Podsumowanie Mercato 2010/2011

Zablokowany
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 12:52

Który zespół SerieA dokonał najlepszych transferów?

Na pierwszy rzut oka najlepsze mercato przeprowadził Milan. Jeśli jednak zestawimy ich z Genoą i weźmiemy pod uwagę prestiż klubu, zasobność portfela, grę Milanu w LM i brak europejskich pucharów dla Genoi :think: Wychodzi na to, że wcale nie Mediolańczycy zasługują na miano "króla polowania". Sporo osób na tym forum nie docenia transferów Grifone, a gdybyśmy to my pozyskali Rafinhe (u nas Motta), Veloso (Aquillani), wykupili Criscito (Traore) :smile: , czy Toniego - te same osoby nosiły by na rękach Marottę. Warto się też zastanowić ile Veloso kosztowałby nas i jakie by były jego zarobki...założe się, że byłyby nieporównywalnie większe kwoty.
Głos na Geanoę

Z którego transferu jesteś najbardziej zadowolony?

Na chwilę obecną najlepszym transferem w moim przekonaniu jest Storari.
Bonucci wcale nie gra rewelacyjnie (narazie), Pepe i Motta grają przeciętnie, Martinez nieco lepiej,a o Quagliarelli, Traore i Aquillanim - poza tym jaki będą mieć numer na koszulce - trudno cokolwiek powiedzieć.
Największe nadzieje na przyszłość wiążę z zakupem Quagliarelli i Aquillaniego.

Z którego transferu jesteś najbardziej NIE zadowolony?

Motta - moim zdaniem bijecie pianę wokół jego pozyskania. Dla mnie jest on gorszy od Caceresa pod każdym niemal względem, a nie sorryy... był tańszy od Caceresa i to zdaje się zdecydowało.

Jak oceniasz pracę Beppe Marotty podczas marcato?

Nie wszystkie zakupy były trafione, większość udana

Jaki ruch podczas mercato był najbardziej spektakularny?


- Pożegnanie Zebiny, Camoranesiego i Trezeguet
Sczególnie pożegnanie Davida było dla mnie spektakularne :whistle:
Powinno to się odbyć zgoła inaczej :angry:


CIAO IL CAPITANO
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 września 2010, 19:37

1. O tym bede mógł sie wypowiedzieć za pare tygodni :wink: Osobiście najbardziej podobały mi się transfery Genoi.

2. Chyba jednak Serba choć Bonucciego i Aquilaniego też witam z wielkim uśmiechem.

3. Quagliarella. Jego zakup był nie przemyślany. Nie zmienia jednak to faktu, że posiada spore umiejętności.

4. Nie wszystkie zakupy były trafione, większość udana. Jeśli chodzi o zakupy...

5. Sprzedaż Diego.

Po odpowiedziach na pytania chciałbym coś napisać jak ja widzę to okienko w wykonaniu Beppe Marotty. Od początku nie za bardzo byłem do niego przekonany i sam początek był mieszany w moim odczuciu. Nie spodobała mi się decyzja związana z Caceresem, ale Motta to raczej gracz na taki samym poziomie co Urugwajczyk. Na wielki plus oceniam kupno Bonnuciego i pokładam w nim wielkie nadzieje. Telenowela z Krasiciem miała pozytywny finał i to wielki plus. Gdy Alberto Aquilani trafił do Turynu byłem zachwycony i mając w składzie dwóch wspaniałych stoperów bardzo dobry środek z eks-Rzymianinem, Krasicia na skrzydle i Diego za napastnikami zacząłem w ciszy marzyć o jakimś trofeum na koniec sezonu i wtedy Beppe oszalał... Zacznijmy może od początku co zrobił źle nasz nowy dyrektor. Zamiast zwlekać z połową transferów do ostatnich dni czekając na okazje by zyskać pare groszy ryzykujemy wielkie miliony a to dlaczego? Mianowicie zawodnicy potrzebują zgrania i zanim się to uda możemy mieć już pare meczy za sobą z małym dorobkiem punktowym i tych paru punktów może pózniej zabraknąć do upragnionego 4 miejsca (Boże jak to brzmi). Następnie sprzedaż Diego to paranoja jakaś. Niech ktoś by mi spróbował w maju powiedzieć, że Melo zostanie a Diego odejdzie to umarłbym ze śmiechu a tu... Nie wiem co Beppe sobie myślał. 15mln? :angry: Giovinco bryluje w Parmie a my mamy Lanzafeme. Zamiast pozbyć się Grygery pozbywa się Zebiny, który w przeciwieństwie do Czecha coś potrafi. Zamiast Hasana pozbywa się Camora :doh: Rozumiem, że trzeba zmian i cięć finansowych, ale aby walczyć o LM, wygraną w PW i LE to trzeba zawodników w zastępstwo i to nie zapchajdziury. Pożegnanie z Trezege też nie rozumiem poza kontraktem. jedyny Lis pola karnego, który jest gwarancją przynajmniej 10 bramek na sezon. Marotta mysli, że jak trenuje nas "Pan bez kontuzji" to już wystarczy nam paru zawodników no i chyba się przeliczył... Może zamiast rozwiązywać kontrakty można było pogadac o obniżce pensji??? Na wielki minus zaliczam zachowanie Maroty wobec piłkarzy.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2010, 14:16

Wyniki sond:

Który zespół SerieA dokonał najlepszych transferów?
1. Milan - 1597 głosów (66%)
2. Juventus - 381 głosów (16%)
3. Genoa - 352 głosy (14%)
4. Inter - 42 głosy (2%)
5. Parma - 18 głosów (1%)
6. Inny klub - 16 głosów (1%)
7. Fiorentinia - 12 głosów (0%)
8. Roma - 11 głosów (0%)

Oddano 2429 głosów.


Z którego transferu jesteś najbardziej zadowolony?
1. Krasić - 840 głosów (39%)
2. Quagliarella - 494 głosy (23%)
3. Aquilani - 488 głosów (23%)
4. Bonucci - 295 głosów (14%)
5. Pepe - 21 głosów (1%)
6. Storari - 17 głosów (1%)
7. Motta - 7 głosów (0%)
8. Martinez - 6 głosów (0%)

Oddano 2168 głosów.


Z którego transferu jesteś najbardziej NIE zadowolony?
1. Martinez - 1351 głosów (65%)
2. Pepe - 556 głosów (27%)
3. Storari - 40 głosów (2%)
4. Quagliarella - 34 głosy (2%)
5. Motta - 32 głosy (2%)
6. Krasić - 23 głosy (1%)
7. Aquilani - 22 głosy (1%)
8. Bonucci - 15 głosów (1%)

Oddano 2073 głosy.


Jak oceniasz pracę Beppe Marotty podczas marcato?
1. Nie wszystkie zakupy były trafione, większość udana - 1214 głosów (53%)
2. Nie wszystkie zakupy były trafione, większość nieudana - 590 głosów (26%)
3. Dokonał słabych transferów - 416 głosów (18%)
4. Dokonał świetnych transferów - 92 głosy (4%)

Oddano 2312 głosów.


Jaki ruch podczas mercato był najbardziej spektakularny?
1. Sprzedaż Diego - 1556 głosów (61%)
2. Pożegnanie Zebiny, Camoranesiego i Trezeguet - 423 głosy (17%)
3. Kupno Krasica - 262 głosy (10%)
4. Sprowadzenie Aqualiniego - 156 głosów (6%)
5. Sprowadzenie Quagliarelli - 86 głosów (3%)
6. Sprzedaż Poulsena - 39 głosów (2%)
7. Wypożyczenie Giovinco - 33 głosy (1%)

Oddano 2555 głosów.



Dziękujemy za udział w głosowaniu i komentowaniu sond.


Zobacz także:
Podusmowanie Mercato w SerieA
Mercato 2010/2011 - Szczegółowy artykuł

Archiwum sond
Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com


Zablokowany