Pudzianowski na dopingu !?

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Kluska

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 32
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:16

Ironmind, amerykańska firma zajmująca się promowaniem sportów siłowych, podała na swojej stronie internetowej, że Mariusz Pudzianowski, został zdyskwalifikowany przez IFSA (najważniejsza międzynarodowa federacja organizująca zawody strongmenów).

Powodem dyskwalifikacji najsilniejszego człowieka świata jest "naruszenie nowych zasad zdrowotnych zawodów Strongman ustalonych przez IFSA". Zasady zdrowotne podawane przez federację to m.in. lista środków farmakologicznych, których nie wolno używać.

Według Ironmind, IFSA zastosował następujące środki dyscyplinarne:
- anulowanie wyników Pudzianowkiego w zawodach World's Strongest Man 2004 łącznie z odebraniem nagród pieniężnych, punktów w rankingu oraz innych form uznania;
- nałożenie rocznej dyskwalifikacji.

Ta informacja nie zaskoczyła naszego mistrza. Spodziewał się, że IFSA gotowa jest uknuć przeciwko niemu jakąś intrygę. Pudzian uważa, że znów płaci za swoją niezależność i bezkompromisowość. Nasz siłacz nie zamierza jednak poddać się karze. Postanowił walczyć o swoje dobre imię. Na razie złożył odwołanie od decyzji i czeka na ostateczny werdykt, który ma zapaść 25 grudnia.


Jeśli temat jest w złym pokoju uprzejmie proszę o przeniesienie go !! :D

a jesli nie to co? Zakladajac nowe tematy powinienes wiedziec w jakim pokoju go zalozyc i w jakim zakladasz! Nie bedziemy leciec w kulki i bawic sie w takie teksty. Co prawda temat zalozyles w dobrym pokoju, ale zlamales dwa inne punkty regulaminu. 2e i 2i. Jakbym chcial to bys dostal dwie kartki, ale jestem bardzo poblazliwy i dostaniesz tylko jedna. Niech Cie to czegos nauczy.
kouba


Mania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2003
Posty: 383
Rejestracja: 17 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:21

Jakos mnie to wcale nie dziwi... Zdziwieniem byloby raczej gdyby przy tej swojej budowie nic nie bral :shock: A udowodnienie tego bylo chyba tylko kwestia czasu :roll:

Agnieszka


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:37

a_gu_nia pisze:Jakos mnie to wcale nie dziwi... Zdziwieniem byloby raczej gdyby przy tej swojej budowie nic nie bral :shock: A udowodnienie tego bylo chyba tylko kwestia czasu :roll:

Agnieszka
Racja. Facet miał łapę jak ja nogę i trudno mi było ciągle wierzyć, że stosuje tylko dozwolone odżywki. Ciekawe dlaczego akurat teraz wpadł. Czy to znaczy, że on już nie będzie nigdzie startował? Czy będzie musiał oddać swije trofea?


:roll:
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:48

No raczej żadna nowość wydaje mi sięże raczej każdy Strongman bierze niedozwolone używki szkoda tylko że najwięcej tłumu robi siewokól Pudziana no ale cóz zawsze sierobi szary tłum przy tym kto jest najlpeszy


bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:51

bo jak polak jest wczyms najlepszy to odrazu ze stosuje koks... :evil:
pewnie ze kazdy strongman stosuje sterydy :?


Wessal

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2004
Posty: 294
Rejestracja: 27 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:51

Buahahaha gdyby tak każdego zbadali to nikogo by już nie było na tych zawodach. Przecież to chyba oczywiste, że każdy używa takich środków. Ja zamiast nazwy "StrongMan" zmienił bym to na "Używanie największej ilości niedozwolonych środków". Jak już powiedziałem jak by wszystkich sprawdzili byłyby pustki. Oni napewno o tym wiedzą tylko rżną że to dobre.


gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:53

a ja w to nie wierze znam bardzo dobrze pare osób które wymiarami przypominają mi Mariusza i jedyne co brali to odżywki typu: HmB czy kreatyna a to są środki dozwolone(ponadto ci co chodzą na siłownie wiedzą że żeby dobrze wyglądać to same ćwiczenia nie wystarczą trzeba to podtrzymać dietą i odżywkami).
Wątpie żeby Mariusz brał jakieś niedozwolone świństwa bo przecież bardzo dużo by ryzykował(a wszyscy zawodnicy są sprawdzani więc wiedziałby że coś u niego wykryją nie ma takich środków które nie są do wykrycia zawsze ślad pozostanie po nich) pal licho te tytuły ale najważniejsze to dobre imię-a tego nikt nie chce mieć zniszczonego. Sadze że jest to jakaś pomyłka i wszystko się wkrótce wyjaśni.


Mania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2003
Posty: 383
Rejestracja: 17 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 18:57

Ja zamiast nazwy "StrongMan" zmienił bym to na "Używanie największej ilości niedozwolonych środków".
Dobre,dobre... Tylko są chyba jakieś granice...? Serce, wątroba itd... Wszystko ma swoją wytrzymałość :roll:

Głupota ludzka nie zna granic :?

Agnieszka


Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 19:22

gosciu pisze:a ja w to nie wierze znam bardzo dobrze pare osób które wymiarami przypominają mi Mariusza i jedyne co brali to odżywki typu: HmB czy kreatyna a to są środki dozwolone(ponadto ci co chodzą na siłownie wiedzą że żeby dobrze wyglądać to same ćwiczenia nie wystarczą trzeba to podtrzymać dietą i odżywkami).
Ja tez mysle ze Pudzian nic nie bral :!:
Kluska pisze:Powodem dyskwalifikacji najsilniejszego człowieka świata jest "naruszenie nowych zasad zdrowotnych zawodów Strongman ustalonych przez IFSA". Zasady zdrowotne podawane przez federację to m.in. lista środków farmakologicznych, których nie wolno używać.
Moze tu zawarta jest odpowiedz do calej sprawy :!: Byc moze Pudzien stosowal jakies odzywki czy cos takiego ktore zostaly ostatnio zabronione przez IFSA, a wczesniej byly dozwolone :!: Uwazam Mariusza za jednego z najlepszych Strongmanow jacy kiedykolwiek byli i watpie zeby "jechal na koksie" :) Mam nadzieje ze sprawa zakonczy sie pozytywnym wynikiem dla Mariusza :!:
a_gu_nia pisze:Jakos mnie to wcale nie dziwi... Zdziwieniem byloby raczej gdyby przy tej swojej budowie nic nie bral A udowodnienie tego bylo chyba tylko kwestia czasu

Agnieszka
Pelson pisze:No raczej żadna nowość wydaje mi sięże raczej każdy Strongman bierze niedozwolone używki szkoda tylko że najwięcej tłumu robi siewokól Pudziana no ale cóz zawsze sierobi szary tłum przy tym kto jest najlpeszy
bartus pisze:bo jak polak jest wczyms najlepszy to odrazu ze stosuje koks...
pewnie ze kazdy strongman stosuje sterydy
Dlaczego macie takie podejscei do naszego rodaka :?: Podnoszenie ciezarow i strongmani to tacy sami sportowcy jak pilkarze czy siatkarze :!: To ze Pudzian ma "reka jak ja noge" nie znaczy ze cos bierze :!: Ja mam kumpla (tak samo jak "gosciu") ktory jest "czysty" a wiele budowa sie nie rozni od Pudziana :!:


Obrazek
stazzorZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 199
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 19:25

zapadła mi w pamięć pewna wypowiedź Armstronga który na temat dopingu w sporcie powiedział ze na wodzie mineralnej tour de france by nie wygrał
to chyba daje do myślenia


Obrazek
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 19:38

Co do Armstronga to powiedział to w takim kontekście, że dziennikarze nawet w napojach dla sportowców (zapomniałem jak one się nazywaja ;)) doszukują się dopingu.

A co do Mariusza. Czytałem z nim wiele wywiadów i zrobił on na mnie ogromne wrażenie. Nie jestem żadnym fanem sportów "wielkich facetów" ale ilekroć go słyszałem, czy czytałem jego wypowiediz to wydawał się naprawdę jednym z inteligentniejszych sportowców. Nie mogę uwierzyć w to że "brał" i tak samo jak w sprawie Bianconerich będę czekał na wyniki apelacji i odwołań.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 19:43

Troche odejde od tematu. Armstrong swoje przeszedl (rak jąder) i wątpie zeby bawil sie w niedozwolone srodki. Moze w niewielkim stopniu ale bez ryzykowania zdrowia.

Co do pudziana. Kazdy bierze i taka jest prawda. Nawet Schwarzie brał, watpie zeby na legalach mozna bylo sie dorobic takiej rzezby i takiej siły. Dorobic to jedno a utrzymac to osobna kwestia.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 20:49

Martin pisze:Troche odejde od tematu. Armstrong swoje przeszedl (rak jąder) i wątpie zeby bawil sie w niedozwolone srodki. Moze w niewielkim stopniu ale bez ryzykowania zdrowia.
Ja tez bardzo szanuje Armstronga i jestem pełen podziwu co do jego wyczynów, ale czy nie wydaje Ci się dziwne, że kolarz, który dopiero co wygrał Tour de France i jest w dobrej formie, rezygnuje ze staru na Olipiadzie.... Ktoś kto chciał by upatrywać się jakiegos przekretu, mógłby dojść do wniosku, ze Lance ma to wszystko dokładnie wyliczone przez tych swoich amerykańskich specjalistow.....
Wiekszosc wspolczesnych sportowcow poswieca swoje zdrowie dla pucharów, rekordow i zwyciestw...

Co do Pudziana to takze ogladałem wiele wywiadów z nim....
Jak był u Kuby Wojewódzkiego to mówil ze na odzywki i jedzenie wydaje ok. 2 500 zl miesiecznie o ile dobrze pamietam....
Na pewno stosuje jakies specjalne środki, nie wiadomo tylko czy sa one dozwolone w tym "sporcie"....
A to że popadł w niełaske swiatowej komisji wszyscy wiedza...
Jarek Dymek przecież też nie mógł ostatnio startować !!!
Widać wiec, że sprawa ma podwójne dno....


RadeKas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2003
Posty: 1200
Rejestracja: 12 lipca 2003

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 21:30

Sprawa Amstronga i jego wygrywania tylko TdF jest bardzo prosta. Amerykanin caly rok szykuje sie tylko i wylacznie do tego wyscigu. Nie dba o Mistrzostwa ani o Olimpiade. Dla niego najwazniejszy jest TdF. W ten sposob stal sie nagminnym zwyciesca Tour de France. Nie ma w tym zadnego dopingu.

Co do Pudziana to powtore to co inni. To bylo oczywiste i az sie dziwie ze ktos mial watpliowsci. W tym sporcie powinni pozwolic na doping bo i tak zabranianie go nie ma sensu.


srali muszki będzie wiosna
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 29 listopada 2004, 21:48

Iver.pk pisze: Dlaczego macie takie podejscei do naszego rodaka :?: Podnoszenie ciezarow i strongmani to tacy sami sportowcy jak pilkarze czy siatkarze :!
Oczywiście, że tak!! Ale to, że Polacy mało szanuja swoich sportowców nie jest niczym nowym. Zawsze są żądni sensacji i to przesłania im oczy. Skąd Wy niby możecie wiedzieć czy każdy strongman jest na koksie?? W kontroli antydopingowej pracujecie?? Jak tak to sorry...

Może i Pudzian jest na koksie może i umyślnie brał, ale gadki typu "...każdy Strongman stosuje sterydy" nie są ani zabawne ani prawdziwe

Kurde ja nie wiem czy to jest mądre karać kogoś w myśl nowych przepisów. "Prawo nie działa wstecz" w sporcie nie obowiązuje??

To tyle by było... :idea:


ODPOWIEDZ