Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 marca 2007, 15:12

IGI pisze:Wg mnie za skok na odleglosc 220 metrow(najdluzszy w konkursie), nota 16,5 to nieporozumienie, a czy teoria spiskowa? Sam Norweg Malysza nie pokona, ale poczawszy od piatkowego konkursu jego noty byly conajmniej niesprawiedliwe, wiec mozna latwo doszukac sie podtekstow.
To też ironia? Przecież noty są za styl, a nie odległość.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
IGI

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 594
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 marca 2007, 15:37

Łukasz pisze:
IGI pisze:Wg mnie za skok na odleglosc 220 metrow(najdluzszy w konkursie), nota 16,5 to nieporozumienie, a czy teoria spiskowa? Sam Norweg Malysza nie pokona, ale poczawszy od piatkowego konkursu jego noty byly conajmniej niesprawiedliwe, wiec mozna latwo doszukac sie podtekstow.
To też ironia? Przecież noty są za styl, a nie odległość.
Odleglosc wplywa na note (Dokladniej wyjscie z progu, ktore przeklada sie na odleglosc).


Obrazek
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 26 marca 2007, 15:41

Wpływa, nie wpływa.
Powinno wpływać czy nie powinno - fakt jednak faktem, że Małysz na mamutach wybija się wysoko i ląduje z wielkim impetem (tak sam mówił). Nie widziałem żadnego poprawnego przynajmniej jego lądowania w trakcie tych konkursów.
Zwłaszcza ostatni konkurs - lądowanie na dwie nogi, rozjeżdzające się narty, wygląda to jakby się ratowqał przed upadkiem.
I mógły wtedy skoczyć nawet 250 metrów, ale styl lądowania jest kiepski (nie winię oczywiście Małysza, bo na mamutach jest to naprawdę bardzo trudne).
I chciałbym jeszcze odać, że Norweg generalnie bardzo surowo oceniał - wszyscy zawodnicy dostawali od niego niskie noty.


Dirty mind
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 marca 2007, 15:45

IGI pisze:
Łukasz pisze:
IGI pisze:Wg mnie za skok na odleglosc 220 metrow(najdluzszy w konkursie), nota 16,5 to nieporozumienie, a czy teoria spiskowa? Sam Norweg Malysza nie pokona, ale poczawszy od piatkowego konkursu jego noty byly conajmniej niesprawiedliwe, wiec mozna latwo doszukac sie podtekstow.
To też ironia? Przecież noty są za styl, a nie odległość.
Odleglosc wplywa na note (Dokladniej wyjscie z progu, ktore przeklada sie na odleglosc).
Noty sędziowskie (skala do 20) przyznawane są ZA STYL. Odległość nie ma w tym wypadku znaczenia.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 26 marca 2007, 16:02

Norweg sędziował skandalicznie i to było widać gołym okiem.

To nie jest normalne, że jeden sędzia daje notę średnio 1,5 - 2,5 ptk gorszą od wszystkich innych. A robił tak Małyszowi bez mała trzy dni + nota w drugim skoku Kocha z soboty :angry:

Mam nadzieję, że ten żenujący człowieczek już nigdy więcej nie będzie sędziował :angry:

Zresztą Norwegowie chyba tak mają - choćby ci ich kretyńscy dziennikarze z przezabawnymi dowcipami. Ponownie :angry:


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 marca 2007, 16:05

Supersonic pisze:Norweg sędziował skandalicznie i to było widać gołym okiem.

To nie jest normalne, że jeden sędzia daje notę średnio 1,5 - 2,5 ptk gorszą od wszystkich innych. A robił tak Małyszowi bez mała trzy dni + nota w drugim skoku Kocha z soboty :angry:

Mam nadzieję, że ten żenujący człowieczek już nigdy więcej nie będzie sędziował :angry:

Zresztą Norwegowie chyba tak mają - choćby ci ich kretyńscy dziennikarze z przezabawnymi dowcipami. Ponownie :angry:
Ale na szczęście Jacobsen był cały czas w porządku... A co do sędziego: za tekie coś powinny go spotkać jakieś kary ze strony FIS-u.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2007, 14:57

Ludzie wiem że dziś jest wielki hit w serie A ale też dziś zaczyna sie wielkie latanie z Adamem Małyszem na czele choć wczoraj w konkursie drużynowym nie zachwycił to i tak wierze w naszego Orła z Wisły


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2007, 14:41

Tak się wczoraj zdenerwowałem, że dzisiaj nie będę oglądał żadnych skoków :evil: .


:roll:
Tomash_WMG

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 12
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2007, 21:03

Dziś kwalifikacje odwołane...jak zawsze przez warunki atmosferyczne , jutro zostaną rozegrane zamiast serii próbnej .Trzymajmy za Naszych Orłów.

P.S. Szampańskiej zabawy dziś.

pozdro.


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2008, 19:07

Pragnę poinformować, że za 2 tygodnie w Pucharze Świata wystartuje najmłodszy uczestnik w historii skoków - Klemens MURAŃKA :!: :smile:

Choć nie interesuje mnie za bardzo ta dyscyplina to zawody w Zakopanem będe śledził z większą uwagą niż dotychczas.

Źródło


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2008, 20:20

Kędzior pisze:Pragnę poinformować, że za 2 tygodnie w Pucharze Świata wystartuje najmłodszy uczestnik w historii skoków - Klemens MURAŃKA :!: :smile:

Choć nie interesuje mnie za bardzo ta dyscyplina to zawody w Zakopanem będe śledził z większą uwagą niż dotychczas.

Źródło
Rzeczywiście - to trzeba zobaczyć. Taki talent nie zdarza się często...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2008, 21:17

Fantastyczna sprawa! Chłopak chodzi do 6-klasy i już będzie skakał z najlepszymi, może być wielkim skoczkiem, tylko żeby tego talentu nie zmarnować. Ja dziś usłyszałem w wiadomościach, że Klimek musi mieć pozwolenie na udział w zawodach. Co prawda jest to oczywiste, ale wyobrażacie sobie sytuacje:
"- Mamo, moge jechać na zawody Pucharu Świata?
- A lekcje zrobiłeś?"
albo sędziowie przed belką:
"- A Ty chłopczę, pozwolenie na samodzielny skok od rodziców masz?" :lol:
Także życze chłopakowi jak najlepie, Naprzód KLIMA!


Obrazek
Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2008, 21:24

Niestety na występy młodziaka będziemy musieli poczekać. Szkoda, bo zapowiadało się ciekawe widowisko. Źródło


Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2008, 22:03

Niestety po Klemensie :smile: , ale skok Adama napawa optymizmem, może wreszcie przezwyciężył kryzys, bo dziwnie się oglądało jak nie kwalifikował się do 50...Liczę że Adam bedzie w pierwszej 5,a Kamil koło 10.


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2010, 12:36

Jak myślicie, Małysz zdobędzie dzisiaj złoty medal? Ja muszę przyznać, że w to wierzę i życzę mu jak najlepiej. Olimpijskie złoto to chyba jedyne osiągnięcie, którego nasz skoczek nie ma w swoim dorobku i o którym mówi tak otwarcie (wcześniej Małysz zawsze chciał oddawać dobre skoki, a teraz wyraźnie mówi tylko o jednym celu). Jednak po konkursach cztery lata temu w Turynie według mnie spadł prestiż Olimpiady w skokach narciarskich, nie jest to priorytet numer jeden. Ot, zawody jak każde inne, wszystko zależy tylko i wyłącznie od dwóch skoków, jeden niekorzystny podmuch może sprawić, że szansa przepadnie. Za dużo zależy od przypadku i tym samym mogą wygrać takie ogórki jak Lars Bystol (zdobył złoto na skoczni normalnej i brąz na dużej :lol: ) czy Thomas Morgenstern. Według mnie prawdziwym wyznacznikiem klasy danego zawodnika jest cały cykl Pucharu Świata czy choćby Turniej Czterech Skoczni. Ale tak czy inaczej będę dopingował Adama.


:roll:
ODPOWIEDZ