Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 listopada 2004, 20:04

Wreszczcie zaczął sie sezon narciarki w tym równiez sezon skoków.Pare godzin temu skonczył sie 1 z 2 konkursów w Kuusamo. Swoja klase potwierdził Janne Ahonen(mó faworyt od kilku lat)dobrze skakali tez Kasai Hautameki Herr(tu niespodzianka) Ljoekelsoey i Austiacy natomiast zupełnie zawiedzli Norwedzy(prócz Ljoekelsoeya) Niemcy i nasz Adam.
Małysz powinien lepiej smarowac narty albo troche przybrac na wadze bo mówili ze na treningu był najwolniejszy na rozbiegu z 80 zawodników skoki jeden gorszy od drugiego niepokoii mnie jego forma na początku zawodów o reszcze naszych skoczków wole sie nie wypowiadać.Najbardziej ciesze sie z Janka który powalczy chyba o 2 kryształową kule a moze w tym roku nawiaze sie walka miedzy Finami co bardzo mnie cieszy. Jako ze to 1 konkurs zakładam ankiete kto wygra w tym roku

Ja swój głos oddałem na Ahonena bo to skoczek z równa forma wreszcze pozegnał sie z problemami natury psychicznej przed ważnymi skokami,szkoda ze nie mogłem głosowac na Adama ale szczerze nie uwazam by właczyl sie w walke o kryształową kule powalczy za to o miejsce od 3/6
Jak wy oceniacie dzisiejszy konkurs i jakie sa wasze typy na najlepszego skoczka sezony 2004/2005
P.S Przy opcij "któryś" napisz kogo masz na mysli
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2004, 22:45 przez Bany_DG, łącznie zmieniany 1 raz.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 listopada 2004, 20:16

No jeśli Małysz będzie tak dalej skakał to możemy juz dalej skoków eni oglądać na dzień dzisiejszy najlepszym skoczkiem na świecie jest bezapelacyjnie jane Ahonen pokozał zresztą dzisiaj na co go stać no cóż może Jutro Adam zajmie czołowe miejsce trzeba mieć nadzieje!

P.S Głos oczywiście oddany na Fina


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 27 listopada 2004, 20:37

Troszkę wstyd mi przyznać, ale odkąd oglądam skoki (jakieś 5 lat) od zawsze kibicuje Ahonenowi. Mało to patriotyczne ale uwielbiam tego gościa!! Odkąd przeczytałem, że zupełnie olał letnie grand prix i w tym czasie zamiast trenować ścigał się dragsterami... utwierdziłem się w przekonaniu, że ten sezon będzie należał na niego!!

A co do konkursu?? To już nawet nie jest różnica klasy - to jest absolutny nokaut!! Miał Adaś kiedyśkolwiek taką przewagę?? :?:


Hölli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 5
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 listopada 2004, 20:54

Mam nadzieję, że Martin Höllwarth :P :D [zawsze mam ;)]


Pavel Nedved: [forum] [strona]
Fanlisty: [Serie A] [Ciro Ferrara]
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 listopada 2004, 20:55

Oj miał Adam na skoczni Wilinngen w Niemczech o punkcie k 120 40 pkt!!! Tylko Risto Jusilajnen kilka la temu równie osiągnąl przewage 40 pkt .Musze powiedziec ze od 1999 roku własnie Ahonen i wszyscy finii sa moimi ulubiencami a w zeszłym sezonie dali mi powody do radosci w postacii Kryształowej Kuli dla Ahonena


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 28 listopada 2004, 15:47

I znów kolejne zwycięstwo Ahonena ciężko to stwierdzic ale na chwile obecna Adam nie dorasta mu nawet do Pięt Ahonen wygrywa i robi to w Wielkim stylu Małysz nie doskakuje nawet do 120 a Ahonen skacze po 143 m !!!!! Adam musi zacząć skakac bo to jest paranoja na brawa zasługuje jeszcze Jakub Janda i Morgenstern który po tym nieszczęśliwym upadku znmów skacze odważnie i daleko


Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 listopada 2004, 15:58

Oj racja Janek 8) w tym sezonie ma juz wspaniały start :D co napewno ułatwi wygrana w tym sezonie :wink: deklasacje zupełna :twisted: A w moim przekonaniu Adam powinien odpoczac jeden rok lb pół o dskoków i nabrac sił witalnych bo jakos słabo to widze ;chyba nie tylko ja :( Rutkowski moze sobie dac juz spokój ze skokami.JA CHCE ROBKA MATEJE 8) :lol: :D


Wessal

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2004
Posty: 294
Rejestracja: 27 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 28 listopada 2004, 16:19

Mimo że nielubię Ahonena zagłosowałem na niego. Według mnie on jest głównym faworytem na zdobycie kryształowej kuli. Potwierdzają to 2 pierwsze konkursy. Oba wygrane. Myślę, że może dorównać Małyszowi i zrobić to co on czyli zdobyć 3 pod rząd kule. On jak chce skoczyć to skoczy. Skoczniem jest wyśmienitym! Inni skakazi po 120-130 a on 144! To jest dopiero klasa. Tyleze na drugim konkursie Austriakowi sędziemu on podpadł. Jeżeli Austriacy będą sedziowali to z penością mu będą obniżali noty. Dobrze że dostał 17 pkt. Niech skacze z telemarkiem, a nie jakieś tricki tylko z tym. Polak dałmu 19,5! Niesprawiedliwe.

Co do Małysza to jego czas już się niestety skończył. Był najlepszym skoczniem świata i już dowidzenia. Kończy się jego wielka kariera, mimo że kibice nadal bedą mu kibicować. To co dobre było się skończyło. Miejmy nadzieję, że chociaż będzie się do pierwszej 30 kwalifikował. On mimo że jest młody powinien już zakończyć karierę skoczka. Swoje zrobił. Był wysmienity i to się kończy. Ale wielkie brawa mu za poprzednie sezony! Niech od niego się inni uczą.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 28 listopada 2004, 19:48

Ach ależ on jest na gazie!! Przyznam sczerze, że takiego Ahonena to chyba jeszcze świat nie widział. Nie wiem tylko czemu sędziowie go tak mizernie oceniają. Normalne, że jak ktoś ląduje baardzo daleko to styl lądowania ocenia się ciut z przymrużeniem oka. To 17,5 w pierwszej serii od Austriaka to była przesada. Tak czy owak sezon zaczął się cudownie!! Oby już Janne nie oddał tego miejsca nikomu

:cry: Brakuje mi tylko jego gogli z hologramami oczu, to było eXtra!! Janne dziecinada jest super!! startuj w nich znowu!!


Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 listopada 2004, 19:54

Jak powiedziałes o tych googlach 8) to przypomiał mi sie Fin Ville Kantee który miał zaczepista maske z niebieska gwiazdą klasa...Czy wie ktos co sie z nim dzieje ...Ten austraik wczoraj mało punktował dzis 1 serie mu tez słabiiutko zapunktował moze sie na niego uwział :shock: ale odległosci Janka sa niesamowite :P


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 28 listopada 2004, 21:47

Po pierwszych dwóch konkursach widac, że na razie Jane Ahonen nie ma sobie równych.. Wątpie jednak zeby był w stanie utrzymać taka formę do końca sezonu, bo już miał kilka razy takich "wystrzałów" formy....
A Adam no nie chce krakac bo 2 konkursy nie daja w pelni obrazu o jego formie...
Miejmy nadzieje ze bedzie tak jak mowi... A przeciez on potrafi tak przygotowac swoja forme zeby byc najlepszym w odpowiednim momencie !!! Tak wiec pozostaje nam w to wierzyc !!!!


stazzorZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 199
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 listopada 2004, 17:01

to dopiero początek sezonu ale jesli ma to tak dalej wyglądac to adaś nawet nie powącha zoltej koszulki lidera. szanse mozemy upatrywac w konkursie w zakopanem jak zwykle gorąca atmosfera głośny doping i blask jupiterów :] Zakopane jest takze chwalone za organizacje jednak rok temu miałem przyjemność byc tam na pierwszym konkursie i nikt nie sprawdził mi biletu :D jesli wczesniej bym przyszedl mogłbym zasiąść na najlepszych miejscach bez zbędnego biletu:) ale z atmosfery mozemy być naprawde dumni!


Obrazek
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 23:18

Ja tylko jestem ciekaw jak długo Ahonen będzie w tak wysokiej formie. Bo to w koncu nie Małysz w najlepszych swych latach ;) Ludzie narzekaja na Adam, ze juz z niego nic nie bedzie, ze jest slaby. Ale warto sobie zrobic taki maly narciarski rachunek sumienia. Nikt ze skoczkow nie utrzymuje sie ciagle w czolowce. To, ze jest 19., 15., to wcale nie jest zle. Niektorzy po kilku sukcesach w ogole nie dostaja sie do finalowej 30-stki. Moznaby wymieniac duzo takich skoczkow. My sie powinnismy cieszyc, ze mamy Adama, bo przynajmniej zawsze mozemy go poogladac jak skacze. W tym sezonie nie oczekuje on niego zbyt wiele, ale dla mnie juz jest czlowiekiem spelnionym, czlowiekiem sukcesu. Ja nie mam do niego zazle, ze nie wygrywa konkursow. Skacze coraz lepiej. W koncu przyjdzie taki dzien ze wygra. Nie musi wygrywac calego Pucharu Swiata, ale o sukces w pojedynczych konkursach sie nie bojcie.

Kto wygra Puchar Swiata na dzien dzisiejszy nie mozna jeszcze powiedziec. Ahonen nie bedzie tak skakal caly sezon. Na pewno sie ktos jeszcze wlaczy w ta rywalizacje. Jednak to, ze narazie Ahonen jest poza zasiegiem jest oczywiste. Troche mial szczescia w ostatnim konkursie, ale ono sprzyja lepszym.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 16:23

No i proszę. Adam Małysz wygrał dziś po raz pierwszy od 15 marca 2003(nie licząc letnich konkursów). Brawo Adaś. Seria Ahonena została przerwana. Pierwszy był Małysz (skoki 143 i 136 metrów), drugi Ahonen a trzeci Speath. Jutro kolejny konkurs w Harahovie i licze znów na dobrą postawe Adasia :D


Obrazek
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 17:57

Super :-D :-D :D :D
Adas powraca do wielkiej formy !!!!!!
Nareszcie Ahonen ma konkurenta do walki o najwyzsze laury....
Kurcze a juz myslalem ze w tym sezonie Adas juz nic nie pokaze i skonczą sie dla nas te wspaniale lata w skokach a tutaj taka mila niespodzianka :wink:

No ale niestety na pozostalych naszych skoczkow nadal nie ma co liczyc :? :( Wszyscy licza tylko na Malysza..... ale kiedys musi przyjsc taki moment co nasz wielki mistrz sie skonczy i z tym dniem skoncza sie nasze nadzieje w skokach !!!!!! Oby do IO w Turynie Adam skakal dalekooo i trzymal sie w czolowce !!!!! Tego mu zycze z calego serca :wink:


ODPOWIEDZ