Program przygotowań: czy trafiony?

Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2010, 14:45

Czy przywiązujesz wagę do wyników meczów towarzyskich?
- tak
- nie
- to zależy od przeciwnika


Co sądzisz o doborze przeciwników w okresie przygotowawczym?
- bardzo dobrze dobrani przeciwnicy
- zbyt wymagajacy przeciwnicy
- zbyt łatwi przeciwnicy
- za bardzo zróżnicowani przeciwnicy
- za mało zróżnicowani przeciwnicy



Zapraszamy do głosowania i dyskusji na ten temat.


Zobacz także:
Program przygotowań: czy trafiony? - NEWS
Archiwum sond
Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com


tylko juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 kwietnia 2009
Posty: 65
Rejestracja: 21 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2010, 15:40

Zaczne od tego, że trener wie najlepiej jak chciał takie rozplanowanie to je dostał , ale LE zepsuła to wszystko bo zawsze puźno zaczynaliśmy a w tym sezonie początek Lipca.

Co do trudności przeciwników uznanie Lyona za średniaka jest troche średnie ale tażdy ma swoje zdanie ale wg. mnie pół finalista LM a 7 zespół Serie a to różnica i oni mimo iż w moim mniemaniu ten sezon to był przypadek to oni mogą nas nazwać średniakami :(


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2010, 21:49

Waga meczów towarzyskich
Oczywiście, że przywiązuję wagę do tego typu spotkań. W końcu są na nich ćwiczone warianty taktyczne i zagrania, które będą wykorzystywane w trakcie sezonu. Oprócz przeciwnika ważna jest też nasza kadra, z jaką podchodzimy do meczu. Na pewno czym innym jest osiągnięty niedawno wynik 0:0 z Hamburgiem, a czym innym 0:0 z najlepszymi 11-stkami po obu stronach.

Generalnie nie jest źle, ale jak wszyscy, wciąż czekam na prawdziwe Juve, w najlepszym wydaniu.

Co sądzisz o doborze przeciwników w okresie przygotowawczym?
Słabi. Za słabi. Ale może taki, a nie inny wybór miał na celu podniesienie morale w zespole po ostatnim sezonie. Zwycięstwa są nam potrzebne jak mało komu. Piłkarze muszą znowu poczuć, że grają w jednym z najlepszych klubów Europy, nawet jeśli aktualnie to nie do końca prawda.


Jarek@Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 lipca 2009
Posty: 2
Rejestracja: 28 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2010, 22:44

Moim zdaniem sparingi są ważne lecz tylko te z przeciwnikami górnej półki jak mamy grać z drużynami nie mającymi pojęcia o profesjonalnym futbolu to całkowicie tracimy czas bo nie są wstanie wykazać obecnej formy naszej drużyny;)


jarek janiszewski
fruwajacy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2005
Posty: 180
Rejestracja: 17 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2010, 19:44

W zeszłym sezonie wygraliśmy sparing z Realem, staraliśmy się, piłkarze Realu się starali, nawet o krok od bójki z Krystyną nasz Salihamidzic się znalazł :) - takie sparingi mają sens, ale na przykład nie rozumiem po co graliśmy teraz z tym Trentino - chyba tylko po to żeby nasi piłkarze podnieśli sobie samoocenę strzelając 6 bramek ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 lipca 2010, 20:06

kazdy z takimi gra na poczatku bo na poczatku chodzi tylko o kondycje, ci slabsi czesto zaczynaja wczesniej i stad sa lepiej przygotowani w danym momencie kondycyjnie, gra z takimi przeciwnikami ma wiec sens

kolejne dwa mecze to hamburg i lyon, prawdopodobnie lepiej nie dalo sie wybrac, moze jedynie liverpool, reszta druzyn dopiero zaczyna zgrupowania a granie z drzyna na innym etapie przygotowan nie ma sensu jesli ich poziomy sa powiedzmy porownywalne, nikt wiec nie chcialby z nami grac, zaden real czy inny arsenal bo oni w tym momencie ogrywaja wlasnie ogorki z 5 lig, do tego gramy we wloszech wiec to tez na pewno mialo znaczenie, nie kazdy klub chce przebyc ilestam km zeby zagrac sparing


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2010, 10:50

Ja zawsze do spotkań towarzyskich podchodziłem z bardzo wielkim dystansem. Jest to moment przed sezonem na rozbieganie, urozmaicenie dzięki któremu drużyna nie kisi się we własnym sosie podczas gry w dziadka i gierek między sobą.

Dobór przeciwników wydaje mi się w miarę trafiony. Mają oni służyć sprawdzeniu zawodników i rozwiązań taktycznych. W sezonie przyjdzie nam się zmierzyć zarówno z silnymi jak i słabymi drużynami. Warto wiedzieć na jakie ustępstwa w meczach z tymi drugimi można sobie pozwolić, aby zaoszczędzić maksymalną ilość sił jednocześnie osiągając korzystne rezultaty.
Hamburg, Lyon, Atletic, a będą jeszcze mini gierki z Mediolańczykami. W między czasie eliminacje do LE, które również (mam nadzieję) pod względem wysiłku będą sparingami, a jednocześnie już jakimś sprawdzeniem tego jak to wszystko funkcjonuje w spotkaniach o stawkę.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 lipca 2010, 14:27

Siewier pisze:Czy przywiązujesz wagę do wyników meczów towarzyskich?
- tak
- nie
- to zależy od przeciwnika
Wiadomo, że nie można się zachwycać dwucyfrowymi zwycięstwami z jakimiś 3cio ligowcami czy drużynami egzotycznymi. Mecze z rywalami z wyższej półki są już lepszym odnośnikiem do sprawdzenia formy. Ale też nie można ich brać do końca na serio. Piłkarze natomiast do każdego meczu powinni podchodzić tak samo i walczyć o zwycięstwo. Powinni mieć to zakodowane - nie odpuszczać i nie lekceważyć rywala. Wszystkie sparingi służą głównie do sprawdzenia założeń taktycznych, do doboru odpowiednich zawodników i szlifowania formy. Miejmy nadzieje, że Juventus ten okres przepracuje należycie.
Siewier pisze:Co sądzisz o doborze przeciwników w okresie przygotowawczym?
- bardzo dobrze dobrani przeciwnicy
- zbyt wymagajacy przeciwnicy
- zbyt łatwi przeciwnicy
- za bardzo zróżnicowani przeciwnicy
- za mało zróżnicowani przeciwnicy
Może nie "bardzo" ale myślę, że rywale zostali dobrani dobrze. Ciekawe spotkania z Lyonem i HSV już za nami. Przed nami jeszcze mecz z Bilbao oraz tradycyjnie Trofeo TIM i Berlusconi. Także mecze ciekawe, przeciwnicy z najwyższej półki. Ludzie odpowiedzialni za okres przygotowawczy spisali się dobrze.


Obrazek
Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 lipca 2010, 21:14

Czy przywiązuję wagę do spotkań towarzystkch? To zależy od przeciwnika. Dlaczego? Bo dla mnie mecz z ogórkami nie jest miarodajny, to raczej trening. Co mi po wyniku 6-0 z jakimiś ogórkami? Takie mecze to tylko i wyłącznie można rozpatrywać w formie treningu o minimalnie większej randze niż mecze wewnętrzne między drużynami A i B.

Przeciwnicy dobrani są moim zdaniem w miarę dobrze - dobrze rozłożone "siły". Na początek mecze z gorszymi, łatwiejszymi drużynami na rozciągniecie mięśni, sprawdzenie formy po wakacjach itd, a później poważniejsze sprawdziany. Myślę, że jest to przejście płynne i dobrze rozłożone w czasie.

Zmartwiony jestem wynikiem 0-0 z HSV, bo wydaje mi się, że 3-4 lata temu ogralibyśmy ich bez problemu.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2010, 07:50

Wyniki sond:


Czy przywiązujesz wagę do wyników meczów towarzyskich?
1. to zależy od przeciwnika - 853 głosy (47%)
2. nie - 597 głosów (33%)
3. tak - 356 głosów (20%)

Oddano 1806 głosów.


Co sądzisz o doborze przeciwników w okresie przygotowawczym?
1. bardzo dobrze dobrani przeciwnicy - 731 głosów (39%)
2. zbyt łatwi przeciwnicy - 518 głosów (28%)
3. za bardzo zróżnicowani przeciwnicy - 451 głosów (24%)
4. za mało zróżnicowani przeciwnicy - 148 głosów (8%)
5. zbyt wymagajacy przeciwnicy - 17 głosów (1%)

Oddano 1865 głosów.



Dziękujemy za udział w głosowaniu i komentowaniu sond.


Zobacz także:
Program przygotowań: czy trafiony? - NEWS
Archiwum sond
Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com[/quote]


Zablokowany