>> pisze: oczywiście w grupie LE będzie DP-FQ
Z tego co wiem, Quagiarella nie może grać w Lidze Europejskiej.

Co do tematu. Quagiarella, Quagiarella - Amauri.


Qulson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 lipca 2005
Posty: 14
Rejestracja: 13 lipca 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2010, 14:58

kielon bedzie najskuteczniejszy


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2010, 16:14

Ad.1
Amauri a gówno, bo Kielon.

Ad.2
Jak mawia klasyk, to oczywista oczywistość: Amauri - Quag.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2010, 16:33

W moim przekonaniu Amauri będzie w tym sezonie brylował i ustrzeli najwięcej bramek spośród wszystkich napadziorów Juve. Plany nieco pokrzyżowała mu kontuzja, ale nie zapominajmy formy, bardzo dobrej zresztą, jaką prezentował przed sezonem oraz w spotkaniach eliminacyjnych LE. Czuję, że to będzie jego rok, w końcu powróciliśmy do 4-4-2, a w tym ustawieniu czuje się zdecydowanie lepiej, niż za czasów Ciro.

Oczywistością jest zestawienie Amauri-Quaglia. Na temat pierwszego rozwodzić się już nie będę, dodam tylko, że potrzebujemy w ataku wysokiego, szybkiego zawodnika, który potrafi się skutecznie zastawiać. Żaden z tych 3 elementów nie jest atutem Del Piero, który za wszelką cenę szuka wolnych i gra coraz częściej egoistycznie. Quaglia z kolei znakomicie czuje się w roli cofniętego napastnika - jest znakomicie wyszkolony technicznie, bardzo szybki, co zresztą ukazało i wczorajsze spotkanie w Udine.


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2010, 22:23

Najskuteczniejszym zawodnikiem będzie Fabio. Jak dla mnie ten zawodnik ma najlepsze predyspozycje na zostanie królem strzelców: dobra technika, potrafi się odnaleźć w polu karnym. Ma to coś, co powinien mieć napastnik. Wielu z Was wymienia Amauriego, ale ja nie pamiętam kiedy on zdobył gola nogą... a głowa to troszkę mało.

Najlepszym atakiem będzie niewątpliwie Quaglia i Amauri. Dobra gra głową Amauriego oraz skuteczność Fabio powinna się idealnie uzupełniać. Liczę też na sporą ilość występów Alexa. Vicek póki co mnie nie przekonuje.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2010, 19:41

A ja napiszę krótko. W moim przekonaniu zacznie się tak jak wszyscy przewidują, czyli bramy będą ładować Amauri i FQ, skończy się jak zwykle, czyli najskuteczniejszy na koniec sezonu będzie Del Piero. Dlaczego tak myśle? Del Ner ufa naszemu kapitanowi i często go wystawia w pierwszej jedenastce. A Del Piero na boisku to gwarancja bramek. Dziękuję, dobranoc.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 września 2010, 19:53

leniup pisze:Del Ner ufa naszemu kapitanowi i często go wystawia w pierwszej jedenastce.
Nie wiem, na ile to wynik zaufania, a na ile konieczności. Alex musiał grać, bo tylko on i Quaglia byli zdrowi. Dopiero teraz wyleczył się Iaquinta i do zdrowia wraca Amauri.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Zablokowany