Żużel - wszystko o speedway'u

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2009, 12:41

Zapewne jakiś konkurs: kto złapie piłeczke, ten wygrywa.


juvepiotr18(stare)

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 grudnia 2003
Posty: 222
Rejestracja: 24 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2009, 12:52

generalnie nie interesuje się sportami motorowymi i samochodowymi ale fajną akcje kolesie zrobili

http://www.portalkibica.pl/aktualnosci/ ... wideo.html


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 lipca 2009, 15:48

Polacy drużynowymi mistrzami Świata na żużlu!

Cóż to były za emocje! Po 19 biegach nad leszczyńskim torem zaczął lać ulewny deszcz. Wszystko wskazywało na to, że zawody zostaną przerwane i wygrają Australiczycy, którzy byli wówczas na prowadzeniu z przewagą 4 punktów nad Biało-Czerwonymi. Po około godzinnej przerwie, ku niezadowoleniu Crumpa i spółki, zawodnicy wrócili na tor. Adrian Miedziński dojechał na nasze nieszczęście zaledwie trzeci i wydawało się, że nie mamy szans na zwycięstwo, gdyż na 4 biegi przed końcem traciliśmy do Australiczyków aż 5 punktów. Na domiar złego w biegu nr 23 Jason Crump wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka zwiększając przewagę o kolejne oczko. To jednak stworzyło możliwość skorzystania z Jokera (zdobyte przez zawodnika punkty liczone są podwójnie). W jego roli wystartował Jarosław Hampel (zastąpił Piotra Protasiewicza), zdecydowanie najlepiej jeżdzący spośród naszych reprezentantów, jednak dotarł na metę dopiero drugi ustępując Szwedowi - Lindbackowi. Na dwa biegi przed końcem traciliśmy zatem 3 punkty do lidera. Niezawodny Jarek Hampel po raz kolejny pokazał jednak klasę zwyciężając przedostatni bieg. Jednocześni uśmiechnęło się do na szczęście, gdyż Australijczyk dojechał na metę ostatni. W ostatnim biegu Tomasz Gollob, jadący dotychczas zdecydowanie poniżej swoich możliwości (nie wygrał ani jednego wyścigu; raz był drugi, raz trzeci i dwukrotnie dojeżdżał na metę ostatni), musiał pokonać świetnie dysponowanego dziś Leigh Adamsa. Przed samym biegiem postanowił podjąć ryzyko i pożyczył motocykl od Krzysztofa Kasprzaka. Opłaciło się. Jako pierwszy dotarł na metę gwarantując tym samym DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO ŚWIATA REPREZENTACJI POLSKI :!:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Shrek_Rybnik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2007
Posty: 130
Rejestracja: 13 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 lipca 2009, 16:00

co najlepsze prowadził od startu do mety w sumie niezagrożony :) ( chodzi mi o Tomka w ostatnim biegu )

Emocje sięgające zenitu.... to co w speedwayu najlepsze... to nigdy nie wiesz jak to się skończy :)

Pięknie, Pięknie i jeszcze raz Pięknie...

z innej beczki... "Nasz" Denis Gizatulin :( pechowo dziś.... do tego pewnie nie zdąży do Tarnowa na mecz Rybnickich Rekinów z tamtejszymi Jaskółkami.... a szkoda... bo przez to ROW straci kilka-kilkanaście cennych pkt... :(


pozdROWienia @ll
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2009, 17:31

Najwieksze brawa dla Jarka Hampela i Tomka, chociaz zepsul wszystkie biegi, to w tym ostatnim stanal na wysokosci zadania, jak przystało na kapitana :D
Piekny mecz, wiekszosc po 19biegu juz zwatpila, a jednak, to przeciez jest sport!


#AllegriOut
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 lipca 2009, 19:15

Ile Leszno musiało zapłacić, by organizować SGP, SWC? Podopieczni Cieślaka musieli nocować w... Rawiczu. To nie do pomyślenia, by takie miasteczko organizowało takie zawody. W każdym razie brawa dla Polaków, końcowka musiała być rzeczywiście pasjonująca.


Suchy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2003
Posty: 32
Rejestracja: 11 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 19 lipca 2009, 19:32

Emocje były, oj były, a końcówka ułożyła się idealnie dla polaków. Swoją drogą cała w tym zasługa Jarosława Hampela, a nie zabardzo o tym piszą na portalach :roll:

Shrek_Rybnik pisze: z innej beczki... "Nasz" Denis Gizatulin :( pechowo dziś.... do tego pewnie nie zdąży do Tarnowa na mecz Rybnickich Rekinów z tamtejszymi Jaskółkami.... a szkoda... bo przez to ROW straci kilka-kilkanaście cennych pkt... :(
Raczej by dużo nie pomógł, Unia w tym sezonie jest nie do pokonania :D


If man is five, then the devil is six; and if the devil is six, then God is seven...
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2010, 13:31

Witam,

Mam małą prośbę do osób interesujących się żużlem. Zostałem poproszony o załatwienie biletów przez internet na mecz Unii Tarnów z Gorzowem, który odbędzie się 2 maja. Na stronie Unii pisze, że bilety można zamawiać na www.ticketportal.pl, ale ja nie mogę doszukać się tam żadnych informacji na temat takich biletów.

Czy ktoś może mi jakoś pomóc w zdobyciu takich biletów przez internet? Czy to w ogóle jest możliwe?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,


lisciozerca

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2010
Posty: 295
Rejestracja: 10 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 23:06

Pewnie już nie aktualne, ale chociaż posta sobie nabije ;p
Proszę.


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2010, 10:02

pierwsze GP za nami niestety strasznie zawiodl mnie Tomek Gollob ale coz to dopiero pierwsze GP cyrk sie dopiero zaczyna i mysle ze jeszcze pokaze ze stac go na wiele...swietnie Hampel oraz Kolodziej


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2011, 11:46

Kolejne złoto Drużynowego Pucharu Świata dla Polaków. Był ktoś może na meczu? Jako, że finał odbywał się na stadionie mojego klubu to nie mogło mnie tam zabraknąć :wink: Świetny mecz, świetni kibice, świetni zawodnicy. Odśpiewanie wraz z 15tys kibiców zwycięskiego mazurka dąbrowskiego- niezapomniane przeżycie.
Tomek Gollob po raz kolejny pokazał, że jest profesorem światowego żużla, ale i cała drużyna udowodniła na co nas stać, chociaż w niektórych momentach naprawdę nie było kolorowo.
I w końcu 5 prawdziwych Polaków w składzie, a nie jakieś wynalazki typu Rune Holta :P
15bieg poezja żużla
Pozdrawiam sympatyków speedwaya


#AllegriOut
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 lipca 2011, 12:17

W Gorzowie chyba najlepsze zawody w tym sezonie, wreszcie sporo mijanek i dużo emocji. Polacy świetnie- jedni lepiej, drudzy gorzej, ale grunt że dali radę.

Po raz kolejny imponuje mi Holder- fajnie że tak widowiskowo jeżdzący zawodnik tak dobrze się rozwija. Jak nie spuści z tonu to zostanie w czołówce na długie lata i będzie następcą Crumpa.

Jako gorzowianina martwi mnie trochę występ Nickiego, ale na szczęście forma w występach pozaligowych ma się często nijak do ligowej.


probeert

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 179
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 19 lipca 2011, 01:13

Zapraszam wszystkich fanów żużla do składania gratulacji naszym Mistrzom:
http://www.polskizuzel.pl/gratulacje/index.php
Każdy kibic, który poprawnie wypełni formularz otrzyma kartkę Żużlowej Reprezentacji Polski, a autorom najciekawszych gratulacji wręczymy nagrody-niespodzianki od Generalnego Sponsora...
Upominek może niewielki, ale zawsze to jakaś pamiątka, a że darmowa, to też mały plus :smile:


In Marotta I trust...
mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2012, 12:46

No i zaczęło się ściganie. W GP dobra postawa Golloba i Hampela, myślę że obaj powalczą w tym roku o tytuł.

Do tego Ostrów w pierwszej lidze - oby nie skończyło się blamażem, chciałbym znów oglądać dobry Speedway w rodzinnym mieście :) .


probeert

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 179
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2012, 18:23

Miłe dla serca zwycięstwo Polaków nad silną ekipą Reszty Świata 47:45. Cieszy dobra postawa naszych żużlowców na początku sezonu, mimo braku od czwartego biegu Hampela i słabszej dyspozycji Golloba dali radę. Z dobrej strony pokazał się młody Zmarzlik (5 punktów i jeden wygrany wyścig). Może dzięki tej publicznej transmisji ilość fanów speedway'a w Polsce znacznie się zwiększy :pray:, bo jak na razie, sporego zainteresowania tym sportem nie ma, co tyczy się również fanów Juve :/


In Marotta I trust...
ODPOWIEDZ