Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 22:05

Dzisiejsze zawody w Zakopanem, bez wątpienia przyćmił wypadek Czeskiego skoczka- Jana Mazocha :!: To wyglądało naprawdę fatalnie :( Oto najświeższe informacje dotyczące jego stanu zdrowia. Niestety nie są za dobre:

Mazoch w stanie ciężkim
czytaj


blejzer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 19
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 23:03

szkoda ze zdarzyla sie taka tragedia :/ mam nadzieje ze z tego wyjdzie bez szwanku..., co do zawodow !! to cos pieknego !! szkoda ze nie dokonczono 2 serii ale coz tak bywa... !! mam nadzieje ze w niedzielnym konkursie adam zajmie 1 miejsce a stoch skoczy lepiej niz dzis !! :D


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 marca 2007, 21:43

jak widzę, temat troszkę zamilkł...

A przecież Adaś rządzi i dzieli w Pucharze Świata :). Dziś kolejne zwycięstwo - tym razem w Kuopio.

Niby wszystko wskazuje na to, że zdobędzie też PŚ, ale łatwo nie będzie... W Planicy wszystko się może zdarzyć i cieżko będzie, aby Adam utrzymał formę aż do mamuta, aczkolwiek mocno w to wierzę...


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 marca 2007, 22:18

Rzeczywiście, w tej chwili Małysz rozwala wszystkich w drobny mak. Dzisiejsze zwycięstwo było jego 34 wygraną w klasyfikacji Pucharu Świata (i zarazem 70 podium), dzięki czemu awansował na 2 miejsce wszech czasów (a warto dodać, że w Sapporo został najbardziej utytułowanym zawodnikiem w Mistrzostwach Świata). W dzisiejszych zawodach pierwszym skokiem Małysz zmiażdżył rywali, w drugim tak dobrze już nie było, ale najważniejsze jest zwycięstwo, 10 miejsce Jacobsena i zmniejszenie straty do 60 punktów do Norwega :-D .
ArtHur pisze:Niby wszystko wskazuje na to, że zdobędzie też PŚ, ale łatwo nie będzie... W Planicy wszystko się może zdarzyć i cieżko będzie, aby Adam utrzymał formę aż do mamuta, aczkolwiek mocno w to wierzę...
Przed Planicą są jeszcze konkursy w Lillehammer i Oslo (odpowiednio 16.03. i 18.03.). Do tych zawodów Małysz powinien utrzymać swoją formę i wyprzedzić Jacobsena. Wtedy na mamucie w Słowenii nikt Polakowi nie będzie w stanie zagrozić i nawet z reguły słabsze skoki Małysza na tym obiekcie nie wpłyną na jego miejsce w Pucharze Świata (bo nie wierzę, żeby Jacobsen nagle się przebudził). Wg mnie polski orzeł zdobędzie 4 Kryształową Kulę :-D .
Ostatnio zmieniony 13 marca 2007, 22:31 przez M., łącznie zmieniany 1 raz.


:roll:
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 marca 2007, 22:29

Diego pisze:Rzeczywiście, w tej chwili Małysz rozwala wszystkich w drobny mak. Dzisiejsze zwycięstwo było jego 33 wygraną w klasyfikacji Pucharu Świata (i zarazem 70 podium),
Diego, to było zwycięstwo nr. 34 :wink: Adam przegonił tym samym Weissfloga 8) Obecnie do pełni szczęścia brakuje tylko fotelu lidera klasyfikacji generalnej PŚ, ale przy obecnej formie to chyba tylko kwestia czasu... Chyba nikt nie marzył nawet, że po zaledwie dwóch konkursach w Skandynawii Małysz odrobi ponad 170 punktów... :roll: Wiatru zaklinać nie będę, on nie jest w stanie zatrzymać Polaka.


Obrazek
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 14 marca 2007, 19:18

w tym momencie powinienem bić się w pierś i składać pokłony Małyszowi. a dlaczego? a nóżdlatego, że po początku sezonu przewidywałem, że Adam powalczy jedynie o miejsce 6-7, w najlepszym wypadku 5. ale mile się zaskoczyłem. zresztą, nie tylko ja.

to co obecnie pokazuje Orzeł z Wisły, zaskakuje nie tylko kibiców, ale również największych przeciwników startujących w PŚ. nie mówię tutaj o Jandzie, Ahonenie (zdobywcach PŚ w latach poprzednich), ale o młodej krwi tego sezonu. po dobrych występach Jacobsena, Schlierenzauera, czy też Ammanna, przyszedła czas na wysoką formę Adama.

jestem pewien, że strata 60 punktów zostanie odrobiona w najbiższych konkursach i Adam po raz 4. zdobędzie Kryształową Kulę. nie widzę innej opcji. nie przy obecnej formie Małysza.


-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 marca 2007, 20:55

białas pisze:w tym momencie powinienem bić się w pierś i składać pokłony Małyszowi. a dlaczego? a nóżdlatego, że po początku sezonu przewidywałem, że Adam powalczy jedynie o miejsce 6-7, w najlepszym wypadku 5. ale mile się zaskoczyłem. zresztą, nie tylko ja.
W moim przypadku było zupełnie odwrotnie. Po trzech latach posuchy i objęciu kadry przez tak doświadczonego trenera jak Hannu Lepistö, Adam poprostu musiał zacząć znowu dobrze skakać. Zaledwie po kilku miesiącach było już widać efekty pracy nowego szkoleniowca. Mam tutaj na myśli występy Małysza podczas Letniego Grand Prix gdzie spokojnie odniósł zwycięstwo w generalnej punktacji. :roll:
białas pisze:jestem pewien, że strata 60 punktów zostanie odrobiona w najbiższych konkursach i Adam po raz 4. zdobędzie Kryształową Kulę.
Bardzo jestem ciekaw jak w najbliższych zawodach zaprezentuje się Anders Jacobsen, który będzie skakał u siebie.
Z psychologicznego punktu widzenia możemy być świadkami przebudzenia obecnego lidera jak to nie raz zdarzało się w przypadku Małysza w Zakopane albo też totalnego załamania psychicznego. Postawiłbym jednak na drugą możliwość. Jacobsen dopiero pierwszy raz startuje w Pucharze Świata a więc jest debiutantem! Siłą rzeczy nie posiada jeszcze odpowiedniego doświadczenia co pokazał w Sapporo i ostatnich zawodach. Warto dodać iż zawody kończące obecny sezon znajdują się pod dużym znakiem zapytania z powodu odwilży a więc Małysz musi zdobyć pozycje lidera już najbliższy weekend! :) Nie sądzę aby dyrektorzy skoków zaplanowali dodatkowe konkursy...


Obrazek
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 marca 2007, 22:04

białas pisze:w tym momencie powinienem bić się w pierś i składać pokłony Małyszowi. a dlaczego? a nóżdlatego, że po początku sezonu przewidywałem, że Adam powalczy jedynie o miejsce 6-7, w najlepszym wypadku 5. ale mile się zaskoczyłem. zresztą, nie tylko ja.
To, co mówisz świadczy jedynie o tym, że niemal jak cała Polska (no prawie) jesteś niedzielnym kibicem, który mało co wie o skokach, ale mimo to dużo o tym mówi. Ja podobnie jak Lucas również nie jesem specjalnie zaskoczony obecną formą Pana Adama. Małysz już jedną ręką trzyma kryształową kulę, teraz musi dokończyć dzieło i wygrać to co jest do wygrania.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Juve17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2007
Posty: 7
Rejestracja: 12 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 12:14

Michael900 pisze: To, co mówisz świadczy jedynie o tym, że niemal jak cała Polska (no prawie) jesteś niedzielnym kibicem, który mało co wie o skokach, ale mimo to dużo o tym mówi. Ja podobnie jak Lucas również nie jesem specjalnie zaskoczony obecną formą Pana Adama. Małysz już jedną ręką trzyma kryształową kulę, teraz musi dokończyć dzieło i wygrać to co jest do wygrania.
A co uważasz że ty się lepiej znasz i potrafisz przewidywać kiedy kto załapie forme ?? Szkoda tylko że najlepsi trenerzy często tego nie wiedzą i nie moga tego przewidzieć "znawco"...


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 20:06

Michael900 pisze:
białas pisze:w tym momencie powinienem bić się w pierś i składać pokłony Małyszowi. a dlaczego? a nóżdlatego, że po początku sezonu przewidywałem, że Adam powalczy jedynie o miejsce 6-7, w najlepszym wypadku 5. ale mile się zaskoczyłem. zresztą, nie tylko ja.
To, co mówisz świadczy jedynie o tym, że niemal jak cała Polska (no prawie) jesteś niedzielnym kibicem, który mało co wie o skokach, ale mimo to dużo o tym mówi. Ja podobnie jak Lucas również nie jesem specjalnie zaskoczony obecną formą Pana Adama. Małysz już jedną ręką trzyma kryształową kulę, teraz musi dokończyć dzieło i wygrać to co jest do wygrania.
o przepraszam wielki Michael900, że nie wiedziałem, kiedy Małysz będzie w optymalniej formie. ale widzę, że ty znasz się na skokach narciarskich od podszewki. pytanie: powiedziałeś trenerowi Hannu Lepistö, kiedy Adam trafi z formą?

skoki ogladam odkąd pamiętam i nie wydaje mi się, żebym nie wiedział o co w tym wszystkim chodzi. owszem, nie znam wszystkich tajników skoków, nie wiem jak się przeprowadza profesjonalne treningi, nie wiem jak psycholodzy potafią wpłynąć na zawodników, ani w jakim stopniu fizjolodzy dbają o zdrowie zawodników. ale na pewno jestem w stanie ocenić czy zawodnik jest w formie czy nie, czy jest zdolny wygrać zawody, czy też będzie musiał poczuć smak porażki, czy nawet upokorzenia.

po 3 chudych latach wierzyłem, że Adam odrodzi się jak feniks z popiołów. ale początek sezonu nie zapowiadał tego. przypomij sobie poprzednie sezony i wahania formy polskiego mistrza. w tym było tak samo. jednka słabsza forma Jacobsena (mówił o tym nawet M.Kojonkoski, który przewidywał spadek formy podopiecznego dopiero na koniec sezonu, a nie na ten etap zawodów w PŚ) i jednoczesny wzrost formy A.Małysza doprowadziły do obecnego stanu rzeczy.

i nie oceniaj, ani nie nazywaj kogoś "niedzielnym kibicem", tylko dlatego, że potrafi zauważyć obecny stan rzeczy, a nie przyszły.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 15:22

Dobra tam, nie kłóćcie się. Dzisiaj kolejne zawody, w Oslo (zamiast wczorajszego konkursu w Lillehammer). Strata Małysza wynosi tylko 60 punktów i w obliczu złej pogody w Planicy trzeba wyprzedzić Jacobsena już w Norwegii. Przesunięcia wczorajszych zawodów to chyba dobry znak dla Małysza, bo w rozegranych już zawodach w tym sezonie w Lillehammer Jacobsen zajmował już 2 i 10 miejsce. W dodatku Norweg narzekał ostatnio na kolana, może dzięki temu nie wróci już do tak wysokiej formy? Czy Małysz odniesie kolejne zwycięstwo? Trzymajmy kciuki.


:roll:
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 15:30

Małysz spokojnie powinien 2 razy stanac na podium a moze nawet zgarnie cała pule czyli 200pkt i wtedy napewno wyprzedzi Jacobsena!! czego bardzo zycze Adamowi byłoby pieknie jechac doplanicy z przewaga chocby 50pkt!! norewg faktycznie ma problemy ze zdrowiem i pewnie ogolnie odczówa zmeczenie sezonem nie mowiac o psychice gdyz ostatnio Małysz robi co chce!! :P oby ten piekny sen kolejnych zwycienst Adama trwał a 4 kryształowa kula i moze w koncu 1 mała za Loty napewno Trafi do Małysza!!! pozdro Małysz the besciak :D


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Koziołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2006
Posty: 72
Rejestracja: 02 września 2006

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 18:52

Dwa najdłuższe skoki Adama Małysza (131m i 122m) pozwoliły na spokojne wygranie konkursu w Oslo-Holmenkollen i zdobycie pozycji lidera Pucharu Świata. Małysz ma 1153 pkt. na koncie. Ładny gest ze strony Jacobsena (oddanie koszulki lidera PŚ). Brawo Adam! Trzymaj tak dalej! 4 krzyształowa kula w zasięgu ręki!


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 19:12

Adam jest fantastyczny! Znów, jak kilka lat temu, możemy widzieć jak deklasuje rywali, wygrywając ponad 20 pkt! :) Dzisiejsze zwycięstwo ma szczególne znaczenie, bo oto Adam znów jest liderem PŚ i pewnie zmierza po 4 kryształową kulę! No i ten gest Jacobsena kiedy to podszedł do naszego skoczka i oddał mu koszulkę lidera :shock: poprostu cud! Warto także pochwalić polskich kibiców, którzy potwierdzili że sa najlepsi na świecie! To "sto lat" słyszała chyba cała Norwegia. :lol:
Adam skacz nam jak najdłużej!


Obrazek
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 22:58

Małysz po raz kolejny zmiażdżył rywali, nie dał im najmniejszych szans i wygrał z przewagą ponad 15 punktów. Muszę przyznać, że obawiałem się trochę tego konkursu. Adam już od jakiegoś czasu jest w wyśmienitej formie i zdawałem sobie sprawę, że kiedyś będzie musiał spuścić z tonu. W dodatku nagła zmiana zawodów i ciągła presja nie sprzyjają odpowiedniej koncentracji. Ale Małysz udowodnił, że jest genialnym skoczkiem, "Królem Oslo" i tylko kataklizm mógłby odebrać mu Kryształową Kulę! Liczę, że w jutrzejszym konkursie Adam odniesie 6 zwycięstwo na tej skoczni.
Koziołek pisze:Ładny gest ze strony Jacobsena (oddanie koszulki lidera PŚ).
VariaTH pisze:No i ten gest Jacobsena kiedy to podszedł do naszego skoczka i oddał mu koszulkę lidera :shock: poprostu cud!
Łaski nie robił, musiał oddać. Teraz Małysz będzie musiał skakać z dwoma koszulkami naraz (lidera Pucharu Świata i Turnieju Nordyckiego) :wink: .

Jeszcze tylko zwrócę uwagę na poszczególnych zawodników:
- Mistrz Olimpijski z Turynu, Lars Bystoel - 59 miejsce
- Mistrz Świata z Obersdorfu, Rok Benković - 54 miejsce
- Wicemistrz Świata z Sapporo (a zabrakło tylko 0,2 punktu do złota!), Harri Olli, 19 miejsce (jak on mógł wtedy wygrać z Małyszem :? )


:roll:
ODPOWIEDZ