Igrzyska Olimpijskie w Rio

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Ili

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2015
Posty: 19
Rejestracja: 20 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 13:35

Widzę że nie ma takiego tematu jeszcze, a Igrzyska w Rio tuż, tuż. Wszystko o Rio tutaj.

Póki co cienko to wygląda. Zawodnicy narzekają na warunki w wiosce olimpijskiej. Do tego śmieszne zachowanie MKOLu co do dopingowiczow z Rosji.
Chyba to nie będą udane Igrzyska.

Oby Polacy zaprezentowali się dobrze.
:)


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2016, 18:24

Dzisiaj zaczyna Brazylia ( czyli główny faworty do złota ) mecz w IO. Atak wygląda ciekawie i pod względem umiejętnosci i pod względem fame:
Neymar - Gabigol - Gabriel Jesus, wiec można się przypatrzyć trzem brazylijskim perełkom.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2016, 18:41

Ili pisze:Do tego śmieszne zachowanie MKOLu co do dopingowiczow z Rosji.
Chyba to nie będą udane Igrzyska.
Według mnie MKOL zachował się świetnie, bo niby czemu miałby wykluczać wszystkich reprezentantów Rosji ? Przecież są tam ludzie, którzy nigdy nie stosowali dopingu i nie brali udziału w całym tym zamieszaniu. Jeśli zawodnik jest czysty to czemu miałby zostać ukarany za przestępstwo innych ? Ja tam się cieszę, że ostatecznie dopuszczono czystych Rosjan. Szczególnie w siatkówce, bo tam trzeba im koniecznie nakopać :D
Igrzyska jakie będą takie będą, oby obyło się bez kontrowersji i zamachów. :stop:


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 05:43

Igrzyska przed chwilą się oficjalnie rozpoczęły. Ogólnie fajnie to wszystko wyglądało, chociaż ja od przejścia Polaków w tej defiladzie myślałam tylko, żeby to wszystko się już skończyło i dalej za bardzo nie słuchałam komentatora ani tych przemówień tylko patrzyłam co się dzieje.

Liczę na dobre występy naszych. Może w sportach drużynowych coś się wreszcie uda zdobyć. Siatkówki nie oglądałam od styczniowego meczu z Niemcami, więc nie wiem jak z formą, ale myślę, że o medale można powalczyć. W ręcznej dość trudna grupa, ale nasi też słabi nie są i chyba dadzą sobie w niej radę. Ciekawa też jestem tych nowych zasad, które według mnie są raczej głupie i niepotrzebne. W lekkoatletyce liczę szczególnie na dobre występy Włodarczyk, Fajdka, Małachowskiego, Shegumo czy Kszczota no i może też na jakieś niespodzianki. Oby te Igrzyska dały nam dużo radości, do boju Polacy!


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 13:48

Zobaczymy jak to będzie, liczę na poprawę wyniku medalowego względem poprzednich IO, szanse na to są spore, mamy kilku sportowców,którzy są murowanymi faworytami do medali, szczególnie w lekkoatletyce ale wiadomo to jest sport, więc wszystko może się zdarzyć.Może już dzisiaj worek z medalami się rozwiążę:D


samson89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 czerwca 2015
Posty: 112
Rejestracja: 19 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 20:31

Trzymam kciuki :hellyes: Majka dajesz po zloto :ok: :whistle: :dance:


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 20:43

Mamy pierwszy medal! Brąz Rafała Majki! Szkoda trochę, że nie udało się zdobyć złota, ale i tak świetny występ Polaka. Brawa też dla Kwiatkowskiego, który też przyczynił się do tego sukcesu.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 20:44

Eh, było blisko, ale I tak mamy pierwzzy medal, brawo Rafał. :hellyes:


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 22:55

No trzeba przyznać, że Majka był w dobrej formie podczas tego wyścigu choć tych sił jednak trochę zabrakło do tego najważniejszego celu jakim jest zwycięstwo olimpijskie. Raczej gdyby nie wywrócili się rywale (Nibali, Henao) to też medal byłby pewny bo już najprawdopodobniej nie daliby się we trójkę dogonić a kto wie czy nawet nie lepszy niż brąz. Gdy dogonili Rafała Van Avermeat i Fulgsang byłem niemal pewny, ze Polak już tego nie wygra a zwycięzcą zostanie dysponujący mocnym finiszem Belg. Nie mniej chyba ten brąz to też raczej powinien być duży sukces dla Rafała i na pewno się będzie z niego cieszył.

Ze swojej strony trochę miałem znowu ubaw ze strony komentatorów gdy już na 5, 6 km przed metą przy 20 sek. przewagi przyznawali złoty medal Polakowi, jakby nie wiedząc, ze taką przewagę można momentalnie odrobić.
Zresztą kompetencje tych komentatorów znane już są z Tour De Pologne, czyli mówiąc delikatnie nie najlepsze. Dzisiaj też np. Majkę mianowali zwycięzcą Tour De France czy P. Rodrigueza przechrzcili na A. Valverde :). Także szkoda, że komentatorzy nie byli jednak kompetentniejsi ot choćby jak panowie Wyrzykowski i Jaroński. Niemniej jednak wyścig można było zaliczyć do bardzo ciekawych a i ucieczka , która poszła od początku nie byli to jacyś anonimowi kolarze z jakiś egzotycznych krajów a już takie nazwiska co przewijają się niejednokrotnie w światku kolarskim.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 23:13

Jaroński i Wyrzykowski to są Himalaje naszej sztuki komentatorskiej, to co zaoferowała TVP to były ledwo pagórki.

Temat pod dyskusję dla orientujących się w kolarstwie: czy bez kraksy kolegów z ucieczki Majka byłby wyżej? Dla mnie nie ulega wątpliwości, że Nibalego, Henao i Majki nie dogonili by na płaskim a Włoch byłby murowanym faworytem do wygranej, bo jest z tej trójki najszybszy. ALE Majka jechał z nich najmądrzej i wszystko mogłoby się zdarzyć.
Tak czy inaczej, ogromny sukces i nie bójmy się tego słowa MISTRZOWSKA jazda Majki, jak i świetna praca Kwiatkowskiego. Sól IO już w pierwszym dniu. A filmik z tego, jak Majka mija Nibalego i Henao po ich wywrotce pewnie zyska miano klasyki, bo to był majstersztyk w kolarskim rzemiośle.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2016, 23:48

Makiavel pisze:Temat pod dyskusję dla orientujących się w kolarstwie: czy bez kraksy kolegów z ucieczki Majka byłby wyżej? Dla mnie nie ulega wątpliwości, że Nibalego, Henao i Majki nie dogonili by na płaskim a Włoch byłby murowanym faworytem do wygranej, bo jest z tej trójki najszybszy. ALE Majka jechał z nich najmądrzej i wszystko mogłoby się zdarzyć.
Sporo oglądam kolarstwa lecz jakimś tam ekspertem to raczej nie jestem. Wydaje mi się, że jednak gdyby doszło by do finiszu wyżej wymienionej trójki to raczej Majka nie byłby bez szans na złoto. Na pewno by nie pracował tak jak to robił w pojedynkę. A i jak dla mnie Nibali nie byłby takim murowanym faworytem bo raczej nie dysponuje mocnym finiszem a i to raczej jemu zależałoby na końcowym sukcesie przez co musiałby mocniej pracować żeby ich nie doszłi z tyłu. Nie widziałem zbytnio w akcji na końcowych metrach tego Kolumbijczyka, ale myślę, że i on byłby do obegrania przez Majkę. Także wg mnie te wywrotki Nibalego i Henao jeśli chodzi o kolor medalu mogły nie być aż tak sprzyjające dla Rafała bo gdyby nie one to mogłoby być jednak lepiej. Takie jest przynajmniej moje zdanie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2016, 14:42

Też myślę,że ten upadek to nie do końca dobre dla Rafała i tak był w 3, pracujące we 3 i tak by ich reszta nie złapała, ale i tak świetny występ, gdyby tego płaskiego było ze 2-3km mnie to byłoby złoto. Świetny też był Kwiato,ale chyba trochę za bardzo się zajechał jadąc tka długo sam a potem ciągnąc czołówkę, fakt,że wygrał to Van Avermat czyli nie typowy góral daje podstawy do stwierdzenia,że Michał w formie, a wczoraj pokazał moc nie byłby bez szans na walkę o medal. Aczkolwiek ten brąz to ogromny sukes Rafała i całego kolarstwa.
Dzisiaj mamy wyścig kobiet gdzie na pewno powalczy Kasia Niewiadoma.
Radwańska znowu poległą w pierwszej rundzie, dobrze zaczął debel
Kubot-Matkowski i siatkarze plażowi Kantor-Łosiak, oba te duety na pewno nie są bez szanse jeżeli chodzi o miejsca medalowe, dzisiaj zaczynają Fijałek-Prudel. No i zaczynają się turnieje siatkówki i piłki ręcznej,które na pewno dostarczą wiele emocji:)


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2016, 19:57

Zaraz rozpocznie się pierwszy mecz naszych siatkarzy. Rywal raczej słabszy i to chyba dobrze, bo nasi mają szansę dobrze wejść w turniej. Żeby tylko nie zabrakło koncentracji i powinno być dobrze.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2016, 21:02

Ponownie jak wczoraj podczas wyścigu panów na ostatnim zjeździe z Vista Chinesa koszmarny upadek prowadzącej Holenderki A. van Vloyten. Rany boskie aż boję wiedzieć co tam się stało. Polka Katarzyna Niewiadoma ma szanse na medal. Ciekawa końcówka się szykuje.

EDIT: No to mamy tak jakby powtórkę z wczoraj, znowu nie udało się prowadzącej na ostatnich km Amerykance. Z tym ze tym razem dogoniły ją we trzy i Amerykanka musiała obejść się bez medalu. Dobrze, ze wygrała to Holenderka bo zasługiwały na ten sukces zawodniczki z tego kraju. No i miejmy nadzieję, że jej rodaczce nic poważnego się nie stało bo naprawdę fatalnie to wyglądało.

A Polka na szóstym miejscu, nie udało się tym razem zdobyć medalu. Jednak myślę, ze powinna być zadowolona z tego miejsca. :bravo:
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2016, 21:14 przez zbysioJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2016, 21:11

Niestety tylko i aż 6 miejsce - no ale brawa za postawę...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
ODPOWIEDZ