MS w Siatkówce Mężczyzn, Polska 2014

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 15:09

Nie rozumiem tej wielkiej nagonki na Polsat. Czy to jest organizacja charytatywna? To korporacja jak każda inna a ich cel jest tylko jeden. Każdy zrobiłby tak samo.
Dlaczego mają płacić słono za prawa do transmisji a później rozdawać je na prawo i lewo, żeby Janusze z VIPem w dłoni przed TV mieli radochę?
Poprzestawiało się w głowach ludziom. Nie płacili przez lata tych groszy podatku, a teraz domagają się, żeby TVP wykupiło mecze.
Oni z kolei mają niecny plan - ogłupiają naród Ranczem i CSI Sandomierz.

Co do meczów. Czułem, że passa świetnych wyników musi się zakończyć. Lata mi czy wygrają, czy odpadną w drugiej fazie. Smuci tylko to pompowanie balonika który pęknie jak tylko przyjdzie czas na pojedynek z ruskimi albo hamburgerlandem.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 19:40

Bobeknaklo@
Niech Polsat sobie zbuduje hale,stworzy własną reprezentację i ją wystawia. Te wszystkie ich <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> można nazwać jednym chcieli zarobić na abonamentach i tyle.Oni nie mieli żadnego interesu by mecze poszły w otwartej TV.TVP chciało wykupić, ale Polsat nie chciał podjąć negocjacji, bo większość kibiców by oglądało w TVP.
Ale mniejsza z tym, dzisiaj jak nie będzie 3pkt to o awans będzie bardzo ciężko.


west88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2014
Posty: 100
Rejestracja: 14 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 19:51

AdiJuve pisze:Bobeknaklo@
Niech Polsat sobie zbuduje hale,stworzy własną reprezentację i ją wystawia. Te wszystkie ich <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> można nazwać jednym chcieli zarobić na abonamentach i tyle.Oni nie mieli żadnego interesu by mecze poszły w otwartej TV.TVP chciało wykupić, ale Polsat nie chciał podjąć negocjacji, bo większość kibiców by oglądało w TVP.
Ale mniejsza z tym, dzisiaj jak nie będzie 3pkt to o awans będzie bardzo ciężko.
Po pierwsze: polsat nie zgodził się na ofertę TVP czyli jednak negocjacje były.

Poza tym nie rozumiem pretensji. Polsat chciał zarabiać i co w tym złego?


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 19:56

AdiJuve pisze: Niech Polsat sobie zbuduje hale,stworzy własną reprezentację i ją wystawia
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Co ma Polsat do reprezentacji? Czy hiszpańska stacja pokazująca 2 lige rumuńską ma jakieś zobowiązania w stosunku do drużyn których mecze emituje?
Mi to wygląda na zwyczajny ból dupy
AdiJuve pisze:Te wszystkie ich <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> można nazwać jednym chcieli zarobić na abonamentach i tyle. Oni nie mieli żadnego interesu by mecze poszły w otwartej TV. TVP chciało wykupić, ale Polsat nie chciał podjąć negocjacji, bo większość kibiców by oglądało w TVP.
Oh, straszne. Jak ten Polsat mógł to zrobić?! Złodzieje!! Na stryczek ich!!

To byłby dobry interes - kupić prawa, odsprzedać część za mniej (lub całość za więcej, lecz mimo wszystko zarabiając mniej niż zachowując całość dla siebie), i nic nie zarobić wiedząc, że widzowie pójdą do TVP. Ty rozumiem nabyłbyś prawa z własnej kieszeni i bezinteresownie dał narodowi mundial za darmo niczym niegdyś Prometeusz dał ogień.

Zero jakiegokolwiek realizmu w tym co piszesz. Spodziewasz się, że dostaniesz coś za darmo. Mało tego, prezentujesz (jak zresztą większość naszego pięknego narodu) postawę roszczeniową. Nie tylko uważasz, że źle zrobili, ale wręcz domagasz się tych meczów za darmo! Nie wiem z jakiego tytułu..

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci powodzenia w życiu z taką postawą.

Bez odbioru.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 20:35

west88 pisze:czyli jednak negocjacje były.
Jeden ze strategicznych sponsorów wycofał się na początku roku. Dalej byliśmy zdeterminowani, aby mistrzostwa zobaczyło jak najwięcej Polaków, chcieliśmy sprzedać prawa, ale jedyna oferta TVP była poniżej kosztów produkcji - tłumaczył Maciej Stec z zarządu Polsatu.

sport.pl


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 20:39

No oby magia - władcy Europy nie zadziałała tak bardzo, że jeszcze z Makaroniarzami przegrają...Jak dotąd w pierwszym secie, nie za bardzo.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 22:37

Ostatecznie jednak się udało. Francja i Iran to będą jednak mocni przeciwnicy.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 22:55

Bobeknaklo@
Twój poziom percepcji jest zaskakująco niski, wręcz nierealne by z takim poziomem funkcjonować a jednak się udaje, jest to dla mnie bardzo zadziwiające.Aczkolwiek są na świcie zjawiska,które są niewytłumaczalne.
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Co ma Polsat do reprezentacji? Czy hiszpańska stacja pokazująca 2 lige rumuńską ma jakieś zobowiązania w stosunku do drużyn których mecze emituje?
Hale zostały zbudowane głownie z pieniędzy z ministerstwa czyli z pieniędzy czyich? No naszych, wszystkich Polaków. Bez hal nie było by mistrzostw, czyli każdy z nas niejako współfinansuje te MŚ. Po drugie każda reprezentacja to dobra narodowe, czyli każdego, bo pieniądze na każdą reprezentację idą właśnie z podatków.Płacisz za halę,płacisz za reprezentacje i jeszcze musisz zapłacić by to zobaczyć w TV.
Po prostu oni już w momencie organizacji przywłaszczyli sobie pełnię praw do meczów kadry, wykorzystali dziwną opieszałość rządu w sprawie ogólnodostępnych transmisji z udziałem każdej reprezentacji i nachapali się jak najwięcej.
Sprzedali prawa do ponad 100 innych państw i jeżeli na tym nie potrafili zarobić, no to widocznie nie potrafią inwestować.
Po prostu chcieli sobie zwiększyć liczbę abonentów, bo każdy kto chciał obejrzeć siatkę musiał kupić ich pakiet, bądź jednorazowy pakiet transmisji, tyle,ze pakiet to od razu 80zł, a abonament to 20-40zł co miesiąc. Na pewno zwiększona liczba abonentów daje im możliwości na dużo większe zyski w przyszłości.Mnóstwo ludzi kupiło CP tylko dla MŚ, nigdy nie było widać tylu "szczęśliwców" z dekoderami CP na mieście co teraz.Tak czy siak by zarobili,bo reklamodawcy zapłaciliby dużo by się wcisnąć w przerwę techniczną na reklamę,którą zobaczy blisko 10mln ludzi, ale ich plan od początku był długofalowy, bo perspektywa zarobku dzięki zwiększeniu liczbie abonentów była pewnie wyższa. Oczywiście gdyby był jakiś sponsor to by pokazali mecze Polaków w otwartym kanale.
Dla TVP zwyczajnie nie sprzedaliby praw, bo im się to marketingowo w ogóle nie opłacało, nie dlatego,ze oferta była za mała, oni nawet nie mieli zamiaru negocjować, a jak kupić coś czego druga strona nie chce sprzedać?Jeżeli ktoś uważa,że TVP miało szanse kupić te prawa to naprawdę żyje chyba w jakiś oderwanej rzeczywistości.
Ogłaszają się jako stacja promująca siatkówkę a wykręcili taki numer kibicom.
Niektórzy pozwalają na wszystko, nawet jakby im państwo zabrało 90% pensji i kazało za wszystko dodatkowo płacić to by chodzili i cieszyli mordę pisząc,ze przecież oni też muszą zarobić.
Bez odbioru.
Ale nie ma co dalej robić off-topu.Ważne 3pkt, teraz wygrać z Iranem i jest awans pewny:)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 23:07

AdiJuve pisze:Hale zostały zbudowane głownie z pieniędzy z ministerstwa czyli z pieniędzy czyich? No naszych, wszystkich Polaków. Bez hal nie było by mistrzostw, czyli każdy z nas niejako współfinansuje te MŚ. Po drugie każda reprezentacja to dobra narodowe, czyli każdego, bo pieniądze na każdą reprezentację idą właśnie z podatków.Płacisz za halę,płacisz za reprezentacje i jeszcze musisz zapłacić by to zobaczyć w TV.
Pozwolisz, że bardzo szybko udowodnię Ci jak głupie jest Twoje rozumowanie? Nie masz wyboru jeżeli chodzi o pieniądze na hale sportowe, nie masz wyboru jeżeli chodzi o reprezentacje. Po prostu musisz płacić. Wszystko to jednak takie dobro narodowe, że nie ma to dla Ciebie znaczenia. Gdybyś rocznie zapłacił 80 zł więcej podatku i miał "za darmo" transmisje w TV, to chodziłbyś z bananem na twarzy. Tu ktoś daje Ci pieprzony wybór, chcesz albo nie chcesz. Odpowiedz sobie jeszcze na pytanie, ile osób, które regularnie płacą za te hale i reprezentacje uważa, że to cholernie niesprawiedliwe, że muszą za to płacić, bo przecież wcale nie musi ich to jarać?
AdiJuve pisze:Niektórzy pozwalają na wszystko, nawet jakby im państwo zabrało 90% pensji i kazało za wszystko dodatkowo płacić to by chodzili i cieszyli mordę pisząc,ze przecież oni też muszą zarobić.
Ile Ty masz lat chłopie i na jakim świecie żyjesz? Budzimy się.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 23:32

Ale skoro już ta reprezentacja jest (i to całkiem niezła) to jako REPREZENTACJA, która reprezentuje wszystkich Polaków, a przynajmniej tych interesujących się sportem, to jednak ich mecze powinny być ogólnodostępne. Nikt tutaj nie mówi o puszczeniu w publicznej TV meczów 2 ligi rumuńskiej, LM, czy różnych prywatnych tworów. Nikt tutaj nawet nie mówi, że wszystkie mecze MS w siatkówce powinny być w otwartej TV. Reprezentacja jest sponsorowana też z publicznych pieniędzy więc Polacy powinni mieć prawo do ich swobodnego oglądnięcia. Jakiś czas temu były awantury o reprezentację piłki nożnej i ponoć znalazł się jakiś zapis, który obliguje realizatorów do puszczania meczów w publicznej telewizji, ale siatki już to nie dotyczy. Ciekawe czy w innych krajach wygląda to podobnie? Nie mam z tego powodu jakiegoś bólu dupy, bo do procederów podwójnego płacenia za różne rzeczy można się przyzwyczaić w tym kraju: służba zdrowia, godziwa emerytura, autostrady (mogliby chociaż winiety wprowadzić).


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 23:48

Zgadzam się, ale nie widzę powodu dla którego mielibyśmy gnoić Polsat. Oni zagrali sprytnie, jeżeli uznali, że bardziej opłacać będzie im się zorganizować te MŚ w taki sposób i wyszli na tym bardzo dobrze, to co w tym złego? O tym napisał Bobeknaklo.

Co do aspektu czysto sportowego, mam nadzieję, ze Antiga w meczu z Iranem od początku wyjdzie z Michałem zamiast Mateusza, bo Mika ma od wczoraj jakiś problem w głowie (dwie zepsute akcje i po chłopie) i szkoda go gnębić. Wreszcie Wlazły na przyzwoitym poziomie. Wreszcie te cholerne emocje zakończone zwycięstwem.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 11 września 2014, 23:53

szczypek pisze:Zgadzam się, ale nie widzę powodu dla którego mielibyśmy gnoić Polsat. Oni zagrali sprytnie, jeżeli uznali, że bardziej opłacać będzie im się zorganizować te MŚ w taki sposób i wyszli na tym bardzo dobrze, to co w tym złego? O tym napisał Bobeknaklo.
Żale do polsatu nie powinny mieć miejsca. To prywatna TV i będzie trzepać tyle kapuchy ile tylko się da i każdy prywatny inwestor zrobiłby to samo. Jeśli do kogoś można mieć pretensje to do PZPS na spółkę z TVP. "Polskie" mecze czy to PN czy siatki czy piłki ręcznej powinny być ogólnodostępne jeśli tylko zainteresowanie jest odpowiednio wysoki, nawet gdyby to miało być wymuszone odgórnie jak w przypadku PN.

Żeby skończyć ten przykry temat, lepiej skupić się na wydarzeniach, a te z dnia dzisiejszego są bardzo optymistyczne. Chyba musimy wygrać jeszcze jedno spotkanie i teoretycznie łatwiej powinno być z Iranem. Oby nasi dali radę :)


juvvek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2014
Posty: 4
Rejestracja: 11 września 2014

Nieprzeczytany post 12 września 2014, 00:19

Ja nie chciałem narzekać na to czy transmisja jest czy nie, dlatego wykorzystałem fakt, że mieszkam w Łodzi i po prostu wybrałem się na mecz. To była najlepsza możliwa decyzja, bo relacja w TV nie oddaje nawet części atmosfery, jaka była wczoraj w Atlas Arenie i mimo że akurat wczoraj Polacy przegrali, cieszę się, że mogłem im osobiście kibicować ;). Nadal jestem rozemocjonowany ;). Zabrałem na mecz ośmioletniego syna i dla Niego to również było niesamowite przeżycie. Kupiliśmy sobie oryginalne koszulki reprezentacji i poza wspomnieniami mamy też fizyczną pamiątkę z tego meczu ;). No i bardzo się ciesze, że dzisiaj pokonaliśmy Włochów ;)


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 12 września 2014, 23:42

szczypek pisze: Co do aspektu czysto sportowego, mam nadzieję, ze Antiga w meczu z Iranem od początku wyjdzie z Michałem zamiast Mateusza, bo Mika ma od wczoraj jakiś problem w głowie (dwie zepsute akcje i po chłopie) i szkoda go gnębić. Wreszcie Wlazły na przyzwoitym poziomie. Wreszcie te cholerne emocje zakończone zwycięstwem.
To ze Mika nie da rady z lepszymi przeciwnikami wiedzialem juz na samym poczatku. Ale to i dobrze. Na "slabeuszach" Mika sobie pogral, Kubiak odpoczywal. Teraz gdy zmeczenie jest wieksze wsrod wiekszosci Kubiak powinien miec sporo sil i dac rade.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 13 września 2014, 11:02

Musimy pokonać Iran dzisiaj, koniecznie. Jestem kompletnie zaskoczony postawą Persów w tym turnieju, ale ludzie którzy śledzą siatkówkę od jakiegoś czasu wspominali mi, że oni będą mocni. Podejrzewam jakiś tie-break dzisiaj.


ODPOWIEDZ