Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Apollo_83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 171
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2005, 22:41

Ja czasami lubię obejrzeć skoki narciarskie, ale nie przykładam większej wagi do tej dyscypiliny. Małysz może trafi z formą na IO ale jak zauważyliśmy Igrzyska Olimpijskie, kierują się własnym scenariuszem, najlepszym dowodem był ten młody Szwajcar ( sorki ale nie pamiętam jak się nazywa).


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2005, 14:53

Dzisiaj zaczyna się prestiżowy turniej. Mianowicie ropoczyna się 54 turniej czterech skoczni. Ja mam dóch faworytów mianowicie Jakuba Jandę lider PŚ który jest w dobrej formie, i Andreasa Widhoelzla który świetnie spisywał się w kwalifikacjach i treningach.

Wszystkich chętnych zapraszam na relacje live z konkursu.

www.polskisport.info


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2005, 13:20

Co do skokow, to z roku na rok coraz mniej mnie interesuja. Ogladam juz tylko skoki samej czolowki :wink:
Co do Malysza- po prostu jego czas wspanialej formy minal :!: Ale nie ma co wielce narzekac. Przeciez predzej czy pozniej musialo do tego dojsc... nic nie trwa wiecznie :idea: Teraz jest juz po prostu dobrym skoczkiem. Tylko dziwi mnie postawa Polskich mediow, ktore jakby na sile podtrzymuja teze, ze Adas caly czas ma szanse na Puchar Swiata, Turniej Czterech Skoczni czy Olimpijskie Zloto w Turynie :think: Wedlug mnie jest to niepotrzebne i napewno nie pomaga Malyszowi. Trzeba wkoncu dokladnie przyjzec sie reszcie kadry i szukac nastepce Mistrza.


Michel Platini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2006
Posty: 42
Rejestracja: 13 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 18:17

Roar Ljoekelsoey obronił tytuł mistrza świata w lotach narciarskich, które rozgrywane są w austriackiej miejscowości Bad Mitterndorf. Na obiekcie Kulm imponujący równą formą Norweg wyprzedził dwójkę Austriaków - Andreasa Widhoelzla oraz Thomasa Morgensterna.

29-letni Ljoekelsoey powtórzył sukces sprzed dwóch lat z Planicy. Dzięki temu został drugim skoczkiem w historii, który zwyciężył w MŚ w lotach dwa razy z rzędu. Wcześniej, w latach 2000 i 2002 ta sztuka udała się Niemcowi Svenowi Hannawaldowi.

Dwukrotnie w MŚ w lotach wygrywał także Szwajcar Walter Steiner - po raz pierwszy w inauguracyjnych MŚ w Planicy w 1972 roku. Na szczyt wrócił w czwartej edycji imprezy w 1977 roku.

Ljoekelsoey wygrał zawody zdecydowanie, w każdej serii oddając jeden z trzech najlepszych skoków. Jako jedyny zawodnik trzykrotnie uzyskał odległość ponad 200 metrów. Najdalej, dwukrotnie, wylądował na 207,5 m.

"Wszystko wychodziło mi perfekcyjnie. Uczciwej walce sprzyjały dobre warunki atmosferyczne, równe dla wszystkich. Przyjeżdżając tutaj byłem pewny, że stać mnie na obronę tytułu. Jestem po prostu szczęśliwy" - powiedział Ljoekelsoey po dekoracji.

Norweg zakończył zawody z dorobkiem 788 punktów. Bezskutecznie walkę z nim próbowało nawiązać trzech Austriaków. Najlepszy z nich był Andreas Widhoelzl, który stracił do mistrza świata ponad 26 punktów. 30-latek powtórzył wyczyn z 2000 roku, kiedy w MŚ w Vikersund także był drugi.

Widhoelzl stracił szansę na zwycięstwo w drugim skoku, uzyskując zaledwie 182,5 m. Był to dopiero 15. rezultat serii. Ljoekelsoey na tym etapie wylądował aż 25 metrów dalej!

Trzecie miejsce zajął 19-letni Thomas Morgenstern. Przed dwoma laty w Planicy jako znacznie mniej doświadczony skoczek był najlepszym z Austriaków. Jednak wtedy cała ekipa wypadła słabo, a "Morgi" był 13.

Tym razem od początku był w czołówce, a najlepiej zaprezentował się w ostatniej serii, kiedy oddał najdalszy skok w 19. edycji imprezy - 210,5 metra. Ostatecznie stracił do Ljoekelsoeya 35,8 pkt. Na czwartej pozycji, dość niespodziewanie uplasował się Martin Koch.

Polacy byli tylko tłem dla rywalizacji najlepszych. Adam Małysz, mimo serii treningów w Wiśle i Zakopanem, nadal znacznie odstawał od czołówki. Dla porównania - najmniejsza różnica w długości skoku między nim a Ljoekelsoeyem wyniosła w MŚ 18,5 (trzecia seria), a największa 44,5 metra (druga seria).

"W zawodach skakałem generalnie lepiej niż na treningach. Zaprocentowała koncentracja, rutyna. Ostatni skok był naprawdę dobry. Czuję, że zaczynam dochodzić do siebie. Byłem zmęczony, również psychicznie. Czasem chciałem za bardzo, psułem skoki. Teraz potrzebuję spokojnego treningu" - powiedział Małysz dziennikarzom TVP.

Ostatecznie Małysz z 636,2 pkt zajął 20. miejsce, najgorsze w historii występów w MŚ w lotach. Z kolei najlepiej w swojej karierze zaprezentował się na mamucie Robert Mateja, który był 19. 30-letni zawodnik uzyskał łączną notę 652,1 pkt.

Mateja żałował, że zepsuł pierwszy sobotni skok. "Może za bardzo kombinowałem, chciałem poprawić za wiele rzeczy i nie wyszło. Gdyby nie to byłoby jeszcze lepiej. Brakuje mi stabilności jakiej bym chciał" - powiedział TVP Mateja.

Sobotnie zmagania oglądał szereg zaproszonych przez organizatorów znakomitych gości. Na telebimach najczęściej eksponowano jednego z najlepszych bokserów w historii Muhammada Alego, który po raz pierwszy miał okazję zobaczyć najlepszych skoczków świata.

W niedzielę w MŚ odbędzie się konkurs drużynowy. Rzecznik Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła powiedział, że w zawodach wystartują: Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch i Stefan Hula. Dwaj ostatni nie zakwalifikowali się do finałowych, sobotnich, serii konkursu indywidualnego.

Obrazek


Murzyn Murzyna nie usmoli.
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 19:54

No bravo dla Ljoekelsoeya! Widać, że zdecydowanie bardziej lubi skakać na skoczniach mamucich niż na dużych i małych.
No mam nadzieję na dobre miejsce naszych w konkursie drużynowym. Stoch i Mateja powinni zaprezentować się dobrze, bardziej boje się o skoki Małysza.
Myśle, że media źle robią licząc cały czas na zwycięstwa Małysza. Małysz jak każdy skoczek nie może przez 5-6 lat być w czołówce światowej. Jego najlepsze dni są już za nim.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
konhad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2004
Posty: 37
Rejestracja: 11 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 22:26

Brawo dla Nowega oraz Austryjakow!! A co do Adama Małysza o uwazam ze na Olimpiadzie zajmie miesjce w granicach 6-10. Jego czas minal i uwazama ze do konca kariery wygr jeszcze 1 no gora 2 zawody. Poslkie skoki dlugo bea czekaly po odejsciu malysza napucharowe zwyciestwo w chocby jedych zawodach... Mysle ze gdzies 20 lat


Obrazek
farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 13:01

Dzisiaj w nocy ( na polski czas ) został rozegrany 2 konkurs w Sapporo. Zwycięstwo odniósł ponownie Norweg tylko, że tym razem Roar Ljoekelsoey. Norweg oddał skok na 140m, i na 125.5m co dało mu pierwsze miejsce i notę 281.4 pkt. Drugie miejsce zdobył Japończyk Daiki Ito ktory skoczył 137.5m, i 128m, co dało mu notę 280.9 pkt. Najniższy stopień podium należało do świetnie spisującego się w tym sezonie Japończyka Takanobu Okabe, który skoczył 117.5m, 137.5m mając notę 258 pkt. Dwaj Polacy zdobyli punkty w dzisiejszych zawodach, mianowicie Piotr Żyła (20 pozycja), i Rafał Śliż (23 poycja). Następnę zawody odbędą się w Zakopanem w Sobotę. A o to czołówka klasyfikacji Generalnej:

1.Jakub Janda (Czechy) 872 pkt.
2.Janne Ahonen (Finlandia) 755 pkt.
3.Roar Ljoeksloey (Norwegia) 590 pkt.
4.Andreas Kuettel (Szwajcaria) 577 pkt.
5.Michael Uhrmann (Niemcy) 461 pkt.
6.Andreas Widhoelzl (Austria) 381 pkt.
---------------------------------------------------
12.Adam Małysz (Polska) 270 pkt.
48.Piotr Żyła (Polska) 23 pkt.
55.Rafał Śliż (Polska) 15 pkt.
59.Kamil Stoch (Polska) 13 pkt.
72.Robert Mateja (Polska) 4 pkt.


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 25 lutego 2006, 13:00

Odświezyłem ten temat trochę i połaczyłem z innym "skoki narciarskie". Zrobiłem go do ogólnych rozmów na temat Pucharu Świata - niezaleznie od sezonu. Usunałem tez stara anikietę. Zapraszam do wypowiedzi.


Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2006, 19:43

Małysz wygrał w Oslo!
Po ponad roku przerwy Adam Małysz wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trzykrotny triumfator klasyfikacji generalnej triumfował w zawodach na skoczni w Oslo-Holmenkollen, gdzie 10 lat temu odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

http://sport.onet.pl/1276862,wiadomosci.html

Super konkurs był, kto nie widział niech żałuje. Adam naprawdee pokazał wszytkim antykibicom że sie nie skończył i nadal może stawać na podium a nawet wygrywać. Brawo !! 8)

P.S
Nikt już sie nie interesuje skokami czy co :?


Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2006, 19:46

Małysz wygrał w Oslo!
Po ponad roku przerwy Adam Małysz wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trzykrotny triumfator klasyfikacji generalnej triumfował w zawodach na skoczni w Oslo-Holmenkollen, gdzie 10 lat temu odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

http://sport.onet.pl/1276862,wiadomosci.html

Super konkurs był, kto nie widział niech żałuje. Adam naprawdee pokazał wszytkim antykibicom że sie nie skończył i nadal może stawać na podium a nawet wygrywać. Brawo !! 8)

P.S
Nikt już sie nie interesuje skokami czy co :?

Ten post do usuniecia, cos sie zawiesiło i zle sie klikło :?


Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 20:13

No cóż tematem skoków już sie chyba nikt nie interesuje, ale wypadałoby chyba podsumować ten sezon 8) .
Po raz pierwszy w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich Kryształową Kulę dla najlepszego zawodnika zdobył Czech- jakub Janda. Adam Małysz z jedną wygrana w PŚ w klasyfikacji końcowej zajął 9 miejsce. Pozostali Polacy niczym szczególnym sie nie wyróżnili, chociaż na IO drużynowo zajelismy dobre 5 miejsce.

http://sport.onet.pl/1260134,0,0,wia,12 ... preza.html


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 20:22

Brawa dla Jandy , chodz myślałem ze skoki zdominuje Ahonen. Szkoda że tylko Adam z polaków coś osiągnoł.


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 22:59

Danielpiero pisze: P.S
Nikt już sie nie interesuje skokami czy co :?
Ano... tacy kibice... gdy Adam wygrywał, pisano o tym wszędzie. Gdy sezon miał słabszy (w porównaniu do swych najlepszych), to wszyscy zachwycali się skokami. Niestety, tega się już nie zmieni :roll:

Choć sam nigdy nie byłem specjalnie fanem skoków, to wypowiem się, ale tylko dlatego, aby pogratulować Małyszowi dobrego sezonu. Podziwiam go jako sportowca, ponieważ nigdy pieniądze nie uderzyły mu do głowy. Zawsze wszystkich szanował, a nie to co Rutkowski. Wygrał jakieś tam młodzieżowe mistrzostwa świata i zaraz wielki sportowiec... Cieszę się, że Adam wygrał w Oslo. Udowodnił tym, którzy przestali w niego wierzyć, że ciągle jest dobrym zawodnikiem, który skacze na swoim poziomie. Zawsze powtarzam, że jeśli choć kilku polskich sportowców zrobiło tyle, co Adam, to polski sport kwitł by w najlepsze. Cóż... jest trochę inaczej... :doh:


blejzer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 19
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2007, 23:07

kto sie wybiera na PŚ w Zakopanem ?? bo ja w piatek wyjezdzam ;) bedzie jak co roku zaje**scie :D :D :D


MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 16:01

Ciekawe czy PŚ uda się w tym roku w Zakopcu :?: Jeśli będą takie wiatry jak są teraz, to mozemy zapomieć o dobrym konkursie...
Oto pogoda na sobotę i niedzielę w Zakopanem:

SOBOTA:
Zmienne zachmurzenie i czasami deszcz.

temp. max: 8°C
temp. min: -1°C
wiatr: zachodni 10.8 km/h

NIEDZIELA:
Zmienne zachmurzenie i bez opadów.

temp. max: 9°C
temp. min: -1°C
wiatr: poł-zach. 10.8 km/h

....

Mimo wszystko, leć Adaś, LEĆ :!:


Obrazek
ODPOWIEDZ