Żużel - wszystko o speedway'u

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2006, 08:57

Atlas Wrocław Mistrzem Polski

Wygrywając u Siebie z Unia oraz porazce Czewy w Bydgoszczy zapewnilismy Sobie 4 tytuł DMP. Wielki sukces. Teraz zadaniem działaczy jest utrzymanie składu badz jeszcze go wzmocnienie.


juvetar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 113
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2006, 21:06

Gratulacje. Zasłużony tytuł - zapewniony na kilka kolejek przed końcem sezonu.
Tym razem bez takich emocji, jakie towarzyszyły końcówkom sezonu w ostatnich trzech latach (kiedy to dopiero ostatni mecz decydował o wszystkim:
2003 - Czewa vs Toruń
2004 - Tarnów vs Wrocław
2005 - Tarnów vs Bydgoszcz).
Po 10-letniej przerwie dopiero oparty na obcokrajowcach skład dał złoto Wrocławowi. Nie było mocnych w tym roku na tercet Crump-Andersen-Hampel.

O srebro powalczą Częstochowa z Bydgoszczą.
4. miejsce dla zdetronizowanego DMP - Unii Tarnów. Dla tarnowian sezon mógłby się już skończyć, bo w obecnej sytuacji kadrowej Jaskółki są zmuszone jeździć w składzie niemal drugoligowym: z pięciu najlepszych zawodników Unii tylko jeden (!) jest zdolny do jazdy (Tomasz Gollob). Reszta ma poważne kontuzje (Kolodziej, Nicholls), zakończyła karierę (Rickardsson) bądź przedwcześnie skończyła sezon (Dryml).


-= UNIA Tarnów żużlowym DMP 2004 i DMP 2005 !!!! =-
(Już coraz mniej, ale ciągle...) Ciężki jest los kibica Interu Mediolan => |LICZNIK|
Era_WKS_ALEX

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2006
Posty: 44
Rejestracja: 07 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2006, 15:15

juvetar pisze: Dla tarnowian sezon mógłby się już skończyć, bo w obecnej sytuacji kadrowej Jaskółki są zmuszone jeździć w składzie niemal drugoligowym: z pięciu najlepszych zawodników Unii tylko jeden (!) jest zdolny do jazdy (Tomasz Gollob). Reszta ma poważne kontuzje (Kolodziej, Nicholls), zakończyła karierę (Rickardsson) bądź przedwcześnie skończyła sezon (Dryml).
Czy Gollob był zdolny do jazdy? W paru przypadkach zawodził kompletnie bo się człowieczek zmartwił, że jest twardy tor! Gówno z takim gadaniem! Toż to najlepszy polski żużlowiec... Zaponiałeś dodać Hliba, który jest moim zdaniem najlepszym juniorem w Polsce, dobrze spisuje się w Tarnowie (miękki), Wrocławiu (twardy)...coś o tym świadczy...

KTO NAJLEPSZY W POLSCE JEST!? OCZYWIŚCIE SPARTA WROCŁAW WTS!

MISTRZ,MISTRZ WTSSSSSS!!!! :happy:


Era_WKS_ALEX

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2006
Posty: 44
Rejestracja: 07 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 września 2006, 15:08

no i Twierdza Tarnów zdobyta przesz WTS i to bez Hansa Andersena...możecie mówić, że Unia był a okrajonym składzie...bo tak troszeczke było...ale nawet jak tu CKM pryzjezdzal tez byl zly sklad Unii (jescze gorszy niż teraz) i przegrali także to tlyko swiadczy o potędze w tym sezonie Sparty...


MISTRZ,MISTRZ WTSSSSS!!!!!! :dance:


(\_/)
(O.o)
(> <) to jest krzywy króliczek skopiuj go do swojej sygnaturki by pomóc mu w zawładnięciu światem ^^
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2006, 16:05

Nikt nie Pisze o zdobyciu Przez naszych Juniorów po raz drugi z rzędu MŚ szkoda


juvetar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 113
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2006, 23:21

Mnóstwo ciekawych transferów tej zimy w Ekstralidze. Dawno nie widziano takiego ruchu na rynku :)

m.in.
Chrzanowski: Rzeszów -> Gdańsk
Dobrucki: Leszno -> Rzeszów
Hampel: Wrocław -> Leszno
Holta: Rzeszów -> Tarnów
Kościecha: Bydgoszcz -> Toruń
Protasiewicz: Bydgoszcz -> Zielona Góra
Sullivan: Częstochowa -> Toruń


Najwięcej zyskały:
Toruń (wsparty przez fundusze nowego sponsora - milionera; +Sullivan,Kościecha,Zagar),
Zielona Góra (+Protasiewicz),
Leszno (+Hampel)
i Tarnów (+Holta).

Znacznie osłabiły się:
Rzeszów (-Chrzanowski,Holta),
Bydgoszcz (-Protasiewicz,Kościecha),
Wrocław (-Hampel)
i Czewa (-Sullivan).

I pewnie podobnie z tym zestawieniem też będzie wyglądać rozkład sił w Ekstralidze 2007.
Tak czy inaczej - liga bardzo się wyrównała. Po raz pierwszy od kilku lat nie ma zdecydowanego faworyta, przynajmniej 4 drużyny mogą realnie myśleć o walce o złoto.


-= UNIA Tarnów żużlowym DMP 2004 i DMP 2005 !!!! =-
(Już coraz mniej, ale ciągle...) Ciężki jest los kibica Interu Mediolan => |LICZNIK|
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2006, 14:56

Niestety ale Wrocław Musiał się osłabić... Do wybory był Hans Andersen i Hampel.. Wypadło na Hampela ale szczerze nie żałuje :wink: Myślę ze czołowa II to jest cel Naszej drużyny !


McLaren

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2007
Posty: 16
Rejestracja: 12 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 23:43

Jeśli chodzi u żużel, sezon coraz bliżej. Mam w "czarnym sporcie" jedną ukochaną drużynę - TŻ Lublin. W tym roku niełatwo było o licencję dla Koziołków, ale wszystko zakończyło się pomyślnie i w Lany Poniedziałek, ekipa wyjeżdża na mecz do Grudziądza. Skład wygląda naprawdę egzotycznie. Nazwiska Ostergaarda, czy Nigmatzyanova niewiele mi mówią. Kto wie czy przypadkiem nie zostaną jednak rewelacją ligi? :D Tyle, że hurtowo sprowadzani obcokrajowcy do naszej ligi niekoniecznie dają dobre rezultaty. Np. w Krośnie wszyscy widzieli w niejakim Karajczencewie wielkiego zawodnika, a na inaugurację tamtego sezonu w Lublinie chyba zrobił ze 4 (nie pamiętam dokładnie, ale jechał tragicznie) pkt.

Jestem jednak ciekaw co zaprezentuje Aleksiej Charczenko - Indywidualny Mistrz Rosji Juniorów. Życzę mu jak najlepiej w naszej lidze.

Ciężko będzie o utrzymanie, tak myślę.


"Ho giocato nel Nancy perché è la squadra della mia città, nel Saint-Etienne perché è la squadra più forte di Francia, e nella Juve perché è la squadra più forte del mondo" Michel Platini
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 14:01

O proszę, kolega za TŻ-tem :P Niestety ten sezon to tylko walka o utrzymanie. Przez poprzedni sezon wszystko się posypało, sklad jest jaki jest ale trzeba jechać, jestem ciekawy jak się chłopaki zaprezentują. Ostatnio kiedy prowadził nas Stachyra walczyliśmy w barażach o e-ligę... :roll:


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 14:07

Ja już się nie mogę doczekać lanego poniedziałku, kiedy sezon ruszy na dobre :) Ekipa z Gniezna jedzie do Ostrowa, skąd trudno będzie wywieźć punkty, ale tor jest owalny, a żużlowców czterech ( :prochno: ) i wszystko się zdarzyć może :wink:

Mam nadzieję, że przyjdzie mi oglądać ten mecz na żywo na stadionie :pray:

Co do ligi... stawka niezwykle jest wyrównana. Myślę, że pierwsza czwórka to jest taki nasz podstawowy cel. O awansie chyba w tym roku jeszcze nie ma co myśleć. Za dużo się pozmieniało.

Pozdro dla fanów czarnego sportu. Szczególnie tych pierwszoligowych 8)


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 15:36

czarny sport znam głownie z sledzenie GP na canale!! z Polskiej ligi sledze poczynania UNI LESZNO gdzie byłem kiedys na meczu( tak tak sie chyba pisze o zawodach zuzlowych) i to derbowym z ZKZ i musze powiedziec ze frajda jest Kibicom nie musze mowic ale ryk silników 20tys ludzi star zawpdnikow pierwszy wiraz wiemy o co chodzi emocje wielki i w sumie przejechał bym sie znow!! tymbardziej ze jak dobrze pamietam to Hampel pojedzie albo juz jezdzi dla Uni wiec chyba Leszno bedzie stawiało nadal na zuzel z czego sie ciesze!! no i chyba zawody GP beda w tym miescie:D pozdro


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
babcia

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 stycznia 2004
Posty: 17
Rejestracja: 01 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 marca 2007, 16:10

Co do Nigmazjaonowa to jeździl z kolei w mojej ukochanej druzynie. Nie prezentowal sie zle, ale tez rewelecja nie byl. Ale ogolnie w porzadku byl wiec mam nadzieje ze zadomowi sie na polskich torach. A co do awansu to mam nadzieje ze wywalczy go Wybrzeże. Jak nie, bardzo się zawiode.:)


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2007, 22:34

w ten weekend rusza walka w Ekstralidze Żużlowej!! o tytuł pewnie powalcza tak mi sie wydaje Unia T. Atlas moze Włokniarz i pewnie zawsze solidna teraz wzmocniona Hampelem UNIA Leszno!! czas i mecz pokaza kto bedzie najlepszy ale i tak to Polska ma jedna z najlepszych lig Żuzlowych na swiecie!! :-D


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2007, 13:33

W tym roku mamy zupełnie inna ligę niż w tamtym roku. Osłabienie czołowych drużyn i wzmocnienie tych nieco słabszych daję nam mieszankę po, której nie można byc pewien rezultatu. POLSKA Unia Tarnów, Obcokrajowa Częstochowa oraz mieszany ATLAS są głownymi składnikami, ale pamiętajmy, że ważne są też przyprawy =) a Tych mamy co niemiara (Bydgoszcz, Toruń, Leszno) to zespoły, które będą strasznie mieszały naszą Potrawkę :P


Bobryt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 216
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2007, 14:21

a ja jak w poprzednim roku nadal siedze w 1 .lidze ze swoją Staleczką, lecz to już ostatni rok. dlaczego

Paluch - zawsze robi punkty, nasz el kapitano
Hlib - nasza gwiazda, poniżej 10ki nie zejdzie
Zetterstrem - ostatnio robi komplety, w lidze wystarczy żeby powyżej 10 robił
Fejran - świetnie ostatnio sobie radzi, zwyciężca Kryterum Asów
Klinberg, Jensen - też poniżej pewnego pułapu nie schodzą
Kylmakorpi i Rudd - po kontuzjach stać ich na b. wiele
Jonasson - jak na młodzieżowca również silny punkt drużyny mimo że niewiele u nas jeździł

myśle że ci zawodnicy zapenwią nam awans. dziś pierwszy sprawdzian w Gdańsku :)

szkoda że władze Speedwaya zawaliły sprawe i z Polsatem Sport się nie dogadały i dziś nie będzie transmisji live :/ jak co roku władze ligi będą psuć kibicom nastroje :/


Obrazek
ODPOWIEDZ