Igrzyska Olimpijskie w Rio

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 14:13

zbysioJuve pisze:
AdiJuve pisze:
zbysioJuve pisze:Nie no chyba żartujesz :lol: ? Naprawdę, ale jaja musiały być :rotfl: . Kto w ogóle wpadł na taki pomysł :roll: ? Niech jeszcze popuszczają tak w paru innych dyscyplinach w tym np. kolarstwie to dopiero będą emocje :D
Z tą Semenyą to była przecież głośna akcja kilka lat temu,ale teraz chyba coś z przepisami zmienili i wg nich ma odpowiedni poziom testosteronu :C
Wiesz co nie można śledzić wszystkiego, także tak naprawdę szczerze nie byłem w temacie, ale z tymi babami i chłopami to naprawdę myślałem, że to prawda :doh: :facepalm: Dopóki nie zobaczyłem sylwetek tych zawodniczek i jarząc o co w ogóle chodzi :facepalm2: Wstyd jak diabli :redface: Nie wiem być może jeszcze z tego , że juz od rana leże na wyrze cały połamany a do tego zlany potem i z goraczką ::/:
No, ale cóż przegrać z takimi babo, chłopami to zaden wstyd dla naszej zawodniczki, która to bodajże była piąta w tym finale.
Tych trzech panów raczej nie dało się pokonać, mimo że Polka pobiła rekord życiowy. Ogólnie teraz przez Polski internety przeleje się w tej sprawie niezła "gównoburza", będzie pewnie trochę ciekawych memów. Gratulacje za 5/2 miejsce.
Może na igrzyska w Tokio ogolić Kszczota i wystawić do rywalizacji kobiet powinien dać radę.
Przed sekundą w eliminacjach odpadli ostatni Polscy zapaśnicy. W Atlancie zapasy robiły nam miejsce w klasyfikacji medalowej, a w RIO polskie męskie zapasy w zasadzie nie istnieją. Pisałem już, że sporty walki z dużymi tradycjami w Polsce upadają.
E. Mecz ręcznych sędziują panowie z Czech z meczu z Danią - czarno to widzę :angry:

E.2 rywal Barana (zapasy) awansował do finału i Polak wystąpi w repasażach - ma jeszcze szanse na brąz.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2016, 17:05 przez Flas, łącznie zmieniany 1 raz.


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 15:14

Te babo-chłopy w biegach to dla mnie jakaś kpina, przecież to nawet kobiet nie przypomina. Normalne kobiety nie mogły jakoś zareagować, np. odmówić startu? Przecież chyba wiedziały, że z tymi wybrykami natury mają raczej marne szanse. W ogóle powinno się coś z tym zrobić, bo do niczego dobrego to raczej nie doprowadzi.

Jeśli chodzi o ręcznych to bardzo liczę na ten medal. Dla wielu naszych zawodników to prawdopodobnie ostatnia szansa. Oby się zrewanżowali za porażkę w grupie i wyszarpali ten medal.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 16:08

:angry: Noi znow Polacy traca gole grajac w przewage!
Myslalem ze Talant po tym jak zastepowal Bieglera, znacznie poprawi ten slaby element gry.
Szkoda bo ta generacja zasluzyla na Olympijski medal ktore coraz bardziej sie oddala :cry:


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 16:16

juvemaroko pisze::angry: Noi znow Polacy traca gole grajac w przewage!
Myslalem ze Talant po tym jak zastepowal Bieglera, znacznie poprawi ten slaby element gry.
Szkoda bo ta generacja zasluzyla na Olympijski medal ktore coraz bardziej sie oddala :cry:
Spokojnie, 4 bramki na 30 minut, nie z takich sytuacji już wychodzili, trzeba wierzyć do końca!


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 18:27

No niestety nie udało się,ostatnia szansa tego wielkiego pokolenia na olimpojski medal stracona, a należało im się. Może ci wielcy zawodnicy pojadą jeszcze do Francji, zdobędą medal i doczkają się pięknego zwieńczenia swoich wspaniałych karier.
Ten mecz przegrali chyba głównie przez nieskuteczność w ataku. W obronie nawet nieźle to wyglądało, ale te niewykorzystane sytuacje chyba zadecydowały. Być może ważne było też zmęczenie, nasi doświadczeni zawodnicy mieli mniej czasu na regenerację od młodych Niemców, co dziś było dość widoczne. No i jak dla mnie zauważalny był brak Michała Jureckiego, on w trudnych momentach potrafił poderwać całą drużynę i ciągnąć grę, tego dziś chyba brakowało, szczególnie w 2. połowie. Mi szkoda najbardziej Karola Bieleckiego, świetny turniej w jego wykonaniu, ale niestety klątwa chorążego nadal jest aktualna.

Zastanawiam się też co teraz będzie z polską piłką ręczną, ja mam wrażenie, że od czasów Wenty niewiele się zmieniło, poza tym, że odchodzili kolejni zawodnicy z tamtej reprezentacji. Ci co zostali jakby uczyli nowych tamtego stylu gry, charakteru, przekazywali tamte wartości, ale to powoli upada i chyba skończy się wraz z odejściem ostatnich zawodników z tamtej wielkiej drużyny. Dujszebajew będzie musiał budować wszystko od nowa. Czy uda mu się zbudować tak wielką drużynę jak ta Wenty? Nie wiem, być może czeka nas długa posucha, popadnięcie na jakiś czas w przeciętność, bo trudno będzie tych wielkich zawodników zastąpić, chociaż patrząc na gre Vive można wierzyć, że będzie w stanie poprowadzić naszą reprezentacje do wielkich sukcesów.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2016, 12:57

Koniec igrzysk, 11 medali i nie dużo wartościowych wyników na czołowych pozycjach poza medalami wynik bardzo przeciętny, od Sydney gdzie było bardzo dobrze 4 kolejne igrzyska mocno przeciętne. Jakiś tam postęp w niektórych konkurencjach względem IO 2012 jest, ale 33 miejsce w klasyfikacji medalowej to nie jest to co powinno być.


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2016, 13:19

Nie znam się, to się wypowiem - a skoro emocje związane z grą siatkarzy już opadły, to wykonam nieco odkopu ;)
Lucas87 pisze:W dwa lata, zupełnie zniszczono ten zespół.
Nawet nie tyle zniszczono, co zespół sam się rozpadł. Zagumny, Wlazły i Winiarski zakończyli przecież po MŚ 2014 reprezentacyjne kariery. Trzech ludzi w siatkówce to połowa składu. O ile na przyjęciu i przekątnej możemy doszukiwać się zastępców na w miarę zbliżonym poziomie, to rozegranie w naszym zespole to żenada, po odejściu Gumy została nam spalona ziemia. Łomacz nie radzi sobie nawet w połowie tak dobrze, jak Zagumny. Z kolei Drzyzga gra tak słabo, że w kadrze wylądował permanentnie na ławie, w klubie prawdopodobnie też go to czeka (a i w ubiegłym sezonie PlusLigi czasami już wygrzewał).

Moim zdaniem, na braku wartościowego sypacza w zespole cierpi również Kurek, któremu obrywa się za nieudane ataki, należy jednak zwrócić uwagę, po jakich wystawach atakuje. A są one, powiedzmy sobie szczerze, średniej jakości.
gregor_g4 pisze:To co odwala Antiga, oraz cała kadra to kryminał... Trwa to już od dawna zresztą, Antiga uparcie trzyma się bezpiecznej taktyki zagrywania flotów, a cała kadra, z wyjątkiem Kurka i czasem Kubiaka, uparcie bije te floty i psuje seryjnie.
Wydaje mi się, że bardziej chodzi o jakość naszych zagrywek niż o ich rodzaj, ponieważ dobrze wykonany float również potrafi narobić wielkich szkód przeciwnikowi. Prosty przykład: w pierwszej szóstce Polaków na MŚ 2014 tylko Wlazły i Winiarski wykonywali zagrywkę z wyskoku. Pozostałych czterech zawodników (Nowakowski, Kłos, Mika, Zagumny) zagrywało floatem. I udało się wygrać MŚ.
gregor_g4 pisze: Ile razy taka zagrywka zdobędzie punkt w secie? Raz? Może dwa...
Zagrywka niekoniecznie musi być punktowa. Wystarczy, że odrzuca przeciwnika od siatki i pozwala ustawić w miarę równy dwublok, wykluczyć grę środkiem a w konsekwencji wyblokować piłkę, a właśnie na współpracę blok - obrona Antiga kładzie (kładł?) szczególny nacisk.
Lucas87 pisze:Nic nie zbudowano, bo ci zawodnicy nie są zdolni do zastąpienia poprzedników.
Łomacz na pewno, Kurek... hmmm, sam nie wiem.


ODPOWIEDZ