F1 - Robert Kubica

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 16:04

Czołowy polski kierowca wyścigowy Robert Kubica otrzymał od zespołu startującego w mistrzostwach świata Formuły 1 Minardi propozycję, aby podczas wyścigu o Grand Prix Chin 16 października być trzecim kierowcą w teamie.
Kierowcami Minardi w sezonie 2005 są dwaj Holendrzy Christijan Albers i Robert Doornbos.

"Ofertę otrzymaliśmy w nocy z soboty na niedzielę - powiedział rzecznik zawodnika Marcin Czachorski. - Od razu zaczęliśmy załatwiać niezbędne formalności, gdyż warunkiem wyjazdu Roberta na tor podczas treningów 14 października, jest otrzymanie przez niego super licencji F 1. Procedura jej otrzymania jest skomplikowana, mam jednak nadzieję, że wszystkie formalności uda się w terminie załatwić.
źródło: http://sport.onet.pl/1169339,wiadomosci.html

No nareszcie :) Mam nadzieję że szybko udowodni, że jest lepszy i zdobędzie pewną pozycję.. :) MInardi co prawda nie nalezy do dobrych ekip, ale od czegoś trzeba zacząć...
Tobardzo dobra nowina, niedługo popularnośc F1 w Polsce może znaczaco wzrosnąć....
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2005, 21:09 przez bartusek, łącznie zmieniany 3 razy.


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 16:15

Super. :D Polak w F1 to marzenie wielu (w tym mnie). Na pewno wtedy bym oglądał wszystkie wyścigi. Oby go przyjeli!! Forza ROBERT!!!


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 16:24

Super ciekawe w jakiej stajni bedzie hehe Polak w F1 może w kńcu zaczne sie interesować Formułką kiedyś lubiałem Mikę Hakkinena ale jak odszedł już sięnei interesowałem


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 16:27

Pelson pisze:Super ciekawe w jakiej stajni bedzie
Skoro ma testy w Minardi to jesli juz to pewnie tam 8)
Chyba, ze spodoba sie szefom jakiejś innej stajni....


CalciO 666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2004
Posty: 47
Rejestracja: 11 września 2004

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 16:45

no fajnie by bylo jakby jezdzil w F1 tylko w zespole takim jak minardii kariery nie zrobi moze jezdzic dobrze i wtedy go moga do lepszego zespolu kupic.


"II" ([]) ([]) II_
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 listopada 2004, 16:50

No ja nie był bym takim Hura optymistą. Oczywiście trzymam kciuki za Roberta i oby mu się udało, ale racjonalnie myśląc jest to raczej bardzo mało prawdopodobne. Na te testy stajnia zaprosiła wielku dobrych kierowców więc będzie mu bardzo ciężko. Zresztą nawet jesli mu się uda to przecież Formuła 1 to nie Formuła 3 więc bedzie się plasował na końcu stawki. No ale wierze w ciebie Robert rozwijaj się i mam nadzieje że jeszcze będziemy z ciebie dumni :D


Obrazek
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 21 listopada 2004, 11:55

Nie minęły echa informacji jakoby Robert Kubica miał mieć testy w Formule 1 a tu kolejna dobra informacja...

"Robert Kubica zajął drugie miejsce w Grand Prix Makao - wyścigu uważanym za nieoficjalne mistrzostwa świata Formuły 3.

19-latek z Krakowa był najszybszym kierowcą na torze i właśnie naciskał znajdującego się na prowadzeniu Francuza Alexandre Premat w chwili kiedy przerwano wyścig.

Grand Prix Macau jest od lat uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata w Formule 3, a przez Światową Federację Samochodową (FIA) zostało uznane za Puchar Interkontynentalny. Rywalizują tutaj ze sobą kierowcy Formuły 3 z całego świata.

Po wczorajszym przedfinale Robert Kubica startował dziś z czwartej pozycji. Wykorzystując błędy rywali awansował na drugie miejsce ustanawiając przy tym najszybsze okrążenie w wyścigu z czasem 2.13:215 s. Na 11. okrążeniu spowodowany przez estońskiego kierowcę Marko Asmera wypadek zablokował cały tor i sędziowie zdecydowali się przerwać wyścig."

źrółdło:
http://sport.onet.pl/1012223,wiadomosci.html

No kto wie czy jakby wyścig nie trwał dłużej to Robert by nie zwycieżył...
Ale jeśli dalej bedzie sie tak prezentował na torze, to jego start w F1 staje sie coraz realniejszy....


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 listopada 2004, 12:03

Jestem fanem teamu Ferrari, Schumi juz długo nie będzie jeździł i chciałbym żeby może kiedyś to wałśnie Kubica go zastąpił.
Jak widać to jest wielki talent i wcale nie jest powiedziane że kiedyś Robert nie będzie jednym z zawodników Włoskiego teamu.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 21 listopada 2004, 12:20

ADAMJUVENTUSPL pisze:Jak widać to jest wielki talent i wcale nie jest powiedziane że kiedyś Robert nie będzie jednym z zawodników Włoskiego teamu.
Faktycznie widac, że nasz zawodnik ma talent... Tez jestem fanem teamu Ferari, ale od razu to on tam chyba nie trafi...
Ja juz bym bardzo szczesliwy jak wogole trafi do F1 nawet do jakiegos podrzednego zespolu, bo wiadomo ze nie jest łatwo się tam dostac.....


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 21 listopada 2004, 13:35

bartusek pisze:Nie minęły echa informacji jakoby Robert Kubica miał mieć testy w Formule 1 a tu kolejna dobra informacja...

"Robert Kubica zajął drugie miejsce w Grand Prix Makao - wyścigu uważanym za nieoficjalne mistrzostwa świata Formuły 3.

19-latek z Krakowa był najszybszym kierowcą na torze i właśnie naciskał znajdującego się na prowadzeniu Francuza Alexandre Premat w chwili kiedy przerwano wyścig.

Grand Prix Macau jest od lat uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata w Formule 3, a przez Światową Federację Samochodową (FIA) zostało uznane za Puchar Interkontynentalny. Rywalizują tutaj ze sobą kierowcy Formuły 3 z całego świata.

Po wczorajszym przedfinale Robert Kubica startował dziś z czwartej pozycji. Wykorzystując błędy rywali awansował na drugie miejsce ustanawiając przy tym najszybsze okrążenie w wyścigu z czasem 2.13:215 s. Na 11. okrążeniu spowodowany przez estońskiego kierowcę Marko Asmera wypadek zablokował cały tor i sędziowie zdecydowali się przerwać wyścig."
To potwierdza że jest w bardzo dobrej formie. Kurde no naprawdę super by było gdyby wleciał do tej F1. To drugie miejsce to chyba jego pierwszy sukces w karierze zawodowej ale chyba największy osobisty sukces to to że jest właśnie postżegany w F1. Jak narazie najbardziej lubiałem Montoye chyba to sięteraz zmieni no i co najwazniejsz może z biegiem czasu dobrych wyników Roberta będzie F1 w TVp ?? :wink:


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 21 listopada 2004, 14:20

Pelson pisze: no i co najwazniejsz może z biegiem czasu dobrych wyników Roberta będzie F1 w TVp ?? :wink:
Oj tutaj to żeś się stary rozmarzył....... hihih
Pan Korzeniowski to będzie nam serwował Mityngi Golden League.....hehe
Ciekawy ile bedzie innych sportow...


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 listopada 2004, 17:30

No ja slyszalem o nim i musze przyznac ze jestem mile zaskoczony :-D Ten chlopak (mozna by tak o nim mowic bo jest bardzo mlody) jest naprawde niezly !!!!!! Fajnie jakby wskoczyl do F1 :D
Ja lubie ten sport- kiedys duzo ogladalem wyscigi F1 i zawsze trzymalem kciuki za Team Ferrari !!!!!


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2005, 23:09

Utalentowany polski kierowca, 20-letni Robert Kubica wystartuje w tym sezonie w nowej serii wyścigów - World Series Renault. Polak, jeżdżący w barwach hiszpańskiego teamu Epsilon Euskadi, zadebiutuje na torze Zolder już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia.

Od kilku już lat Kubica konsekwentnie dąży do osiągnięcia ambitnego celu - awansu do grona kierowców Formuły 1. Po sukcesach w wyścigach kartingowych przesiadł się na bolidy biorąc udział w zawodach Formuły Renault i Formuły 3. Kolejnym etapem jego kariery będą starty w nowym serialu - World Series Renault. (...)

źródło:http://sport.onet.pl/1087233,wiadomosci.html

Bardzo sie cieszę z tej informacji, że Robert dalej sie rozwija, a że ma duzy talent to nadal mam nadzieję , ze bedziemy mieć Polaka w F1.
Byłoby super! Droga jednak jeszcze daleka, na razie trzymam kciuki, aby w tej seri zaprezentował swoje umiejetności w jak najleszy sposób i aby dalej pnął sie po kolejnych szczeblach zawodowej kariery...


Obrazek
Pershing

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2004
Posty: 52
Rejestracja: 11 listopada 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 15:00

I to jest najlepsza informacja ze wszystkich, te wyscigi to juz calkowite zaplecze F1, ich bolidy osiagaja tylko nieco nizsze osiagi niz te z F1, wczoraj Polak mowil ze Jego celem jest zajecie miejsc na podium, czego mu serdecznie zycze.......Jestem przekonany ze Rafal juz niedlugo bedzie jezdzil z powodzeniem w formule 1, ma dopiero 20lat, a srednia wieku u kierowcow F1 wynosi ponad 26lat...........Trzymamy kciuki :D


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 15:10

bartusek pisze:Mamy już Polaka w NBA, NHL, NFL, Domachowska gra w turniejach może przyszedl czas na pierwszego Polaka w Formule 1...
Zapomnialeś napisać o Polaku w bokserskiej wadze ciężkiej. Jak narazie Gołota to najlepszy polski bokser w historii ;)

Co do F1 > nie interesuje mnie co prawda ten sport ale milo bedzie jeśli znajdzie się tam miejsce dla Polaka, oby nie na szarym końcu ... :doh:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
ODPOWIEDZ