F1 - Robert Kubica

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2006, 15:40

Ojjj Panowie ochłoncie trochę... Robert nie musi od razu wygrywać, i mówienie że jak dobrze pójdzie to sie załąpie na podium to tylko podgrzewanie atmosfery... oczywiście też bym bardzo cchaił aby tak było... ale F1 to jest bardzo złożona dyscyplina i wynik zalezy od baaaaardzo wielu czynników...
Mam nadzieję, że Robert juz na stałe wskoczy do teamu i będzie głownym kierowcą... ;)

Swoją droga Panowie... czeka nas niedługo atak "znawców" od F1 każdy bedzie lepeij wiedizał jak dobrac opony albo dostroić bolid..hehehehe tak jak to ze skokami było...
w sumie jednak jeżeli robert będzie odnosil tyle sukcesow co małysz to jestem w stanie to scierpieć ;)


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2006, 17:11

Polakom gratulujemy Roberta Kubicy

:D 10 mijsce i niezla jazda w kwalifikacjach jak na debiutanta pokazuje jaki ten chlopak ma potencjal. oby nie uderzyla mu slawa do glowy a bedzie jeszcze lepiej :-D


Obrazek
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 10:58

tomek89-15 pisze:ale tv4 nie jest ogolnodostepna telewizja. ja na przyklad nie mam tv4
ale ja nie mam niczego typu Polsat Cyfrowy czy Canal +. mam podstawowe telewizje, czyli TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV Regionlana (w moim przypadku TV Białystok) i właśnie TV4. więc nie rozumiem, dlaczego wy jej nie macie. wątpię, żeby TV4 były odbierana tylko w niektórych regionach Polski. więc szukajcie, bo do wyścigu jeszcze ok. 4 godziny.
Pilekww pisze:Wreszcie jakis Polak pojedzie w F1, o ile się nie myle to poprzedni startował dawno
i właśnie się mylisz, bo przed Kubicą żaden Polak nie startował w wyścigu F1.

dobre miejsce w kwalifikacjach pozwala Robertowi powalczy o miejsce w pierwszej dziesiątce. jeśli nie popełni rażących błędów wynikajacyh z debiutu i samochód będzie sprawował się bez zarzutów, to możemy Roberta zobaczyć w kolejnych wyścigach sezonu.

a tymczasem czekam na wyścig.


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 12:04

Ja spodziewam się, że Kubica miło Nas wszystkich zaskoczy i zajmie punktowane miejsce. I tak dużym sukcesem było zakwalifikowanie się do trzeciej kwalifikacji, był tam 10 ale podobno zwolnił bo myślał, że jest żółta flaga. Sam oglądam F1 już ze dwa lata, moim faworytem zawsze był Trulli, nie lubie Schumachera. :prochno: Teraz oczywiście się to zmieni, i moja sympatia oczywiście jest po stronie Roberta, życze Mu jak najlepiej :-D


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 13:44

bialas pisze:przecież każdy wyścig jest transmitowany na TV4. i to już 3 sezon.
Jeśli się nie myle to są tam jedynie kwalifikacje.
Relacja na żywo jest chyba na RTL.

EDIT
No i wspaniały debiut Roberta Kubicy. 7, punktowane miejsce. Brawo!


Drabik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2006
Posty: 24
Rejestracja: 08 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 17:29

:o :o :o :o :o :o :o wreszcie mamy się z czego cieszyć :D Jestem bardzo zadowolony z Roberta i przyznam że po raz pierwszy oglądałem cały wyścig F1 a dotychczas nigdy nie obejrzałem do końca :P

Wiadomo nie ustrzegł się błędów(obrót już na samym początku wyścigu) ale mimo to walczył do końca i z wielkim pechem przeciwników(odpadł alonso,szumacher,rajkonen i wielu innych) udało mu się zająć to 7 miejsce :D
Ale się teraz zastanawaim co by się działo jakby Robrt Kubica nie zrobił bączka :P Może i by był w pierwszej 3 :D


...........::::::::Juventus Turyn::::::::...............
www.sokker.org - najlepszy menager online
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 20:51

No i nie ma się z czego cieszyć. Przed chwilą w TV podano, że Kubica został zdyskwalifikowany, ponieważ jego samochód był o 2 kilogramy lżejszy od normy :/

Już niedługo zapewne znajdzie się jakiś link z tą informacją.

:doh:

EDIT
Żeby nie było

Kurcze... szkoda mi Kubicy. Nie sądze, że było to specjalne zagranie. Tylko jak można dopuścić do sytuacji, że coś się nie zgadza, tym bardziej, że jest to zagrożone dyskwalifikacją. Mam nadzieję, że w kolejnych wszystko będzie już ok, a zajmowane miejsca jeszcze lepsze :smile:


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 21:00

http://sport.wp.pl/kat,1775,wid,8448230 ... 890603.356

niby się wszystko zgadza z tą dyskwalifikacją. niestety.

nie wiem jak mogło do tego dojść, ale szefowie teamu, a przynajmniej konstruktorzy powinni wiedzieć o takich rzeczach jak odpowiednia waga auta. przez głupi błąd praca Roberta idzie na marne. a trzeba przyznać, że wykonał dzisiaj kawał dobrej roboty. gdyby nie 2 błędy wynikające z braku doświadczenia, Robert mógłby zakończyć wyścig w pierszej siódemce.

co do samych zawodów, to muszę przyznać, że był to chyba najbardziej emocjonujący wyścig, jaki kiedykowiek oglądałem. było w nim dosłownie wszystko to, na co kibice czekają. no i debiut Kubicy. szkoda, że z takim ostatecznym wynikiem.

EDIT: jak dla mnie beznadziejny przepis, bo gdyby przy taknowaniu bak Polaka został zalany o 2 litry więcej, to samochód miałby odpowiednią wagę. FIA tym przepisem o ważeniu bolidu po wyścigu tylko się ośmiesza. zresztą już kiedyś ważyli. tylko, że łódkę a nie bolid. jakie były skutki, zapewne większość z was pamięta.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 21:18

ehhhh...mozna tylko współczuć Robertowi...jak na swoj debiut w F1 pojechał znakomicie...szkoda tylko ze to wszystko tak sie skonczyło...ale tu mozna miec tylko pretensje do konstruktorów bo Robert to co mógł zrobić to zrobił...poza 2 małymi wpadkami na poczatku.....


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 23:19

białas pisze:jak dla mnie beznadziejny przepis, bo gdyby przy taknowaniu bak Polaka został zalany o 2 litry więcej, to samochód miałby odpowiednią wagę. FIA tym przepisem o ważeniu bolidu po wyścigu tylko się ośmiesza
Bolid jest ważony po odjęciu paliwa, więc nie w tym rzecz. Zbyt niska waga wynika z nadmiernego zużycia opon, typu "intermediate". Nie jest to naturalnie wina Roberta, który spisał się znakomicie dziś. BTW 2 litry paliwa nie ważą 2 kg :D
Oglądam F1 regularnie od dwóch lat i jeszcze tak emocjonującego wyścigu nie widziałem :wink: Coś pięknego. Cieszy mnie także entuzjazm, jaki F1 wzbudza w polskich kibicach dzięki Robertowi. Królowa sportów motorowych może na stałe zagości w naszych sercach (w moim jest już od dawna)...[/url]


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2006, 23:42

Michal17 pisze:Bolid jest ważony po odjęciu paliwa, więc nie w tym rzecz. Zbyt niska waga wynika z nadmiernego zużycia opon, typu "intermediate".
ok. przyznaje się, że nie wiedziałem, jakie są zasady ważenia. ale konstruktorzy powinni to wiedzieć. zresztą powinni wiedzieć też, że zużyte opony mają mniejszą wagę. a do tego nie powinni dopuścić. odkąd interesuję się F1 (to jest już 4 sezon) nie widziałem jeszcze takiego przypadku, żeby bolid ważyła za mało. ewidentny błąd teamu.
BTW 2 litry paliwa nie ważą 2 kg :D
przyjąłem gęstość wody 1000 kg/m3
Oglądam F1 regularnie od dwóch lat i jeszcze tak emocjonującego wyścigu nie widziałem :wink: Coś pięknego.
z podobną dramatutgią może tylko rywalizować wyścić chyba z sezonu 2k5 (nie pamiętam gdzie to było), gdzie do końca dojechało tylu kierówców, że każdy był na punktowanym miejscu.
Cieszy mnie także entuzjazm, jaki F1 wzbudza w polskich kibicach dzięki Robertowi.
przy dekoracji można było zobaczyć olbrzymią flagę Polski. pewnie było to spowodowane obniżką cen biletów, jaką zastosowali organizatorzy dla polskich kibiców.

jestem jeszcze ciekaw, o czym po zakończeniu wyścigu rozmawiał Kubica z R. Barrichello...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2006, 07:15

Takie rzeczy się zdarzają. Nie w każdym wyścigu, ale dosyć często - pociesza polskich kibiców na łamach „Gazety Wyborczej” wydawca miesięcznika "F1 Racing" Grzegorz Możdżyński.
Według niego niedopatrzenia techniczne nawet w najlepszych stajniach nie są niczym nadzwyczajnym. - Czasami zdarzało się, że dyskwalifikowano całe zespoły, np. za zbyt małe lub zbyt duże skrzydła bolidu. - mówi Możdżyński
Jak widać nie jest to tak niesamowita sprawa, jak przypuszczaliśmy.
Poza tym ciężko jest wyliczyć ile będą ważyć opony pośrednie po przejechaniu tylu kółek po suchym torze. Gdyby nie dyskwalifikacja to wybór stajni byłby wyborem dobrym - Kubica zajął siódme miejsce. Szóste na pewno by stracił gdyby zjechał do boksu, siódme bardzo możliwe, że też.
Niestety opony były lżejsze o 500g każda (średnio) co było bardzo ciężko oszacować.


Dirty mind
Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2006, 09:58

Jak zobaczyłem ze był 7 to normlanie LOL tak sie cieszyłem, byłem zaskoczony, to przyszłość F1! To ze go zdyskfalifikowano to szkoda gadać, nie wiem Ci jego technicy to przypadkowi ludzie czy co? Taki błąd. Głupio tylko ze to w debiucie bo tak to by inaczej to odebrał!
Mimo wszytsko i tak zasłużył na siudme miejsce przecież załuzmy ze jakis kierwca waży dwa kilo więcej od niego i jaka to różnica przeż wszyscy nie ważą tyle samo!!

Mam nadzieje ze szwabi nie zrobili tego specjalnie, ale to chyba nie :prochno:
Pojedzie w następnym wyścigu i zobaczymy jego moc!


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
Apollo_83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 171
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2006, 11:45

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Kubica swoim występem przekonał wreszcie dyrektoriat teamu i będzis startował do końca sezonu!! :bravo: A o to link http://sport.onet.pl/0,1248769,1367441,wiadomosc.html


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2006, 14:40

Apollo. Ja bym zbytnio onetowi nie wierzył...
A co do dyskwalifikacji to troche szkoda, ale Kubica chyba zbytnio się nie martwi i już myśli o dalszej jeździe w F1.
I tak najlepszye latam ma przed sobą i jeszcze będziemy z niego dumni :prochno:


ODPOWIEDZ