Czy ktoś interesuje się modelarstwem?

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Lizard

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2003
Posty: 270
Rejestracja: 27 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2004, 13:12

Być może ktoś z Was tak, jak ja bawi się tą formą spędzania czasu. Jakie modele sklejacie (plastikowe, z zestawu, od podstaw, lotnicze, samochodowe, itp.)?


Martinblack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 125
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2004, 13:19

Heh miałem załozyc ten sam temat ale zrezygnowałem. Jak juz jest to fajnie.

Ja sie tym interesuje i to bardzo. Na poczatku moje modele robiłem z kartonu. Teraz robie je z zapałek i po cześci z drewna. To naprawde wciagajace oraz czasochłonne. Własnie ukończyłem swój 4 model statku z zapałek, bo głownie statki robie. Mam takze w planach zamek, ale nie wiem, czy sie tego podejmowac.

Czasami tez lubie kupic zestaw z plastiku i go złozyc. Tylko ze te sa dosc drogie. Dobry model to sumka w wysokości 80-200 zł. Zapałki są tańsze :D


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2004, 14:35

Dawniej byłem wielkim fanem modelarstwa. Ze względu na moje zainteresowania były to modele militarne, głównie czołgi II wojny światowej , miałem niezłą kolkcje. Kiedyś chciałem zabrać się za modele z kartonu , ale po kilku nieudanych próbach zrezygnowałem ( to jednak wyższa szkoła jazdy:)). Potem nadszedł okres gdy malowałem figurki żołnierzy z różnych okresów historii, był mały epizod grania w warhammera bitewnego a jak wiemy do tego trzeba malować figurki. Wszystko to było bardzo drogie ( wyjątek modele kartonowe) i dlatego od pewnego czasu się tym nie zajmuje , ale jest to wspaniała rozrywka ucząca precyzji i cierpliwości.
To były czasy :-D


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2004, 14:51

Podobnie jak Yari kiedyś byłem fanem modelarstwa. A miałem tez niezlą kolekcje. Obecnie lezy w piwnicy w pudle ;P Modele sklejałem z gazety "Mały modelarz" , a miałem min. czołgi, ORP Błyskawica, helikopter Apache, jakiś statek z osiemnastego wieku i wiele samolotów. Pozdrawiam !


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2004, 15:02

Ja ostatnio nie mam ani czasu ani kasy na modelarstwo. Pewnie za jakiś czas znów zaczne kupować modele i sklejać. Jak na razie kupowałem same samoloty, helikoptery itp. Kiedyś chciałem zrobić stadion z zapałek, lecz nie wiedziałem jak się do tego zabrać :lol: Martinek_19 mógłbyś napisać w jaki sposób kleisz zapałki i czy wcześniej je jakoś przygotowujesz do sklejania :?: :?:


*Fighter*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2004
Posty: 59
Rejestracja: 25 lipca 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2004, 16:07

Super temat :-D :-D :-D
Ja mam sklejonych ponad 20 modeli (samoloty, statki, czołgi)
ale niestety z braku czasu ni moge sobie pozwolic na sklejanie modeli (jak narazie) :wink:


Juventus Turyn- Tylko przed Boggiem padniemy na kolana
Juvetomek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2004
Posty: 62
Rejestracja: 03 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2004, 16:41

mi sie bardzo modelarstwo podoba i bardzo milo wspominam chwile spedzone przy modelach ale jakos sie zlozylo ze skleilem tylko 2, samolot i helikopter :cry:


Pozdrawiam
Lizard

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2003
Posty: 270
Rejestracja: 27 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2004, 11:57

Ja miałem zamiar przesiąśc się na samochody (redukcyjne), ale brak kasy i miejsca w domu zmusił mnie do rezygnacji z tego pomysłu. Aktualnie buduję szybowce zdalnie sterowane na pobliskiej modelarni, lecz zajęcia są raz w tygodniu, a model budowany od podstaw, cholernie długo się to przeciąga :( . Ale może kiedyś znowu zobaczę swoją mordę w "Modelarzu" :D


ODPOWIEDZ