FIFA Futsal World Cup 2012 - Tajlandia

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 11:02

Wczoraj w Tajlandii rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w futsalu. Niestety turniej źle się rozpoczął dla Falcao, który już po 3 minutach musiał opuścić parkiet i nie wiadomo czy jeszcze zagra. Jest tu ktoś kto jeszcze obserwuje spotkania? ;)

Na żywo w internecie można oglądać tutaj. Właśnie trwa między innymi mecz Italii z Australią.

Wyniki i terminarz tutaj


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 11:44

tak, ja od dawna (choc nie fanatycznie) ogladam wszelkie mistrzostwa w futsalu, widzialem, ze rozpoczely sie i, ze sa na eurosporcie, takze jak trafie na mecz wlochow na pewno bede ogladal


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 12:33

No to futsalowa Italia dała popis w pierwszym swoim meczu. Trochę plamę dał Honorio (#6) odpuszczając krycie i pościg za przeciwnikiem przy straconej bramce. Bardzo podobała mi się gra bramkarza - Mammarella. Szczególnie jego asysta przy bramce na 3:0 to kapitalna robota i świetna piła ;) Włosi będą groźni :)

Skróty spotkań znajdziecie tutaj.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 13:53

Wczoraj oglądałem Brazylijczyków , ale świetnie klepią piłeczką na pewno są faworytami do mistrzostwa :)


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 14:22

Gol na 1:0 dla Argentyny ostatecznie wygrali 5:1, ale do takich bramek trzeba mieć farta.


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 17:56

Mam nadzieję, że temat nie umrze :prochno:

Rosja urządziła sobie ostre strzelanie - 16:0 z czego 7 bramek wpakował Eder Lima i od razu wskoczył na fotel lidera strzelców. Wyspy Salomona jak mają tak grać to mogli w domu zostać. Nasi sąsiedzi Czesi również zainkasowali 3pkt w spotkaniu z Kuwejtem (3:2). Jutro kolejne mecze grają ekipy, które powinny zajść daleko - Ukraina (13:00 Tajlandia), Brazylia (15:00 Libia) oraz Portugalia (13:00 Japonia).

skróty ;)


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 18:00

Ja też oglądam te mistrzostwa, bardzo fajna spraw :). Liczę po cichu na Włochów, ale chyba mistrza nie zdobędą.


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 18:15

Jak wam się podobał dzisiejszy mecz Włochów z Argentyną? Włosi wygrali 3-2, ale mecz był bardzo ciężki. Na początku dali sobie strzelić bramkę i długo nie mogli wyrównać. W końcu udało się strzelić 2 gole, po czym cofneli się i pare razy tylko cudem uniknęli straty gola. Druga połowa to w dominacja Argentyny, ale Włosi mieli pare takich szans, że to powinno się skończyć golem i się skończyło. 3-1 i Argentyna walnęła na 3-2 równo z gwizdkiem końcowym.

Świetnie wyglądał bramkarz Włochów. Ten Lima też daje radę. Widać, że Włosi jak prowadzą to dobrze się bronią i potrafią grać z kontry.

Dobrze się drabinka ułożyła bo wszystko wskazuje na to, że Brazylia wyląduje po drugiej stronie drabinki, a jak dobrze pójdzie do Hiszpania też :)

edyta: Jednak zdecydowałem się dogłębniej przeanalizować drabinkę, i okazuje się, że o ile Brazylia wyjdzie z 1. miejsca to faktycznie ją ominą Włosi, to z tymi Hiszpanami może być różnie. Ale jedno wydaje się być pewne - Rusków, albo Hiszpanów w półfinale (o ile dojdą) nie ominą :).

A Ruski wydają się być mocne. Mocni faworyci tego turnieju


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 19:39

Ja niestety wczoraj i dziś nie byłem w stanie obejrzeć żadnego z meczów. Za to z niecierpliwością czekam na spotkanie Portugalia vs Brazylia, które może dostarczyć świetnego widowiska - jednak ten mecz dopiero w środę. Jutro z kolei Rosja zagra z Gwatemalą, która pierwsze spotkanie też wygrała więc może tym razem takiego pogromu nie będzie jednak ciężko powiedzieć mi na co stać obie ekipy.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 20:27

Ja dzisiaj akurat oglądałem meczyk Włochów , muszę powiedzieć , że grają bardzo fajnie no i nie ma co Włosi mają szczęście do bramkarzy nie tylko w futsalu , ale w normalniej piłce trawiastej. Po tym zwycięstwie chyba mają już zapewnione wyjście z grupy , a Argentyna będzie musiała jeszcze troszkę powalczyć.


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 21:46

Ci, którzy z różnych względów nie mogą śledzić mistrzostw lub robią to niepełnowymiarowo polecam zaglądanie tutaj :) .

EDIT:
Tym bardziej mi miło, bo jestem jednym z jej twórców, tzn. newsmanem.
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2012, 22:48 przez Azazel, łącznie zmieniany 1 raz.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 22:17

K.M. pisze:Ci, którzy z różnych względów nie mogą śledzić mistrzostw lub robią to niepełnowymiarowo polecam zaglądanie tutaj :) .
O bardzo ciekawa stronka. Jakoś jej szybciej nie wynalazłem. Dzięki wielkie :)


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 23:18

Przeglądnąłem składy niektórych zespołów na tych mistrzostwach i z bólem serca stwierdzam, że dla mnie po części te mistrzostwa nie mają wiele wspólnego z prawdziwą rywalizacją sportową. W składzie Włochów i Rosjan pełno Brazylijczyków. Ciekawe jakie to byłoby dla nich uczucie, wygrać turniej dla nie swojego kraju.

Na szczęście nie we wszystkich zespołach została taka tendencja zachowana - branie co lepszych Brazoli do kadry. ( to powoli wygląda jak rozgrywki międzynarodowe ping ponga kobiet - tylko tam są Chinki, tutaj Brazole)

Osobiście chyba zaczne więc kibicować Czechom, ktorzy mają czystą kadrę, są naszymi południowymi sąsiadami i mają w składzie zawodnika, który gra w polskiej lidze :)


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 23:35

Akurat w tym sezonie Janovsky niczym się nie wyróżnia ;) a Czesi raczej wiele nie osiągną. Tak to wygląda, że zawodnicy mają paszporty to grają. Futsal w europie jest w sumie jak dziecko w wieku szkoły podstawowej dlatego nie ma się co dziwić, że selekcjonerzy sięgają po zawodników urodzonych poza państwem.


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 listopada 2012, 13:00

Prawdopodobnie najciekawszy mecz fazy grupowej zakończył się zwycięstwem Brazylii, która z kompletem punktów awansowała dalej. Portugalczycy pomimo porażki 3:1 też awansowali jednak Japonia miała tyle samo punktów więc dużo nie brakowało by Ricardinho i spółka odpadli (zadecydował bilans bramkowy). Jutro o 11 Italia zmierzy się z najsłabszym w grupie Meksykiem, który jest już za burtą.


ODPOWIEDZ