Co sądzisz o wypożyczeniu Giovinco?

Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 12:33

Co sądzisz o wypożyczeniu Giovinco?
- rozsądna decyzja
- powinien otrzymać jeszcze jedną szanse
- lepiej sprzedać aniżeli wypożyczać


Co sądzisz o wymiane Giovinco - Clichy?
- nie oddałbym Giovinco
- postawiłbym na Clichiego
- chciałbym mieć obu w drużynie
- żaden mnie nie przekonuje


Zapraszamy do głosowania i dyskusji na ten temat.


Zobacz także:
News - przyszłość Giovinco
News - Giovinco niebawem w Bari?
News - Giovinco zostanie w Juventusie?
News - Giovinco w Arsenalu za Clichy'ego?
News - Barreto zachęca Giovinco
News - Pożegnanie z Giovinco?


Archiwum sond
Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com


maciek_11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2007
Posty: 161
Rejestracja: 08 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 13:07

Cena za Sebę będzie z roku na rok, z miesiąca na miesiąc spadać. Więc, mimo że w sondzie głosowałem na wypożyczenie, jeśli zarząd, a przede wszystkim trener nie ma zamiaru na niego stawiać, to warto przemyśleć ofertę Arsenalu (o ile w ogóle może ona być prawdziwa). Będziemy żałować, to jest pewne, ale szkoda chłopaka, jak ma oglądać mecze z trybun.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 13:21

Siewierski, może ankietkę dodaj?

Jeśli mielibyśmy się rozstawać z Gio, to tylko w rozliczeniu za Clichy`ego. Dlaczego? Z prostej przyczyny - dobry lewy obrońca to towar deficytowy. Dobry lewy pomocnik/ lewoskrzydłowy występuje w przyrodzie znacznie częściej i łatwiej go zastąpić.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 14:12

deszczowy pisze:Siewierski, może ankietkę dodaj?
Zajrzyj no skarbie na stronę główną :wink: W tym pokoju nie wrzucamy ankiet.


rafal-1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2010
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 14:42

Myślę, że wypożyczenie byłoby dobre dla Juventusu i dla Giovinco. Najlepiej żeby w tym sezonie grał w Parmie, albo w Juve. Co do Clichy'iego to chętnie widziałbym Go w Juve, ale razem z Giovinco...


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 18:15

Też jestem za wypożyczeniem na przykład do Parmy a po roku jeśli błyśnie formą to wróci do Juve i będzie grał (a nie grzał ławę tak jak ostatnio).
Nie sprzedawał bym Go, żeby później tego nie żałowac.
Zostac też nie powinien jeśli nie dostanie szansy gry.
Co do wymiany za Clichy'ego to możemy oddac Melo lub Poulsena i dorzucic jeszcze Grygere, ale Gio bym się jeszcze definitywnie nie pozbywał.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2010, 11:29

Jak dla mnie to dobrze że idzie do innego klubu, u nas się marnuje. Bardzo dobra decyzja jest o jego wypożyczeniu, nie tracimy go na zawsze, jeśli będziemy go potzebowali sięgniemy po niego...a jeśli nie to mam nadzieje że Seba wkońcu wyląduje w jakimś dobrym uropejskim klubie...Arsenalu :wink: :whistle:


gwrobel22

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 5
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 lipca 2010, 12:28

Moim zdaniem też powinien iść na wypożyczenie, bo u nas marnuje tylko swój talent. Najlepiej byłoby jakby poszedł do Bari, a później mógłby wrócić


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2010, 13:49

Siewier pisze:Co sądzisz o wymiane Giovinco - Clichy?
- oddałbym Giovinco
- postawiłbym na Clichiego
w ankiecie jest mały, choć dość istotny błąd, dwie pierwsze odpowiedzi wskazują na to samo, bo jeśli to jest pytanie o wymianę, to przy pierwszej (bądź drugiej) możliwości brakuje "nie"

Co do samego tematu, Giovinco trzeba się pozbyć bo kolejny trener udowadnia, że nie będzie na niego stawiał. Wypożyczenie? tak, choć dużo lepsza byłaby wymiana na Clichiego w co raczej nie wierzę dlatego pozostaje raczej tylko pierwsza opcja.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 lipca 2010, 11:33

U nas Giovinco większych szans, jak widać, miał nie będzie. Być może jest jakieś drugie dno tej sprawy, trudno powiedzieć - tak czy inaczej, trzeba się raczej z tym pogodzić. Wypożyczenie byłoby lepsze, pytanie jednak, co na to wszystko sam zawodnik, który tułałby się już nie na pierwszym wypożyczeniu. Dla nas byłoby lepiej, żeby się go nie pozbywać, chyba że właśnie za jakiegoś dobrego piłkarza, dla niego byłoby z kolei lepiej, gdyby znalazł w końcu miejsce, gdzie w niego uwierzą.


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 lipca 2010, 11:34

Dlaczego oddać Gio?

1.Dla jego dobra - siedząc na ławce nie odniesie sportowego sukcesu, na który potencjał na pewno ma (miał?).
2.Dla dobra drużyny? - Chłopak jest młody z czasem straci cierpliwość co może niekorzystnie odbić się na atmosferę w drużynie i już nawet modlitwy Legro nic nie pomogą...
3.Bo co nam po nim? - Jeszcze idzie zarobić na jego transferze. W tym przypadku nie istotne są jego umiejętności lecz częstotliwość gry. Jeśli nie gra, a idzie na nim zarobić to pytanie brzmi czemu nie?

Dlaczego go nie oddawać?
1.Bo ma umiejętności - wielokrotnie wchodząc z ławki robił większy dym w obronie przeciwnika w 10-15min niż inni w przeciągu całego meczu.
2.Bo jest jednym z niewielu techników w drużynie - Diego, Del Piero, Giovinco no i może Lanzafame. To jednak trochę zbyt mało by cieszyć oko widza.
3.Bo kocha klub - Tu się wychował i uczył piłkarskiego fachu, wielokrotnie powtarzał, że chce tu zostać. Wielu widziało w nim godnego następce Del Piero. Niestety na tą chwilę Gio jest jego ofiarą a nie następcą.
4.Bo to wstyd... zmarnować kolejny talent.

Clichy. Lewy obrońca mający zaledwie 25 lat. Gra już tak długo, że w tym wieku ma większe doświadczenie niż nie jeden zawodnik z 30 na karku. Zdecydowanie lepszy niż nasze "Molinara", "De Ceglia" i te inne. Tu akurat jestem zdecydowanie na tak. Co do Giovinco powinien dostać jedną prawdziwą szansę. Grać i pokazać, że potrafi. Jeśli zawiedzie wtedy się żegnamy.


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2010, 11:40

Jeżeli żaden z trenerów od czasów Deschampsa, który, powiedzmy, odkrył Giovinco, nie chce stawiać na Mrówkę to coś to musi chyba oznaczać. Rozumiem, że można przeciwstawiać się zdaniu jednego trenera, ale ich było trzech. Tylko kibice domagają się ciągle, aby Giovinco grał. A najgorsze jest to, że i ja do nich należę. W poprzednim sezonie dawał on dobre zmiany zawodnikom, którzy byli zwyczajnie wypaleni. Było widać, że chce grać i chce się pokazać. Widocznie to za mało.

Przypomina się też podobna sytuacja z Bożinowem, przez wielu uważanego za obiecującego piłkarza, a teraz, po przygodzie w Anglii, błąkającego się po ligowych średniakach. Nie chcę porównywać tych dwóch piłkarzy, ale okazuje się, że czasem trenerzy wiedzą o zawodnikach więcej niż kibice. Nasz młody Giovinco ma już 23 lata i jeśli do tego czasu nie zdołał przekonać do siebie żadnego ze swoich trenerów to odejście jest nieuniknione. Pytanie tylko czy z opcją powrotu...


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lipca 2010, 12:14

Seba raczej nie ma szans gry w Juve. Wątpię czy kiedykolwiek ją dostanie. Kolejny trener z rzędu nie chce na niego postawić - dziwnym jest to, że skoro Seba jest taki wspaniały i tak nikt na niego nie stawia.

Wydaje mi się, że to tylko My kibice się podniecamy tymi niby umiejętnościami Seby. W rzeczywistości jest to zwykły włoski średniak, którego przyszłością jest Parma, Bari lub inny średniak z ligi włoskiej.

Z drugiej jednak strony, Wegner wypowiadał się o nim całkiem dobrze, jednak czy z Palladino nie było identycznie?

Moim zdaniem Giovinco powinien zostać wypożyczony lub sprzedany z możliwością odkupienia. Póki co w Juve nawet jak występował nic wielkiego nie pokazał (co prawda grał tylko ogony). W tym sezonie również skazany jest raczej na ławkę.

Co jeszcze mi do głowy przychodzi - może nikt na niego nie stawia, ze względu na jego warunki fizyczne. Mało kto chce takiego wątłego piłkarza w drużynie, którego może porwać wiatr w każdej chwili. Mimo szybkości i techniki jego warunki fizyczne są strasznie słabe. Może to odstrasza trenerów.

Z drugiej jednak strony - co widzi w nim Wegner i czemu widzi to a inni nie widzą?

Jak wspomniałem wcześniej - na chwile obecną dla mnie Giovinco to zwykły włoski średniak z deka przereklamowany. Mam nadzieję, że się mylę. Bardzo bym chciał się pomylić.

Rozwiązaniem dobrym przede wszystkim dla Seby jest jego wypożyczenie lub sprzedaż z możliwością odkupienia. Da to Sebie możliwość rozwoju, pokaże się ze swojej lepszej strony (o ile taka jest). Może wtedy przekona do siebie trenerów. Jeśli okaże się tym diamentem o którym tak wszyscy tutaj mówią będzie mógł wrócić (o ile sam wtedy będzie tego chciał).

Wypożyczenie Seby to ryzyko jego utraty, ale też nadzieja na jego rozwój i powrót.


Co do możliwości wymiany na Clichego... No coż... Ciekawa opcja, jednak wolalbym miec jednego i drugiego w druzynie - z tym ze Sebe na wypozyczeniu.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2010, 13:40

Siewier pisze:Co sądzisz o wypożyczeniu Giovinco?
- rozsądna decyzja
- powinien otrzymać jeszcze jedną szanse
- lepiej sprzedać aniżeli wypożyczać
Podkreśliłem odpowiedź na, którą głosowałem. Chodzi mi tu jednak o prawdziwą szansę gry, nie o to co było do tej pory czyli notoryczne siedzenie na ławce. Jeśli natomiast już mielibyśmy pozbyć się go z drużyny to w grę wchodzi tylko wypożyczenie. Jeśli go sprzedamy i okaże się później gwiazdą (a tak będzie na pewno) nie da rady ściągnąć go z powrotem, z wypożyczenia będzie na pewno łatwiej.
Siewier pisze:Co sądzisz o wymiane Giovinco - Clichy?
- nie oddałbym Giovinco
- postawiłbym na Clichiego
- chciałbym mieć obu w drużynie
- żaden mnie nie przekonuje
Tutaj zagłosowałem tak. Ale jeśli miałbym wybierać to wybieram Giovinco. Clichy jest dobrym zawodnikiem ale szczególnie się nie wyróżnia. Byłby jednak wzmocnieniem i jednym z lepszych na tej pozycji w Juve. Tak więc za rozsądną cenę warto.
mesju pisze:Jeżeli żaden z trenerów od czasów Deschampsa, który, powiedzmy, odkrył Giovinco, nie chce stawiać na Mrówkę to coś to musi chyba oznaczać. Rozumiem, że można przeciwstawiać się zdaniu jednego trenera, ale ich było trzech.
Slim pisze:Kolejny trener z rzędu nie chce na niego postawić - dziwnym jest to, że skoro Seba jest taki wspaniały i tak nikt na niego nie stawia.
Zgadza się, to jest zastanawiające. Ale moim zdaniem to bardziej jest coś z trenerami. Gołym okiem widać było, że w spotkaniach, w których Giovinco grał był wyróżniającą się postacią. Raczej wykorzystywał swoje szanse, choć było ich mało a mimo to nigdy ta dobra gra nie owocowała awansem do pierwszego składu. To dla mnie jest trochę dziwne. Jakie były tego przyczyny? Może trenerzy sądzili, że jest jeszcze za młody, niezbyt doświadczony... Nie mam pojęcia jakie były motywy ale gdyby mu zaufali i dawali mu szansę na pewno odpłacił by się i byłoby to z pożytkiem dla niego i dla klubu.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 lipca 2010, 21:33

Co sądzisz o wymiane Giovinco - Clichy?
- nie oddałbym Giovinco
- postawiłbym na Clichiego
- chciałbym mieć obu w drużynie
- żaden mnie nie przekonuje

Wiekszość zagłosowała na pkt 3, co jest dla mnie bez sensu, bo wymiana Giovinco-Clichy wyklucza taką opcję.

Głos na Clichego.


Zablokowany