F1 - Robert Kubica

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 15:58

Pershing pisze:I to jest najlepsza informacja ze wszystkich, te wyscigi to juz calkowite zaplecze F1, ich bolidy osiagaja tylko nieco nizsze osiagi niz te z F1, wczoraj Polak mowil ze Jego celem jest zajecie miejsc na podium, czego mu serdecznie zycze.......Jestem przekonany ze Rafal juz niedlugo bedzie jezdzil z powodzeniem w formule 1, ma dopiero 20lat, a srednia wieku u kierowcow F1 wynosi ponad 26lat...........Trzymamy kciuki :D
widzę, że mała literóweczka nam się tu wkradła :wink: a co do newsa, to cieszy taka informacja, że Polak osiąga doskonałe wyniki w tym sporcie. bądź co bądź wyscigi F1 nie są zbyt popularne w naszym kraju, a co za tym idzie nie ma możliwości i warunków do uprawiana tego sportu. u nas z wyścigami F1 jest tak jak na Jamajce z jeżdzeniem na łyżwach. a szkoda, bo mnie ten sport się bardzo podoba. Robertowi też, bo widać, że robi to z pasją i chce coś osiągnąć. i bardzo dobrze. życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie...


Radosław Gorol

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 42
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 16:52

Robert jest jednym z niewielu kierowców którzy potrafią awansować na wyższe lokaty w walce na torze a nie w boksie jak to jest najczęściej w Formule 1. Polak jest wojownikiem podobnie jak Montoya i Raikonen.

Robert jest młody i ma czas na rozwój swoich umiejętmości i zdobywanie doświadczenia co pomoże mu dostać sie do grona najlepszych.


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 18:29

Radosław Gorol pisze:Polak jest wojownikiem podobnie jak Montoya i Raikonen.
Robert jest młody i ma czas na rozwój swoich umiejętmości i zdobywanie doświadczenia co pomoże mu dostać sie do grona najlepszych.
Nie można zapomnieć także o Fernando Alonso który tak świetnie sie spisuje w tym sezonie.. :wink:
Ja równiez mam nadzieję, ze bedzie wreszcie Polak w F1


Obrazek
bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2005, 14:21

Troche najnowszych informacji:

W najbliższą niedzielę, 1 maja, o godz. 11.30 i 14.15, na antenie Tele 5 zostaną pokazane odbywające się w Zolder w Belgii wyścigi mistrzostw World Series by Renault, zwanych popularnie Formułą Renault 3.5 z udziałem polskiego kierowcy Roberta Kubicy.

Będą to pierwsze wyścigi tychże mistrzostw. Tele 5 pokaże wszystkie wyścigi w tej serii, mające miejsce w Belgii, Monaco, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Portugalii i we Włoszech.

Wyścigi World Series by Renault są uważane za ostatni krok przed wejściem do najważniejszych wyścigów Formuły GP2 oraz Formuły 1. W wyścigach Renault kierowcy użyją samochodów stworzonych specjalnie dla tej serii, konstrukcyjnie bardzo zbliżonych do aut Formuły 1.

W mistrzostwach bierze udział 30 kierowców z 16 krajów, w tym Robert Kubica z Polski. Nagrodą dla zwycięzcy jest test w zespole Renault w Formule 1.

Każda runda mistrzostw World Series by Renault, z wyjątkiem Monaco, składa się z dwóch wyścigów (krótszy: 55-95 km, maksimum 35 minut; dłuższy: 85-140 km, maksimum 45 minut). W sumie odbędzie się dziewięć rund, z których dwie (w Monaco i w Bilbao) będą rozegrane na torach ulicznych.

Kalendarz relacji

30 kwietnia – 1 maja Zolder (Belgia)

21-22 maja Monte Carlo (Monaco)

4-5 czerwca Walencja (Hiszpania)

9-10 lipca Le Mans (Francja)

16-17 lipca Bilbao (Hiszpania)

6-7 sierpnia Oschersleben (Niemcy)

10-11 września Donington (Wielka Brytania)

1-2 października Estoril (Portugalia)

22-23 października Monza (Włochy)

W obecnym sezonie polski kierowca Robert Kubica będzie jeździł w barwach hiszpańskiego zespołu Epsilon Euskadi, prowadzonego przez Joana Villadelprata, który był wcześniej menedżerem zespołów Formuły 1, m.in. mistrzowskiego zespołu Benetton.

Kubica pobił rekord!

Nie zabrało zbyt wiele czasu bolidom Formuły Reanult 3.5 (mistrzostwa World Series by Renault) pobicie rekordu okrążenia toru Zolder w Belgii.

W drugiej sesji treningowej Robert Kubica (Espilon Euskadi) jako jedyny kierowca pojechał w czasie poniżej 1'19". Polak zanotował czas 1’18’’863. W pierwszej sesji najszybsi byli kierowcy zespołu Draco Multiracing USA - Markus Winkelhock i Christian Montanari.

Każda z sesji trwała godzinę i 15 minut, więc wszystkie zespoły miały mnóstwo czasu na przygotowanie pojazdów. Nie obyło się jednak bez kilku kolizji, m.in. Hiszpana Feliksa Porteiro (Epsilon Euskadi), Pastora Maldonado (Dams), Colina Fleminga (Jenzer Motorsport) i Giorgio Mondiniego (Eurointernational).


Fajnie, że będzie można ogladac wyscigi w TV, będzie mozna sie lepiej przyjzeć naszemu kierowcy, a pierwsze sukcesy widac juz sa...


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2005, 14:27

Robert Kubica będzie przez najbliższy rok trzecim (testowym) kierowcą w szwajcarskim zespole Formuły 1 Sauber-BMW - poinformował jeden z niemieckich serwisów.
Polak będzie zastępcą dwóch kierowców Saubera: Niemca Nicka Heidfelda i Kanadyjczyka Jacques Villeneuve'a. W wypadku słabszych występów bądź kontuzji któregoś z nich Kubica dostanie szansę na udział w zawodach Grand Prix!!!

Kubica wygrał tegoroczne zawody Renault World-Series, a w pierwszych dniach grudnia uczestniczył w testach zespołu Renault, uzyskując bardzo dobre czasy za kierownicą bolidu Formuły 1. O miejsce w teamie BMW-Sauber ubiegał się także Austriak Alexander Wurz.

- To dla mnie fantastyczna szansa. Dotychczas jeździłem tylko jako kierowca testowy, a teraz będę miał okazję uczestniczyć we wszystkich 19 Grand Prix - powiedział pochodzący z Krakowa Kubica.

21-letni Polak jest zadowolony ze swojej roli. - Dla tak młodego kierowcy jak ja, "trzeci bolid" jest wyśmienity - dodał.

Kubica ma nadzieję, że w kolejnym sezonie przedłuży umowę z Sauberem i zastąpi byłego mistrza świata - Villeneuve'a. Kanadyjczyk ma ze szwajcarskim zespołem kontrakt ważny tylko przez najbliższy rok.

zrodlo: http://sport.onet.pl/1215615,wiadomosci.html

Swietna wiadomosc. Mlody Polak staje przed wielka szansa i tylko od niego zalezy jak ja wykorzysta, a ma podstawy do tego by zaistniec w swiatowej czolowce. Teraz bedzie mial szanse rywalizowac z najlepszymi kierowcami na swiecie, scigac sie najszybszymi bolidami, oraz walczyc o wielkie pieniadze. Mam tylko nadzieje, ze nie pojdzie w slady Mateusza Rutkowskiego (lansowanego na przyszla gwiazde polskich skokow) tylko skupi sie na ciezkiej pracy, a my byc moze juz niedlugo bedizemy cieszyc sie z sukcesow Polaka w F1.


mani10

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 68
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 lipca 2006, 22:33

Na treningach w tym sezonie Kubicy idzie wyśmienicie, zazwyczaj minimum 1 miejsce na podium na weekend. Myślę że jak tak dalej pójdzie to w przyszłym roku będzie polak w wyścigu i myślę iż nie będzie w "ogonie" stawki. Powodzenia Roberto.


JUVEFANE_10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2003
Posty: 555
Rejestracja: 12 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 13 lipca 2006, 12:48

Naprawde jest dobry,mam nadzieję ze w przyszłym sezonie bedzie uż startował


JESTEM OSZUSTEM
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2006, 22:36

nareszcie Robert wystartuje w wyscigu F1. wczoraj oficjalnie podano ta wiadomosc i juz 6 sierpnia zobaczymy Kubice w wystigu o GP Wegier.

bedzie on pierwszym polakiem w Formule 1 i mam nadzieje ze nie ostatnim. przejdzie z pewnoscia do histori i mam nadzieje ze jak najlepiej wypadnie w tym wyscigu. nie mam nic przeciwko temu zeby spisal sie tak jak na treningach czyli wygral a wy co o tym myslicie


Obrazek
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2006, 10:21

No niezle, niezle :bravo: Chlopak naprawde rozwija swoja kariere, oby tak dalej. To bedzie historyczny wyscig dla Polski jesli chodzi o wyscigi F1. Trzeba bedzie to ogladac :wink:
Zyczymy Robertowi jak najszybszej jazdy do mety :D


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2006, 12:43

DamKam pisze: Trzeba bedzie to ogladac :wink:
jesli o to chodzi to ransmisja jest na TV4 lub na czeskiej tv NOVA. nie wiem na jakich programach jeszcze ale pewnie na sportowych kanalach satelitarnych pokazuja F1. ja osobiscie obejrze na Novej i dlatego moge wam powiedziec za w sobote pokazuja kwalifokacje o 13.55 a wyscig niedziela 13.30.


Obrazek
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2006, 19:49

No ale jeśli Kubica na stałe zacznie jeździć w pierwszym zespole BMW Sauber i na dodatek zacznie wygrywać, to możemy spodziewać się, że któraś z polskich telewizji zacznie pokazywać wyścigi na żywo.


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2006, 12:29

MIKI_900 pisze:No ale jeśli Kubica na stałe zacznie jeździć w pierwszym zespole BMW Sauber i na dodatek zacznie wygrywać, to możemy spodziewać się, że któraś z polskich telewizji zacznie pokazywać wyścigi na żywo.
przecież każdy wyścig jest transmitowany na TV4. i to już 3 sezon.

Robert staje przed szansą pokazania się w F1. treningi to nie to samo, co kwalifikacje i wyścig właściwy. węgierski tor jest trudny dla takich zawodników, którym jest Kubica. jednak liczę, że niedzielny wyścig będzie jego przepustką do wilekiego świata F1. sukcesem będzie samo ukończenie zawodów, liczę jednak, że Robert jest w stanie zająć miejsce 12-15. a potem? kto wie. może mistrzostwo świata w następnym sezonie :wink:

czekam z niecierpliwością na niedzielny wyścig.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2006, 12:08

białas pisze: przecież każdy wyścig jest transmitowany na TV4. i to już 3 sezon.
ale tv4 nie jest ogolnodostepna telewizja. ja na przyklad nie mam tv4

a to wiadomosc z ostatniej chwili i to jaka wiadomosc - KUBICA 3 na treningu

http://sport.onet.pl/0,1248769,1366865,wiadomosc.html

teraz tylko czekam na pole position i na wyscig :D


Obrazek
Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2006, 12:16

Bardzo się ciesze i życze Robertowi jak najlepszego wyniku w jutrzejszym wyścigu. Wreszcie jakis Polak pojedzie w F1, o ile się nie myle to poprzedni startował dawno :!: Jecheać taką maszyna to niezła sztuka jak raz widziałem opisaną kierwnicę to połapać się w tym to czarna magia :whistle:

Kubica ma wielki talet jak będzie miał jutro dobry wiatr to w pierwszej 5 będzie :pray:


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2006, 13:27

No cieszy mnie 3 pozycja na treningu:) Zobaczymy co bedzie w kwalifikacjach. Pierwsza "10" bedzie duzym sukcesem.

I tak jak mowilem jest pierwsza "10" to niebywale osiagniecie chociaz mozna juz bylo stwierdzic w tejk 3 sesji kwalifikacji ze roznica miedzy Robertem a swiatowa czolowka jest bardzo duza. No ale coz sie mozna bylo spodziewac po debiutancncie. Nie mnie jednak Wielkie brawa Robert!!!


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
ODPOWIEDZ