F1 - Robert Kubica

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 13:56

od 96 roku jestem za Ferrari ( tak samo zresztą jak za Juve). najbardziej mi brakuje tankowania, ciągłego analizowania kiedy kto zjedzie, na ile okrążeń mu starczy... brakuje mi tej strategii paliwowej. i te opony, które trzeba wymienić po 5 okrążeniach bo się nie nadają na dłużej.
w tym sezonie cieszy postawa Ferrari, przydało by się podwójne zwycięstwo dzisiaj :D


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 16:39

Jak wrażenia po wyścigu?
Muszę przyznać że jak dla mnie był całkiem ciekawy. Fajnie że Lotus na podium. Vettel dobra jazda od początku do końca. Pechowy wyścig Ferrari- najpierw problemy z DRS u Alonso, a u Massy z kolei ciągłe przygody z oponami. Podobała mi się dziś jazda Pereza i Di Resty.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 21:05

FelekJUVE pisze:A Wy komu teraz kibicujecie? Bo ja Ferrari i Fernando ;];p
Ja kibicuję tym, którzy jeżdżą efektownie i robią show, czyli bezapelacyjnie Hamilton :D Wcześniej oczywiście Kubicy, który w sumie też zaliczał się do tych efektownych.

Żadne Alonsa czy inne Vettele, choć doceniam umiejętności zwłaszcza młodego Niemca.

Aha, i lubię Buttona. Niby też z tych delikatnych kierowców, ale facet jakoś budzi sympatię.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 22:43

Ja z teamów to najbardziej Lotusa lubię i obu kierowcom kibicuję. Z kierowców to Raikonen, Hamilton Button. Nie trawię za to Vettela, który jest tworem RedBulla. Oczywiście umiejętności nie można mu odmówić, ale jego zachowanie jak i całego teamu jest odpychające jak dla mnie, a po tym co zrobił w Malezji to już w ogóle.


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2013, 15:01

dzisiaj mija 19. rocznica śmierci Ayrtona Senny. Brazylijczyk zginął w wyniku powikłań po wypadku na torze Imola podczas GP San Marino w '94 roku. wielka szkoda.


lip_maj

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 maja 2013
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2013

Nieprzeczytany post 04 maja 2013, 12:28

Tez pamiętam tą tragedie głośno było . No niestety możemy tylko wspominać. A co do ostatniej jazdy to było ciekawie :)


-------------------------------------
aders strony


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 14:52

http://manager.money.pl/news/artykul/wl ... 25632.html

Coś jest dalej robione w tym kierunku? Skoro Exor chce wydac 1,3 miliarda na f1 to czemu na pare topów nam nie chce sypnac?:P


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 16:19

Teraz poszukaj informacji ile kasy przynosi Juventus, a ile cała F1. Potem jeszcze raz zastanów się nad swoim pytaniem. ;)

A co do samego tematu: już od dawna go nie ma. Inne zespoły nie zgodziłyby się na taki rozwój wydarzeń, Bernie nigdzie nie odchodzi, a Murdoch ma zbyt dużo problemów na własnym podwórku, żeby się jeszcze w jakieś wyścigi bawić.


Jenson12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2012
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 23:49

Formuła 1 już nie jest taka sama jak chociażby za ''wczesnego Kubicy''. Zmiany regulaminowe znacznie wpłynęły na widowisko. Teraz bardziej chodzi o to, kto kogo oszuka. Jeszcze 5 lat temu można było tankować podczas wyścigu, w stawce było wiele fabrycznych stajni, jak Toyota czy Honda, nie było dominacji jednego zespołu, a czołówka była w miarę wyrównana. W ostatnich latach dominuje jeden zespół, do tego nie mający wiele wspólnego z promocją koncernów motoryzacyjnych, a jedynie firmy produkującej napoje energetyczne. Chyba nie do końca o to chodzi, aby wyścigi były nudne i przewidywalne.

Ja zacząłęm interesować się wyścigami po Grand Prix Hiszpanii w 2007 roku, kiedy to mój ulubiony kierowca, Felipe Massa, zapalił się w boksie. Na szczęście nie ucierpiał, a nawet wygrał wyścig. Kibicowałem wtedy Ferrari aż do czasu, gdy zrezygnowali z Kimiego Raikkonena na rzecz Fernando Alonso, do którego straciłem nieco szacunku po tzw. ''crashgate''. W międzyczasie doceniłem to, co do F1 wnosił Lewis Hamilton. Będąc w Monako w latach 2010-2012 kupowałem co rok gadżety McLarena. Posiadam również oryginalną czapkę Ferrari. W sezonie 2011, widząc kraksy z udziałem Massy i Hamiltona, aż odechciewało się to oglądać, ale jakoś cięższe czasy Brazylijczyka chyba minęły. W ogóle to, że wrócił do wyścigów, po tak koszmarnym wypadku, stawia go w roli bohatera. Dla mnie i tak on jest niesamowity. Przed obecnym sezonem postanowiłem kibicować jedynie Ferrari i Sauberowi (z pewnych względów). W końcu Ferrari to FIAT, a jak FIAT to Turyn, a jak Turyn to Juventus :wink:


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 10:33

za kilka godzin rozpocznie się szósta w tym roku runda Formuły 1. wymagający umiejętności na najwyższym poziomie tor, wczoraj pokazał, jakie przykrości może sprawić kierowcom, niekoniecznie tym najsłabszym.

z pierwszej linii wystartują oba samochody Mercedesa, a dale oba Red Bulle. Rosberg ponownie pierwszy w kwalifikacjach, ale jakoś nie wróżę temu kierowcy sukcesu w Monako. ciekaw jestem również startu Webbera i liczę, że ponownie się spóźni ;)


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 13:55

białas pisze:za kilka godzin rozpocznie się szósta w tym roku runda Formuły 1. wymagający umiejętności na najwyższym poziomie tor, wczoraj pokazał, jakie przykrości może sprawić kierowcom, niekoniecznie tym najsłabszym.

z pierwszej linii wystartują oba samochody Mercedesa, a dale oba Red Bulle. Rosberg ponownie pierwszy w kwalifikacjach, ale jakoś nie wróżę temu kierowcy sukcesu w Monako. ciekaw jestem również startu Webbera i liczę, że ponownie się spóźni ;)
Mercedesy były ostatnio tragiczne w wyścigu, ale dostały nowe części, więc może będzie lepiej. Szkoda mi Hamiltona, bo lubię jego styl jazdy.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 19:42

gdyby kogoś interesowało to za 30 min. zaczyna się GP Kanady.

z pole position Vettel, ale blisko siebie będzie miał 2 Mercedesy oraz Bottas z Williamsa :!: kwalifikacji nie oglądałem, ale widzę, że musiało się tam nieźle dziać. w pierwszej dziesiątce, oprócz Bottsa, znaleźli się jeszcze Vergne oraz Sutil (dwie kolejne niespodzianki). ponownie słabo McLareny oraz Massa, co jest dla mnie trochę rozczarowanie, bo ostatnio jeździł nieźle. no i Grosjean został cofnięty o 10 pozycji, co jest pokłosiem sytuacji z GP Monaco.

coś czuję, że dobrze może pójść Hamiltonowi.

no i Ściana Mistrzów :whistle: zobaczymy, czy któryś z 5. mś coś narozrabia ;)


Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 21:42

Massa słabo bo rozbił bolid
Wyścig dość nudnawy znowu wygrał Seb prowadząc procesję od początku. Na plus dobra jazda Di Resty i przeszło 50 okrążeń na 1 komplecie opon.
Drugi plus to 2 miejsce Fernando przy starcie z 6 pozycji :)
Bottas nie dał rady - a takie miał ładne kwale - chyba jednak mocno był na deszcz ustawiony bolid

Praktycznie zero incydentów crashy i emocji jednak nie za dużo - oglądało się fajnie :)


Obrazek
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 08 września 2013, 09:57

dawno nikt nie pisał w temacie, więc ja zacznę.

dzisiejszy wyścig będzie pierwszym od GP Kanady, który obejrzę. nie będę ukrywał, że wczorajsze kwalifikacje oglądałem z wielką radością. Monza to fantastyczny tor z długimi prostymi i charakterystycznymi zakrętami.

O ile w Q1 obeszło się bez niespodzianek, to już w Q2 mieliśmy niespodzianki. odpadł m.in. zwycięzca czterech poprzednich kwalifikacji (Hamilton) oraz obaj kierowcy Lotusa, a do Q1 awansował przymierzany w przyszłym sezonie do Red Bulla D.Ricciardo oraz jego partner z zespołu.

w Q3 nie pomogło zespołowi Ferrari pomoc Massy w osiągnięciu dobrego rezultatu Alonso i stało się faktem, że żaden z nich nie wygra kwalifikacji. wszystkich pokonał Vettel z najlepszym czasem weekendu.

ogólnie liczę, że Monza dzisiaj mnie nie zawiedzie i obejrzymy dobry wyścig. i oby nie wygrał Vettel.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 09 września 2013, 00:28

Przegapiłem dzisiaj GP :/ Monza to zwykle ciekawy tor. Jest czego żałować?


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
ODPOWIEDZ