F1 - Robert Kubica

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 24 marca 2012, 20:35

coś cicho w temacie :P

wstyd się przyznać, ale przegapiłem GP Australii. myślałem, że będzie jutro a w zeszłą niedzielę i oczy miałem jak 5zł. kiedy przeczytałem o rozstrzygnięciu wyścigu. no cóż, zdarza się.

już jutro kolejne GP, tym razem na torze na torze Sepang. kwalifikacji również nie zobaczyłem, ale ogólnie cieszę się, że Red Bulle stratują z dalszych miejsc. mam nadzieję, że ten sezon będzie inny niż poprzedni, kiedy to Vettel zbierał kolejne zwycięstwa. szkoda trochę, że znowu sezon bez Roberta, chociaż nie jest powiedziane, że cały. cieszy powrót Raikkonena oraz 3 miejsce w kwalifikacjach Schumachera. wyścig jutro o 10, a do tego jeszcze zmiana czasu :|


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 17:27

Pierwsze GP w tym sezonie zapowiadało już zmianę sił w nowym sezonie. Potwierdziły to kwalifikacje w Malezji.

Wyścig był bardzo ekscytujący, ale wg mnie byłby jeszcze lepszy, gdyby podczas deszczu nie przerwano go na ponad godzinę. To jest jakaś patologia, że po raz kolejny podczas deszczu wywieszana jest czerwona flaga :?

Do końca kibicowałem Perezowi, al nie udało mu się wyprzedzić Alonso. Ciekawe, czy miało to związek z komunikatem zespołu, że powinien jechać 'ostrożniej' :whistle:

Szkoda Buttona, któremu Vettel trochę zmarnował wyścig. Jeszcze bardziej kontrowersyjny bała sytuacja z końcówki wyścigu, kiedy Red Bull kazał Vettelowi najpierw zjechać, później zostać, a na koniec znowu zatrzymać się przed metą. Mimo wszystko Niemiec dojechał do mety, ale sytuacja była... dziwna.

Na starcie sezonu największe pozytywne zaskoczenie to Lotus i Williams.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 28 marca 2012, 19:07

francois pisze:Wyścig był bardzo ekscytujący, ale wg mnie byłby jeszcze lepszy, gdyby podczas deszczu nie przerwano go na ponad godzinę. To jest jakaś patologia, że po raz kolejny podczas deszczu wywieszana jest czerwona flaga :?
sam Borowczyk mówił, że tor nie jest przygotowany na odprowadzanie dużej ilości wody, a powinien, bo wiadomo w jakim miejscy leży Malezja. zapewne tego nie da się poprawić i co jakiś czas będziemy oglądać właśnie takie, a nie inne GP Malezji. zresztą, przerwanie wyścigu było najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji. powinniśmy się cieszyć, że w ogóle wyścig został wznowiony. z tego co pamiętam, to przerwanie wyścigu najbardziej pomogło chyba Karthikeyanowi, który wcześniej nie zmieniał opon. co innego, że nie wiele mu to pomogło.
Do końca kibicowałem Perezowi, al nie udało mu się wyprzedzić Alonso. Ciekawe, czy miało to związek z komunikatem zespołu, że powinien jechać 'ostrożniej' :whistle:
faktycznie, bardzo dobry wyścig Pereza. myślę, że komunikat zespołu trochę ostudził jego zapał, bo Perez jechał znacznie szybciej niż Alonso i miał jeszcze kilka okrążeń na jego wyprzedzenie, ale ryzykowałby przy tym np. wypadnięciem z toru (co zresztą miało miejsce, jednak beż żadnych konsekwencji), a miejsce drugie dla temu Saubera było niczym zwycięstwo w wyścigu.
Szkoda Buttona, któremu Vettel trochę zmarnował wyścig. Jeszcze bardziej kontrowersyjny bała sytuacja z końcówki wyścigu, kiedy Red Bull kazał Vettelowi najpierw zjechać, później zostać, a na koniec znowu zatrzymać się przed metą. Mimo wszystko Niemiec dojechał do mety, ale sytuacja była... dziwna.
team Red Bulla trochę przesadził z cwaniactwem i pozostał smród. niestety.

byłem ciekam jak spisze się Raikkonen i jakoś tak średnio ogólnie, niemniej zaliczył najszybsze okrążenie wyścigu. fajnie, że Alonso wygrał. mam nadzieję, że włączy się do walki o majstra.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2012, 21:25

Polsat ostatnio mocno zainwestował w wyścigi motorowe i obecnie transmitują także serie MotoGP, Moto2 i Moto3.

Mam pytanie - czy ktoś z Was interesuje się tymi seriami (zwłaszcza MotoGP :) ) :?:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2012, 12:01

przed tygodniem został rozegrany wyścig w Chinach, w którym zwyciężył startujący z pole-position Rosberg. wyścig o tyle ciekawy, że przez sporą liczbę okrążeń kilku kierowców walczyło o 3 miejsce. trochę zawiódł mnie Raikkonen, który dość dobrze poczynał sobie w tej walce, a następnie dał się wyprzedzić kilku kierowcom. wspomnieć należy o Schumacherze, który zaliczył raptem kilka okrążeń.

już dzisiaj czekają nas kolejne zawody - tym razem GP Bahrajnu. z pierwszego miejsca wystartuje Vettel i zdaje się powracać stary układ sił w F1. po Q1 odpadł Schumacher, któremu przydarzyła się usterka tylnego skrzydła i owe wydarzenia należy uznać za jedną z sensacji wczorajszych kwalifikacji. do Q2 nie przystąpił Maldonado (cofnięcie o 5 pozycji za wymianę skrzyni biegów) a do Q3 Alonso oraz di Resta. do Q3 nie awansowali między innymi Massa oraz Raikkonen, a znaleźli się tam Ricciardo, który do wyścigu wystartuje z 6. pozycji (niespodzianka) oraz Perez (8. pozycja).

dwie pierwsze linie to McLaren oraz Red Bull i zapewne pomiędzy kierowcami tych 2 teamów rozstrzygnie się walka o końcowy sukces w dzisiejszym GP. szkoda jedynie, że nie możemy oglądać R.Kubicy, bo w tym sezonie miałby szansę na konkretną walkę w całkiem niezłym bolidzie Lotusa.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2012, 13:17

Ferrari nieźle się kompromituje. M.in. przez to nie oglądam F1.
Domenicali odejdź!


FORZA JUVE!!!
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 27 maja 2012, 13:28

5 tygodni to stanowczo za długa przerwa w oglądaniu F1, przynajmniej dla mnie. za kilkanaście minut rozpocznie się moje ulubione GP w sezonie. uwielbiam ten tor, bo tutaj nie ma miejsca na popełnianie błędów. Perez wczoraj to udowodnił.

z pierwszej linii jedzie Webber z Rosbergiem (który tor zna doskonale), a mi trochę szkoda, że nie M.Schumacher. byłoby ciekawie. wysoko oba bolidy Ferrari i to będzie chyba pierwszy wyścig od początku sezonu, gdzie, jeśli tego nie spieprzą, mają szansę na dobre miejsca i kilka punktów w klasyfikacji konstruktorów. ciekawą strategię obrał Vettel, który nie przystąpił do Q3. teoretycznie wyścig da się pojechać na jeden pitstop, chociaż należy pamiętać, że w zeszłym roku większość jechała na 3. mam przeczucie, że zobaczymy dzisiaj SC na torze a ja po cichu liczę na dobre miejsce R.Grosjeana. Lotus jednak w tym roku ma niezły bolid.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 27 maja 2012, 13:59

Zapowiada się ciekawy wyścig. Schumacher przez swoją własną głupotę zaprzepaścił szansę na start z pierwszego pola. Na tym torze trudno wyprzedzać, więc jeśli Webber w drodze wyjątku nie zaśpi na starcie to powinien dowieźć zwycięstwo do końca.
Osobiście liczę na Hamiltona :-D


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 13:27

za chwilę zacznie się GP Węgier. z pole position Hamilton, ale liczę na drugiego w kwalifikacjach Grosjeana. oby nie Vettel i Hamilton.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2012, 13:54

białas pisze:za chwilę zacznie się GP Węgier. z pole position Hamilton, ale liczę na drugiego w kwalifikacjach Grosjeana. oby nie Vettel i Hamilton.
Ja tam do Hamiltona nic nie mam ;) Nawet mi szkoda całego McLarena - jeżdżą lepiej niż wskazuje na to klasyfikacja.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2012, 12:20

po miesięcznej przerwie wraca F1. i to nie byle gdzie, bo do Belgii - Spa-Francorchamps. bardzo ciekawy tor i muszę przyznać, że liczę na fajny wyścig. miło byłoby, gdyby wygrał Alonso.

kwalifikacje wygrał Button, jednak dla mnie (pewnie nie tylko) największym zaskoczeniem jest 2. pozycja Kobayashiego :shock: podejrzewam, że za wiele nie ugra w wyścigu, ale pewnie zmieści się w pierwszej dziesiątce. wysoko również Maldonado oraz Perez. słabo tym razem Vettel (11.) oraz Webber (7->12), który dokonał wymiany skrzyni biegów.

wartą odnotowania informacją jest trzysetny wyścig M.Schumachera jako kierowcy bolidu F1. do rekordu (325) byłego kolegi (Rubensa B.) się zbliży jeśli w przyszłym sezonie również wystąpi w F1.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2012, 21:03

Takiego początku dawno nie było. Ten pierwszy zakręt. Później też było ciekawie. Top dnia to dla mnie Vettel, który kilkakrotnie wyprzedzał w tym samym miejscu i Raikonnen przy wyprzedzaniu Schumachera.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 06 września 2012, 20:28

rzeczywiście, wyścig na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a czterech kierowców już musiało porzucić myśli o zwycięstwie. Grosjean popełnił błąd za który i tak przyszło mu zapłacić, bo oprócz odpadnięcia z rywalizacji został dodatkowo zawieszony na jeden wyścig.

Vettelowi ładnie zawody się ułożyły i muszę przyznać, że podobały mi się te walki kierowców na początku stawki. do topu dodałbym jeszcze manewr Raikkonena na Schumacherze na Eua Rouge (jeśli dobrze pamiętam).


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 września 2012, 21:39

W radio słyszałem, że Kubica ma wystartować w jakimś rajdzie. Fajnie, że wraca za kierownicę. Już powoli traciłem nadzieję. Oby jeszcze wrócił do F1!


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Shadow_Alex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 373
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 września 2012, 11:52

Kurcze... nie pamiętam kiedy ostatni raz napisałem jakiegoś posta na tym forum, pewnie ze 100 lat temu:)
Powiem krótko - nasz Robercik powraca do ścigania!
http://sokolimokiem.tv/?p=4059

FORZA ROBERT!!!

@edyta:
ostatni post... 6 lat temu:)


ODPOWIEDZ