Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2018, 21:01

juvemaroko pisze:Dzisiaj fenomenalnie zaprezentowal sie Kubacki i wygral kwalifikacje.
Kubacki to dobry zawodnik do skoków drużynowych, imprez niższego szczebla jak letnia GP, lub do kwalifikacji. W najważniejszych startach indywidualnych nie wytrzymuje on presji, chłopak ma ewidentnie słabą psychikę. Ma już 27 lat, a tylko raz stał na podium PŚ.

Ja nigdy z nim nie wiąże poważnych nadziei. :whistle:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 00:02

Kubacki jeszcze może odpalić jak kiedyś Loitzl czy Janda,którzy też latami czekali na większe sukcesy. Ale na razie faktycznie to zawodnik,który nie wytrzymuje presji, Hula też ostatnio spaprał w Ga=Pa i się posypał. W sumie obok Stocha to Żyła się wydaje takim najbardziej stabilnym, jak ma formę to potrafi coś ugrać.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 19:11

AdiJuve pisze:Kubacki jeszcze może odpalić jak kiedyś Loitzl czy Janda,którzy też latami czekali na większe sukcesy. Ale na razie faktycznie to zawodnik,który nie wytrzymuje presji, Hula też ostatnio spaprał w Ga=Pa i się posypał. W sumie obok Stocha to Żyła się wydaje takim najbardziej stabilnym, jak ma formę to potrafi coś ugrać.
Tyle że tę formę to ustabilizował ostatnio na nieco niższym poziomie, niż byśmy chcieli :think:

Wielki sukces Stocha. Przyznam szczerze, że miałem gdzieś, czy wygra wszystkie cztery konkursy, niemniej jednak jest to wspaniałe osiągnięcie, historyczne. Najważniejsze, że triumfował w całym TCS, drugi rok z rzędu, w jeszcze lepszym stylu. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie w stanie dłużej utrzymać wysoką formę, bo rok temu w pewnym momencie jakby nieco spuchł, akurat w wtedy gdy Kraft osiągnął swój prime. A tu jeszcze dwie duże imprezy na horyzoncie.

Szkoda Kubackiego, ale tutaj chyba jeszcze brakuje chłodnej głowy. Martwi natomiast forma Kota i wspomnianego Żyły. Patrząc na ich wyniki, wydają się raczej gasnąć niż rosnąć w siłę. A Igrzyska Olimpijskie już na blisko i potrzebujemy czwórki do brydża.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 19:33

Kamilowi brakuje jeszcze tylko MŚwL a te zawody już za 2 tygodnie także forma nie powinna uciec, co do IO to są za ponad miesiąc i może być różnie.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 19:42

Wiadomo. Tak prawdę mówiąc, jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia Stocha, to na ten sezon największe nadzieje robiłem sobie właśnie na loty. Jakiś medal na IO byłby przyjemnym dodatkiem, TCS w ogóle mnie nie interesował. Mam nadzieję, że Kamil za dwa tygodnie uzupełni gablotkę ostatnim trofeum, którego jeszcze nie ma, cała reszta to już bonus. Acz w takiej formie, jeżeli utrzyma ją odpowiednio długo, wszystko jest możliwe.

Co do IO liczę przede wszystkim na drużynę, dodatkowo fajny byłby jakiś indywidualny krążek, czyjkolwiek.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 19:48

Ogromne brawa dla Kamila! Może i skoki narciarskie nie są sportem o powalającej popularności, ale zostać legendą jakiejś dyscypliny - zawsze szacun.

Bardzo podobał mi się gest Svena Hannawalda. Gratulacje, okazanie szacunku. Super sprawa.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 20:26

Brawa dla Kamila Stocha. To wielkie osiągnięcie wygrać Turniej Czterech Skoczni 2 razy pod rząd i do tego wygrać wszystkie 4 turnieje ;) Miły gest Hannavalda. Skoki są popularne w naszym kraju. Trwa Gala mistrzów sportu. Drużyną roku zostali skoczkowie a trenerem roku Horngacher. Kto najlepszym sportowcem roku? Kamil ;) ?


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 20:43

W sumie dopiero 3 skoczkom w historii udało się wygrać TCS i IO, oczywiscie Nykkenen gdy zgarnął 3 złota na IO, TCS i KK, do pełni szczęścia brakło mu złota na MŚwL gdzie zgarnął brąz. Drugi był jednosezonowy wyskok Nieminen, gdy w wieku niespełna 17lat zgarnął TCS, KK, 2złota i brąz na IO,
a trzecim Funaki, TCS,MŚwL, 2 złota i srebro(1pkt mu brakło do złota) na IO ale znowu on nie wygrał wtedy PŚ. Także nie ma skoczka,który w roku olimpijskim zgarnąłby wszystko co jest do wygrania, Kamil może być pierwszy xd


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 20:46

deszczowy pisze:Ogromne brawa dla Kamila! Może i skoki narciarskie nie są sportem o powalającej popularności, ale zostać legendą jakiejś dyscypliny - zawsze szacun.

Bardzo podobał mi się gest Svena Hannawalda. Gratulacje, okazanie szacunku. Super sprawa.
Skoki narciarskie mają dwukrotnie większą oglądalność niż La Liga. Także tego... No nie jest to niszowy sport

http://www.sport.pl/skoki/1,65074,21178 ... -razy.html


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2018, 10:49

A i zgarniając MŚwL zostanie drugim skoczkiem w historii po Nykenenie,który wygra wszystko co jest do wygrania, Fin to jest chyba do tej pory absolutnie nr 1 światowych skoków.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2018, 11:53

No i nie został :) Niespecjalnie jest czego żałować, srebro to największy sukces w historii polskich lotów, na dodatek Tande wydawał się być poza zasięgiem i tylko w sferze czystego gdybania pozostaje rozważanie, co mogło się wydarzyć w czwartej serii.

Norwegowie w ogóle latali jak kosmici, na drużynówkę wyszli po swoje i na pełnym luzie realizowali plan do ostatniego skoku. Zaskoczyli Słoweńcy, chyba nawet w ich sztabie nikt się nie spodziewał, że będą skakać tak równo, a do sukcesu poprowadzi ich stary Damjan.

U nas bardzo pozytywnie Kubacki - równy i pewny przez całe mistrzostwa, zarówno indywidualnie, jak i w drużynówce, gdzie zrobił kapitalną robotę w drugiej serii. Świetnie, że z lotniczej imprezy udało nam się przywieźć dwa krążki, teraz czas na IO, gdzie nadzieje będą chyba jednak większe.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2018, 21:54

Nic o dzisiejszym zwycięstwie?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2018, 17:58

Ale Stoch koncertowo spieprzył skok. Ale bardziej mi szkoda Huli. Należało mu się to podium. Kamil sam sobie winny i w sumie sam to przyznał


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2018, 18:04

I po weekendzie w Zakopanem. Drużynówka w naszym wykonaniu świetna, wszyscy w miarę równo, co prawda Kubacki nieco zawiódł w pierwszym skoku, ale w przekroju całego konkursu drużynowego nie stworzyło to żadnych problemów, poza tym ładnie zrehabilitował się w drugiej próbie.

Indywidualne zawody to z kolei była ogromna loteria, która pochłonęła kilka ofiar. Szczerze mówiąc bardziej było mi szkoda Huli niż Stocha, nigdy jakoś specjalnie Stefana nie ceniłem, natomiast formą w tym sezonie zasłużył na to, by to jedno zwycięstwo odnieść.

Nie ma się co zachwycać najlepszymi próbami naszych zawodników, bo wiadomo, że Wielka Krokiew jak żadna inna skocznia zakłamuje rzeczywistość co do ich formy i możliwości. Bardziej natomiast martwią mnie skoki słabe - Żyła jest z tygodnia na tydzień coraz gorszy i nic nie sygnalizuje poprawy. Zamiast dać Horngacherowi materiał do przemyśleń, tylko utwierdził go w przekonaniu o słuszności postawienia na Kota w drużynie. Zaplecze skompromitowało się po całości, jedynie Pilch zdobył punkty, acz też bez błysku.

P.S. Matma matmą, fizyka fizyką, ale po całym weekendzie zupełnie nie wyobrażam sobie, jak ktoś miałby polecieć na tej nowej Wielkiej Krokwi 150 metrów, czy choćby nawet jakoś zbliżyć się do tej odległości.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2018, 18:34

Zwykły wypadek przy pracy + popaprane warunki i cały konkurs. Wczoraj wielki sukces. Dziś plus, że wygrywa mało znany Słoweniec, a nie Szwab lub Norweg czy Austriak.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
ODPOWIEDZ