Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 15:28

Absolutnie UWIELBIAM, interesuje się nimi od roku przed Małyszomanią, od zawsze imponował mi Janne Ahonen, niestety miał problemy ze skakaniem, ale teraz na szczescie od dwóch lat rzadzi i dzieli :) Co za tym idzie Finowie należa do moich ulubionych skoczków, Nieminen, Hautameki, Kiuru... Po za tym moge sie pochwalić tym że ogladałem zawody na mamucie w Bad Mitendorff (nie wiem jak sie pisze) :-D Pzdr


Sztuko

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2005
Posty: 232
Rejestracja: 07 lutego 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 19:16

Adam Małysz zawsze był,jest i będzie moim ulubionym skoczkiem.Mam nadzieje ze mieście mojego ulubionego klubu zdobedzie tytuł mistrza olimpijskiego.Kiedy tylko jest transmisja skoków to zawsze zasiadam przed telewizorem.


Obrazek
Pablito

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 68
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 19:30

Ja jak chyba wiekszosc z Was zaczelem sie inetresowac bardziej skokami jak Malysz zaczal dobrze skakac.Jest to jedna z niewielu dyscyplin gdzie przez pare sezonow rzadzil nas Adas,ale uwazam ze jego czas panowania dobiega konca :( .Juz dostateczne wiele wygral,ale nie obrazilbym sie jakby znowu zaczal wygrywac i skakac na wysokim poziomie i z niecierplowoscia czekam na sobotnie i niedzielne popoludnia :smile:


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 19:39

Moim ulubionym skoczkiem jest Andreas Goldberger, ale on już zakończył karierę. A jakiego typujecie zwycięzce Pucharu Świata w tym sezonie?? Ja typuje Ljokelseja. Patrząc na 2 ostatnie sezony Ahonena nie powinnio być wątpliwości kto wygra, ale kto wie. Jeszcze nikomu nie udało się wygrać 3 razy z rzędu, oprócz Małysza.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 20:51

No muszę się przyznać, że ja fanem skoków takim prawdziwym nie jestem, poprostu jak nasz rodak Adam Małysz zaczął skakać naprawde b. dobrze i jak nastąpiła tzw. "małyszomania" stałem się wręcz fanatykiem. Teraz jednak już skoki mnie tak nie interesują, pewnie dla tego, że Małysz już nie skacze tak dobrze, mam jednak nadzieję, że Adam wróci do formy, bo dziękni niemu świat o nas trochę więcej usłyszał...


darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2005, 12:23

Skokami interesuje się od dawna. Moje najdalsze wspomnienia sie gają pierwszych triumfów Adama Małysza. Wtedy oczywiscie nie miałem wielkiego pojecia o całym mechaniźmie skoków, pamietam jednak tamte lata. Małysz zajął siódme miejsce w Pucharze Świata, zwycięzcą został Primoż Peterka. Zawodnikiem którego podziwiałem z tamtego okresu był Dieter Thoma, jednak dośc szybko musiał opuścic skocznie, bo wiek robił swoje.
Moim kolejnym ulubiencem był Kazyoshi Funaki. Uwielbiałem jego piekme stylowo skoki. Pamietam konkursy, kiedy dostawał noty 5*20.
Aż wkoncu przyszła era Małysza. Pamietam jak zaczynał sie ten sezon. tajner mówił: mam zawodnika, który będzie w stanie powalczyc o 15 Pucharu Świata. Wtedy myślałem: wkoncu bedzie co do oglądania. Pierwszy konkurs: wygrane kwalifikazje, ale dyskwalifikacja jak sie potem okazało niesłuszna. Wygrane kwalifikacje do pierwszego Konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Niedowierzanie, nadziaja na dobry konkurs. Potem juz wszystko potoczyło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki. Wtedy to była sensacja, radość. fajnie wspomina sie te czasy i patrzy na rekordowe skoki Małysza.
Dopiero teraz uświadomiłem sobie jakie szczęście mamy że mogliśmy ogladać Adamam Małysza w najwyższej formie. Na naszych oczach toczyła i toczy się nadal kariera jednej z najwybitniejszych postaci w historii plskiego sportu. O pozostałych wilkich słyszałem zazwyczaj z opowieści, czytałem w książkach. A tutaj na moich oczach rozgrywa sie piekna historia polskiego sportu.
Dlatego skoki narciarskie oglądam z takim zainteresowaniem. Z utęsknieniem czekam na rozpoczęcie seoznu. A jak byłoby pieknie, gdyby w tym roku właśnie na IO w Turynie Adam Małysz odbierał złoto.


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 19 listopada 2005, 15:50

Już za tydzień pierwsze zawody w Kuusamo . Mam nadzieję , że Małysz osiągnie tam dobry wynik . Przydałaby się wygrana na początek , chociaż wątpię , aby ten sezon był lepszy od poprzedniego .


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
Dagmara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2005
Posty: 290
Rejestracja: 25 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 12:44

Bardzo lubię skoki i szkoda że wczoraj nie udało się przeprowadzić zawodów :roll: niestety dzisiaj może być podobnie...Z utęsknieniem czekałam na ten weekend. Czasem pytałam siebie po co ja to oglądam, ten monotonny sport, jak 50 zawodników skacze tak samo?! Szybko mi to przechodziło bo skoki mogą być emocjonujące!! Licze oczywiście na Adama Małysza 8) i na ekipę fińską :-D Nie wiem czemu ale od dłuższego czasu to ich darze największą sympatią. Lubie patrzeć na tę kamienną twarz i fenomen Ahonena(za niego ściskałam kciuki jeszcze jak Małysz zdobywał Kryształowe Kule...), na Hautamaekiego jak próbuje być najlepszy skacząc trochę w cieniu swojego rodaka, choć i tak od dłuższego czasu jest w światowej czołówce i na Veli-Matti Lindstroema(cały czas mam w pamięci reklamę mleka mazurskiego z jego udziałem :lol: ) Ten sezon będzie jeszcze bardziej wyjątkowy ze względu na IO w Turynie na które czekam z niecierpliwością :D


Obrazek
Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 12:48

Właśnie powinien się rozpoczynać zaległy wczorajszy konkurs.Mimo że będzie tylko 1 seria to uważam że to dobre rozwiązanie gdyż zawodnicy potrzebuja kolejnych skoków na śniegu.Szkoda tylko że nie ma nigdzie transmisji :doh: No cóż trzeba czekać na ten konkurs o 16.45 i modlić się żeby pogoda pozwoliła na skakanie w dniu dzisiejszym i mieć nadzieje że Adam spiszę się dziś chociaż na pierwszą 5 :wink:


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 26 listopada 2005, 12:50

Trochę się wczoraj pokręciło przy tych skokach . Zostały odwołane niestety , ale za to 2 konkursy zostaną rozegrane dzisiaj :) . Mianowicie o 13:45 rozpocznie się jedna seria konkursowa wczorajszego konkursu. Zaraz po tych zawodach rozpoczna się kwalifikacje do dzisiejszego konkursu w którym już normalnie zostana rozegrane 2 serie. Mamy wszyscy nadzieje na dobre skoki Adama Małysza który w kwalifikacjach zajął 4 miejsce. Świetniena skoczni Ruka spisuję się Szwajcar Andreas Kuettel który wygrywał serie próbne iKwalifikacje. Obecnie jest początek serii próbnej.


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 18:19

Adam Małysz zajął dziesiąte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na olimpijskim obiekcie w norweskim Lillehammer. Zwyciężył Szwajcar Andreas Kuettel.

Kuettel w drugiej serii pobił rekord skoczni wynikiem 139 m. Uzyskał łączną notę 296,2 pkt (135,0 i 139,0) i minimalnie wyprzedził Czecha Jakuba Jandę - 296,1 (137,0 i 137,5). Trzecie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Norweg Lars Bystoel - 291,7 (137,5 i 134,0).

Małysz otrzymał łączną notę 277,4 pkt za skoki na odległość 132,5 m i 133,0 m.

Do finałowej serii nie zakwalifikowali się Kamil Stoch i Marcin Bachleda. Stoch skoczył 120,5 m (nota 113,9 pkt) i sklasyfikowany został na 35. miejscu, natomiast Bachleda był 41. (115,5 m i nota 102,9 pkt).

http://ps.malysz.interia.pl/news?inf=692521

Trzeba być wdzięcznym dla naszego orła , ale uważam , że teraz będzie tak cały czas. To znaczy będzie zajmował miejsca 5 - 15 , może sporadycznie będzie wygrywał ( w Zakopanem ) . Nie liczyłbym na więcej .


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 20:24

. Dzisiaj 10 miejsce no.... uważałem, że będzie lepiej , ale nie było . Brawa dla Andreasa Kuettela za pierwszą swoją wygraną w tym sezonie. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Jandzie który przewodzi za to w Klasyfikacji Generalnej. 3 miejsce zajął niespodziewanie Norweg Lars Bystoel którypo pierwszej serii był pierwszy, jednak w 2 skoku skoczył 134 metry i to nie wystarczyło na wyprzedzenie Szwajcara. Nasi pozostali skoczkowie nie zdołali się zakwalifikować do finałowej seriii Kamil Stoch był 35 , a Marcin Bachleda 41. Miejmy nadzieję , że jutro będzie o wiele lepiej . Jutro kwalifikacje i zarazem konkurs który będzie napewno stał na wysokim poziomie. Jeszcze raz gratuluje Szwajcarowi.


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2005, 17:43

moim zdaniem Adas rozkręci się na Zakopane i Igrzyska Olimpijskie. Gościu ma łeb i wie, że PŚ nie jest najważniejszy, tylko ta impreza. On trafi z formą właśnei wtedy (oby...). trzymam za niego kciuki. Przecież jest nasza dumą. Forza Małysz!!!


CzarnaOwca

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2005
Posty: 5
Rejestracja: 02 listopada 2005

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2005, 20:49

Jasiek-x pisze:moim zdaniem Adas rozkręci się na Zakopane i Igrzyska Olimpijskie. Gościu ma łeb i wie, że PŚ nie jest najważniejszy, tylko ta impreza.
Dobra, dobra gościu łeb ma, bo bez łba by mu trodno żyć było... 8) . Ale ja tam nie wiem, czy PŚ nie jest najważniejszy. No jak w Igrzyskach Olimpijskich przegra to nie ma że boli, ale w PŚ może walczyć cały sezon i jeden gorszy turniej nikogo nie zdziwi, zgodnie z myślą Nobody is perfect [i'm nobody 8) ]. Choć szczerze, to ja już wątpię w Małysza. Choć poprzednie skoki w Zakopanem mi się podobały nie ma co. Pierwszą serię marzłam, a drugą oglądałam w Zakopiańskiej kanjpie przy jakiś naleźnikach, czy co to było :think: .... Słodkie było :-D .
Jasiek-x pisze: On trafi z formą właśnei wtedy (oby...). trzymam za niego kciuki.
Powodzenia, życzę żeby Ci ręce nie zcierpły... Wiesz ten człowiek już ma swoje lata, nikt nie będzie Ci skakał idealnie do końca kariery. I tak już jest chyba najwybitniejszym polskim skoczkiem :smile: .


Wiem, że nic nie wiem.
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2005, 22:18

CzarnaOwca pisze:Powodzenia, życzę żeby Ci ręce nie zcierpły... Wiesz ten człowiek już ma swoje lata, nikt nie będzie Ci skakał idealnie do końca kariery. I tak już jest chyba najwybitniejszym polskim skoczkiem :smile: .
No ja widze, że wieje od ciebie pełnym optymizmem... :rotfl: troche beznadziejnie to skmentowałeś, ale dobra. Mówcie co chcecie ale ja w Adasia wierze i wg mnie coś jeszcze wielkiego osiagnie.


ODPOWIEDZ