Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2011, 23:44

Łukasz pisze:
deszczowy pisze:Sezon 2000/2001 i te szaleńcze "leeeeeeeeeeeeeeć Adaś!" Szaranowicza...
Wtedy to chyba jeszcze Miklas komentował.
:think:
Powiedzmy, że się zmieniali ;)


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 17:58

Szkoda, że to już koniec :płaczę:
Dobrze, że kończy w lepszym stylu niż Goldberger czy Ahonen.

Może sprawdzi się w roli komentatora?
Na pewno ma ogromną wiedzę, w wywiadach mówi bardzo sensownie i ciekawie, a na pewno miło byłoby go posłuchać przy okazji PŚ.


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 21:23

francois pisze:w wywiadach mówi bardzo sensownie i ciekawie
Adam Małysz? Czasami jak słucham co on mówi, to mam wrażenie, że bardziej sensownie i ciekawie mówi Stasiek spod sklepu po tanim winie...


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 21:28

Wreszcie skończy się sranie na jedynce Kurzajewskiego i Szaranowicza.

Tak na dobrą sprawę, może mi ktoś wymienić wybitniejszego sportowca polskiego wszechczasów? Mnie to przychodzi z trudem, mimo że oglądanie skoków narciarskich uważam za ciężki przypadek choroby umysłowej.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 22:18

Jedyny którego można porównywać z osiągnięciami jest chyba Korzeniowski, aspiruje Justyna. Ale powiedzmy sobie szczerze chód jest mniej popularny od zawodowego grania w remika, a naszej Królowej Zimy chyba trochę brakuje.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 22:27

pan Zambrotta pisze:Tak na dobrą sprawę, może mi ktoś wymienić wybitniejszego sportowca polskiego wszechczasów? Mnie to przychodzi z trudem, mimo że oglądanie skoków narciarskich uważam za ciężki przypadek choroby umysłowej.
To jest bardzo względna sprawa. Małysz jest królem wśród skoczków, w żadnej innej kategorii nie mamy chyba takiego dominatora. No poza..... Pudzianem :prochno: Pod względem osiągnięć Małysz jest chyba najlepszy.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 22:34

darek pisze: Adam Małysz? Czasami jak słucham co on mówi, to mam wrażenie, że bardziej sensownie i ciekawie mówi Stasiek spod sklepu po tanim winie...
No właśnie nie do końca. Tak mówił Małysz z początku tej dekady, że "wiater zawiał" i "w progu go trzymie", teraz jest znacznie lepiej. Pod względem medialno-marketingowo-komunikatywnym bardzo się rozwinął.
pan Zambrotta pisze:Wreszcie skończy się sranie na jedynce Kurzajewskiego i Szaranowicza.
:ok:
Zambro pisze:Tak na dobrą sprawę, może mi ktoś wymienić wybitniejszego sportowca polskiego wszechczasów? Mnie to przychodzi z trudem, mimo że oglądanie skoków narciarskich uważam za ciężki przypadek choroby umysłowej.
Dyscyplina egzotyczna, ale ...chyba nikogo wybitniejszego nie było. A i porównywalnych w historii jest niewielu.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 22:37

Pewnie Szewińska osiągnęła więcej na wielkich imprezach i możnaby ją uznać za lepszą(nie chcę mi się w tym momencie spekulować "na czym mogła lecieć" jako przedstawiceilka bloku wschodniego) ale jest różnica pomiędzy śledzeniem czyjejś kariery przez 10 lat po 60 skoków w zawodach plus treningi, a parę razy w roku plus bal mistrzu sportu.
No i Małysz jest drugim skoczkiem w historii-IMO(niestety oba Austrolle mogą go łyknąć-obaczym), a takich to nie mieliśmy zbyt wielu. No Korzeniowski można powiedzieć, że był zdecydowanie najlepszy, ale to też było raz do roku w TV.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 22:46

Do wspomnianej pary lekkoatletów jeszcze można by dorzucić klasyków swoich dyscyplin - Grubbę i Blanika, ale Małysz chyba jednak mimo wszystko osiągnął w swoim fachu więcej.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 marca 2011, 21:46

Myślę, że dzisiaj porównywanie kto był lepszy itp. jest bez sensu. Można dyskutować, że Korzeń, Kusy czy Małysz. Aczkolwiek dyskusja jest ta bardzo akademicka i przypomina mi kłótnię o wyższość świąt wielkanocnych nad bożonarodzeniowymi.

Małysz był fenomenalny. Jedyny.


Obrazek
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 21 marca 2011, 09:09

Znowu osiem miesięcy bez skoków :roll: W lecie na igelicie to jednak nie to samo, nie ta ranga ani klimat. Zaimponował mi w tym sezonie i wracający po kontuzji Schlierenzauer, i trzymający od ponad czterech lat wysoką formę Ammann, i wygrywający pierwsze konkursy w karierze Stoch i dominujący od jesieni po ostatni dzień zimy Morgenstern. Trzy pierwsze wygrane Stocha- w Zakopanem, Klingenthal i w Planicy były magiczne. Do tego determinacja Żyły który jeszcze dopłacał do treningów, byle móc dalej szlifować formę i być blisko kadry... Po odejściu Mistrza Adama mamy dwóch skoczków z charakterem, z których jeden powinien w każdym konkursie walczyć o miejsce w czołowej dziesiątce, a drugi ma potencjał co najmniej na to, by zawsze kwalifikować się do drugiej serii. A jeśli obydwaj uzyskają regularność, to mogą stanowić przez najbliższe lata dobre wsparcie dla wchodzących do kadry juniorów z Byrtem na czele. Zresztą Kamil już dziś potrafi wygrywać, więc... :dance:

W przyszłym sezonie ciekawie zapowiada się rywalizacja na MŚ w lotach: królowie Vikersund, nowy rekordzista świata w długości skoku Johan Remen Evensen i mistrz świata w lotach sprzed trzech lat z Oberstdorfu, Gregor Schlierenzauer kontra obrońca tytułu Simon Ammann, austriacki specjalista od lotów Martin Koch, rekordziści świata sprzed lat, wspaniali lotnicy Matti Hautamaeki i Bjoern Einar Romoeren, zwycięzca wczorajszych zawodów w Planicy Kamil Stoch, zawsze groźny na mamutach, wczoraj drugi Robert Kranjec, powracający po ciężkich kontuzjach Finowie- Ville Larinto i rekordzista kraju Janne Happonen, brązowy medalista z Planicy 2010, Anders Jacobsen... Do tego najlepszy obecnie skoczek na świecie Thomas Morgenstern i miejmy nadzieję "przywrócony" skokom po tegorocznej szopce z emeryturą Harri Olli. Będzie co oglądać :bravo:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 21 marca 2011, 16:10

JuveCracow pisze:Będzie co oglądać :bravo:
Zabraknie tylko jednej osoby :płaczę:

Umarł król, niech żyje król!

Obrazek


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 18:53

Kamil Stoch mistrzem świata i... "Ona tańczy dla mnie" :smile: .


mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 02 marca 2013, 18:56

A dzisiaj dokładają drużynowy brązowy medal, w ciekawych okolicznościach(błąd komputera).


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 marca 2013, 20:17

Ogólnie wspaniały konkurs, a nawet do srebra przecież zabrakło metra, czy dwóch lepszych not. Polacy otarli się dzisiaj o ścisłą czołówkę - co naprawdę pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość, szczególnie, że za rok kolejna Olimpiada. A wielu zwycięstwo u Rosjan smakowałoby podwójnie. Warte też odnotowania jest to, że wraz z Niemcami, uzyskaliśmy łącznie najlepszą odległość, a nasz Kamil Stoch był najlepszym indywidualnym skoczkiem. Naprawdę to chyba jego skocznia, a przy tym świetny dobór treningu, że właściwa forma teraz się odnalazła.

Na największe uznanie zasługuje jeszcze lądowanie Fettnera :ok: .
K.M. pisze:Stoch :whistle: . Forma rośnie, a umiejętności są człowiek już buduje sobie chrapkę na Mistrzostwa Świata. Powodzenia i dalszych sukcesów.
Tak jeszcze przejrzałem temat i to moja wypowiedź sprzed dwóch lat. Celowałem już wtedy, trafiłem teraz. Źle nie jest :) .


ODPOWIEDZ