Największe gwiazdy i najpopularniejszy sport w Polsce

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2004, 23:00

Ulubiona dyscyplina Polaków nazywa się: "Adam Małysz". W skali od 1 do 7 zainteresowanie skokami narciarskimi wynosi 5,25, a piłki nożnej 5,20! Dalej są siatkówka (3,80), lekkoatletyka (3,73) i pływanie (3,49). Dopiero szósta jest koszykówka (3,47).

Małysz w cuglach wygrywa też w kategorii - najpopularniejszy polski sportowiec. Zna go 94,4 proc. Polaków, drugi jest Robert Korzeniowski (84,7), a trzecia - Otylia Jędrzejczak (81). Sukces naszej pływaczki w Atenach wywołał wielki wzrost jej popularności. Jeszcze w 2003 roku rozpoznawało ją tylko 56,1 proc. Polaków. W pierwszej dziesiątce najbardziej znanych sportowców są także m.in: Andrzej Gołota, Jerzy Dudek, Krzysztof Hołowczyc i Przemysław Saleta. Wszyscy oni byli w czołówce także w poprzednim roku. Jedyna nowa twarz to Jędrzejczak. Analitycy z ARC Rynek i Opinia podkreślają, że popularność poszczególnych sportowców osobowości nie ma nic wspólnego z zainteresowaniem dyscypliną. Dlatego w czołówce znalazło się tylko dwóch piłkarzy (Dudek i Olisadebe), a są w niej m.in. kierowca rajdowy i bokser.

Natomiast niska popularność dyscypliny ma znaczenie dla poziomu zainteresowania sportowcem, bo np. mistrzowie olimpijscy w mało popularnym wioślarstwie - Robert Sycz i Tomasz Kucharski - są dopiero w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Kibicujemy Wiśle

Najpopularniejszym sportem drużynowym jest piłka nożna. 34,5 proc. Polaków zna choć jedną drużynę występującą w naszej lidze, 7,4 proc odpowiedziało: "Interesuję się sportem, ale nie znam ani jednej", dla reszty cały sport to sprawa nieistotna. Najwięcej kibiców ma Wisła Kraków. Spośród osób, które zadeklarowały, że interesują się futbolem, aż 32,6 proc. powiedziało, że kibicuje tej drużynie. Na drugim miejscu jest Legia (18,1 proc.), ale, co ciekawe, odsetek jej fanów spadł w ciągu ostatnich dwóch lat z 22,8 proc. Dalsze miejsca zajmują: Lech (14,7), Groclin (10,9) i Amica (9,7). Najmniej fanów ma w Polsce Zagłębie Lubin - tylko 1,2 proc. ankietowanych kibicuje tej drużynie.

Analitycy zmniejszenie się liczby fanów Legii tłumaczą tym, że "zespół z Warszawy od kilku lat znajduje się pod względem sportowym w cieniu Wisły". Kibicowanie to co innego niż znajomość marki, czyli rozpoznawalność zespołu. Tu na czele jest Wisła, Legia, Lech i Amica z blisko 90-proc. tzw. spontaniczną znajomością. Najmniej znanym klubem jest Górnik Łęczna

WIecej w http://sport.gazeta.pl/zima/1,35546,2459050.html

No cóż mozna było się tego spodziewać... Skoki narciarskie góra !!! Ciekawe jak podobne sondaże będą sie prezentowac, gdy nasz mistrz zakończy juz karierę... Na razie pełna dominacja Skoków i Małysza...
Dobrze, że Piłka nożna jest przynajmniej druga i nie dałą się chodziarstwu... :twisted:
Najwięcej kibiców ma Wisła, ja tez się do nich zaliczam, ale myslę, że jak Legia po przejeciu przez ITI się zacznie wzmacniać, to duzo kibiców przypomni sobie o niej, i statystyki mogą być inne...


P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2004, 23:20

Hmm zainteresowanie Polaków Małyszem wzroslo dopiero po jego sukcesach...ja zawsze lubialem sobie na skoki popatrzec! A w Polsce nr 1 jest oczywiscie Piłka nożna następnie jest żużel i siatkówka...


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2004, 23:28

ja powiem tak. jeśli Polski sportowiec odnosi sukcesy, to od razu cały naród zaczyna się interesować jego dyscypliną. przykład? Małysz i skoki. nie było tak? po pierwszych sukcesach, oglądalność wzrosła o połowę (dane gdzieś z roku 2001). zawsze tak było i zawsze tak będzie. teraz czekam, aż wszyscy przerzucą się na bierki elektryczne...


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2004, 07:41

bartusek pisze:Dopiero szósta jest koszykówka (3,47)
Tak jak myślałem. tylko teraz jeszcze bardziej się załamałem. W tym kraju nikt nie gra w kosza!!!! U mnie w liceum na 1500 osób to na SKS chodzi może góra za 10 osób a tak przeciętnie to 6. I winnych szkołach jest podobnie. Gdyby sie nam trafił jakiś super koszykarz i pojechał by do NBA zrobił kariere to dopiero wtedy moglibyśmy się zacząć bardziej interesować koszem. A jest niestety tak jak jest :(


Obrazek
darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2004, 09:03

Takich wyników mozna było sie spodziewać. Wiadomo, że o popularności dyscypliny swiadcza osoągniecia zawodników w tej dyscyplinie.
Ciężko sobie wyobraźić, żeby przy takich osiagnięciach Małysza polacy nie zainteresowali się skokami i nie zaczeli regularnie ogladać transmisji ze skoków, tym bardziej że są one dostepne w TVP.
Troche inaczej ma sie sprawa naprzykład z takimi dyscyplinami, jak chodziarstwem, czy wioślarstwem, ponieważ starty tych zawodników możemy zobaczyć w TVP raz na rok, albo nawet raz na 4 lata (przy okazji olompiady).


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2004, 09:33

Tak mówią teraz bo jest zima Małysz wygrał jeden konkurs i wszyscy są podnieceni skokami a niech ich zapytają podczas Mistrzostw Świata 06 ciekaw jestem co by powiedzieli według moich zaintereswań tą tabele uporządkowałbym następująco 1.Piłka Nożna 2.Koszykówka 3.Siatkówka 4.Niech bedą Te Skoki ( No wiecie czasem miło popatrzeć :D ) 5.Lekkoatletyka 6.Pływanie


hania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 338
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2004, 12:59

Małysz stal sie popularny bo zaczął wygrywac wszystko, stal sie rywalem nie do pokonania dla innych zawodnikow. I jako Polacy wszyscy bylismy dumni ze zaden z pozostalych skoczkow na swiecie nie byl w stanie mu dorownac. To bylo juz wielokrtonie wyjasniane przez roznych ludzi. Po prostu byl Polakiem i byl najlepszy czym rozsławil w jakims znaczeniu nasz kraj. Dlatego tyle osob zaczelo mu kibicowac. Ja skoki ogladalakm duzo wczesniej, jeszcze zanim pojawil sie ten wielki malysz. Dobrze pamietam jak ogladalam tamten konkurs TCS w ktorym Adas wygral i od ktorego to zaczela sie jego wielka przygoda. Owzem skoki sa popularne ale w zasadzie tylko dzieki Adasiowi. Ja poprzez popularnosc bardziej rozumiem nie tylko kibicowanie, obserwowanie ale takze uprawianie danego sportu. A pod tym wzgledem króluje pilka oczywiscie. Mniej popularna stala sie np koszykowka, ale jak ktos ja lubi to uprawia ten sport bez wzgledu na to czy Polska odnosi w tej dyscyplinie jakies sukcesy czy nie. Mniej popularna jest tez lekkaaltletyka. Chociaz na wiekszych imprezach interesuje sie nia dosc duza czesc Polakow. Co do jej uprawiania to robi to na pewno mniej osob niz np w koszykowce, pilce noznej itp bo jest to sport w ktorym trzeba wykazywac pewnymi predyspozycjami aby byc chociaz przecietnym zawodnikem na arenie swiatowej. Albo jest sie szybkim albo nie, albo sie wysoko skacze albo juz nigdy sie tego nie nauczy. W meczu mozna zagrac lepiej, gorzej, mozna strzelic wiecej lub mniej bramek w danym seoznie, tu trzeba posiadac juz wrodzone umiejetnosci.


IL BELLO DEL CALCIO

Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia...

Wygraj wyjazd do Madrytu i potrenuj z Beckhamem. Moze go czegos nauczysz...
howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 23:08

Teraz juz Malysz nie wygrywa to ludzie zaczynaja o nim zapominac.Znana osoba jest teraz Otylia Jendrzejczak i Marta Domachowska :evil: Zlosci mnie to gdyz Malysz wiele dla Poslki zrobil,rozlawil swoj narod a teraz duzo osob nie oglada gdyz nie odnosi zwyciestwa


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 23:22

białas pisze:ja powiem tak. jeśli Polski sportowiec odnosi sukcesy, to od razu cały naród zaczyna się interesować jego dyscypliną...
Tak to prawda. Ale taka chyba jest kolej rzeczy- Polak wygrywa w jakiejs dyscyplinie, o Polaku mowi swiat, Polska zaczyna byc dumna.. :roll: Przeciez kiedy np Wisla grala w Pucharze UEFA- ilez sie trabilo w TV o meczu z Lazio! Jaka ogladalnosc! Jaka sensacja ze odwolali mecz bo boisko bylo zmrozone! Heh no a wszystko (a raczej wiekszosc) dlatego, ze Wisla 'zabrnela' tak daleko. Prawdziwi fani Wisly ogladali ja i przed tym meczem i ogladaja do tej pory, ale ze wtedy byla 'na topie' bo grala o taki prestiz i calkiem niezle jej szlo... przyciagala ludzi przed telewizory, gazety i na stadion.
Podobnie z Malyszem, siatkarzami, pilkarzami- wszystkim. Gdyby ta klientka od strzelania ze strzelby (nie pamietam jak sie nazywa- sorry) zaczela odnosic niezle sukcesy, podejrzewam ze przynajmniej czesc spoleczenstwa jakos nagle zaczelaby sie interesowac strzelaniem... :wink: a dzieciaki biegalyby po poworkachz wiatrowkami. Tak to juz jest. Ja tam interesuje sie generalnie pilka, bez wzgledu na to co sie z nia w Polsce dzieje. I jusz. :roll:


zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 00:03

Jeju, jak ja nie trawie Otyli :evil: Fakt, ze zdobyla medale i oddala na aukcje ale ona jest taka daremna, ze brak mi slow. Nie wiem co w niej ludzie widza. Jak dla mnie brakuje Krzynia, ktory jest o wiele ciekawsza osoba od Otyli. Jeszcze Marta Domachowska, Lucjan Blaszczyk i kilku innych sportowcow powinno sie znales w piewszej 10, ale ja nie mysle za rodakow wiec jest Otylia :?

A i cytat z wywiadu z Otylia: "Uwielbiam hihpohopowe (to obraza HH) grupy "Jedem Osiem L" ( :D ) i "Trzeci Wymiar" (dla mnie masz stajla :D ). No to ja nie mam pytan, poza plywaniem to nic soba nie reprezentuje.


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 07:40

ja chcialbym nawiazac do koszykowki :? bardzo lubie ta dyscypline :wink: ale chyba wiem dlaczego jest tak nisko w rankingu, najczesciej jest emitowana na stacjach do ktorych wiekszasc ludzi nie ma dostepu :? nie ma jej na 1 i 2. dlaczego?? chyba dlatego ze polskie zespoly nie odnosza takich sukcesow w europejskim baskecie. no chyba ze polfarma gdynia :wink: , ale meska reprezentacja gra naprawde slabo :|


Obrazek
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 08:06

Piłka nożna jest zaraz za skokami. Mam nadzieje że Polska Kadra stanie się bardziej popularna od Małysza :wink:
Dziwi mnie pozycja koszykówki która jest dopiero 6 :wink:
Dziwnyten ranking :wink:


ODPOWIEDZ