Wybierz wydarzenie 2009 roku

Zablokowany
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 11:33

Przyszedł czas na wybór wydarzenia ubiegłego roku. Wprawdzie ostatni tego typu wyboru dokonywaliście pięć lat temu, liczymy że począwszy od teraz będzie to stały punkt "programu".
Spośród wszystkich ważnych zdarzeń minionych 12 miesięcy wybraliśmy dziesięć, z których to Wy wybierzecie to "naj"(...)

Czytaj dalej newsa

Wybierz wydarzenie 2009 roku
- Primavera wygrywa Torneo Viareggio
- Ranieri zwolniony, Ferrara nowym trenerem
- Diego w Juventusie
- Nedved odchodzi z Juventusu
- Wyburzenie Delle Alpi, rozpoczęcie budowy nowego stadionu
- Agricola odchodzi z Juve
- 7 Juventinich w wyjściowej "11" reprezentacji Włoch
- David Trezeguet najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii
- Juventus w fatalnym stylu żegna się z Ligą Mistrzów
- Bettega wraca do Juventusu

W tym temacie możecie uzasadnić swój wybór. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 11:53

wybrałem odejscie Nedveda , chyba nikt nie bedzie mial wątpliwosci co do tego że to bylo naj. wydarzenie 2009 roku ..... jeszcze raz dzieki Pavel ! :ok:


Obrazek
WIDZEW
Bójcie się Chamy do Ekstraklasy wracamy!!!!
kamix86

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2007
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 11:56

Ja nie miałem żadnych wątpliwości co było wydarzeniem zeszłego roku, aż się łezka zakręciła w oku gdy żegnaliśmy Pavla w meczu z Lazio. Tamtego dnia skończył się pewien okres w historii "mojego Juventusu", ta sonda według mnie jest wogóle nie potrzebna bo wynik jest z góry znany.


P.S. W tym trudnym dla klubu okresie wystarczy póścić sobie filmik z meczu Juventus - Real z 2003r. i odrazu serce rośnie i wie się dlaczeo kibicuje temu a nie innemu klubowi.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 11:57

Nie wiem, które z wydarzeń było najważniejsze, ciężko mi to ocenić, dlatego, że wiele z nich będzie przynosiło rezultaty dopiero w najbliższym czasie (przebudowa Delle Alpi, Bettega z powrotem w Juve).

Zagłosowałem na zdarzenie, które najbardziej mnie poruszyło, wiązało się dla mnie z największymi emocjami - odejście Nedveda na piłkarską emeryturę. Ten ostatni mecz z Lazio i zejście z boiska - niesamowite było jak wszyscy koledzy z drużyny chcieli pomóc Nedvedowi w strzeleniu pożegnalnej bramki. Atmosfera na trybunach również była nieziemska - zarówno przed, w czasie, jak i po meczu. Brawa, tunel, wszyscy juventini w koszulkach z '11', sentymentalna muzyka na Olimpico, honorowa rundka naokoło stadionu w szaliku Juve...

Dla mnie to będzie niezapomniane przeżycie i moment, który z poprzedniego roku najbardziej utkwił mi w pamięci - szczególnie, że oglądałem go ze łzami w oczach, a na ścianie mojego pokoju cały czas wisi zdjęcie Nedveda w szaliku Drughich.

Zaiste wielkim człowiekiem jest nasz Pavel.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 12:02

Nic nie równa się odejściu Nedveda. Czasem żeby jeszcze bardziej docenić pewne rzeczy, trzeba je stracić. Faktycznie, to już nie to samo Juve. Tak czy inaczej, zszedł ze sceny niepokonany. Czapki z głów.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 12:19

- Nedved odchodzi z Juventusu - bezapelacyjnie najważniejsze wydarzenie roku. Jak chyba wszyscy miałem nadzieję, że po raz kolejny zapowiedź zakończenia kariery okaże się tylko zapowiedzią, jednak stało się - odszedł nie tylko wielki piłkarz ale także wielki człowiek, prawdziwa legenda Juventusu, jeden z tych piłkarzy którzy nie tylko grali w naszym klubie ale także go na prawdę kochali. Dlatego też Nedveda kochali kibice, dlatego tak bardzo nam go brakuje w dzisiejszym Juventusie. GRAZIE PAVEL !!!


Obrazek
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 12:29

Zdecydowanie odejście Nedveda... Bardzo to przeżyłem, ze łzami w oczach oglądałem "rundkę" wokół boiska. Genialny piłkarz o ogromnym sercu i woli walki, mój ulubieniec. Szkoda, że teraz nie widzimy takiego samego poświęcenia u obecnych piłkarzy Juve.

Mam nadzieję, że jeszcze do Nas wróci.


Wojtek1207

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 230
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 12:33

Oczywiście odejście Nedveda.
To wydarzenie nadal odbija się na naszej grze, brakuje nam takiego grajka. :cry:


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 12:35

Odejście Nedveda - bez wątpienia zdecydowanie największe i najbardziej wzruszające wydarzenie roku w Juventusie... Strasznie mi go brakuje :(


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
dejvid_00

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 39
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 13:23

Jak najbardziej odejście pavla nedveda było wydarzeniem nie tylko zeszłego roku.GRAZIE PAVEL!!!


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 13:49

Dla mnie to nie było odejście Nedveda.
Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że zszedł ze sceny niepokonany. W ostatnim sezonie na ogól irytował swoją postawą (nie tylko mnie - większość z nas). Oczywiście to nie wpłynęło znacząco na moje postrzeganie tego zawodnika ale dla mnie Nedved odszedł właśnie wtedy - będąc cieniem zawodnika, który wygrał złota piłkę. Pewnie dlatego jego ostatni mecz nie wywołał we mnie wzruszenia ale ulgę, że już z tej sceny schodzi i nie będzie nadszarpywał swojej legendy.
Moja odpowiedź to zdecydowanie transfer Diego, czyli raczej zwrócenie się ku przyszłości. Byłem jego fanem na długo zanim pojawiły się pierwsze informacje łączące go z nami, także te transfer to było spełnienie wieloletnich marzeń. I pierwszy ruch nieudaczników z zarządu w kierunku odbudowy potęgi Juve.
Pewnie, że takie wydarzenia jak odejście Pavla, zburzenie Delle Alpi czy wyczyn Trezegueta z punktu widzenia statystyk czy historii klubu są ważniejsze i na stałe wpisza się w naszą kronikę ale we mnie najwięcej emocji wzbudził właśnie Diego.


calma calma
meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 14:12

Heh... kiedys wybieralibysmy pomiedzy Scudetto , wygrana na San Siro czy finał LM a teraz... nie ma innej opcji - Juventus w fatalnym stylu żegna się z Ligą Mistrzów - to było najwazniejsze.
Nedved był wielkim piłkarzem i trzeba o tym pamietac ale nie ma ludzi niezastapionych, co roku odchodza wielcy piłkarze i przychodza nowi, z reszta teraz po nim płaczecie, a za pare lat moze skonczyc jak Ferrara. Rekord Treze czy wygrana primavery tez były wazne, ale odpadniecie z LM podsumowało to co dzieje sie z naszym klubem od paru sezonów. Popadamy w przecietnosc... z europejskiej potegi stalismy sie w ligowym sredniakiem. Kiedys na sama mysl o grze z nami przeciwnicy srali w gacie a teraz... pluja nam w twarz frajerzy z catani czy bari :roll: Kiedys przegrywalismy przez cały rok góra dwa - trzy spotkania a teraz...
Odejscie wielkiego piłkarza nie moze byc wiekszym wydarzeniem dla nas niz powolny upadek klubu. Jeszcze przyjscie Diego... to mogło byc wielkie wydarzenie gdyby rzeczywiscie był nowym Zizou, miało byc wydarzenie jest rozczarowanie. :roll:
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2010, 14:27 przez meloo, łącznie zmieniany 1 raz.


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 14:25

Ja osobiscie najbardziej odczulem odejscie Nedveda, rozpisywac sie nie bede, po prostu mam do niego ogromny sentyment. Ale z punktu widzenia klubu, moim zdaniem, najwazniejszym wydarzeniem bylo wywalenie Ranieriego i zatrudnienie Ferrary. Cos na co wszyscy czekali, byli bardzo zadowoleni jak sie wydarzylo, a teraz, pare miesiecy po, widac jak na dloni jaki to byl blad. Patrzac w przeszlosc widze, ze ta decyzja, wywolana presja, w swoj sposob zburzyla to co budowalismy przez 2 lata od powrotu do Serie A. Nie wiem jak wy, ale ja najchetniej bym cofnal czas i zostawil Ranieriego jako naszego trenera. Co prawda to prawda, Ranieri to nie jest Capello, Lippi czy Mourinho, ale jest to swietny trener, ktory samym swoim doswiadczeniem zjada Ferrare na sniadanie. Mozna powiedziec ze gralismy dosc slabo w ofensywie, niesmialo w ataku, ale nikt inny jak Ranieri nam poukladal defensywe (ani jednego meczu przegranego roznica wieksza niz 1 gol), to Ranieri zrobil z nieopierzonego lewego obroncy Nowego Cannavaro, ktory jest podpora reprezentacji (i klubu), i to z nim na lawce pokazalismy, ze nie boimy sie nawet 'wielkich europejskich poteg' (mecze z Realem, pokazanie jaj przeciwko Chelsea).

cholera, zamiast uzasadnic wybor napisalem po prostu ze Ranieri byl spoko
Dlatego tez wlasnie glosuje na zwolnienie Ranieriego i zatrudnienie Ferrary.


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 14:30

Nedved odchodzi z Juventusu - Dla mnie samego było to duże przeżycie, mój idol z lat dziecięcych.. No cóż szkoda.. :whistle: GRAZIE PAVEL ! :bravo:

P.S. Te łzy jak obchodził cały stadion.. :roll:
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2010, 18:08 przez Simi, łącznie zmieniany 1 raz.


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2010, 17:44

Nie mam wątpliwości, że taka boleść dla kibiców i działaczy Juve to tylko pożegnanie się w fatalnym stylu z Ligą Mistrzów. A ile Juve stracił kasy w wyniku odpadnięcia z CL :?: Około 4,5 mln euro. Tak kasa jest najważniejsza w dzisiejszych czasach. Za trochę większą sumę można wykupić Caseresa.
I nikt nigdy nie pisał, że najważniejsze było odchodzenie piłkarzy. Kiedyś także musieli odchodzić z Juve: Platini, Boniek, Zoff, Zidane, Inzaghi, Thuram, itd. Każdego da się zastąpić na każdej pozycji w klubie.


Obrazek
Obrazek
Zablokowany