Co dalej z Derby D'Italia?

Zablokowany
DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 01:41

Hasło "Derby D'Italia" powstało w roku 1967 a wymyślił je włoski dziennikarz sportowy Gianni Brera. Potyczkę Juventusu z Interem określił tym mianem ze względu na to, iż były to na ówczesne czasy najbardziej utytułowane drużyny we Włoszech. W latach 80' używanie tego określenia do meczu Juve - Inter zaczęto także (a może i przede wszystkim) motywować tym, że po aferze Totonero i degradacji Milanu zespoły te stały się jedynymi, które grając w Serie A nigdy z niej nie spadły.

W 1994 Milan zdobywając swoje 14 scudetto zburzył pierwotne założenie pana Brery i stał się po Juventusie drugą najbardziej utytułowaną drużyną we Włoszech, wyprzedając Inter. Wtedy po raz pierwszy zaczęto polemizować z tym czy spotkanie Juventusu z Interem nadal powinno określać się mianem derby Włoch.

Przed rokiem w wyniku afery Calciopoli tym razem zdegradowany został Juventus i tym samym drugi motyw określania konfrontacji Bianconerich z Nerazzuri jako Derby Italii został podważony. Potem Interowi jedno mistrzostwo dano w prezencie, a drugie zdobył w minionym sezonie pod nieobecność Juventusu. Tym samym Inter mając na koncie 14 mistrzostw plus jedno skradzione goni Milan, który jest obecnie także najbardziej utytułowaną włoską drużyną jeśli chodzi o europejskie puchary.

Jak widać sytuacja strasznie się pogmatwała. Obecność Juventusu w Derby D'Italia wydaje się być nie podważalna. Co jednak z przeciwnikiem? Kto ma nim być? Inter czy Milan? A może jednak derbami Italii powinny być derby Mediolanu? Jakie są wasze zdania na ten temat?
Ostatnio zmieniony 31 października 2007, 09:35 przez DeeJay, łącznie zmieniany 1 raz.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 08:59

Uważam, że Derby d'Italia po aferze Calciopoli jeszcze bardziej "należą" do Interu i Juventusu.
1) nigdy Juventus tak bardzo nie pragnął pokonać Interu i pokazac kto tak na prawde rzadzi na półwyspie Apenińskim. Do tego chca udowodnić, że tylko nasza degradacja pozwoliła Interowi wywalczyc ostatnie scudetto.
2) nigdy Inter tak bardzo nie pragnął pokonać Juve i pokazać, ze zaczęła sie nowa era w Lidze Włoskiej- era Interu (wiem, że to głupota ale tak jakos mi sie napisało :smile: )
3) kibice obu druzyn sie nienawidza bardziej niz fani Milanu i Juve. Nie wiem jak wyglada sytuacja na lini Inter-Milan (tzn. wiem że tez "nie przepadaja za soba" ale bardziej czy mniej niz z Juve?)
4) tradycja. Od klikudziesieciu lat Inter-Juve to święta włoska wojna, mecz sezonu. Po co zmieniać teraz nazwę na Derby d'Italia Milan-Inter?
5) a może Derby d'Italia to mecz Roma (radzaca sobie ostatnio znakomicie w Serie A) przeciwko Interowi? Albo Roma-Juve?

Pozostańmy wiec przy Derby d'Italia JUVENTUS vs INTER


Juve Forever !!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2007
Posty: 17
Rejestracja: 31 lipca 2007

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 20:10

Oczywistą oczywistością jest że na to miano zasługuje mecz 2 najbardziej utytułowanych Włoskich drużyn czyli JUVENTUSU i MILANU !!!

Zaś jeśli chodziło by o nazwijmy to ''Włoską Wojnę'' to wtedy bez wątpienia mecz JUVENTUSU z INTEREM można tak nazwać bo już od jakiegoś czasu a szczególnie od afery Calciopoli stosunki między klubami nie są najlepsze...


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 21:27

Juve Forever !!!
no własnie. Oczywista oczywistosc i 0 argumentów. Wymyśl chociaz 2 albo 3 i wtedy pogadajmy :wink:
btw. Teraz bez obrazy, nie mówie tego złosliwie ale twój nick jakos kojarzy mi sie z niejakim ForzaInterem :prochno:

edit. oczywiscie nie mówie że derbami Włoch nie mozna nazywac pojedynku Juve z Milanem, tylko wyydaje mi sie, że wiecej argumentów przemawia za Juve-Inter...


Juve Forever !!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2007
Posty: 17
Rejestracja: 31 lipca 2007

Nieprzeczytany post 02 listopada 2007, 14:40

stahoo

Przeczytaj to co napisał DeeJay odnośnie pochodzenia sformułowania "Derby D'Italia" - sformułowanie to zostało stworzone dla meczu gdzie grają 2 najbardziej utytułowane drużyny we Włoszech a takimi są właśnie Juve i Milan...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 02 listopada 2007, 15:38

Ale to nie jest żadna kwestia formalna, żadne prawnie uregulowane nazewnictwo. Nie odczuwam tego tak: Derby Italii to określenie wymyślone dla meczów najbardziej utytułowanych włoskich drużyn. Ale jako określenie meczu Juventusu z Interem. Tak to odbieram.
To tak jakby w Kleczewie próbowano zmienić nazwę ulicy z konińskiej na polną - bo już nie prowadzi, tak jak kiedyś, do Konina, ale urywa się przy jakimś polu ;)


Dirty mind
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 02 listopada 2007, 16:21

Venomik
Troche zagmatwałes tym przykładem, ale po przeanalizowaniu go (:prochno:) wydaje mi się trafny :wink:

JuveForever!!!
No spoko, wybacz ze w moim poscie tak troche Cie "zaatakowałem" :wink: Najbardziej mi chodzi o to, ze Derby d'Italia to juz tradycja. Tradycja meczy z Interem. A po Calciopoli chyba kazdy kto kocha Juve, pragnie zwyciestwa w tym 1 meczu. Meczu przeciwko Interowi. (no w sumie to sa 2 mecze w Lidze :P )


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 listopada 2007, 17:12

Moim zdaniem na miano to zasługuje mecz Juventusu z Milanem - jako klubu najczęściej w historii zdobywającego scudetto, z klubem drugim w tej klasyfikacji, w dodatku najczęściej zdobywającym Puchar Europy spośród włoskich klubów. Gdzie tu miejsce dla Interu?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9968
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2007, 01:04

Wyniki sondy:

Jaki mecz powinien być określany jako Derby D'Italia?
1. Juventus - Inter - 811 głosów (51%)
2. Juventus - Milan - 690 głosów (44%)
3. Milan - Inter - 72 głosy (5%)
4. Inny - 11 głosów(1%)

Oddano 1584 głosy.

Dziękujemy za udział w głosowaniu i komentowaniu sondy.


Zobacz także:
Archiwum sond
Masz pomysł na sondę? Napisz do nas na adres juvepoland@juvepoland.com


Zablokowany